Main Content:

Pagini: 1 ... 285 286 [287] 288 289 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #4290 : Iulie 17, 2008, 13:54:38 »

Daca Iliescu nu mai participa la alegeri, pe ce spate isi va mai face campanie Maries ?
Pe dosarele de la C.E.D.O. ? care nu exista in baza de date de la C.E.D.O.!

Memorat
« Răspunde #4291 : Iulie 17, 2008, 14:36:26 »

http://www.portalulrevolutiei.ro/index.php?menu=6&pg=forum_thread.php&lnk=3&pagina=1
grig
Membru

2007-04-28

Salut icohalm! Nu dispera si tu ... Napaste au fost, sunt si vor fi pe capul omenirii. Cat despre poorociri ... nu te poti impotrivi vointei Domnului si El stie ce face. Pace tie `n suflet si in gandire!..........................iata si ceva aparut in presa ziraul ZIUA: Reprezentantii societatii civile se vor intalni saptamana viitoare cu procurorul general al Romaniei, Laura Codruta Kovesi si cu generalul Dan Voinea, in legatura cu dosarele Revolutiei si Mineriadei din iunie 1990. \"In spiritul dialogului si al transparentei necesare intre Justitie si societatea civila, la sfarsitul lunii martie, reprezentantii societatii civile au solicitat o noua intalnire care va avea loc miercuri, 2 mai, orele 10.00 la sediul Parchetului. La aceasta vor fi prezenti, pe de o parte, Procurorul General Laura Codruta Kovesi si generalul magistrat Dan Voinea, si pe de alta parte, o delegatie formata din reprezentanti ai societatii civile, semnatari ai apelurilor pentru finalizarea cat mai curand posibil a cercetarilor referitoare la Revolutia din decembrie 1989 si Evenimentele din iunie 1990\", se arata intr-un comunicat de presa. Delegatia va fi formata din Ion Caramitru, Constantin Ticu Dumitrescu - presedintele Asociatiei Fostilor Detinuti Politici din Romania, Radu Filipescu, fost detinut politic- presedintele Grupului pentru Dialog Social, Sorin Iliesiu (foto), vicepresedintele Aliantei Civice- initiatorul apelurilor pentru aflarea adevarului referitor la masacrul din decembrie 1989 si iunie 1990, Teodor Maries, presedintele Asociatiei 21 Decembrie 1989. La finalul intalnirii, membrii delegatiei vor face declaratii pentru presa referitoare la continutul discutiilor avute in timpul intalnirii...............................are cumva mandatarea revolutionarilor din tara si din orasele martir domul Maries in a le reprezenta interesele si punctele de vedere la o intalnire cu asa persoanlitati? Spre ca nu-mi sariti in cocoasa iarasi! Va intreb daca are DM asa ceva pentru ca eu nu am cunostinta sa-i fi dat mandatul sa vorbeasca in numele meu si nici alte cateva zeci ori sute de revolutionari nu l-au rugat sa intervina pe la toate portile televiziunilor si redactilor de ziare din Capitala. Ce spuneati? ....Cine va fi (cine se vrea a fi) secretarul de stat la sspr? Unii nu vor , prin vorbelerostite dar neuroni lucreaza peste noapte si omul este sucit. Una zice alta face. deci...provocare...la discuti
grig
Membru

2007-04-28

Domnul Teodor Maries ar fi trebuit sa dea un comunicat de presa prin care sa anunte aceasta intentie si sa solicite si punctele de veder din teritoriu. Se da ea ora exacta de la Bucuresti dar din tara s-a auzit soneria care i-a trezit si desteaptat pe bucuresteni...la 89
nemesis
Membru

2007-07-13

Buna seara tuturor.Am sa incerc sa dezvolt putin topicul,ca doar oameni suntem..iar noi,un pic pe deasupra.Se spune ca orice revolutie are in ea germenii autodistrugerii..si..pana acum nimeni si nimic nu a contrazis aceat lucru.Ce frumos a inceput la Timisoara....o tara sub teroarea golanilor si a elementelor anticomuniste,vorba lui Ceausescu.Nimeni n-ar fi pariat in 15-16 Decembrie 1989 pe caderea lui..nimeni...in afara de cativa Eroi adevarati...Cand acestia au fost impuscati,a inceput totul..Atunci adevaratii Luptatori au pus pieptul in teava pustii,atunci militarii,cu armele fierbinti,au inteles ca nimeni si nimic nu mai poate sta in fata lor..si au plecat,care pe unde..in cazarmi,prin balcoane,prin poduri..Si a auzit si Bucurestiul marea Minune de la Timisoara..cica ei,timisorenii,au declarat greva generala,au ocupat Balconul Operei,i-au primit cu paine si flori pe ciomagarii din Oltenia veniti sa-i nimiceasca,si,culmea,i-au cerut demisia lui Ceausescu...si guvernului..si comunistilor..si cereau alegeri libere ,pluripartidism,adica...libertate..Si au mai auzit bucurestenii ca cei din Balcon si-au facut si un partid...un Front,Democratic si Roman...si s-au suparat asa tare incat au pus si ei pieptul la Baricada la Inter,iar dupa ce s-au incalzit, a doua zi l-au speriat asa tare pe Ceausescu,incat a si zburat..cu elicopterul,drept la moarte.Atunci a inceput actul doi.Televiziunea Libera,CC-ul,Radioul,Otopeniul..alti Eroi,alti Luptatori.Au aparut si fete noi,Dinescu,Iliescu,Mazilu,Roman,Dan Iosif,Stanculescu si alti..bucuresteni...e normal,doar acolo se dadea pe post..Au auzit si cei din Timisoara de Frontul bucurestenilor,de Salvare si chiar de salvare Nationala..si,poate ca asa a fost sa fie,au zis sa se uneasca..si si-au trimis delegatii,trei la numar la Bucuresti cu lista celor din conducerea FDR-ului..numai ca delegatii au pus drojdie in ea,lista s-a umflat,s-a tot umflat,locurile s-au schimbat,cei din urma au ajuns dintai...si bucurestenii au zis..niet..nu merge..e mult prea mult..si asa a ajuns FDR inghitit de FSN,fara ca unul din FDR sa apara in noua structura Revolutionara...Exemplele pot continua si vor continua.Iliescu avea dreptate..Adevaratii Revolutionari vor apare mai tarziu..si vor aparea..cand isi vor termina de primit drepturile,meritate, cand nu le va mai ramane decat un singur lucru de facut..sa lupte pentru Eroi..ori pe acestia nu-i intereseaza casa si pamantul,oricat de reci ar fi ..Cine lupta pentru Eroi,este adevaratul Revolutionar..cine lupta pentru terfelirea memoriei acestora,acreditand ideea ca acestia au murit in zadar,ca au participat la o lovitura de stat,domnule Maries, suna familiar,mergand pana acolo incat in frustarea ancestrala ca nu a realizat nimic nici inainte nici acum,pot sa se bage in seama,poate scrie ceva,orice,ziarele de ei,vorba lui Bebe,cine falsifica momentele,clipele,atribuindu-le altora,nu Costine,acestia sunt antirevolutionari,sunt germenii ajunsi in stare de coptura,gata sa erupa si cu puroiul lor sa pateze viata vesnica a Eroului si zilele senine ale Luptatorului.
Discutiile a unor membrii de pe vechiul forum,si pe noul forum discutiile sint aceeleasi,chiar discutiile nu poate avansa deloc,aceleasi personaje,aceeleasi discutii,dar intre alti forumisti.

Memorat
« Răspunde #4292 : Iulie 17, 2008, 18:14:44 »

http://victor-roncea.blogspot.com/2008/06/anul-acesta-piata-universitatii-fost.html
Anul acesta, de 13-15 iunie, Piata Universitatii a fost spurcata de doua ori: cu "IMGB-face ordine!" iar-din-nou si cu niste golani tampi care s-au defulat sexual unde a curs sange.
Primo: un oarecare Doru Maries, despre care auzisem in timpul Pietei Universitatii ca este informator la MI si care se remarca adesea pe parcursul manifestatiei maraton prin instigari la violenta, a organizat un asa-zis mars. Pentru ca nu i-ar fi defilat alaturi decat o mana de aurolaci adunati de sub bancile stadioanelor i s-au pus la dispozitie niste baieti condusi de un domn pe nume George Costin, care, ca si Maries, a devenit dupa vanzoleala de cateva zile din decembrie '89 un "revolutionar" de cariera. Se pare, de fapt, ori ca altceva mai bun n-au de facut ori ca asta le e "meseria", daca ma intelegeti. Dar ce zic alti revolutionari despre Costin, defilatorul lui Maries? Pai, ca in decembrie 1989 era seful Garzilor Patriotice din IMGB iar pe 13 iunie 1990, la chemarea lui Dan Iosif - Dumnezeu sa-l ierte! -, a venit cu "IMGB - face ordine!" ca sa ne sparga noua capetele si geamurile la Arhitectura. Tare, nu? Cam atat, despre Maries, deocamdata...
Secondo: Dupa ce o mana de derbedei auto-intitulati "noii golani" au batjocorit anul trecut victimele mineriadei regizand o pantomima amuzanta mineri-studenti anul asta un stol de tembeli cu venele umflate au venit sa joace tontoroiul exact acolo unde erau scurse trupurile insangerate ale colegilor mei cu capetele crapate din Universitate (eu eram refugiat in Arhitectura) in dimineata zilei de 13 iunie, cam pe la ora 6. Daca vreti sa va convingeti de ce zic, urmariti relatarea ProTv. Unii nici nu stiau de ce se afla acolo... Mai bizar mi se pare ca presa, dupa cum se vede, era in numar de trei-patru ori mai mare decat "bataiosii" cu creierul plin de pene...

Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4293 : Iulie 17, 2008, 20:34:51 »

Da. Da. Da. A fost si Dinca. Ce ma asaltati asa. Ce daca nu scriam de el. Bai ce tari sant astia cu masoneria lor!
Memorat
« Răspunde #4294 : Iulie 17, 2008, 21:16:22 »

Intunirea organizata astazi de Maior la Bucuresti, la sediul Federalei lui Bebe Ivanovici a fost un mare esec. Dintr-un eveniment  trambitat, la care a chemat si presa centrala, intrunirea s-a dovedit a fi doar  o mica sueta . 
 Maior a reusit sa mai convinga doar  citiva presedinti de asociatii,vreo sapte, inca "fideli" lui , din motive de interese comune, sa vina la Bucuresti.  Iliescu nu s-a mai dus , afland ca acolo va veni  si Doru Maries , special,  pentru a anunta ca va candida in Prahova , in acelasi colegiu electoral unde va candida si Iliescu.
Ca urmare ,lui Maior nu i-a reusit deloc  planul. Din acest motiv Maior  a declarat ca va face un  congres extraordinar  - daca o ami avea cu cine, zic eu, - unde ,probabil, va  vrea , din nou, sa-l puna presedinte de onoare pe Iliescu pentru a primi la schimb un loc , la toamna, pe listele PSD in Parlament.

Il doare in cot pe Iliescu de Doru Maries. Hai sa pastram proportiile. Maries e un mascarici care vrea si el in parlament. Duca-se! M-am saturat sa dau vtu anticomunistilor propusi de presa. L-am votat pe un alt mascarici, Lepsa. Dupa aia am aflat ca a fost secretar U.T.C. A fost prea tarziu si ticalosu si-a facut plinu pe ruinara Brasovului. L-am votat pe Constantinescu, dar abia dupa aia am aflat chestia cu secretar P.C.R in universitatea din Bucuresti. Pot sa dau multe exemple dar nu cred ca trebuie sa va conving. Sint singur ca sinteti deja convinsi.
Memorat
« Răspunde #4295 : Iulie 17, 2008, 21:28:52 »

In ultimii doi ani am inteles mai bine mecanismu: cei mai vinovati sint ziaristii, fosti comunisti, secretari P.C.R., absolventi de Stefan Gheorghiu, turnatori, informatori si chiar securisti. Ei dezinformeaza, ei sint de vina si in ei trebe sa avem cea mai putina incredere. Ne sonsidera niste prosti si ne dispretuiesc. Tin minte un articol scris intr-un ziar din Brasov importiva muncitorilor care blocasera o intersectie langa Roman S.A., uzina care avea inscrisa in istoria ei revolta din 15 noiembrie. Stiti cum se numea? Gulerele negre la gat. Nenorocitii masi! Din momentul ala trebea sa va incingem cum va prindeam pe undeva. Barbati (ei as, impotentii aia nu stiu ce e aia) sau femei, un singur tratament: batuta apasata, aia de cere un semestru de recuperare in urma unor operatii si ghipsuri. Peste tot se pare ca e asa, da la Brasov e clar: cele mai mari starpituri sint ziaristii. Nerusinati si increzuti. As vrea sa va vad si pe voi facand odata ceva util, muncind nu dand din gura, ca gura aia a luat mule in ea si a lins multe cururui de stabi, de la comunisti la detinutii politici, dupa interes si bataia vantului. Cacaciosii neamuli!
Memorat
« Răspunde #4296 : Iulie 18, 2008, 10:37:42 »

Intunirea organizata astazi de Maior la Bucuresti, la sediul Federalei lui Bebe Ivanovici a fost un mare esec. Dintr-un eveniment  trambitat, la care a chemat si presa centrala, intrunirea s-a dovedit a fi doar  o mica sueta . 
 Maior a reusit sa mai convinga doar  citiva presedinti de asociatii,vreo sapte, inca "fideli" lui , din motive de interese comune, sa vina la Bucuresti.  Iliescu nu s-a mai dus , afland ca acolo va veni  si Doru Maries , special,  pentru a anunta ca va candida in Prahova , in acelasi colegiu electoral unde va candida si Iliescu.
Ca urmare ,lui Maior nu i-a reusit deloc  planul. Din acest motiv Maior  a declarat ca va face un  congres extraordinar  - daca o ami avea cu cine, zic eu, - unde ,probabil, va  vrea , din nou, sa-l puna presedinte de onoare pe Iliescu pentru a primi la schimb un loc , la toamna, pe listele PSD in Parlament.
Daca ar fi conceput corect din punct de vedere ziaristic aceasta stire, bazandu-se pe documente si fapte, nu pe dorintele sale care o obsedeaza de multi ani, domna Maria Petrascu ar fi trebuit sa scrie cam asa:
Intunirea organizata astazi de domnul Dorin Lazar Maior, presedintele Blocului National al Revolutionarilor, la noul sediu al organizatiei din Bucuresti, a fost un mare Succes. Dintr-un eveniment prea putin anuntat, la care a chemat doar presa centrala, intrunirea s-a dovedit a fi de mare utilitate pentru lamurirea apelor in miscarea revolutionara.
Desi provine dintr-o organizatie dinafara capitalei, dl. Maior a reusit sa adune pe unii dintre cei mai activi presedinti de asociatii de revolutionari din tara, in ciuda sabotarii evenimentului de cativa lideri din Bucuresti, cei care ii vaneaza locul de ani de zile.
Fostul presedinte al Romaniei, care ar fi putut participa la intrunirea de la noul sediu, n-a putut fi prezent din cauza ca a fost retinut de evenimentul de cotitura al carierei sale politice, hotararea de a nu mai candida la alegerile parlamentare. Faptul a dejucat insa, involuntar, un plan subversiv al liderului nerevolutionar al Asociatiei 21 Decembrie din Bucuresti, Teodor Mries, care ar fi dorit sa se foloseasca de prezenta fostului presedinte ca sa-l sfideze si sa castige astfel o publicitate gratuita sau, mai bine zis, ieftina.
Ca urmare, planurile revolutionarilor din B.N.R. au reusit deplin, evitand un scandal gata programat care nu ar fi avut alt rezultat decat afectarea in plus a imaginii acestei categorii in fata opiniei publice.
Contrar minciunilor difuzate de instigatorii si sifonarii din tabara separatistilor Maries-Costin, domnul Maior a demonstrat cu acte ca nu trebuie organizat un congres al B.N.R., adversarii sai situandu-se inafara statutului organizatiei.
Memorat
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4297 : Iulie 18, 2008, 11:11:17 »

Intr-adevăr, aici se lansează tot felul de fantasmagorii.
Despre ce s-a întâmplat la noul sediu BNR nu pot spune nimic neștiind nici unde e.
Dar pot să vă spun că la sediul asociației 21, unde eram și eu, avea loc o cu totul altă acțiune, în același timp, la care participa și Mărieș fără Costin.

Memorat
« Răspunde #4298 : Iulie 18, 2008, 11:40:06 »

http://ziare.netplaza.ro/articol-269984-Revoluionarii-lui-Dorin-Lazr-Maior-l-vor-susine-nemijlocit-pe-Ion-Iliescu-.html
Revoluţionarii lui Dorin Lazăr Maior îl vor susţine nemijlocit pe Ion Iliescu

Blocul Naţional al Revoluţionarilor, condus de Dorin Lazăr Maior, s-a întâlnit, ieri, cu reprezentanţii organizaţiilor pentru a stabili strategia de preschimbare a certificatelor pentru revoluţionari şi pentru a reorganiza blocul sindical. Astfel, la conferinţa de presă, Dorin Lazăr Maior a cerut ca în august, când vor fi alegerile pentru funcţiile

de conducere, reprezentanţii să îl susţină pe fostul preşedinte Ion Iliescu în demersurile pe care acesta le va face în politică. „Pentru noi, Ion Iliescu este cel care a condus Revoluţ ia, aşa că îi vom da tot sprijinul şi vom face ce ne va spune”, a declarat Dorin Lazăr Maior. Pe de altă parte, preşedintele BNR susţine că are girul a peste 15.000 de persoane care s-au înscris în Blocul Revoluţ ionarilor, însă statisticile arată că numărul acestora este mult mai mic. Întrebat de presă dacă Bebe Ivanovici este vinovat pentru ce s-a întâmplat cu certificatele de revolu- ţionar, despre care presa a scris de nenumărate ori că le-a falsificat, vicepreşedintele Mircea Bucur a sărit în apărarea lui Bebe Ivanovici. „Ivanovici nu a falsificat certificate, el a extins doar noţiunea de revolu- ţionar şi le-a dat şi participanţilor, celor care doar s-au uitat la Revolu- ţie pe stradă, certificate. Dacă cineva a falsificat aceste certificate, acesta este George Costin, care acum nu mai e cu noi”, a spus vicepre şedintele BNR. Contactat telefonic, George Costin ne-a declarat că totul este o manipulare şi că îl va da în judecată pe Mircea Bucur. „Eu nu aveam cum să falsific nimic pentru că nu era în competenţa mea să dau sau să schimb certificatele de revoluţionar”, ne-a spus acesta.

Sursa: Interesul Public - 17.07.2008
http://www.interesulpublic.ro/16-07-2008/Revolutionarii-lui-Dorin-Lazar-Maior-il-vor-sustine-nemijlocit-pe-Ion-Iliescu.html
Interesul Public » POLITICĂ » Revoluţionarii lui Dorin Lazăr Maior îl vor susţine nemijlocit pe Ion Iliescu
Revoluţionarii lui Dorin Lazăr Maior îl vor susţine nemijlocit pe Ion Iliescu
16 Iulie 2008 | de Ramona Feraru | 45 Afisari
Blocul Naţional al Revoluţionarilor, condus de Dorin Lazăr Maior, s-a întâlnit, ieri, cu reprezentanţii organizaţiilor pentru a stabili strategia de preschimbare a certificatelor pentru revoluţionari şi pentru a reorganiza blocul sindical. Astfel, la conferinţa de presă, Dorin Lazăr Maior a cerut ca în august, când vor fi alegerile pentru funcţiile de conducere, reprezentanţii să îl susţină pe fostul preşedinte Ion Iliescu în demersurile pe care acesta le va face în politică. „Pentru noi, Ion Iliescu este cel care a condus Revoluţ ia, aşa că îi vom da tot sprijinul şi vom face ce ne va spune”, a declarat Dorin Lazăr Maior. Pe de altă parte, preşedintele BNR susţine că are girul a peste 15.000 de persoane care s-au înscris în Blocul Revoluţ ionarilor, însă statisticile arată că numărul acestora este mult mai mic. Întrebat de presă dacă Bebe Ivanovici este vinovat pentru ce s-a întâmplat cu certificatele de revolu- ţionar, despre care presa a scris de nenumărate ori că le-a falsificat, vicepreşedintele Mircea Bucur a sărit în apărarea lui Bebe Ivanovici. „Ivanovici nu a falsificat certificate, el a extins doar noţiunea de revolu- ţionar şi le-a dat şi participanţilor, celor care doar s-au uitat la Revolu- ţie pe stradă, certificate. Dacă cineva a falsificat aceste certificate, acesta este George Costin, care acum nu mai e cu noi”, a spus vicepre şedintele BNR. Contactat telefonic, George Costin ne-a declarat că totul este o manipulare şi că îl va da în judecată pe Mircea Bucur. „Eu nu aveam cum să falsific nimic pentru că nu era în competenţa mea să dau sau să schimb certificatele de revoluţionar”, ne-a spus acesta.

Memorat
« Răspunde #4299 : Iulie 18, 2008, 12:01:08 »

Pai da doamna Carmen, ca sefu garzilor patriotice a cazut la intelegere cu Maior inainte de sedinta. A promis ca nu se baga in ce organizeaza Maior la Bucuresti. Pai cum sa se bage cand el e pe dinafara? Sti ce am aflat acum o ora, aici la Brasov nu la Bucuresti? Ca gasca de sefi de revolutionari din Bucuresti care a incercat sa preia din mers conducerea Blocului National al Revolutionarilor e atat de puturoasa si de proasta ca nu a reusit sa faca nici o notificare in justitie si ca urmare toate congresele facute de ei din 2004 pana acuma sint nule. Nule! Clar?
Stiti ce inseamna asta (pe langa faptul ca aveti niste sefi cam prosti)? De exemplu ca rahatul mancat de Maria Petrascu cand a dat "informatia" ca se va face un congres pentru a fi reales Iliescu presedinte de onoare, falsa si conceputa numa pentru a baga zazanie intre revolutionari, va e servit spre mestecare si voua. Adevarul e ca Ion Iliescu e in continuare si a fost tot timpul cu statutul ala in B.N.R., pentru ca balalaii de sefi ai blocului nu au fost in stare sa notifice in justitie niste hotarari. Deci Maior nu are de ce sa faca un congres pentru a-l repune pe Iliescu pe functia aia onorifica. Poa sa mearga la el si sa-i zica:
- Salut mosule.
- Salut puscariasule.
- Hai sa-ti ocupi functia, ca esti in acte.
- Bai ametitule, eu nu sint numa in acte. Tot timpu sint in carti. Aia conteaza!
Stiti care e concluzia? Ca sint asa de prosti bucurestenii vostrii incat, desi au avut hotararea unui congres al B.N.R., nu au fost in stare sa-l dea pe Ilici afara. Si nu-l pot acuza pe Maior ca a facut jonglerii, pentru ca Maior a stat si la mititica, luni bune, in perioada aia. Ce mai: au avut la dispozitie tot Blocu da au fost prosti, dezorganizati, puturosi si aiuriti. Astia ne conduc fratilor! No, sa le multumiti ca datorita lor Ion Iliescu este pe aceeasi functie de onoare in fruntea revolutionarilor pe care era si acum patru ani. Traiti, dom` Maries. Esti fan Ilici pe sest? Bravo! Ai fost eficient. Ai dus in eroare o tara intreaga.
Asta-i adevaru doamna: Maries l-a lasat pe Iliescu in carti desi avea hotararea ultumului congres B.N.R. de inlaturare a lui din organizatie. Pupati-l in fund in continuare pe analfabet! Sau sinteti in stare sa-l dati jos? Eu nu cred. Sinteti tot o organizatie de duzina, ca si asta a noastra de la Brasov, in care sefu face ce vrea pe timpu mandatului fara ca cineva sa fie in stare sa-i zica de la obraz: Mergi ma in mata si mai lasa-ne in pace! Totusi, ca sa fim corecti, la noi chestia asta s-a intamplat de mai multe ori, asa violent cum e Maior. Ei? Il detronati pe Maries pentru inalta tradare a liniei asociatiei voastre? Aud? Sinteti in stare? Sau continuati sa ne serviti minciuni ca si pana acum? Uite ce mincinoasa fruntasa a devenic coana Petrascu de cand mananca rahat cu lingura hai mare la asociatia voastra. Cred ca a devenit un exemplu de urmat acolo. La noi e bastarda. Dar voi puteti s-o luati de buna. Cu unu ca Maries la carma, Asociatia 21 Decembrie Bucuresti poate sa ridice in slavi tot ce aruncam noi la cosu de gunoi.
« Ultima modificare: Iulie 18, 2008, 12:05:06 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #4300 : Iulie 18, 2008, 12:12:20 »

Brasovene toti sint la fel si vor pleca de la coducerea acestor asociatii,numai cu picioarele inainte,mai explicit ca in Ardeal in "copîrseu"
Memorat
« Răspunde #4301 : Iulie 18, 2008, 13:04:32 »

Ba eu sper sa plece luati pe sus. Nici Maior, nici Duta nu cred ca vor reusi sa scape nepedepsiti pentru infractiunile pentru care au procese si pentru altele, pentru care se vor trezi cu procese. Dar nici Rotaru, Costin, Maries si altii ca ei. Daca ar fi avut singe in pix, Fesan i-ar fi putut trimite la mititica pe jumatate dein ei pana la incheierea mandatului. Sibianu ne-a facut de ras prin cumsecadenia lui pe noi ardelenii. I-au facut demonstratii la poarta, l-au porcait prin ziare si televiziuni, l-au batut in sediul Guvernului... vai si amar. Zicea cineva ca e cel mai sufletist dintre toti secretarii de stat pe care i-am avut pana acum. O fi, da ne-a lasat cu onoarea patata. E drept ca nu se compara cu petele pe care le au altii de la secretarii lor, hoti, curvari si prostalai. E prea moale. Mai bine isi ducea oamenii din asociatie acolo si facea ordine si in personal si in arhiva si in relatiile cu alte institutii. Acum e cam tarziu.
Memorat
« Răspunde #4302 : Iulie 18, 2008, 13:15:17 »

Brasoveanule aceasta stire "bomba" ai aflat-o cumva la sedintele P.S.D.
No fiti atenti ce prosti scrie asta! Bai prostule care esti prost (am citat un bucrestean de-al vostru), ce treaba am eu cu P.S.D. si cu sedintele lui? Daca nu ma suna o fata atenta, imi scapau prostiile tale de pe pagina dinainte. Voi cand nu aveti argumente, faceti ca madam Petrascu, inventati chestii cu securitatea, psesedeu, amereu. Bai, de ma-am lasat sau nu de tigari, pe astea nu le mai fumez demult. Hai, canta la alta masa ca ai luat o nota falsa.
Memorat
« Răspunde #4303 : Iulie 18, 2008, 13:20:27 »

Daca esti asa de optimist da cu « barda »in ei ,poate se vor trezi si revolutionari la realitate si vor actiona in consecinta !
Memorat
« Răspunde #4304 : Iulie 18, 2008, 13:26:05 »

Iar pentru informare mai corecta si completa: http://www.asociatia21decembrie.ro/?p=171,
si mai ai ai calea de a accesa direct site-ul CEDO si sa vezi cu ochii tai, daca exista sau nu o actiune deschisa, dl administrator a facut-o acum careva zile si a comunicat nr. sub care au fost inregistrate aceste actiuni. Astfel de informari, poti incerca sa difuzezi la adunarile PSD, unde ar putea avea oarece audienta.
Asculta la mine, ca iti vreau binele. Daca te mai iei mult dupa Maries, Costin si Perju, o sa ajungi sa-ti plangi de mila cum ne plangem noi care ne-am luat dupa Maior, Duta si Bebe certificat, ca tot din cauza unor prosti din asociatii o tragem. Degeaba am fost unii care ne-am opus la tot felul de manevre, ca prostimea, proasta da multa, dorea sa fie prostita si gata. Eu zic ca ar trebui ca macar sa nu ne mai lasam prostiti in continuare, ca trecutu nu-l mai putem schimba. Da tu pari si fudul.  
Memorat
Pagini: 1 ... 285 286 [287] 288 289 ... 647
Schimbă forumul: