Main Content:

Pagini: [1] 2 3

Dle Presedinte COSTIN

• nico68
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Dle Presedinte COSTIN
« : Iulie 15, 2008, 18:05:04 »

Grin

CAND MAI VENITI SI PRIN FILIALELE ASOCIATIEI????VA ASTEPTEM CU RASPUNS LA PROMISIUNILE FACUTE ANTERIOR.......

Memorat

08
Răspuns: Dle Presedinte COSTIN
« Răspunde #1 : Iulie 18, 2008, 12:37:39 »

Aoleu Nico! Sinteti filiala a asociatiei pe care o conduce Costin? Intra si citeste ce am scris aici http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1.4290. Nu am mintit deloc. Tot e adevarat.
A avut dreptate colegu care a fost la sedinta de la Bucuresti si cu care m-am intalnit in Piata Sfatului, cand m-a intrebat daca dau o inghetata si mi-a explicat si de ce: cica e bine sa stau jos cand imi spune ce a aflat la Bucuresti. Costin e vinovat cat Intercontinentalu de la voi. Vezi ce faci ca aia va trateaza de prosti si atat. Fiecare minut petrecut in organizatia lui costin e o jignire la adresa demnitatii umane!
Memorat
« Răspunde #2 : Iulie 18, 2008, 12:42:14 »

Tu esti respectuos, ai scris in numele subiectului presedinte cu "P" mare. E civilizat, nu zic nu. Da merita?
Eu iti dau explicatia de ce tace prin ce am sa-i spun.
Tovarase comandant al garzilor patriotice ale tovarasului Nicolae Ceausescu: ciocu mic, calca apa!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 20, 2008, 08:27:29 »

Chiar speri sa raspunda? De cand si-a dat seama ca pe forum poate fi luat la intrebari, pentru ca a fost cazul nu o singura data, prefera sa se dea ocupat. Preocuparile sale sunt mult superioare alor noastre. Cotroceni, Alianta Civica, Strasbourg. Doar nu toti am fost palmasi la Revolutie.
Memorat
« Răspunde #4 : August 05, 2008, 13:15:30 »

Lasa Nor ca mai stiu eu un presedinte care este aparat de unii membrii din asociatia lui prin motivul ca nu se descurca sa lucreze cu tastele. Grin Grin Grin
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : August 06, 2008, 18:58:14 »

AU BUTOANE NU TASTE SI SE DESCURCA BINE JANE  NUTI FA ILUZI CA MORI >>>>>> DE TANAR  Cool Cool Cool Cool
Memorat
« Răspunde #6 : August 06, 2008, 23:37:59 »

Bine barosane dar spune-mi cum ramine cu paturile stii tu despre ce este vorba.
Memorat
  • holban
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : August 26, 2008, 08:57:08 »

VREAU SI EU CEVA RELATII DESPRE cONGRESUL DE LA bUC DIN 29 AUG. UNE ARELOC,SALA ORA MASA CAZARE? ASTEPT UN RASPUNS?
Memorat
« Răspunde #8 : Ianuarie 02, 2009, 01:08:27 »

An Nou fericit si plin de realizari membrilor asociatiei!
Si va invitam sa folositi acest Forum care va apartine.
« Ultima modificare: Martie 07, 2009, 09:31:42 de către razvan »
Memorat
  • marias
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • TO TALK GOODNESS IS NOT GOOD ONLY DO IT IS.. ..
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Ianuarie 02, 2009, 20:36:08 »

An Nou fericit si plin de realizari membrilor asociatiei!
Si va invitam sa folositi acest Forum care va apartine.

LA MULTI ANI FERICITI ALATURI DE CEI DRAGI!!
« Ultima modificare: Martie 07, 2009, 09:32:07 de către razvan »
Memorat

YOU TEND TO BE TOO HARD ON YOURSELF....LIGHTEN UP!!!
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Martie 16, 2009, 02:20:52 »

Cu cheful astora de a da raspunsuri, vomm citi felicitarile de Paste si iarasi pe cele de Craciun si Anul Nou.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Martie 16, 2009, 02:26:30 »

NASTASACHE ESTE CEL MAI IN MASURA SA VA RASPUNDA FIIND MEMBRU AL ASOCIATIEI 23 METROU BUCURESTI,AVAND IN VEDERE CA E NESIGUR DE COMUNICAT,DE CE NU ISI INTREABA PRESEDINTELE?  PROVENIENTA COMUNICATULUI ESTE DE LA PRESEDINTELE DE ASOCIATIE A LUI NASTASACHE. MULTUMIT !

www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1.6105. E raspunsul lui Cristian dat la Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989. Daca astfel stau lucrurile, il intreb pe dl Nastasache de ce nu ia legatura direct cu cei din conducerea asociatiei pentru a-i convinge sa revina si sa ne onoreze cu niste raspounsuri indelung asteptate. Daca nu pe noi, blamatii, macar pe proprii lor membrii care incearca sa faca interpelari prin intermediul forumului?
« Ultima modificare: Martie 16, 2009, 02:28:49 de către razvan »
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #12 : Martie 16, 2009, 11:07:40 »

Din punctul meu de vedere n-am nici o legatura cu Asociatia 23 Metrou. Nu m-am inscris niciodata acolo, nici nu stiu unde isi are sediul sau cine ii e presedinte - inteleg ca Costin. N-am fost niciodata la ei. Poate m-a inscris cineva pe liste la ei acum 10-15 ani dar asta nu ma intereseaza, n-a fost optiunea mea si faptul ca as fi membru al Metrou 23 e pentru mine la statutul de zvon. Ar trebui sa ma duc la ei sa ii intreb intai daca sunt membru sau nu.

Cred ca am mai spus cu alta ocazie, dar repet aici: am fost membru al unei alte asociatii din Bucuresti care in 1991-1994, poate pana in 1997 avea o filiala in Braila. Asociatia aceea se numea - dar nu sunt sigur, fiindca nu-mi incarc memoria cu prostii, nu dau doi bani pe asociatiile de pana acum - Liga Luptatatorilor in Revolutia din Decembrie 1989 - raniti, invalizi si a urmasilor celor decedati.

De prin 1994 a incetat sa ma intereseze orice asociatie. In 1997 am parasit Braila venind in Bucuresti. Prin anii 2000-2004 am aflat atat: ca ranitii si urmasii celor decedati din Braila au trecut la Metrou. Poate ca a ajuns acolo si dosarul meu, dar asta nu pot sa confirm. Nu m-a interesat sa-mi pierd din nou timpul pe holurile unor pseudoasociatii si cu pseudoconducatorii lor.

Am facut intotdeauna si fac parte si acum dintr-un grup: cel al ranitilor si urmasilor eroilor-martiri din Braila. Ca apare numele meu in nu stiu ce asociatie, fara ca eu sa fiu intrebat sau informat, nu mi se pare ca ar insemna ca eu sunt membru al ei.

De ranitii si urmasii celor decedati la Braila se ocupa acum un domn pe nume Cristian Popescu, si el ranit, care nu nici presedinte de asociatie, nici sef de ceva; se ocupa pur si simplu de problemele unui simplu grup ai caror membri - mi-a comunicat acum cateva zile - din care fac parte si eu, nu mai sunt membri ai nici unei asociatii. Ca profita asociatiile si ne baga si pe noi la numaratoare ca sa iasa ca-s reprezentative, e altceva. In fapt, nimeni din grupul nostru nu e membru al Metrou 23.

Deci n-am ce raspunsuri sa dau eu de la asa-zisul sef al meu Costin sau cum ii zice. Pot sa vi se para astea cum vreti voi, minciuni sau bizarerii, dar asta e adevarul - eu n-am nici o treaba cu Metrou sau alta asociatie. Si nici nu vreau sa am, fiindca nici ei n-au avut cu mine - de exemplu daca eram in lista de membri ai Metrou 23, de ce nu m-a contactat nimeni de acolo vreodata, ca aveau datele mele, nu?, macar sa ma intrebe, daca nu de sanatate, de ce nu vin sa le platesc cotizatia?

Deci, repet, repet, poate o sa va conving: nu fac parte din nici o asociatie, inclusiv Metrou 23 (si nu cred ca e asa ciudat sa nu faci parte din nici o asociatie; ce, toti trebuie sa fim oi la stana?)
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Martie 17, 2009, 02:02:21 »

Totusi, am o nedumerire. Ce asociatie va sustine dosarul al SSPR? Stiu ca este o conditie a legii.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #14 : Martie 17, 2009, 11:49:01 »

Mi-am depus dosarul personal. Eu am fost ranit. Am sa ma uit din nou in lege, dar am inteles de la SSPR ca ranitii nu au nevoie de avizul unei asociatii. Oricum, mi-au primit dosarul depus in nume personal.
Memorat

Perplex in forma continuata.
Pagini: [1] 2 3
Schimbă forumul: