Main Content:

Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 77

Muzica - manipularea manipularii...

Răspuns: Muzica - manipularea manipularii...
« Răspunde #150 : Ianuarie 03, 2014, 22:44:27 »

Primul mesaj pe topic pe 2014: la multi ani!!!

Lumea se-nvarte dupa mine...  Wink Bine, bine, si dupa tine (stii tu!)...  Cheesy

http://www.youtube.com/watch?v=9o2eRWeLwHw
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #151 : Ianuarie 06, 2014, 01:08:01 »

SW, daca m esti treaza la aceasta ora tarzie de noapte, te rog sa-mi semnalizezi faptul, pt ca vreau sa te rog ceva si n-o pot face in somn. Please. Te ademenesc cu o melodie pe gustul oricui s-a nascut in sec XX. Gary Moore - Parisienne Walkways, http://www.youtube.com/watch?v=vkUpfw4Hf3w.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #152 : Ianuarie 06, 2014, 01:12:21 »

Si nu uit nici sa-ti multumesc pt ca ti-ai schimbat vestimentatia (nu numai), ca ai revenit la cea din timpul sarbatorilor de acum doi ani. Iti sta la fel de bine si pari (esti) la fel de tanara si frumoasa! Poftim complimente, sa vedem acum daca poti sa dormi (sa pretinzi ca) in asemenea momente?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #153 : Ianuarie 06, 2014, 01:28:05 »

Daca te-ai gatit, speram sa fi disponibila si la pierdut noptile in aceste sarbatori. Dar fie, am sa incep fara tine. Voiam ajutorul tau pt un show de inceput de an pe topicul acesta, pe care manipularea manipularii se face pe ritmuri muzicale. I-am scris o felicitare de Anul Nou adminului si i-am propus sa ma lase pt o luna sa fiu moderatorul forumului, dar n-a pus... n-a aprobat. Spune ca nu are un avocat atat de bun incat sa-si poata permite acest experiment. Ok, am luat refuzul ca pe un compliment, dar aceasta nu ma impidica sa nu am initiative neoficiale. Prima pe acest an si pt ca suntem la inceputul lui, este sa stabilim un top al forumistilor pe anul care s-a incheiat. Sunteti de acord, va place ideea?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #154 : Ianuarie 06, 2014, 01:49:09 »

Iata topul forumului prezentat de portal, dar aman discutia pt momentul in care se va trezii Snow White, pt ca nu prea are haz sa-l prezint de unul singur. Poate nu ma va refuza si vom fi doi prezentatori. Comentatori... cat de muli sa fie. Puteti incepe de pe acum. Succes!

Memorat
« Răspunde #155 : Ianuarie 06, 2014, 08:04:32 »

Buna dimineata si buna sa va fie toata saptamana.

Gary Moore se voteaza pentru, cu, chiar impreuna cu...  Cheesy Cheesy Cheesy Ai grija insa ce ma rogi, ca nu sunt in "apele mele".

Topuri? Unul singur este obsesia ta...  Wink Cel mai mult timp online: 1. Esti invidios ca te-am "luat" (si ca Nor e pe primul loc in top). 2. Vrei sa stii daca, in afara de tine, isi mai aduce aminte careva ca Nor lipseste de ceva vreme...  Cheesy Cheesy Cheesy 3. Te roade curiozitatea de ce eu nu intreb nimic in legatura cu asta.

Sa le luam pe rand: 1. Impaca-te cu ideea ca, iata, Kronny este in urma ta...  Cheesy Se poate si mai rau care-va-sa-zica... 2. Sigur ca ne aducem aminte de Nor. Este si in aceasta privinta "in top".  Grin 3. Fiindca tocmai ma gandeam ca l-am lasat destul liber prin al noualea cer si ar fi cazul sa te trimit sa-l aduci "acasa"... (Nu o voi face insa acum, poate vine singur si nesilit de nimeni, ca sa scape de pedeapsa...  Cheesy) Sa-l nefericim, zic, dar nu azi)
Memorat

« Răspunde #156 : Ianuarie 11, 2014, 23:41:18 »
Memorat

« Răspunde #157 : Ianuarie 12, 2014, 21:24:13 »

http://www.youtube.com/watch?v=T124VMVCLoA

......................................
http://www.youtube.com/watch?v=95LggxSC2Ls

(citeva tingiri, o...roabà = o gramada de...sunet)

Memorat
« Răspunde #158 : Ianuarie 12, 2014, 21:26:33 »

Smiley misto
Memorat

« Răspunde #159 : Ianuarie 18, 2014, 20:50:05 »
Memorat

« Răspunde #160 : Ianuarie 19, 2014, 01:34:21 »

Nicu Alifantis:

"Îmi amintesc bancul ăla stupid, cu ce-o întreb eu și ce-mi răspunde ea și mă amuză foarte tare întrebarea cu care mă întâmpină în fiecare dimineață pagina de Facebook. „Ce ai mai făcut în ultima vreme? ”. Mai nimic, îmi vine să-i răspund. Mai nimic.
Am umblat pe ici pe colo, am întâlnit oameni, am văzut locuri, am avut parte de bucurii, am mai gustat amărăciuni, am cântat, m-au atins, uneori timid, satisfacții, alteori dezamăgiri, mi-am urmat, fără să mă abat, cărarea, tocmai pentru a nu-i încurca pe unii sau pe alții. Am sperat, am iubit, am zâmbit politicos în dreapta și-n stânga, cu mai mult sau mai puțin folos, într-un cuvânt, am trăit.
De cele mai multe ori, la început de an, îmi place să stau de vorbă cu mine însumi, să pun în balanță cele bune, dar și cele mai puțin bune întâmplate de-a lungul anului ce tocmai a trecut. Simt cum mă furnică febra curățeniei, iar dacă e să caut un motiv serios, pare-se că l-am gasit. Sărbătorile de iarnă proaspăt consumate.
Astfel, îți iei sufletul, gândurile, trăirile, sentimentele și, într-un fel simplu și discret, îți faci ordine în viață.
Se ia o sită fină, prin care îi cerni pe cei ce te-nconjoară. Se iau câțiva saci în care îi sortezi pe categorii, în funcție de grosimea obrazului. Lichelele la lichele în sacul roșu, oportuniștii în sacul albastru, prefăcuții în sacul verde, iar ce mai rămâne, se strânge ușor și se-aruncă discret la budă, apoi se trage apa. După ce ai dat mizeria de-o parte, ce rămâne-i bun rămas și, drept mulțumire, se-aprinde o țigară. Mai ales că de la o anumită vârstă, nu e recomandat să cari prea mult.
Astfel tu ești cuprins de satisfacția de a-ți fi mult mai bine, iar doctorii rămân surprinși, că sunt lăsați fără obiectul muncii.
Așadar, doamnelor și domnilor, curățenia de iarnă, satisfacție garantată!!!"

http://www.youtube.com/watch?v=KqdDKF6GCoc
Memorat

• Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #161 : Ianuarie 19, 2014, 10:46:16 »

Astăzi m-am trezit cîntînd...
Cîntam o melodie pe care habar n-am avut că o ştiu şi pe care nu am mai auzit-o de cel puţin 40 de ani!
Mi-a "minunat" ziua şi, n-am astîmpăr pînă nu o împărtăşesc cu voi!
În interpretarea gingaşă a lui Engelbert Humperidinck: "How near is love"!
http://www.youtube.com/watch?v=ndbOQYQ3xoI

O zi minunată!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #162 : Ianuarie 19, 2014, 12:51:33 »

Silviule, no offence, dar e trasa de par. Daca ai fi spus ca te-ai trezit fredaonand ceva din The Beatles, de ex "Obladi Oblada", te credeam. Dar nu pot sa te cred ca fedonai o melodie fara melodie, fara ritm, fara cap si coada, o chestie bazata numai pe farmecul cantaretului in epoca. Nu exagera, fii tu insuti si toata lumea te va accepta asa cum esti.
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #163 : Ianuarie 19, 2014, 17:53:30 »

Bambi,
versiunea de pe youtube e mai lentă şi lipsită de fidelitate.
În primul rînd a trebuit să ghicesc cum se numeşte şi pe urmă să postez. Asta am găsit!
Nu a fost o alegere conştientă aşa că...
Chestia cu Beatles este interpretabilă! Am un prieten care afirmă că indivizii au stricat muzica. Acest prieten a condus cîteva discoteci cu pretenţie, colecţionează muzică din anii '50, a dat tonul muzicii în România vreo 30 de ani, are o colecţie de mii de ore de muzică, vinil, bandă, CD, tot ce vrei...
După cum vezi, totul este o problemă de gust!
Sper că nu eşti din zodia fecioarei!?
Sănătate şi muzică frumoasă!
Memorat
« Răspunde #164 : Ianuarie 19, 2014, 18:08:31 »

Astăzi m-am trezit cîntînd...
Cîntam o melodie pe care habar n-am avut că o ştiu şi pe care nu am mai auzit-o de cel puţin 40 de ani!
Mi-a "minunat" ziua şi, n-am astîmpăr pînă nu o împărtăşesc cu voi!
În interpretarea gingaşă a lui Engelbert Humperidinck: "How near is love"!
http://www.youtube.com/watch?v=ndbOQYQ3xoI

O zi minunată!

Mie imi place. Multumim, Silviu.  Wink
Memorat

Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 77
Schimbă forumul: