Main Content:

Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #135 : Decembrie 27, 2007, 20:44:21 »

Felicitari doamnei Petrascu !Stima pentru cea ce faceti !
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #136 : Decembrie 27, 2007, 20:55:31 »

Sunt alaturi sufleteste fata de toti revolutionarii care au intrat in greva foamei la "Palatul Copiilor".Ei sunt indreptatiti sa-si ceara drepturile.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #137 : Decembrie 27, 2007, 21:58:44 »

nu pot posta. ce se intimpla?
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #138 : Decembrie 27, 2007, 21:59:57 »

Blocul National al Revolutionarilor (BNR), ai carui membri se afla de mai bine de o saptamana in greva foamei la Palatul Copiilor din Bucuresti, a anuntat miercuri prin intermediul unui comunicat de presa ca, in noaptea de 25 spre 26 decembrie, s-a inregistrat si o prima victima a protestului: in jurul orelor doua, revolutionarului Gheorghe Ionita i s-a facut rau, a fost luat cu Salvarea si transportat la Spitalul Sf. Ioan, unde dupa sosirea familiei, a fost supus unei interventii chirurgicale in vederea ameliorarii starii in care se afla. "In zilele anterioare mai multi revolutionari s-au aflat in situatii limita, respectiv fibrilatii, pierdere a cunostintei, halucinatii sau alte tulburari a starii lor de sanatate", se arata in comunicat. Sursa citata afirma ca revolutionarii sunt hotarati ca, in ciuda problemelor de sanatate, sa continue protestul extrem. Membrii BNR solicita autoritatilor sa grabeasca anchetele in dosarele Revolutiei din 1989, sa intreprinda actiuni pentru adoptarea grabnica a legii lustratiei si sa acorde un nou ragaz pana la care sa poata fi preschimbate certificatele care atesta participarea la evenimentele din urma cu 18 ani. Potrivit revolutionarilor, pana in prezent, nici un membru marcant al partidelor politice si nici un reprezentant al autoritatilor publice nu a venit sa vada care este situatia protestatarilor.

Miercuri 26.12.2007
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #139 : Decembrie 27, 2007, 23:33:24 »

in aceasta seara presedintele Basescu  a luat legatura cu protestarii de la Palatul Copiilor. nu stiu mai multe detalii,dar promit sa revin. din pacate...nu stiu cit va putea face presedintele...si nici incredere nu am in el..dar sa dea Dumnezeu sa fie un inceput bun,. trebuie sa se discute cu grevistii,sa se incerce sa fie formulat in scris un plan de rezolvare a lucrurilor...pt ca daca se continua sanatatea lor e in pericol.am serioase indoieli vizavi de faptul ca BNR  e in spatele acestor miscari. dar pe oameni ii cred ,ii inteleg si ii admir pt curajul si tenacitatea lor. sper ca revedincarile lor sa fie in ordinea in care le-au prezentat,altfel....dc sint interese indivuduale...de rezolvare a certiicatelor si atit...nu e bine. cine din conducerea BNR  e in greva foamei? sau care alt presedinte de asociatie? sau ei se pastreaza pt a colinda televiziunile ....
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #140 : Decembrie 27, 2007, 23:36:23 »

pe site sspr nici un rind despre aceasta actiune . de ce?
Memorat
« Răspunde #141 : Decembrie 28, 2007, 11:01:25 »

Marilen, in primul rand Sarbatori linistite si cu bucurie.In legatura cu intrebarea ta, as vrea sa imi spui daca iti aduci aminte o singura situatie similara, de greva a foamei, in care sefi de asoc. sau conducerea BNR s/a alaturat protestatrilor in greva. Niciodata. Si nu o vor face pentru ca ei nu au de ce!
Memorat
« Răspunde #142 : Decembrie 28, 2007, 11:11:10 »

Va salut cu intarziere,ce e drept.Am spus ca cel tarziu pe 27 voi da un raspuns in legatura cu situatia dosarului colegului nostru Rusu Mircea Emilian.Am gasit in baza de date o persoana care se numeste Rusu Mircia Emilian si cu siguranta este aceeasi.Figureaza cu certificat cam de trei luni,deci ar trebui macar sa sune la SSPR pentru lamurirea situatiei.Cine dintre voi poate,sa comunice acest lucru parintilor colegului nostru sau macar sa-mi dea cineva numarul lui de telefon
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #143 : Decembrie 28, 2007, 11:28:17 »

Niciodata nu-i ...prea...tarziu. cu drag revin pe forum si va transmit cele mai calduroase urari de bine, sanatate si voie buna (macar de sarbatori). "In miezul problemei " ...mai tarziu. Regret si eu lipsa altora de pe forum , cum si ei au regretat "tacerea"mea. Ii astept pe toti sa revina, mai ales ca am devenit "majori". Multumesc celor ce m-au urat de Craciun , le intorc urarile si-i imbratisez cu dragoste!
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #144 : Decembrie 28, 2007, 11:40:52 »

intrebare pt Marilen...Ionita este cel de la Buzau?
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
« Răspunde #145 : Decembrie 28, 2007, 11:55:31 »

Pentru grig
Bine ai (re)venit pe Forum, domnule grig! Cu un astfel de salut s-ar fi cuvenit sa-l intampin pe fiecare forumist nou inscris sau reinscris. N-am facut-o pentru ca au existat tot felul de vorbe aruncate despre o asa zisa teama a subsemnatului de pierdere a membrilor Forumului. N-a fost cazul si nu e nici acum - dimpotriva, asa cum am mai spus, ma intereseaza dezvoltarea mai multor siteuri, forumuri si bloguri dedicate Revolutiei si celor legate de ea. De aceea am si lasat inchis Forumul portalului nostru peste doua luni de zile, ca sa treaca internautii si pe la altii, sa caute si sa furnizeze informatia pe mai multe site-uri. Cu toate acestea, nu ascund faptul ca ma bucur cand o serie de oameni de calitate au revenit pe noul Forum si reaparitia domniei voastre nu face exceptie. Ii asteptam si pe ceilalti, ca si pe altii mai noi, pentru ca nu trebuie sa ne lasam sedusi de ideea ca am fi noi cei mai frumosi si mai destepti internauti. Dimpotiva, sper sa avem cat mai multe surpize placute si in viitor.
Bun venit si La multi ani!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #146 : Decembrie 29, 2007, 10:32:05 »

Colegilor nostrii aflati in greva foamei la Palatul Copiilor le doresc sanatate.Sper sa obtina rezultate bune. Sugerez revolutionarilor de buna credinta sa ii sprijine moral in postarile lor  pe forum,iar cei care locuiesc mai aproape sa treaca pe la ei.(sunt colegii nostrii de suferinta).
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #147 : Decembrie 29, 2007, 10:47:00 »

chiar nu stie nimeni mai multe detalii despre soarta grevistilor?
cum se simt?care mai e starea lor de sanatate/?sper sa se rezolve revendicarile lor inainte sa li se deterioreze si mai grav starea de sanatate. rusine guvernantilor ca nu au respect pt revolutionari..
Memorat
« Răspunde #148 : Decembrie 29, 2007, 11:54:52 »

Pt.Marilena :In ce mandat ai mai vazut indiferent de culoarea politica sa tina cont de noi cei care i-am ridicat in fotoliile si in functiile pe care le detin.Se uita prea repede ca daca nu eram noi gloata ei ar fi fost si acum pe din afara.
Memorat
« Răspunde #149 : Decembrie 29, 2007, 12:56:18 »

Pentru Marilena
Eu am vazut presedinti de asociatii intrati in greva foamei. Cat de autentica a fost, va rog sa nu ma intrebati. Cel putin "au dat exemplu"... noi, cei de rand, fiind cei cu verificatul glicemiei din faza in care incepeam sa ne simtim rau. N-am sa repet acesta experienta pentru ca m-am resimtit mai bine de un an.
Nu am date despre greva si nimeni nu-mi trimite informatii. Am fost la congresul BNR din 18 decembrie dar, dupa aceea, am avut treaba mai mult in vestul tarii. Daca exista declaratii, fotografii, alte documente, noi le vom posta pe Portal, totul e sa le primim.

Pentru ilie_jean_flt
Domnule Ilie Jean, nu m-as folosi prea insistent de acest argument. Va rog sa observati ca majoritatea parlamentarilor, guvernantilor si a celor "sus pusi" prin institutiile statului si nu numai, sunt tot cei vechi sau progeniturile lor, fosta nomenclatura PCR sau cei care erau programati sa asigure continuitatea ei. Noi le-am dat doar o fata europeana, democratica, i-am facut acceptabili in "lumea buna", occidentala. Acesta este si motivul pentru care nu ne pretuiesc deloc: pentru ca ei oricum s-ar fi gasit in fruntea bucatelor.
Memorat
Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 647
Schimbă forumul: