Main Content:

Pagini: 1 ... 561 562 [563] 564 565 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
Re: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #8430 : Februarie 19, 2010, 01:11:14 »

SCHEIENE: SE INFIINTEAZA IN CURIND " ASOCIATIA SECURISTILOR REFUGIATI PESTE GRANITA, POSESORI DE PATALAMA DE REVOLUTIONAR " CARE TE ARE PRINTRE FONMDATORI.

''" BRATUL LUNG AL SECURITATII TE VA GASI SI ACOLO UNDE TE ASCUNZI  PENTRU REACTIVARE !"

ATENTIE ROMANI :  LICHELELE TREBUIESC INDEPARTATE ; PREA MULTI BOI AU DEVENIT ERORI !

AI STERS-O CA O JAVRA  DUPA CE TE-AI " INTOXICAT IN AFACERI CU MISOR DE PETROL  SI  PRAFURI-SUBSTANTE KODAK."

NI SE RUPE IN PAISPE DE  " RADICALUL  SCHEIANU " LA CAPITOLUL " DEMASCARE IMPOSTORI "

ATITA TIMP CIT DUMNEZEUL TAU RAMINE PSD  TE INTELEG : DUPA VOI , REVOLUTIONARI SUNTETI DOAR PUPINCURISTII

BUNICUTEI ; ASTA E !

DESPRE CNSAS POT SA TE ANUNT CA STAU BINE...SI NU I-AM LINS MIINILE GRALULUI FLOREA  CA SA OBTIN

PATALAMAUA CU CARE TE LAUZI CA O DETII IN 1992: PARTICIPANT LA MANIFESTATII, PUBLICAT INTR-UN

MONITOR OFICIAL ( paremise 42/1993) CA ANONIM;

SOMN USOR, SCHEIENE ......

SI CIND AI OCAZIA , VIZITEAZA CIO-CIO- SAN......( MENIUL CASEI: CIOCOLATA SI SANA )

"STIMATA RADIATA ".....ESTI UN PORC, SPUS LA DIRECT......FABRICATII CNSAS VA APARTIN TIE SI COMPLICILOR...

DAR TOATE LA TIMPUL LOR ....

Am sa-ti raspund pe culoarea si orientarea javrei ce esti, o javra comunista reformata de serviciile armatei, boschetar jegos ce esti! Nu vreau sa pun in evidenta faptul ca incerci in momentul de fata sa te disculpi atacand fara nici un argument si vreo proba!
Dovada cea mai concludenta este intrarea ta in panica in momentul cand am amintit de jigodismele ce le-a-ti pus la cale tu si manipulanta de clante si perdele; te deranjeaza alcoolicule?
Asta am si urmarit! Cine te crezi moldovene, gazar, aciuit cu milogul pe la institutiile statale?
Cum se face ca tot voi astia dubiosi sunteti tari in clanta?
Alti reprezentanti mai acatarii nu si-au gasit revolutionarii, decat un manipulant escroc?
Lovitura de gratie eu am sa ti-o dau in momentul respectiv, cand n-o sa te astepti!
Despre aberatiile tale s-au convins toti cei care au avut contact cu forumul; cine te mai crede, paranoicule?
Sfatul meu omenesc este sa te duci la un control psihic si sa urmezi tratamentul prescris. Nu mai ai mult!
Suferi de mania grandorii si complexul romanismului de prost gust, manelizat!
Ce erou? N-am emis niciodata pretentia.
Cand inca tu iti mai cautai identitatea revolutionara, eu asa "trimis" cum am fost, intretineam o familie de patru persoane intr-o societate capitalista in care nu ti se da de pomana, iar escrocii de teapa ta sunt bagati la puscarie pe ani buni. Ai un complex de inferioritate vis-a-vis de romanii plecati legal din tara! Esti un marginal frustrat, sigur nu poate fi altceva!
Poti sa ma pupi in fata si-n dos cacanarule! Mi-este egal! Roaga-i pe colegii tai cu ochi albastri sa te ajute, eventual sa te recicleze.
Daca nu, iti ofer o ultima sansa! Du-te si autodenuta-te ca impostor, escroc, uzitar de fals in inscrisuri publice si insusirea unor mijloace cuvenite!
Asta-i pupincuristule! Te-ai luat de cine nu trebuie, te ard si la propiu si la figurat!
Daca nu aduci probe te ard si-n justitie! Cineva trebuie sa te puna la punct, tablagiule!

Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
« Răspunde #8431 : Februarie 19, 2010, 01:14:17 »

Domnule scheianul.consider ca s-a depasit limita bunului simt!!!...nu avem acest forum la dispozitie pentru jigniri personale...nu va cunosc personal,pe daniel da,si stiu ca impreuna cu Magda Rotaru au fost foarte activi,si daca astazi exista legea 341 le-o datoram si lor,precum si altor colegi...manifestari de genul acesta nu-si au loc pe acest forum...dezbateti idei,programe,propuneri de care sa tina cont factorii de decizie,au trecut 20 de ani,si nu vad nici o speranta de reconciliere...ce mai aveti de impartit???!!!...onoarea ar trebui sa fie mai presus de orice mic incident...nu va este suficient cat rau ne face mass media si cei imbogatiti peste noapte pe fondul saracirii poporului roman?...mai este necesar ca si noi sa ne aratam fata hidoasa a acestor parveniti...eram o forta in 89,acum ce mai suntem?,o clasa speciala careia ar trebui sa-i plangem de mila,si multumiti politicului si celor carora le-am rupt legatura cu clasa priviligiata...unii s-au vandut pe 30 de arginti...nu le mai faceti jocul lor murdar,redeveniti ce ati fost in 89!!!...
Dl. Gally daca esti asa de impartial de ce nu " observi" insultele si vocabularul prietenului dvs?
Majoritatea am fost insultati de acest om,care nu reprezinta moralitatea pe care o sutineti!
Eu nu m-am vindut si nu ma vind ,eu stiu cine sunt si nu accept sa fiu insultat de unul ca Perju,traiesc din munca mea !Daca pentru dvs. unitatea de moralitate este Perjul pentru mine nu!
Va rog da-ti dovada de impartialitate!
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #8432 : Februarie 19, 2010, 01:41:07 »

O ultima dovada in sprijinul celor afirmate de mine, în cazul Perju!
A devenit un caz de impostura revolutionara!
Domnule Secretar de Stat al SSPR, rog sa analizati acest caz si dosarul acestuia!

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2007/sz1106.pdf
Un alt caz deosebit de grav este acela prin care a fost sesizat de o persoană, că pentru a intra în posesia certificatului de revoluţionar preschimbat, a trebuit să lucreze timp de 6 luni gratuit, la renovarea subsolului asociaţiei a cărui preşedinte este doamna Magda Rotaru şi vicepreşedinte domnul Perju Daniel.
Persoana în cauză a mai declarat că reprezentanţii Ligii Luptătorilor din Decembrie 1989 pentru Victoria Revoluţiei Române şi Integrare Euro-Atlantica solicită bani pentru a face presiuni asupra Secretarului de Stat al SSPR, în vederea eliberării cu prioritate a certificatelor de revoluţionar acestor persoane.
Domnul Nicolae Puiu Fesan, Secretar de Stat al SSPR a comunicat membrilor CPRD 1989, faptul că are informaţii şi din alte surse despre faptul că domnul Perju intenţionează să aducă mai multe persoane în faţa sediului SSPR pentru a face presiuni în vederea eliberării certificatelor „oamenilor lui” şi în vederea prorogării termenului de preschimbare al certificatelor.
Domnul Nicolae Puiu Fesan susţine că aceasta este cauza pentru care se confruntă cu presiuni foarte mari din partea aşa-zişilor revoluţionari şi din partea preşedinţilor de asociaţii care dezinformează voit membrii asociaţiilor lor în legătură cu procedura şi motivele pentru care dosarele se preschimbă într-un mod atât de lent.
Domnul Nicolae Puiu Fesan îşi exprimă nemulţumirea faţă de faptul că Primăria Capitalei aprobă organizarea unor manifestaţii în faţa sediului SSPR, în timp ce majoritatea mitingurilor se desfăşoară în faţa Muzeului Antipa, deoarece este un protest organizat de persoane care speculează financiar aceste certificate şi nu este de acord cu aceste manifestări atât timp cât unele personae au transformat procesul de preschimbare a certificatelor într-o afacere.

Esti în vizor Pearjã si-n curand ramai fara coada! Te voi combate pe toate planurile...
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8433 : Februarie 19, 2010, 04:28:20 »

O ultima dovada in sprijinul celor afirmate de mine, în cazul Perju!
A devenit un caz de impostura revolutionara!
Domnule Secretar de Stat al SSPR, rog sa analizati acest caz si dosarul acestuia!

http://www.portalulrevolutiei.ro/arhiva/2009_1072.html

Un alt caz deosebit de grav este acela prin care a fost sesizat de o persoană, că pentru a intra în posesia certificatului de revoluţionar preschimbat, a trebuit să lucreze timp de 6 luni gratuit, la renovarea subsolului asociaţiei a cărui preşedinte este doamna Magda Rotaru şi vicepreşedinte domnul Perju Daniel.
Persoana în cauză a mai declarat că reprezentanţii Ligii Luptătorilor din Decembrie 1989 pentru Victoria Revoluţiei Române şi Integrare Euro-Atlantica solicită bani pentru a face presiuni asupra Secretarului de Stat al SSPR, în vederea eliberării cu prioritate a certificatelor de revoluţionar acestor persoane.
Domnul Nicolae Puiu Fesan, Secretar de Stat al SSPR a comunicat membrilor CPRD 1989, faptul că are informaţii şi din alte surse despre faptul că domnul Perju intenţionează să aducă mai multe persoane în faţa sediului SSPR pentru a face presiuni în vederea eliberării certificatelor „oamenilor lui” şi în vederea prorogării termenului de preschimbare al certificatelor.
Domnul Nicolae Puiu Fesan susţine că aceasta este cauza pentru care se confruntă cu presiuni foarte mari din partea aşa-zişilor revoluţionari şi din partea preşedinţilor de asociaţii care dezinformează voit membrii asociaţiilor lor în legătură cu procedura şi motivele pentru care dosarele se preschimbă într-un mod atât de lent.
Domnul Nicolae Puiu Fesan îşi exprimă nemulţumirea faţă de faptul că Primăria Capitalei aprobă organizarea unor manifestaţii în faţa sediului SSPR, în timp ce majoritatea mitingurilor se desfăşoară în faţa Muzeului Antipa, deoarece este un protest organizat de persoane care speculează financiar aceste certificate şi nu este de acord cu aceste manifestări atât timp cât unele personae au transformat procesul de preschimbare a certificatelor într-o afacere.

Esti în vizor Pearjã si-n curand ramai fara coada! Te voi combate pe toate planurile...[/color]

Memorat
« Răspunde #8434 : Februarie 19, 2010, 08:42:35 »

Intrebari de la un "anonimus" din decretul 226/92 la un " mare" revolutiunar din bisuri din 2000!
1.de ce esti in bisuri si erate- si ai doua certificate
PUBLICAT IN MONITORUL OFICIAL nr.568 BIS/22.11.1999
Titlul CONFERIT PRIN DECRET NR.37/2000 nominalizat n
MONITORUL OFICIAL nr.100 BIS/7 MARTIE 2000

RECTIFICAREA ERORILOR MATERIALE LA PUBLICARE IN M.OF.277 BIS.
2. de ce toti revolutionarii Euroatlantica au fost trecuti prin as; din Brasov,esti un penal ca si Maior (fenomenul  Euroatlantica  este  unul  mult  mai complex  daca vorbim  de  relatiile   mafiote  care  au  existat  intre  Euroatlantica  si  Maior)
3. adeverinta CNSAS
4. de ce ai fost dat afara din armata
5. ce ai facut in 21_22 decembrie 89,din ce   comitet a facut parte in decembrie 89 , de ce nu a fost alaturi de rev.Ploiesti cind a fost ocupata judeteana de partid
6. de ce nu ai muncit ultimii 20 de ani
7.Puciul celebru din Ploesti, o afacere bine conturata(pus  stapanire  pe spatiu,  stampile,  birouri,etc. organizat  la  scurt  timp  alegeri  si  Perju sa autointitulat  liderLNRDPh  (Liga  Nationala  a  Revolutionarilor  din  Decembrie Prahova)  care   de  fapt  fusese initial o  filiala  a  LNRD  Bucuresti...)-Schimbind denumirea in Euroatlantica!
Cind vei raspunde clar si obiectiv la aceste intrebari urmeaza restul!- direct de la sursa!
Memorat
« Răspunde #8435 : Februarie 19, 2010, 09:00:00 »

P.S.
Perjule sa-ti intre bine in "creier" daca posezi asa ceva,pe mine nu ma facut revolutionar Iliescu sau PSD,eu cind am fost in strada nu exista asa ceva si nici nu m-am gindit la certificate si privilegii,dar unul care a "reusit" sa aiba "patalama" de revolutiunar in bisuri si erate in 2000,oare cum se numeste? Huh Huh
Ce isi face omul cu mina lui este lucrul manual,nu uita daca nu ne insultai si nu ne acuzai fara acoperire nu avea nimeni cu mataluta nimic,acum vei suporta adevarul si consecintele!
Ai crezut in paranoia matale ca esti de "neatins" !!!!!!!!
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8436 : Februarie 19, 2010, 09:20:53 »

* kronstadt 2
    * Hero Member
    *
    * View Profile Personal Message (Offline)

« Reply #8434 on: February 19, 2010, 08:42:35 AM »
Intrebari de la un "anonimus" din decretul 226/92 la un " mare" revolutiunar din bisuri din 2000!
1.de ce esti in bisuri si erate- si ai doua certificate
PUBLICAT IN MONITORUL OFICIAL nr.568 BIS/22.11.1999
Titlul CONFERIT PRIN DECRET NR.37/2000 nominalizat n
MONITORUL OFICIAL nr.100 BIS/7 MARTIE 2000

RECTIFICAREA ERORILOR MATERIALE LA PUBLICARE IN M.OF.277 BIS.
2. de ce toti revolutionarii Euroatlantica au fost trecuti prin as; din Brasov,esti un penal ca si Maior (fenomenul  Euroatlantica  este  unul  mult  mai complex  daca vorbim  de  relatiile   mafiote  care  au  existat  intre  Euroatlantica  si  Maior)
3. adeverinta CNSAS
4. de ce ai fost dat afara din armata
5. ce ai facut in 21_22 decembrie 89,din ce   comitet a facut parte in decembrie 89 , de ce nu a fost alaturi de rev.Ploiesti cind a fost ocupata judeteana de partid
6. de ce nu ai muncit ultimii 20 de ani
7.Puciul celebru din Ploesti, o afacere bine conturata(pus  stapanire  pe spatiu,  stampile,  birouri,etc. organizat  la  scurt  timp  alegeri  si  Perju sa autointitulat  liderLNRDPh  (Liga  Nationala  a  Revolutionarilor  din  Decembrie Prahova)  care   de  fapt  fusese initial o  filiala  a  LNRD  Bucuresti...)-Schimbind denumirea in Euroatlantica!
Cind vei raspunde clar si obiectiv la aceste intrebari urmeaza restul!- direct de la sursa!
[/color][/td][/tr][/table]
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8437 : Februarie 19, 2010, 09:23:15 »

Cod:
[color=blue]Ar trebui întrebat  unde a cerut prima data preschimbarea !!!!!! a venit cu un brat de dosare și după încercare da a da sa zis zat super in acel loc sa pus parafa de parvenit  PARVENIT .PARVENÍ 1. a se ridica, a ajunge la o situație materială sau socială bună fără a avea merite deosebite și folosind mijloace necinstite; a se îmbogăți. 2. a-și atinge scopul, a reuși, a izbuti. 3. (despre știri, scrisori etc.) a ajunge (la destinație). (< fr. parvenir)  [/color][/table][/img][/td][/color]
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8438 : Februarie 19, 2010, 09:24:29 »

Ar trebui întrebat  unde a cerut prima data preschimbarea !!!!!! a venit cu un brat de dosare și după încercare da a da sa zis zat super in acel loc sa pus parafa de parvenit  PARVENIT .PARVENÍ 1. a se ridica, a ajunge la o situație materială sau socială bună fără a avea merite deosebite și folosind mijloace necinstite; a se îmbogăți. 2. a-și atinge scopul, a reuși, a izbuti. 3. (despre știri, scrisori etc.) a ajunge (la destinație). (< fr. parvenir)  [/color][/table][/img][/td][/tr][/table]
Cod:
[b][/b]
[/font]
Memorat
« Răspunde #8439 : Februarie 19, 2010, 10:41:57 »

Ar trebui întrebat  unde a cerut prima data preschimbarea !!!!!! a venit cu un brat de dosare și după încercare da a da sa zis zat super in acel loc sa pus parafa de parvenit  PARVENIT .PARVENÍ 1. a se ridica, a ajunge la o situație materială sau socială bună fără a avea merite deosebite și folosind mijloace necinstite; a se îmbogăți. 2. a-și atinge scopul, a reuși, a izbuti. 3. (despre știri, scrisori etc.) a ajunge (la destinație). (< fr. parvenir)  [/color][/table][/img][/td][/tr][/table]
Cod:
[b][/b]
[/font]
Nea Perju a mai aparut o intrebare la care ar fii cazul sa dai raspuns!
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8440 : Februarie 19, 2010, 16:58:40 »

Nu cunosc amanunte din trecutul lui Dan Perju si nici nu vreau sa fac pe avocatul lui deoarece el stie sa se apere f bine.Dar tot ceea ce pot spune este urmatorul lucru: nu cunosc un alt presedinte de asociatie sa faca pentru revolutionari atit bine cit a facut Dan Perju.
Memorat
« Răspunde #8441 : Februarie 19, 2010, 17:41:05 »

Doamna Marilena,va rog frumos in aceasta disputa sa va abtineti deoarece va cunosc " impartialitatea " in acest subiect!
Daca Perju nu insulta si acuza fara dovezi , nimeni nu "cauta" amanute!
Dar eu cu documente o sa dovedesc cit " bine" a facut pentru adevaratii revolutionari din decrt 226/92(niste anonimi)
 din Ploiesti si din tara!
Tot cu documente o sa dovedesc "participarea" din decembrie 89 la revolutia lui din decembrie!
Sunt multe de spus totul depinde de reactia lui!
Nu imi place sa fiu facut securist,jigodie,comunist,etc.......cind nici macar nu am fost membru de partid si eu in 21 decembrie am fost fata in fata cu gloantele! În memoria bunicilor mei care au sta 17 ani detinuti politici la Gherla nu ii pot perimte acestui om sa-ma calce in picioare! Nu imi place sa imi fie jigniti prietenii din copilarie (ex.Scheianul)care au fost urmariti de securitate si acum sunt catlogati de securisti,de anonimi revolutionari,oameni care si in 87 si-au pus viata in pericol!
Observ singura aparare a lui Perju este insulta si amenitarea!
De regula imi platesc politele si stiti foarte bine acest lucru!
Din respect va rog sa ramineti deoparte atita timp cit nu stiti " o suma" de lucruri!

P.S.Fiti sigura ca in momentul cind m-am angajat la aceasta disputa sunt blindat de dovezi si am fost direct la sursa in Ploiesti,acesti oameni(din Ploiesti) sunt speriati de Perju,care ii amenita cu oameni politici,procurori si oameni de afaceri!
Mi-e nu imi este frica de Perju chiar daca se lauda cu acesti oameni,sunt cinstit si curat doamna dorm linistit pe perna mea!
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8442 : Februarie 19, 2010, 18:29:47 »

Nu cunosc amanunte din trecutul lui Dan Perju si nici nu vreau sa fac pe avocatul lui deoarece el stie sa se apere f bine.Dar tot ceea ce pot spune este urmatorul lucru: nu cunosc un alt presedinte de asociatie sa faca pentru revolutionari atit bine cit a facut Dan Perju.

Repet: nu cunosc amanunte din trecutul lui si nici nu vreau sa-l apar...dar stiu ca atit Dan cit si Magda a ajutat multi revolutionari.
Dar eu cred ca oricine are dovezi impotriva lui Dan ar fi bine sa le posteze sau si mai bine ar fi daca s-ar adresa Parchetului./
Eu nu am astfel de dovezi impotriva nici unui revolutionar,dar oricare dintre noi are astfel de documente prin care poate dovedi :santajul,excrocheria sau falsul,ar fi bine sa le prezinte parchetului...altfel,vor ramine doar vorbe grele aruncate in vint.
Pe Dan si pe Magda i-am vazut la multe actiuni.
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8443 : Februarie 19, 2010, 22:56:55 »

EVENIMENTUL  ZILEI  scrie:

Milioane de euro pentru revoluţionari impostori   

Mihnea-Petru Pârvu   Sâmbătă, 20 Februarie 2010

În plină criză financiară, plăţile retroactive pentru „luptătorii remarcaţi” îi costă pe contribuabili 400 de milioane de euro. Printre adevăraţii eroi şi-au făcut loc nenumăraţi „fripturişti”. Sunt cea mai specială categorie de bugetari din România. A le pune reputaţia la îndoială e ca şi cum ai fluiera în biserică. O blasfemie. În România sunt în acest moment peste 20.000 de revoluţionari cu certificat şi au fost, la un moment dat, peste 30.000. Achitarea drepturilor ce le revin înseamnă un efort bugetar de peste 100 de milioane de euro pe an.

A separa grâul de neghină

În plină criză financiară, statul le-a achitat revoluţionarilor drepturi băneşti retroactive de circa 350 de milioane de euro. Se estimează că mai sunt de plătit încă cel puţin 50 de milioane de euro din acest moment. N-ar fi o problemă. Dar mii de „revoluţionari remarcaţi”, aşa cum sunt denumiţi în lege, au apărut din spuma mării la mulţi ani de la sfârşitul Revoluţiei.

La început n-au fost decât vreo 3.000, apoi 7.000, iar prin 1997 ajunseseră la 19.000. La apogeul fenomenului, în perioada de glorie a lui Bebe Ivanovici, erau aproape 32.000 de revoluţionari. Mulţi revoluţionari au obţinut deja un salariu pe viaţă de la stat, împrumuturi preferenţiale, terenuri, bilete de tren gratuite sau spaţii comerciale.

A-i separa pe cei veritabili de cei contrafăcuţi nu doar ar reduce o cheltuială bugetară nejustificată, ci ar fi şi o reparaţie morală pentru adevăraţii eroi ai Revoluţiei. E, practic, cea mai mare vânătoare de impostori din România.

S-au înmulţit ca ciupercile după ploaie

În 1997, după ce un om şi-a dat foc în faţa fostului Comitet Central, guvernul Ciorbea a recunoscut calitatea de revoluţionar unui număr de 12.000 de solicitanţi. Un merit l-a avut şi notoriul Bebe Ivanovici, cu brevetele sale contra cost.

Pe lângă cei 1.069 de eroi-martir, în hârţoagele Secretariatului de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor (SSPR) mai figurează 2.805 răniţi, 345 de răniţi şi reţinuţi şi 19.780 de luptători remarcaţi cu merite deosebite. Evidenţa o ştie pe dinafară Ilie Drăguşin, şeful Direcţiei Juridice a SSPR, fost ofiţer de infanterie şi revoluţionar la Craiova.

Printre ei sunt şi foşti miliţieni, infractori şi un număr semnificativ de foşti şi actuali parlamentari. Problema este că mulţi au reuşit să se distingă de categoria „participanţilor” la Revoluţie, care au primit doar o diplomă onorifică.

Cât primeşte un „luptător”

Problema o reprezintă banii pe care contribuabilii îi plătesc pentru confortul acestor revoluţionari. Nu este vorba despre martiri. Urmaşii lor primesc 0,5% din salariul mediu brut pe economie, circa 900 de lei.

Răniţii cu grad de invaliditate, împărţiţi în trei categorii, primesc între 2.800 de lei şi 3.600 de lei lunar. Răniţii valizi primesc 1,1% din acelaşi salariu brut. De aceeaşi indemnizaţie beneficiază marea masă a „luptătorilor”, care au venituri sub acest procent. Adică de 1.836 de lei.

Un cost financiar enorm......[/b]
Memorat
  • nicu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8444 : Februarie 19, 2010, 23:22:51 »

unde a fost domnul ziarist la revolutie in vro strctura a securitati sau pote nu a pe lume datorita acestor revolutinari el pote este ziarist alfel pote ar fi un nimeni
Memorat
Pagini: 1 ... 561 562 [563] 564 565 ... 647
Schimbă forumul: