Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 115

ANUNŢURI TRISTE ! -DECESE-

Răspuns: ANUNŢURI TRISTE ! -DECESE-
« Răspunde #15 : Iulie 24, 2013, 16:25:57 »

Rugam toate Asociatiile sa vina la Bucuresti la miting cu tabele cu persoanele decedate in ultimi doi ani si sa fie centralizate si trimise SS si PISICULUI insotite de acuzatia de genocid impotriva revolutionarilor.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Iulie 24, 2013, 18:30:00 »

Sorin Moldovan la Sibiu[/size]
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Iulie 24, 2013, 18:49:36 »

colega ,,,,,Marcel,,,,daca nu ma insel,din vizionarea celor
     "4 runde" ale consfatuirii de la ZONA MOLDOVA,SS parca a spus ca pana
     acum  au MURIT,,,,,peste  2ooo de REVOLUTIONARI in tara,,,,numarul lor
     enorm de mare se datoreste unor cauze de SANATATE ,in majoritatea lor,
     au murit in "ritmul" inchisorilor comuniste,si cred ,majoritatea din
     cauza POLITICULUI care in loc sa AIBE GRIJE DE EROII TARII s-au apucat,
     prin ordonante miselesti sa,,,,,II DECIMEZE,,,,halal "DEMOCRATIE" ? si
     vreau sa VAD LEGIUITORUL UNDE INADREAZA ACEASTA FAPTA ?CRIMA sau cum zici
     mata,,,,,GENOCID,,,,iar culmea este ca FENOMENUL ESTE IN "DESFASURARE"
     fara a DA NIMENI SOCOTEALA ?,,,,,,,maine pot fi Eu sau alt coleg,,,,oare
     ISTORIA RECENTA sa nu ne ia in considerare decat,,,,M O R T I  ?,,,,
      "DUMNEZEU SA II IERTE  SI SA NE IERTE PE TOTI " depunem anual COROANE ?
         cu stima colega,,,,,cu stima colegi,,,TOTI EROI AI NEAMULUI,,,,
                                                            sandu t
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Iulie 24, 2013, 20:24:10 »

Rectific : SORIN MOLDOVAN s-a stins din viata , ca victima a regimului , Dumnezeu sa il odohneasca in pace!!!
GRASULE TU ESTI DUS RAU DE TOT ACEL REVOLUTIONAR DECEDAT DIN SURSE SIGURE SI REALE SE NUMESTE MOLDOVAN SORINEL NICOLAE SI ESTE DIN MURES PENTRU O MAI BUNA INFORMARE IA LEGATURA CU PRESEDINTI DE ASOCIATII DI MURES SI VEI PUTE POSTA IN CUNOSTINTA DE CAUZA DAR PANA ATUNCEA TACI SI NU MAI ABERA . DUMNEZEU SA IL IERTESI SI SAL ODIHNEASCA IN PACE SI SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI
Memorat
« Răspunde #19 : Iulie 25, 2013, 06:29:41 »

[quote
 Judeţul MUREŞ:

STANA AUREL-PAULIN  LRM-S 00070
 născut 12 iulie 1962- Tg-Mureş
 decedat 16 februarie 2012
 ( 2 copii minori)

BORŞ GRIGORE   UEM-B 00172
 născut 27 mai 1940- Miheşu de Câmpie
 decedat aprilie 2012

TAMAŞ IOSIF-EMIL LRM-T 00630
 născut 25 iunie 1959
 decedat noiembrie 2012 (azil de bătrîni)

SZÁSZ FRANCISC LRT-S 00015
 născut 10 februarie 1946- Curteni
 decedat 6 ianuarie 2013

gen.SCRIECIU ION   LRM-S 00016
 născut 2 iulie 1926- Piscu Vechi
 decedat 18 iunie 2013

MOLDOVAN SORINEL-NICOLAI  LRM-M 00097
 nascut 23 martie 1964- Batos jud. Mures
 decedat 24 iulie 2013

DUMNEZEU SĂ-I ODIHNEASCĂ !!!

[/quote]
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Iulie 26, 2013, 00:26:21 »

Sorin Moldovan la Sibiu[/size]

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca.

Memorat
« Răspunde #21 : Iulie 27, 2013, 06:22:54 »

Gheorghe Iosif
Hero Member

Deconectat

Citat Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #21782 : Iulie 25, 2013, 12:13:17 »

--------------------------------------------------------------------------------
Am primit un mesaj de condoleante pentru familia revolutionarului Sorin Molodovan, decedat ieri, din partea Blocului National al Revolutionarilro 1989 - Romania.

Membrii Blocului Național al Revoluționarilor 1989-România își exprimă profundul regret față de încetarea din viață a celui ce a fost Revoluționarul SORIN MOLDOVAN și îi aduc un ultim omagiu pentru întreaga activitate depusă în perioada post-decembristă privind promovarea intereselor tuturor revoluționarilor.
     Condoleanțe sincere familiei îndoliate.
     Dumnezeu să-l odihnească în pace !

Presedinte B.N.R. 1989,
                                 Dorin Lazar Maior
Memorat
« Răspunde #22 : Iulie 27, 2013, 06:32:57 »

Am primit un SMS în 25.07.2013 ora 21:40:53[/font][/color]

Domnule ALPAR, te rog din suflet să transmiţi acest mesaj, din partea mea, familiei bunului prieten SORIN: SINCERE CONDOLEANŢE !
 Sufletul meu plânge pentru un prieten drag. Cu siguranţă voi rămîne printre cei pe care nu-i voi uita.
 Îmbrăţişez familia îndurerată!
 Cu deosebite regrete. GEORGE COSTIN
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23 : August 09, 2013, 08:17:54 »

[/siSA aprindem o lumanare pentru colegul nostru.
Inca o data spun, aceste anunturi isi au locul la ANUNTURI TRISTE....daca se poate si cu fota...asa am avea o evidenta cu colegii nostri plecati in neant....rog pe Iosf sa ia masuri ...Oare cine v a fi urmatorul???
   Dumnezeu sa l ierte Angry Angry Angry Angryze]
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24 : August 09, 2013, 13:43:22 »

La fel se intreba si el impreuna cu alti colegi la inmormantarea colegului decedat acum trei saptamani "oare cine urmeaza?" si a urmat el.
Pe ultimul sau drum l-a condus alaturi de sotia si fiica  profund indurerate, alti membri ai familiei lui, prieteni dar si multi colegi revolutionari. Acestia au venit cu steagul revolutiei  dar si cu tricolorul Romaniei cu care i-au acoperit pieptul . Vicepresedintele asociatiei de revolutionari din care facea parte colegul dus in cele vesnice, a vorbit emotionant aratand faptele deosebite de real luptator si regretul ca prea devreme ne-a parasit.
Participand la inmormantarea colegului nostru Viorel Beldiman, am realizat ca in aceste momente nu exista ura sau razbunare. Aceste momente trebuie sa ne dea de gandit.
Dumnezeu sa-l odihneasca
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : August 09, 2013, 13:44:40 »

PROTOCOL
                 Încheiat între :

Universitatea  BIOTERRA Bucuresti, cu sediul în Bucureşti, Str. Ion Ionescu de la Brad, nr. 97, Sector 1, reprezentată prin domnul prof.univ.  dr. ing. ION NICOLAE - Presedinte
Si,
Secretariatul de Stat Pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, cu sediul în Bucureşti , Bd. Iancu de Hunedoara, nr. 3-5,  sector 1 si sediul ales in Piata Presei Libere, nr.1, corp B1, etaj 3, sector 3, Bucuresti,  denumit în continuare SSPR, reprezentat prin domnul VICTOR SOCACIU -  Secretar de Stat
De comun am convenit următoarele:
Art. 1. Cele două părţi au înteles să încheie prezentul protocol pentru anul universitar 2013 – 2014, în vederea punerii în practică a programului SSPR Universitas privind asigurarea instruirii în instituţii de învăţămînt superior pentru beneficiarii Legii recunoştinţei faţă de eroii martiri şi luptătorii care au contribuit la Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989  nr.341din2004 şi pentru copiii acestora, cu scutirea de la plata taxelor de scolarizare, conform prevederilor art.4 din HG nr. 760din2003, privind organizarea si functionarea Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989.
Art. 2  Universitatea BIOTERRA va asigura pentru studentii anului I : 25 locuri la Facultatea de Drept,  25 locuri la Facultatea de Ingineria Produselor Alimentare, 14 locuri la Facultatea de Management Agroturistic si 20 locuri la Facultatea de Protectie a Consumatorilor si a Mediului, sub rezerva promovarii examenului de admitere.
Locurile pentru studenţii anilor II, III şi IV, se alocă conform protocoalelor anterioare, sub rezerva promovării examenelor de absolvire.
Art. 3    Pentru a beneficia de prezentul protocol, studentul va face dovada la instituţia de învăţământ, a calităţii de beneficiar al Legii 341 din 2004, sau a faptului că este copil de beneficiar al legii sus  numite, prin RECOMANDARE eliberată în acest sens de către SSPR.
Art. 4. SSPR se obligă să elibereze RECOMANDARE pentru beneficiarii Legii nr 341 din 2004 şi copii acestora, care au fost admişi în anul şcolar 2013 – 2014 la Universitatea BIOTERRA, conform criteriilor stabilite la nivelul instituţiei, în vederea aplicării prezentului protocol.
Art. 5. Universitatea BIOTERRA, va remite către SSPR, după admiterea candidaţiilor , copiile foilor matricole pentru a fi evidenţiate şi va comunica rezultatele obţinute de studenţi în urma examenelor semestriale şi anuale.
Art. 6 În cazul în care studenţii beneficiari ai Prezentului Protocol, nu vor obţine promovarea în anul superior de studiu, Universitatea BIOTERRA va putea retrage bursa de studiu acordată sub forma scutirii de la plata taxelor de scolarizare iar acestia vor fi obligati la plata taxelor de scolarizare.
Art. 7. Persoanele care intră sub incidenţa prezentului Protocol, beneficiază de prevederile acestuia pe toată perioada de studiu, până la absolvire, indiferent dacă protocolul se reînoieşte sau nu, în anul universitar următor.
Art. 8  Orice modificare a prezentului protocol, se face numai în scris, cu acordul ambelor părţi.
Art 9. Prezentul protocol intră în vigoare la data semnării şi este valabil pentru ciclul de învăţământ 2013-2014, reînoindu-se anual.
Art. 10.  Prezentul protocol se încheie în 2 (două) exemplare, câte unul pentru fiecare parte.

Universitatea BIOTERRA
RECTOR
prof.univ.  dr. ing. ION NICOLAE

Secretariatul de Stat Pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989

SECRETAR DE STAT,

VICTOR SOCACIU
http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=433
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #26 : August 09, 2013, 13:54:21 »

Scuze.Am postat gresit din neatentie.Rog administratorul sa stearga postarea cu anuntul SSPR.Multumesc.
Memorat
  • tedi
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : August 18, 2013, 10:56:32 »

STIMATE CAMARAD A LUI TATA  NOR  SA STII CA EU CITESC IN CONTINUAREPE ACEST BLOG CHIAR DACA TATAL MEU NU MAI ESTE IN VIATA. CHIAR DACA NU MA VEI CREDE MA INTERESEAZA CE SE INTIMPLA CU REVOLUTIONARII. M-ATI ACUZAT CA L-AM CRITICAT DUR PE DIPLOMATUL 007 ., DA SI AM AVUT SI MOTIV PENTRU CA TATA A SUFERIT ENORM CIND A CITIT AICI ACEA ASA ZISA CONTESTATIE LA ADRESA LUI TATA.ACUM CAUTIND PRIN ACTELE LUI TATA AM GASIT 2 RECOMANDARI CU ANTETUL   GUVERNUL ROMANIEI SSPR  SEMNATE DE CHELBAN SI BALICA  CULMEA EI APARIND SI CA SEMNATARI AI ACELEI CONTESTATII.CUM PUTEAU CEI 2 SA-L RECOMANDE PE TATA IAR APOI SA SEMNEZE ACEA CONTESTATIE.NU VI SE PARE CAM CIUDAT?
SPER STIMATE CAMARAD A LUI TATA CA V-AM RASPUNS MACAR PARTIAL LA NEDUMERIREA DUMNEAVOASTRA LEGATA DE ACEA REACTIE CAM DURA DUPA CUM ZICETI LA ADRESA ACELUI ASA ZIS CAMARAD ALUI TATA.RESPECTOS VA ROG SA-L LASAM PE TATA SA SE ODIHNEASCA IN PACE. VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE SI MA ROG CA CEL DE SUS SA VA AJUTE SA VA REZOLVATI PROBLEMELE PENTRU CA REVOLUTIONARII MERITA ASTA.
Memorat
  • marga
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Octombrie 20, 2013, 23:06:25 »

IN 20 IULIE 2013 SA IMPLINIT 1 AN DE CAND A PLECAT DINTRE NOI  FOSTUL PRESEDINTE AL " ASOCIATIEI  FORUMUL  REVOLUTIEI DIN  DECEMBRIE 1989 -LIBERTATEA- TIMISOARA  ....IOAN CIN la numai 55 ani...
Memorat
  • marga
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Octombrie 20, 2013, 23:10:38 »

Scuze de intarziere..ieri au fost 1 an si 3 luni  de cand a plecat in vesnicii cu o durere f f mare ca nu sa facut nimic   pt REVOLUTIONARI...
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 115
Schimbă forumul: