Main Content:

Pagini: 1 [2] 3

Dle Presedinte COSTIN

Răspuns: Dle Presedinte COSTIN
« Răspunde #15 : Decembrie 24, 2010, 15:08:05 »

Buna ziua!as vrea sa stiu si eu daca pot sa vin la dumneavoastra in audienta,pentru a discuta pentru certificatele de revolutionar,am fost membru la asociatia Luptatorilor Revolutiei din orasul FIENI,jud Dambovita,timp de vreo 3 ani am participoat la sedinte si am platit cotizatia,in aceelasi timp am facut si dosarul care se cerea pentru certificatele revolutiei,dupa care nu am primit nici-un raspuns.pot dovedii momentan cu legitimatia de la frontul salvarii nationale oras FIENI,eram la numarul 21 pe legitimatie si membru in consiliu,si inca un certificat stampilat si semnat tot de frontul salvarii nationale oras Fieni pe perioada participarii mele in revolutie 22,12,1989-04,01,1990,in care am fost permanent in cadru consiliului.astept un raspun cat mai repede,Va Multumesc!
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16 : Decembrie 30, 2010, 01:30:18 »

Dragi colegi,va doresc un 2011 fericit si fac cadou tuturor participantilor din acest Forum un toolbar cu multiple functii utile ,sper,tuturor revolutionarilor. Link descarcare: http://decembrie1989.ourtoolbar.com/
Memorat
  • vamesu_2
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Ianuarie 25, 2011, 18:10:57 »

BUNA SEARA ! VA ROG FRUMOS SA-MI SPUNETI SI MIE,DACA STITI,UNDE S-A MUTAT ASOCIATIA REVOLUTIONARILOR CARE FUNCTIONA IN PRIMARIA CAPITALEI,CEA CONDUSA DE D-NUL MAXIM DORIN,PT. CA AM PIERDUT ORICE LEGATURA SI NU STIU DE UNDE-MI POT RIDICA FOILE DE DRUM. O ADRESA,UN NUMAR DE TELEFON...VA ROG ! VA MULTUMESC !!!
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #19 : Februarie 18, 2011, 17:54:21 »

Dragi colegi,va recomand tuturor participantilor din acest Forum un toolbar cu multiple functii utile,sper,tuturor revolutionarilor. Link descarcare:  http://decembrie1989.ourtoolbar.com/
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #20 : Martie 08, 2011, 15:43:40 »

"La multi ani"
tuturor femeilor

•.✿✿✿*...(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)...*✿✿✿.•

Descarca toolbarul 1989
http://decembrie1989.ourtoolbar.com/

Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Martie 15, 2011, 10:01:55 »

LUPII MORALISTI VIRTUALI SA IASA DE SUB ANONIMAT SI SA POSTEZE SUB NUME REALE ...DACA NU O VA FACE ACESTIA SUNT IMPOSTORII ADEVARATI SI TURNATORII INAINTE DE '89 CAT SI DUPA ...DACA AVETI CURAJUL UIMITI-MA DACA NU SUNTETI DECAT NISTE LASI ORDINARI SI DIN CAUZA UNORA CA VOI ACEST NEAM A AVUT DECAT DE SUFERIT LASILOR...

IESITI DE SUB ANONIMAT ...NUMAI POSTATI SUB NUME CONSPIRATIVE ...AICI NU AVEM CE ASCUNDE SUNTEM PE "PORTALUL REVOLUTIEI" DOMNILOR X,Y,Z[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/color]
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Noiembrie 04, 2011, 13:06:38 »

Pssst!... Tov SS, ati fost la Cotroceni sa va inchinati in fata piratului de ziua lui? Atentie! Fiti pe faza ca odata-si aduce aminte ca ati fost pesedist si nu mai tine dosarele bolcate.
Memorat
  • teodora11
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • M-au rănit, m-au închis, dar nu m-au ucis !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Noiembrie 09, 2011, 22:54:39 »

Pssst!... Tov SS, ati fost la Cotroceni sa va inchinati in fata piratului de ziua lui? Atentie! Fiti pe faza ca odata-si aduce aminte ca ati fost pesedist si nu mai tine dosarele bolcate.

Maimutica. Pe la noi cei ce traim pe asfalt (nu in copaci), exista o vorba = cainele moare de drum lung si "entelijentu" de grija altuia. Vezi-ti de bananele tale si vei trai fericit pana la adanci batraneti (chiar si fara riduri) daca nu mai duci grija altora.
Memorat

M-au rănit, m-au închis, dar nu m-au ucis !
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Ianuarie 04, 2012, 00:39:56 »

SINDICATUL LIBER INDEPENDENT-
 LIGA LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE 1989 PENTRU VICTORIA  REVOLUTIEI ROMANE SI INTEGRARE EURO-ATLANTICA,BUCURESTI
, ANUNTAM PE ACEASTA CALE
  RELUAREA ACTIUNILOR DE PROTEST-PICHET DE PROTEST  LA  GUVERNUL ROMANIEI,PIATA VICTORIEI -BUCURESTI ,

INCEPIND CU ZIUA DE   LUNI-  8 IANUARIE 2012, ORELE 9., ZILNIC ,
 PINA CIND GUVERNUL CONDUS DE EMIL BOC  INTELEGE  SA  RENUNTE

LA MASURILE  PE CARE NOI LE DENUNTAM ABUZIVE , INDREPTATE IMPOTRIVA COPIILOR EROILOR MARTIRI SI LUPTATORILOR REMARCATI PRIN FAPTE DEOSEBITE, MASURI CONCRETIZATE PRIN
LEGEA 410 DEVENITA 283/2011.

1.  NU SUNTEM DE ACORD CU INGHETAREA PLATII INDEMNIZATIILOR REPARATORII PENTRU COPII EROILOR MARTIRI SI  LUPTATORILOR REMARCATI PRIN FAPTE DEOSEBITE;

2. NU SUNTEM DE ACORD  PRACTICILE SSPR  SI MANI****RILE PRIN CARE
INDUC NECESITATEA UNOR NOI REVERIFICARI--

3. SOLICITAM  DEMISIA SECRETARULI DE STAT, IN DEPLINA CONCORDANTA
    CU PROMISIUNEA CARE V-A FACUT-O IN 27 IULIE 2011 LA SALA DALAS;
    DACA CINEVA SE ATINGE DE LEGEA 341  FARA A CONSULTA SSPR,DEMISIONEZ!

INVIT LA ACEASTA ACTIUNE DE PROTEST PE TOTI CEI CARE SUNTETI
    NEMULTUMITI DE GUVERNUL EMIL BOC SI ACTIVITATEA  DEZMEMBRAMINTULUI  GUVERNULUI ,  DENUMITA  S . S . P . R.
Memorat
  • eugenia
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Februarie 26, 2012, 18:06:52 »

Poate ca stiti, sau poate nu, la Comisia Juridica a Camerei Deputatilor, a fost prezentat un proiect de lege pt modificarea legii 341 din 2004. Proiectul, asa cum se spune este sustinut intru totul de
COlegiul REVOLUTIONARILOR  care asa cum apare pe siteul SSPR a hotarat sa:

HOTARARILE GOLEGIULUI REVOLUTIONARILOR SUNT:

{. - S.S.P.Rp. rin secretaruld e stat, va susline la Comisia Juridicd
de Disciplina si imunitate din Camera Deputatilor , proiectele legilor asa
cum au fost prezentate si cum au fost acceptate in aceasta sedinta, dupa ce au fost discutate articol cu articol,
si urmeaza aici alte puncte care asa cum se incheie comunicatul...
HOTARARILE GOLEGIULUI REVOLUTIONARILOR SUNt
consemnate in registrul de procese verbale a acestuia.

Pana aici  poate nimic deosebit, dar citind unul din articolele propuse a fi modificate si care a fost si aprobat de Comisia Juridica este articolul 2, litera f

ART.2
f) legea 341/2004
echitate în acordarea
drepturilor prevăzute de
prezenta lege.
ART.2 litera f) in noua lege:- Se abrogă

Cred ca nu inteleg, nici in fata legii oamenii nu mai sunt  egali?
Si asta este prezentata intr-un articol de lege propus si sustinut de Colegiul Revolutionarilor si aprobat de Comisia Juridica??

In ce tara traim?
Memorat
« Răspunde #26 : Februarie 26, 2012, 18:30:34 »

http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/268_comunicat.pdf
Art 9 ( 13)
L a data încetarii activitatii comisiei prevazuta la ali(1)se va infiinta o comisie de onoare vare va functiona pe linga SSPR numita prin ordin de al SS de la SSPR cu mandat de 7 ani, cara va analiza si va dispune aplicarea prevederilor legale in vigare cu privire la acordarea sau anularea al calititatlor/titlurilor!

Deci Costin si-a gasit de lucru 7 ani el numeste, el da cu, capul, el f-te pe toata lumea Cheesy
Memorat
Dle Presedinte COSTIN
« Răspunde #27 : Februarie 26, 2012, 18:50:06 »

Pink! Zânul s-a întors!
Pentru început temă de lucru; studiați ce vor să modifice.
Dacă nu v-ați dat seama până acum, este prea târziu.

Memorat
« Răspunde #28 : Februarie 26, 2012, 23:39:10 »

SSPR-ul TREBUIE DESFINTAT. NU-SI MAI ARE ROSTUL. E O INSTITUTIE CE INGHITE BANI PUBLICI ,E O GAURA NEAGRA IN CARE SE EVAPOREAZA BANII CE AR TREBUI SA MEARGA SPRE INVESTITII,SA DEZVOLTE TARA. REVOLUTIONARI DV.CREDETI CA SE MAI JUSTIFICA FUNCTIONAREA ACESTEI INSTITUTII ?RAUL TREBUIE TAIAT DE LA RADACINA...OARE N-AR TREBUI CA NOI TOTI SA-I CEAREM DESFINTAREA ?...
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Martie 04, 2012, 02:56:04 »

LUPII MORALISTI VIRTUALI SA IASA DE SUB ANONIMAT SI SA POSTEZE SUB NUME REALE ...DACA NU O VA FACE ACESTIA SUNT IMPOSTORII ADEVARATI SI TURNATORII INAINTE DE '89 CAT SI DUPA ...DACA AVETI CURAJUL UIMITI-MA DACA NU SUNTETI DECAT NISTE LASI ORDINARI SI DIN CAUZA UNORA CA VOI ACEST NEAM A AVUT DECAT DE SUFERIT LASILOR...

IESITI DE SUB ANONIMAT ...NUMAI POSTATI SUB NUME CONSPIRATIVE ...AICI NU AVEM CE ASCUNDE SUNTEM PE "PORTALUL REVOLUTIEI" DOMNILOR X,Y,Z

Cat de stupizde erau aceste postari abia acum se vede cu adevarat. Daca cei pe care ii acuza ca ar fi impostori, lasi si turnatori, s-a dovedit ca aveau dreptate si ca cei care-i acuzau s-au inselat sau chiar au complotat pentru ca spusele lor sa nu fie credibile, ce putem crede acum despre acuzatori? Nu cumva ei erau respectivii turnatori si impostori? Faptul ca erau si sunt lasi nu mai poate fi pus la indoiala caci, odata cu suspendarea legii s-au retras de pe forum. Si cred ca le cam tremura ceva dupa arestarea secretarului de stat George Costin. Acum cred ca a devenit evident pentru oricine ca inflacaratii luptatori ai grupului Costin, Maries si Banutoiu aveau misiunea de a combate pe acest forum oamenii ale caror opinii nu se incadrau in sabloanele sefilor de la SSPR si Batistei. A meritat sa le acordam atata atentie, a meritat sa discutam cu ei? Cred ca nu. Ei si-au indeplinit misiunea murdara, ne-au tinut ocupati cu elucurbatiile lor pana au distrus legea si i-au aruncat pe multi dintre noi in mizerie. Dar cum de le-a convenit sa le fie taiate si lor indemnizatiile? Aceasta e o foarte interesanta intrebare.
Nu uitati ca cei care-i acuzau pe cei mai vigilenti dintre revolutionari ca ar fi lupi moralisti, erau de fapt lupi la oi! Cand ne vom invata minte sa nu ne mai lasam manipu.lati?
Memorat
Pagini: 1 [2] 3
Schimbă forumul: