Main Content:

Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 124

ANUNŢURI TRISTE ! -DECESE-

• gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNŢURI TRISTE ! -DECESE-
« Răspunde #165 : Februarie 09, 2014, 17:31:33 »

Gogie,Romanul si nu numai blestema de cand lumea si pamantul.Intr-un blestem gasesti atat durerea,necazul si amarul,blestemul iese din adancul sufletului omului cand vede cu lacrimi in ochi nedreptatea ce se revarsa peste el si ai lui,Din blesteme rabufneste revolta si nevoia dea a se razbuna,de a face ceva sa se elibereze.Cat din blesteme se revarsa pe cel blestemat nu stiu si asta pentru ca nu se prea vede sa se fi lipit de cei pe care ii blestemam.Se spune ca blestemul cel mai punternic este la capataiul celui condus pe ultimul drum, cand ies din gura unei mame,a unui condamnat pe nedrept,a unui indragostit inselat sau a poporului tradat.Deci s-o lasam pe Iulia sa blesteme caci are tot dreptul( si-ar trebui sa facem si noi acelasi lucru),face(m) parte din popor,i-a(ne-a) murit un camarad,a(m) fost tradat(a) .Oare nu sunt motive intemeiate?
AI DREPTATE DAR SA RESPECTE LOCUL SI SA POSTEZE CEA CE SE CUVINE LA ACEL LOC RESTUL SA POSTEZE IN ALTA PARTE LA RUBRICA BLESTEME INJURATURII SI CINTARI BAHICE SI AR FI CAZUL CA DUDUIA SA IS VADA DE ASOCIATIA EI DACA ARE SI SA NU MA PROVOCE CA NU IEU AM FOST SUB INFLUENTA BAHICA IN TREN DE LA BUCURESTI LA SIBIU
Memorat
« Răspunde #166 : Februarie 09, 2014, 17:40:44 »

Gogie,Romanul si nu numai blestema de cand lumea si pamantul.Intr-un blestem gasesti atat durerea,necazul si amarul,blestemul iese din adancul sufletului omului cand vede cu lacrimi in ochi nedreptatea ce se revarsa peste el si ai lui,Din blesteme rabufneste revolta si nevoia dea a se razbuna,de a face ceva sa se elibereze.Cat din blesteme se revarsa pe cel blestemat nu stiu si asta pentru ca nu se prea vede sa se fi lipit de cei pe care ii blestemam.Se spune ca blestemul cel mai punternic este la capataiul celui condus pe ultimul drum, cand ies din gura unei mame,a unui condamnat pe nedrept,a unui indragostit inselat sau a poporului tradat.Deci s-o lasam pe Iulia sa blesteme caci are tot dreptul( si-ar trebui sa facem si noi acelasi lucru),face(m) parte din popor,i-a(ne-a) murit un camarad,a(m) fost tradat(a) .Oare nu sunt motive intemeiate?

http://adevarul.ro/cultura/spiritualitate/ce-blestemul-1_52e68d7dc7b855ff56d95569/index.html

Memorat
« Răspunde #167 : Februarie 09, 2014, 17:48:04 »

http://www.crestinortodox.ro/credinta/despre-blesteme-69875.html
Iar cel ce a blestemat se chinuieste si in viata aceasta si se va chinui si in cealalta, pentru ca va fi pedepsit de Dumnezeu ca un ucigas, daca nu se va pocai si spovedi. Pentru ca, sa zicem, poate cineva sa te necajeasca, insa tu, cu blestemul ce i-l dai, este ca si cum ai lua pistolul si l-ai omori. Cu ce drept faci asta? Orice ti-ar fi facut celalalt, nu ai dreptul sa-l omori. Ca sa ajunga sa blesteme cineva, inseamna ca are rautate - atunci cand o spune cu patima, cu inversunare.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #168 : Februarie 09, 2014, 18:24:33 »

Intrebare Kronstadt;de ce oare cand cineva ne vrea rau ingenunchem in fata icoanei si spunem;Da-i Doamne dusmanului meu dupa inima si raul pe cae mi-l vrea el mie?acesta nu este tot un blestem si nu oare ne adresam oare aceluiasi Tata ceresc?ne adresem cumva altcuiva?
Memorat
« Răspunde #169 : Februarie 09, 2014, 18:38:06 »

Intrebare Kronstadt;de ce oare cand cineva ne vrea rau ingenunchem in fata icoanei si spunem;Da-i Doamne dusmanului meu dupa inima si raul pe cae mi-l vrea el mie?acesta nu este tot un blestem si nu oare ne adresam oare aceluiasi Tata ceresc?ne adresem cumva altcuiva?
        ASTA NEINSEMNAND.....NU-I ASA CA IN CEL MAI ADANC SENS MIORITIC SA-I INCREDINTAM LUI DUMNEZEU TREBURILE MURDARE !......NU E BLASFEMIE Huh
         E DIFERENTA MARE DOMNILOR INTRE DOAMNE-AJUTA-MI......SI DDOAMNE DA-MI !
          "TATAL NOSTRU " TE PUNE IN LEGATURA CU "TATAL",IAR ISUS TI-A ARATAT CALEA SI TI-A PUS LA INDEMANA CHEIA!.......NU PUNE SFINTII SI POPII [PE BANI] SA TE INTERMEDIEZE !.
           NU-L TRATA PE "TATAL " CA PE SLUGA,CACI TATAL E IN TINE
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #170 : Februarie 09, 2014, 23:01:39 »

Dar tu impostorule,de GOGIIe, ce postezi era vorba de un camarad disparut dintre noi...Criticati, si aruncati cu noroi si pietre  la alte rubrici...
Oamenii mor de inima rea si din cauza unora ca voi, Dumnezeu sa va ierte...
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #171 : Februarie 10, 2014, 06:45:53 »

Dar tu impostorule,de GOGIIe, ce postezi era vorba de un camarad disparut dintre noi...Criticati, si aruncati cu noroi si pietre  la alte rubrici...
Oamenii mor de inima rea si din cauza unora ca voi, Dumnezeu sa va ierte...

DUDUIE ESTI DUSA RAU DE TOT VAD CA BUBUI ESTI SIGURA CA NU ESTI INPOSTOARE ? DAR DACA TOTUS PRIN ABSURD SUNT INPOSTOR ATUNCI TU DUDUIE ESTI PARTENERA MEA  Grin CE ZICI FACEM UN SRL SI TE PUNEM PE TINE PRESEDINTE  Cheesy Cheesy
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #172 : Februarie 10, 2014, 09:34:26 »

RUGACIUNE PENTRU DUSMANI   PDF   Imprimare   Email

Doamne, Cel ce Te-ai rugat pentru rastignitorii Tai, Iubitorule de suflete, si ai poruncit si robilorTai sa se roage pentru vrajmasi, iarta pe cei ce ne urasc si ne apasa pe noi. Indeparteaza-ne de la orice rautate si viclesug, indreptandu-ne catre viata cea cu dragoste frateasca si lucratoare de bine. Pentru aceea, cu smerenie ne rugam si intr-un gand Te slavim pe Tine, Unule, Iubitorule de oameni.

Amin

Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #173 : Februarie 10, 2014, 10:34:30 »

RUGACIUNE PENTRU DUSMANI   PDF   Imprimare   Email

Doamne, Cel ce Te-ai rugat pentru rastignitorii Tai, Iubitorule de suflete, si ai poruncit si robilorTai sa se roage pentru vrajmasi, iarta pe cei ce ne urasc si ne apasa pe noi. Indeparteaza-ne de la orice rautate si viclesug, indreptandu-ne catre viata cea cu dragoste frateasca si lucratoare de bine. Pentru aceea, cu smerenie ne rugam si intr-un gand Te slavim pe Tine, Unule, Iubitorule de oameni.

Amin

Ma bucur tare de tot ca ti-ai revenit.ASA DA ,nu blestem .Doamne Ajuta!
Memorat
« Răspunde #174 : Februarie 11, 2014, 13:21:06 »

Cu trstete am aflat de decesul colegului nostru Balu-Vasile David ce a plecat in ultimul sau zbor spre escadrila din ceruri! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Memorat
« Răspunde #175 : Februarie 11, 2014, 14:51:00 »

Prietenul si omul apropiat Vasile David "Bigu" ne-a parasit dupa o lunga suferinta. "Bigu" a fost intre cei care a aparat cerul Timisoarei in Decembrie '89. A fost un om drept toata viata si in acelasi timp un rebel! "Bigu" este cel care a creat primul scaun ejectabil dintr-un avion de lupta si cel care l-a si testat. A fost sufletul manifestatiilor din iarna lui 2012 din Piata Universitatii. Sunt prea seci si sarace cuvintele mele pentru a descrie ce om deosebit a plecat dintre noi. Fie-i tarana usoara si Dumnezeu sa-l aibe alaturi intre ingeri.

Raymond Luca
Memorat
« Răspunde #176 : Februarie 11, 2014, 18:14:56 »

Cu trstete am aflat de decesul colegului nostru Balu-Vasile David ce a plecat in ultimul sau zbor spre escadrila din ceruri! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Domnul Dorin Mihai Uzun ne-a transmis o fotografie a decedatului pentru a o atasa acestui trist anunt.
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca.
Memorat
« Răspunde #177 : Februarie 11, 2014, 18:31:54 »

Balu-Vasile David
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #178 : Februarie 11, 2014, 18:51:19 »

Domnul Dorin Mihai Uzun ne-a transmis o fotografie a decedatului pentru a o atasa acestui trist anunt.

DE CITE ORI MOARE UN COLEG REVOLUTIONAR MOR SI EU UN PIC CU EL.....DUMNEZEU SA IL IERTE PE BRAVUL COLEG!
Alex Oprea
Memorat
« Răspunde #179 : Februarie 11, 2014, 18:52:03 »

Dumnezeu sa-l odihneasca si condoleante apropiatilor sai.
Memorat
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 124
Schimbă forumul: