Main Content:

Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 77

Muzica - manipularea manipularii...

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Muzica - manipularea manipularii...
« Răspunde #225 : Mai 17, 2014, 21:53:44 »

Adriane sa-ti fie rusine ca ne consideri fraieri si ca te bucuri de raul altora,ai grije ca rasul este molipsitor si mai ai grija ca istoria se invarte ca si roata si daca na-i observat schimbarile istorie au loc cam la 25 de ani ori 25 de ani se apropie.Daca va fi asa sigur de data aceea nici picior de (neo)comunist nu va mai ramane caci vom stii ce este de facut si sa vezi tu ce curatenie vom face.Cat de zambit romanul a zambit si la bucurie si la necaz facand haz de orice,luand greutatile in piept cu stoicism.
Memorat
« Răspunde #226 : Mai 17, 2014, 21:58:09 »

Nu mi se pare amuzant. Eu nu am nimic cu ea. Ea are ce are cu mine. Nici nu stiu ce si a inceput sa nu ma mai intereseze. Dar in ultimul timp chiar a cam exagerat si a reusit sa ma scoata din fire. Iar eu sunt o persoana destul de calma, cred. Imi pare rau ca se intampla astfel de dispute gratuite.

Acum, lasand la o parte nervii... Sa stiti ca nici eu nu prea arat ca Mona Lisa, nici doamna Iuliana Cruciat nu e atat de "acra" (e numai cu mine si, poate, cu dv... nu?). Nici batrana nu e, arata binisor - deci ipoteza dv nu se sustine.

Sambata frumoasa in continuare!

..............................
        De acord cu d-voastra, ca nu aratati ca Mona Lisa... ar fi vrut ea sa arate ca d-voastra...
      Cit despre "iulia", da!, poarta un nume frumos; desi arata un caracter de smochina,  ne putem gindi (intr-o ipoteza optimista) ca nu e atit de acra...

Hahaha! O iau ca pe o gluma intre prieteni (ma refer la prima parte). Nu, n-ar fi vrut. Niste sprancene ca ale mele erau considerate hidoase in epoca (idealul de frumusete impunea epilarea totala a sprancenelor, uneori si a genelor). Sa stiti insa ca mi-ar fi placut enorm sa-l cunosc pe Leonardo da Vinci...
Cat despre doamna Iulia, de ce va plangeti?, am inteles ca v-a supus, de fapt, unor teste. Poate asta incearca si cu mine... N-ar fi rau. Cu toate ca mai mult ca sigur le "pic" si eu... Daca nu am facut-o deja. Noapte buna.
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #227 : Mai 17, 2014, 22:09:37 »

O HAITĂ DE LUPI A ASISTAT O FEMEIE LA NAȘTERE!!!

http://www.youtube.com/watch?v=nUu9Q5nV8LI&feature=share

Frumoasă prezentare! Înălţătoare muzica...
Memorat
« Răspunde #228 : Mai 17, 2014, 23:34:49 »

Adriane sa-ti fie rusine ca ne consideri fraieri si ca te bucuri de raul altora,ai grije ca rasul este molipsitor si mai ai grija ca istoria se invarte ca si roata si daca na-i observat schimbarile istorie au loc cam la 25 de ani ori 25 de ani se apropie.Daca va fi asa sigur de data aceea nici picior de (neo)comunist nu va mai ramane caci vom stii ce este de facut si sa vezi tu ce curatenie vom face.Cat de zambit romanul a zambit si la bucurie si la necaz facand haz de orice,luand greutatile in piept cu stoicism.
       ......................
      @ "kostas"
       Tizule, nu mi-e rusine ca pe unii ii consider fraieri. E adevarat, destui nu sint doar fraieri, sint cel putin inconstienti - si dorm exact asa cum si-au asternut.
       Uite, tizule, desi am mai mentionat asta - iti spun si tie, personal (poate intelegi):
       - timp de vreo trei ani eu nu am beneficiat de indemnizatia de revolutionar pentru ca depaseam cu citiva lei salariul mediu brut; desi as fi putut "sa ma orientez", pentru a beneficia. A fost decizia mea, asumata, aceea de a fi corect. Azi, nu cred ca as repeta gestul. Pentru ca prea multi au profitat, fara merit. Acum stau si rid de raul vostru. Si nimeni nu face nimic pentru a remedia situatia.
      Deci, tizule, cum vrei tu sa va consider, altfel decit fraieri?
      Cit despre "schimbarile istorice" de care pomenesti tu, sint linistit: cu asa revolutionari ele nu vor avea loc in timpul vietii noastre...
      Despre tine, tizule, ce crezi? Sincer, ar trebui sau nu sa-ti fie oleaca de rusine?
      Si, cum vei "desparti tu apele"  in legatura cu (neo)comunistii? Ca m-ai facut curios, si as putea invata ceva de la tine, in perspectiva unei noi revolutii...

Memorat
« Răspunde #229 : Mai 21, 2014, 18:20:29 »
Memorat
« Răspunde #230 : Mai 23, 2014, 18:58:00 »

Amazing Resonance Experiment! Inregistrarea video a unui experiment stiintific, publicata pe Internet si vizualizata (pana la data semnalarii de aici) de peste 5 milioane de ori - www.youtube.com/watch?v=wvJAgrUBF4w.
Memorat
« Răspunde #231 : Mai 23, 2014, 19:49:56 »

Spatiu ondulatoriu si nu numai in Kinetic Sculpture - Fisher Technical Services, Inc. - www.youtube.com/watch?v=5tCxMLjOCgc.
Memorat
« Răspunde #232 : Mai 31, 2014, 18:34:53 »

URMEAZA UN COMUNICAT IMPORTANT PT TARA !!!!

http://www.youtube.com/watch?v=DqJo35eehiQ
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #234 : Iunie 02, 2014, 20:29:22 »

Basarabenii Înstrăinaţi. Muzică, text, interpretare - Valeriu Mocanu
https://www.youtube.com/watch?v=D9qMfKKbz0Y&list=LLSG3m4WxrM7oZB3a1Pz0U7g#t=93
Memorat
« Răspunde #235 : Iunie 02, 2014, 21:10:31 »

MARI ROMANI! MUZICA,TEXT, INTERPRETARE - PARAZITII !

http://www.youtube.com/watch?v=Pb0tVlMqc4o
Memorat
« Răspunde #236 : Iunie 09, 2014, 16:56:44 »
Memorat
« Răspunde #237 : Iunie 09, 2014, 23:19:03 »

La multi ani cu implinirile cele mai frumoase, pentru doi membri ai Portalului care-si sarbatoresc azi ziua de nastere: Gheorghe Iosif si Tibi Porge.

Si, in dar, un link unde puteti trimite dedicatii de muzica (clasica): http://www.classicfm.com/radio/shows/jamie-crick/classic-fm-requests/
Urmati pasii de acolo si Anne-Marie Minhall va face sa rasune muzica pe care o doriti.

Memorat
« Răspunde #238 : Iunie 09, 2014, 23:28:25 »

La multi ani cu implinirile cele mai frumoase, pentru doi membri ai Portalului care-si sarbatoresc azi ziua de nastere: Gheorghe Iosif si Tibi Porge.

Si, in dar, un link unde puteti trimite dedicatii de muzica (clasica): http://www.classicfm.com/radio/shows/jamie-crick/classic-fm-requests/
Urmati pasii de acolo si Anne-Marie Minhall va face sa rasune muzica pe care o doriti.

LA MULTI ANI !!!!!!
Memorat
« Răspunde #239 : Iunie 09, 2014, 23:39:58 »

LA MULTI ANI !!!!!!
       .......................
       La multi ani!
Memorat
Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 77
Schimbă forumul: