Main Content:

Pagini: 1 ... 406 407 [408] 409 410 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #6105 : Februarie 11, 2009, 22:58:14 »

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR
  - 1989 ROMÂNIA -
                            H.J. Nr. 1 / P.J. / FED. / 20. 02. 2003 şi Nr. 2 / P.J. / FED. / 14. 01. 2004
-   Tribunalul Bucureşti - Secţia 3 Civilă –
                                                                  Telefon : 0722.303.592 : tel / fax : 0268.410.212     

Nr. 010  / 11 februarie 2009

C O M U N I C A T

Blocul Naţional al Revoluţionarilor din Decembrie 1989 CONVOACĂ CONFERINŢA NAŢIONALĂ în data de 13 februarie 2009 orele 12.00, în BUCUREŞTI, Sala ARCUB .

PROBLEMELE PROPUSE SPRE A FI ANALIZATE ŞI REZOLVATE
A.  Identificarea măsurilor şi acţiunilor de :
- atragere a atenţiei factorilor responsabili despre intenţia şi încercarea de numire la conducerea Secretariatului de Stat pentru problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989 a unor persoane care : au fraudat instituţia şi se află în postura de „inculpat” pentru aceste fraude ; a unor persoane care în ultimii ani au batjocorit mişcarea revoluţionară şi au „aplicat” prevederile legale pe criterii de tip clientelar şi interes de grup ,
-  îndepărtarea din instituţiile care au tangenţă cu revoluţionarii din decembrie 1989 a impostorilor, a persoanelor cercetate sau judecate, a persoanelor care au participat la însângerarea lui Decembrie 1989, care au aparţinut instituţiilor ce au contribuit la însângerarea lui decembrie 1989 , sau care au făcut poliţie politică, precum şi a celor care prin influenţa funcţiilor deţinute au aplicat arbitrar legile, fapt care a determinat declanşarea mai multor acţiuni de protest .

Acţiunea nu are conotaţii politice şi urmăreşte să susţină şi să inpulsioneze factorii de decizie astfel ca, acţiunea de primenire, de ASANARE MORALĂ şi de susţinere a CONDUCERILOR, precum şi ÎNCADRAREA în instituţiile administraţiei publice centrale şi locale, atât de necesară REFORMĂRII societăţii româneşti, să înceapă cu instituţiile revoluţionarilor din decembrie 1989 şi să întrunească şi să respecte susţinerea majorităţii celor interesaţi .

La ora 14.00 are loc conferinţa de presă .

Cu stimă ,
PREŞEDINTE
Dorin Lazăr MAIOR
Maior are si tupeu cine vorbeste de frauda Grin el este fecioara,nici nu este cercetat de D.N.A

knorstad 2: constat ca esti foarte bine informat;

ce stii?  a fost invitat si Presedintele de onoare al BNR-ului,  sau nu este in tara;
            Vad ca nu prea esti in reletii bune cu Maior dar ai putea sa te consulti macar si cu Costin: ce zici?
            Crezi ca e bine sa aiba loc Sedinta Consiliului National BNR fara Presedintele de Onoare,Conducator Suprem al Revolutiei Romane?

Stii cumva, care este ordinea de zi?
            A fost invitat si Domnul Secretar de Stat pentru a prezenta raportul activitatii desfasurata la sspr?
            Pentru ca, ar fi mare pacat sa "bata" oamenii sute de khilometri degeaba,ca de obicei.

Perjule, o faci la misto sau esti inconstient, mai omule? Pe altii n-ai gasit mai reprezentativi pentru miscarea revolutionara? Costin... Maior...KGBici-escu? Credeam ca te-ai vindecat? Nu amesteca stampilele cu acele cozi de vaci! Bun, ca fostul ss al sspr v-a face un raport al activitatii este treaba lui si-o poate face linistit intr-un cadru mai putin compromitator; dar in a da credit unor delicventi de drept comun c-ar reprezenta miscarea revolutionara este deja dupa parerea mea indolent si rau intentionat... Trezeste-te la realitate si nu mai umbla cu cioara vopsita! Vinde pielea ursului din padure in alta parte... Zau, ne insulti inteligenta!
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
« Răspunde #6106 : Februarie 11, 2009, 22:59:51 »

Eu nu fac,poti sa postezi ce ,comunicat vrei,dar Costin este anti Ilescu si Maior pro Ilescu!
Deci Dl. Perju contactatii dvs. pe Maior si pe Costin si vedeti daca merita drumul,eu nu am de ce sa-i conctactez,nu ma interseaza aceste persoane(Costin ,Maior) Grin

De ce am eu impresia, fara sa cunosc pe nici unul direct, ca toti sunt egali, si nici unul anti niciunul? Poate ca au trecut 20 de ani si numele lor a tot aparut, iar impresia de final e de mahala, si te asteptai de la numele care tot apar, sa fie altfel?
Egali sunt in nr. mare de revolutionari pe care ia promovat Costin  7000 in organizatia Metrou si Maior la fel,si folosec revolutionarii masa de manevra si transmit comunicate in numele lor fara macar sa se consulte cu revolutionarii!
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #6107 : Februarie 11, 2009, 23:01:52 »

Dar apropo, ce treaba are Tribunalul cu Sala ARCUB? Trebuia aprobare ca la miting?
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #6108 : Februarie 11, 2009, 23:04:42 »

Cred ca e diversiune, probabil se intampla altceva cu adevarat important si ne scapa.
Memorat

« Răspunde #6109 : Februarie 11, 2009, 23:15:37 »

Diversiune este de regula Maior pe un comunicat pune stampila si semneaza.
Îsi face reclama in presa brasoveana si mediafax,ca sa isi arate muschii,de regula comunicatele BNR le primeste administratorul pentru postare.
Daca este impreuna cu ,Costin numele lui de ce nu apare pe comunicat?
Cristian nu a spus de la cine a primit comunicatul?
Memorat
« Răspunde #6110 : Februarie 11, 2009, 23:18:59 »

Eu cam îmi dau seama de unde pleaca comunicatul si diversiunea de la o asociatie din Bucuresti,dar nu vreau sa intru in polemica cu ei Grin
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #6111 : Februarie 11, 2009, 23:20:35 »

Ma obligati  sa va aduc la cunostinta urmatoarele:
  Zilele acestea,domnul secretar de stat Puiu Nicolae Fesan a intreprins toate diligentele privind:
  1. Aprobarea bugetului aferent SSPR pentru anul 2009;
  2. Corelarea unor termene din Legea de aprobare a Ordonantei 1/2008 privind prorogarea unor termene...;  obtinerea avizului favorabil in Comisia Juridica a Camerei Deputatilor; Urmeaza a fi adoptata in plen.

ATENTIE:TERMEN DE COMPLETARE DOSARE:30 APRILIE 2009   DOMNILOR PRESEDINTI;MOBILIZATI-VA MEMBRII PENTRU COMPLETARE DOSARE!

3.Demersuri in zona politico- parlamentara in vederea constituirii Comisiei CPRD.

CONSIDERATI CA PENTRU CELE 3 PRIORITATI TRANSPUSE IN FAPT NU MERITA, CUMVA, UN VOT DE INCREDERE,CHIAR DACA ACEASTA FUNCTIE ESTE POLITICA?

Prioritatile acestor zile:  inaintarea si prezentarea in CPRD  a listelor cu dosarele admise de Comisia SSPR;deblocarea dosarelor blocate de vechiul CPRD; semnarea certificatelor blocate prin vacanta postului la CPRD datorita lugii electorale.

CREDETI CA,IN INTERESUL REVOLUTIONARILOR PE CARE II REPREZENTATI, EXISTA ALTE PRIORITATI?

Nu, cred ca sunt prioritati, ma rog, pot fi altele, ca la SSPR sa nu ajunga cine a mai ajuns sau cine e mai pus pe promovat impostori, dar eu oricum mi-am luat adio, am inteles cam cum merg lucrurile, Fesan (daca e ceea ce cred eu) se lupta cu morile de vant, il sprijin dar degeaba, oricum nu stiu de unde a aparut 30 aprilie, probabil e o marja de siguranta inventata in disperare.
Memorat

• Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6112 : Februarie 11, 2009, 23:26:40 »

Diversiune este de regula Maior pe un comunicat pune stampila si semneaza.
Îsi face reclama in presa brasoveana si mediafax,ca sa isi arate muschii,de regula comunicatele BNR le primeste administratorul pentru postare.
Daca este impreuna cu ,Costin numele lui de ce nu apare pe comunicat?
Cristian nu a spus de la cine a primit comunicatul?

NASTASACHE ESTE CEL MAI IN MASURA SA VA RASPUNDA FIIND MEMBRU AL ASOCIATIEI 23 METROU BUCURESTI,AVAND IN VEDERE CA E NESIGUR DE COMUNICAT,DE CE NU ISI INTREABA PRESEDINTELE?  PROVENIENTA COMUNICATULUI ESTE DE LA PRESEDINTELE DE ASOCIATIE A LUI NASTASACHE. MULTUMIT !
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #6113 : Februarie 11, 2009, 23:32:23 »

Parerea mea e sa inchideti discutia asta pe asa-zisul comunicat, suntem luati de tampiti - uitati-va la antet:

Cifraraie de impresie, ia luati la bani marunti:
H.J = hotarare judecatoreasca (number 1) ??
P.J = Huh (Parchet judetean?
FED = Federala? n-am inteles nimic
2003?? anu in care ce?

P.J. Huh FED? Huh
2004 ?
Cel mult ar parea 'In baza a ceva din anul 2003 si 2004, organizam in sala de dans discoteca.

As dori cam mult sa ma insel.

Numai ca apoi
Memorat

• Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6114 : Februarie 11, 2009, 23:38:04 »

Parerea mea e sa inchideti discutia asta pe asa-zisul comunicat, suntem luati de tampiti - uitati-va la antet:

Cifraraie de impresie, ia luati la bani marunti:
H.J = hotarare judecatoreasca (number 1) ??
P.J = Huh (Parchet judetean?
FED = Federala? n-am inteles nimic
2003?? anu in care ce?

P.J. Huh FED? Huh
2004 ?
Cel mult ar parea 'In baza a ceva din anul 2003 si 2004, organizam in sala de dans discoteca.

As dori cam mult sa ma insel.

Numai ca apoi
ACESTE DATE FAC PARTE DIN ANTETUL B.N.R-ULUI ACUM AI INTELES?
Memorat
« Răspunde #6115 : Februarie 11, 2009, 23:38:54 »

Faceti-ma si pe mine sa inteleg mai bine mecanismul asta. BNR e sau nu al - ma rog, sub controlul - lui DLM, care e sau nu e acuzat de ceva concret de catre diversi, si daca e acuzat, ce inseamna exact ca nu este cercetat de DNA? Totusi, daca voi sustineti ca e de un tupeu nemarginit, care se subintelege ca se manifesta liber daca elaboreaza un asemenea comunicat, ceva scartiei in toata povestea; in sensul ca nu am vazut sau mi-au scapat  documente de acuzare - plangeri - directe, ca in cazul lui Stamatin, si rezolutia lor de la Parchet, DNA etc de NUP sau altceva si numele celor - procurori de la diverse niveluri - care au dat NUP sau ala rezolutie (daca la Stamatin nu se pune fiind dus, la DLM lucrurile ar trebui sa fie pe val si destul de clare iar infractorii sa se afle printre procurori). Dati-mi si mie linkuri la datele ferme, va rog, poate mi-au scapat.
Nastasache,
Hai sa-ti explic ceva despre BNR. BNR-ul este o asociatie nonprofit, asa cum suntem pe cale sa facem si noi una, diferenta fiind ca noi ne-am propus sa atragem in asociatia noastra revolutionari din toata tara, membri sau nemembri ai altor asociatii, iar BNR-ul are in componenta alte asociatii. Aparent.
De ce aparent?
Pentru ca in realitate, presedintii asociatiilor membre BNR nu prea se sinchisesc de BNR si de actiunile lui Maior. Ei trimit la actiunile lui maior delegati, doar pentru ca asa e politicos si pentru ca nu vor sa aiba discutii cu nebunu. Ia cauta sa vezi cine sunt participantii la congresele BNR. Vei avea surpriza sa constati ca nu prea participa si varfurile din asociatiile importante.
Un alt motiv pentru care se merge la actiunile BNR este pentru ca se bea, se mananca si se doarme GRATIS. Pai ce crezi tu? Daca anuntam ca la Brasov e asigurata cazare vreo 3 zile in Poiana, all-inclusive, mese festive si totul doar ca sa se adopte un document gata redactat, cati crezi tu ca veneau la Brasov? Ha, Ha, Ha.... Grin Grin
Iti relatez cuvant cu cuvant exprimarea unui presedinte de asociatie importanta, membra in BNR: Ce treaba avem noi cu Maior? El cu BNR-ul lui si noi cu asociatia noastra. Am trimis si noi niste delegati la CONGRES ca sa nu zica ca-l sabotam. Dar in rest...
Si daca ai pomenit de plangeri, documente ale DNA-ului si altele, am postat zilele trecute niste link-uri de la care puteai descarca tot ce a consemnat DNA-ul in procesul lui Maior de la Brasov, in care santaja tot un revolutionar - pe mine.
Mai postez acuma un link de unde vei putea descarca un rezumat al santajului, cu denumirea RECHIZITORIU DNA: http://s4.transfer.ro/storage/transfer_ro-3325fbfc67.zip
Dureaza 5-6 minute pana descarci tot documentul, dar merita. Te vei lamuri pe deplin in privinta lui Maior.
Iar daca nici cu asta nu vei avea certitudini, cand ai timp liber, intre pe blogul lui Maior, pe care am adunat cam tot ce tine de el- www.maiorlazardorin.blogspot.com
Memorat

Blogul lui Doftoreanu www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
« Răspunde #6116 : Februarie 11, 2009, 23:44:28 »

Iuliane tu mai stii unde este postata condecera BNR de la Congresul din 2008?
Oricum comunicatul este la oha fara stamila si semnatura lui Maior!
Memorat
« Răspunde #6117 : Februarie 11, 2009, 23:49:24 »

Costin nu mai face parte din BNR Grin
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1.msg9651;topicseen#msg9651

O noua structura
Delegatii celor 93 de organizatii de revolutionari prezente la lucrarile Congresului au adoptat, prin vot deschis, modificari la Statutul BNR 1989 Romania, o noua organigrama de conducere si au purtat discutii pe marginea colaborarii cu institutiile implicate in aplicarea Legii 341/2004, respectiv Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor (SSPR) si Comisia Parlamentara a Revolutionarilor din Decembrie 1989 (CPRD).
In urma votului, conducerea BNR 1989 va fi asigurata in urmatorii patru ani de catre o echipa formata din: presedinte de onoare Ion Iliescu, presedinte Dorin Lazar Maior, presedinte executiv Mircea Bucur, presedinte al Consiliului National, Vasile Duta, secretar general Gheorghe Curta, secretar general coordonator Cristian Lefter si prim-vicepresedintii Puiu Nicolae Fesan, Bebe Ivanovici, Viorel Florescu, Liviu Apetrei, Nicolae Costache, Gheorghe Firczack, Iulius Trapiel, Stefan Prala, Ion Baluta, Valentin Vasilescu, Victor Stamureanu, Ioan Gurzau, Tudor Machitescu
 Septembrie 08, 2008, 11:09:25 »
b]LIDERUL BNR 1989, DORIN LAZAR MAIOR, CREDE CA IDEALURILE DE ACUM 19 ANI SUNT DEPARTE DE A FI IMPLINITE[/b]

Dragos CENTU
Memorat
« Răspunde #6118 : Februarie 11, 2009, 23:52:05 »

Cred ca as mai gasi-o daca as putea da cautare pe Portal.
Dar cum intru pe Portal ca hotii, cu un proxy server, care e echivalentul unui speraclu pentru hoti, nu pot sa fac prea mult.
Poate pui si tu o vorba buna la stapanul portalului sa-mi debaneze, atat contul vechi cat si adresele de IP de pe care nu pot intra normal pe Portal.
Multumesc.
Memorat

Blogul lui Doftoreanu www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6119 : Februarie 11, 2009, 23:53:03 »

ACEST COMUNICAT MI-A FOST TRIMIS PE E-MAIL DE LA GEORGE COSTIN IAR EU L-AM TRANSMIS MAI DEPARTE DUPA CE AM VORBIT CU EL.AVAND IN VEDERE CA MI-A FOST TRANSMIS PE E-MAIL NU POATE FI SEMNAT SI STAMPILAT ,NU ESTE UN COMUNICAT SCANAT.DACA AVETI VREO NELAMURIRE INTREBATI PE UNUL DIN CEI DOI(MAIOR SAU COSTIN)
Memorat
Pagini: 1 ... 406 407 [408] 409 410 ... 647
Schimbă forumul: