Main Content:

Pagini: [1] 2

Dezbatere publică pentru Ordonanță de Urgență privind Legea Recunoștinței

Persoanele juridice și persoanele fizice interesate pot depune la Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluționarilor din Decembrie 1989 propuneri de îmbunătățire
http://ning.it/1a9eUeP
Memorat

Marius demonstreaza ca ce postezi e real.
Memorat
  • Marius
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ce să demonstrez? Demonstrația e în articol. Am comparat situația legală de acum cu cea după eventuala aprobare a ordonanței.
Memorat
  • bzcosty
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

mi se pare corect.urmasii novembristi au ramas in plata in 2012 si 2013 iar urmasii din 1989 nu.nu e corect.numai cu urmasii din 1989 iese tara din criza asa cum a hotarat boc?
Memorat

mi se pare corect.urmasii novembristi au ramas in plata in 2012 si 2013 iar urmasii din 1989 nu.nu e corect.numai cu urmasii din 1989 iese tara din criza asa cum a hotarat boc?
EU CA UN NEAOS sau ..ca un "DILETANT" TE-NTREB , STAND STRAMB SI JUDECAND DREPT...TI SE PARE CORECT CA NOIEBRISTII ( cum ii numesti..) SA FIE CUPRINSI IN LEGEA RECUNOSTINTEI 341/2004 PRINTRE REVOLUTIONARI SI FACAND NOTA DISCORDANTA PRINTRE ACESTIA BENEFICIIND SI DE INDEMNIZATII , IAR..COPIII CELOR DECEDATI SA INCASEZE INDEMNIZATII LA NESFARSIT PANA LA PENSIONARE ,CAND DREPTURILE PREVAZUTE NU AU CARACTER VIAGER ?!.. CHIAR NEBENEFICIIND DE O PREVEDERE "VIAGERA" CONSIDERI CA EI CA VICTIME COLATERALE, INDIRECTE ALE REVOLUTIEI,MERITA SA LI SE ACORDE PANA CAND LI S-AR INCARUNTI BARBILE ( nu pana la 26 de ani) INDEMNIZATII IN ACEIASI MASURA CA SI LUPTATORII REMARCATI SI PARTICIPANTII DIRECT LA EVENIMENTELE DIN 89' ?..  Cry Undecided Undecided Roll Eyes
Memorat

Hai raspuns la intrebarea de mai sus.
Memorat

Hai Marius ai amutit?HuhHuh??!!!!!!
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Am spus si repet , Noiembristii nu au ce cauta in 341.Sant multi de pe acest portal care au cerut ( si cer inca ) scoaterea lor din 341. Lege separata sau alipirea la alta lege , pentru ca ei  ( fara suparare ) nu au luptat pentru inlaturarea sistemului comunist ci , pentru salarii si pentru imbunatatirea conditiilor de munca.Nu le neg revolta (cinste lor) , dar , nu au ce cauta in legea noastra.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.

Am spus si repet , Noiembristii nu au ce cauta in 341.Sant multi de pe acest portal care au cerut ( si cer inca ) scoaterea lor din 341. Lege separata sau alipirea la alta lege , pentru ca ei  ( fara suparare ) nu au luptat pentru inlaturarea sistemului comunist ci , pentru salarii si pentru imbunatatirea conditiilor de munca.Nu le neg revolta (cinste lor) , dar , nu au ce cauta in legea noastra.
Sutin an totalitate asa trebuie facut .
Memorat

ASOCIATIA 21 Decembrie 1989 a Răniţilor şi Urmaşilor Eroi-Martiri Reşiţa, repezentată prin Preşedinte Gheorghe Borcean, susţine punctul de vedere al Asociaţiei „17 Decembrie a Răniţior şi Familiilor Îndoliate din Revoluţia 1989” Timişoara referitor la Proiectul de Ordonanţă de Urgenţă al S.S.P.R. printr-o Scrisoare Deschisă: http://asociatia17decembrie1989timisoara.wordpress.com/
Memorat

firește că legea nu este corectă...include cauze  și subiecți diferiți , efecte diferite în aceași lege...este ca și cum ar fi scris legea gravitației Revoluției din 89. Adevărat că după au apărut o serie de categorii care au primit tot felul de beneficii ,...cred că totuși au legi aparte fiecare...numai pe noi ne-\au luat ca din oală!
Memorat

Un grup de Luptatori Retinuti din Timisoara nu sunt de acord cu ordonanta de urgenta propusa spre dezbatere de sspr in frunte cu Victor Socaciu si cere retragerea ei de pe site-ul sspr si cere demisia acestui secretar de stat care nu ne reprezinta.
Si noi suntem de acord ca cei de la Brasov din noiembrie 1987,militienii,armata si garzile patriotice sa fie retrasi din legea 341/2004.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Un grup de Luptatori Retinuti din Timisoara nu sunt de acord cu ordonanta de urgenta propusa spre dezbatere de sspr in frunte cu Victor Socaciu si cere retragerea ei de pe site-ul sspr si cere demisia acestui secretar de stat care nu ne reprezinta.
Si noi suntem de acord ca cei de la Brasov din noiembrie 1987,militienii,armata si garzile patriotice sa fie retrasi din legea 341/2004.

TIMISOARA AICI AI PERFECTA DREPTATE CU CELE PROPUSE MAI SUS SI TOT ODATA AR TREBUI TRASI LA RASPUNDERE ASA ZISI PRESEDINTI DE ASOCIATII (STAMPILE) CARE AU FOST DE ACORD SI SAU CONPLACUT CU VALIDAREA SI ACCEPTAREA ACESTOR CATEGORII IN RANDURILE NOASTRE CATEGORII CARE EFECTIV NU AVEAU CE CAUTA IN LEGEA 341 DAR PENTRU INPOSTURA SI PENTRU MANIPULARE SAU CONPLACUT SI ACUMA NU MAI STIU CUM SA ISI SCOATA CAMASA CA LI SE CAM CERE SA SE OPUNA ELIMINARI LOR CA ALTFEL VOR TREBUI SA LE DEIE EXPLICATII SI ACUMA ARUNCA PISICA UNU LA ALTU ACUMA NICI USTUROI NU AU MANCAT NICI GURA NU LE MIROSE
Memorat
  • eros33
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

sursa. siteul as 21 decembie
“Astazi (10 iulie), dupa sedinta BPN a PSD a avut loc o discutie dura intre numitii: ION ILIESCU, SOCACIU VICTOR,GROSU GH, ADI SANDA, CODRIN STEFANESCU, legata de proiectul de ordonanta publicat pe saitul SSPR. La intrebarea pusa de Iliescu lui SOCACIU, cum ca cine i-a permis sa afiseze asa ceva, socaciu a raspuns ca il mai lasa citeva zile sa vada reactia si propunerile din teritoriu. Va comunicam ca in maximum 3 zile va mai avea loc o sedinta la departamentul pt revi din PSD numita SEDINTA DE CRIZA. Se vehiculeaza ideea intrarii in plata a celor 1260 ai lui Iliescu cu extindere pina la cei ce au obtinut certificate pina in 97, restul intra in verificari pina la finele anului. -SURSA PSD/SSPR”
Memorat

Dacă dreptatea ar fi o sârmă, aş îndrepta-o.
Eugen Barbu în Groapa (1957)
Pagini: [1] 2
Schimbă forumul: