Main Content:

Pagini: 1 ... 4 5 [6]

DORU MARIES

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: DORU MARIES
« Răspunde #75 : Aprilie 25, 2019, 19:35:04 »

Ce e trecut în Wikipedia la numele lui Teodor Doru Mărieș,
https://ro.wikipedia.org/wiki/Teodor_Doru_M%C4%83rie%C8%99
și o observație făcută de istoricului timișorean Adrian Kali.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #76 : Aprilie 25, 2019, 19:40:38 »

Mai comentăm, sau o lăsăm așa?
Memorat
« Răspunde #77 : Aprilie 25, 2019, 23:27:09 »

Nu doar comentat trebuia, ci si avuta o atitudine ferma fata de  "manevrele"  facute in timp de cetateanu' T.M..
Dar si astazi are aparatori ... pe care, eu unul, nu-i suspectez de prostie ... !!!  Dar ... in acest caz ...  !?   !?   !? :

"Adrian Kali Sunt mirat ca Mioc ii apăra pe cei de la Memorial și Șoc. Timișoara. Ori nu știe ori se face ca nu știe de implicarea acestora in redeschiderea procesului. Pentru reamintire ii pomenesc un nume. Mărieș Teodor. Apropiat de cele doua entități a fluturat in timpul lui Băsescu problema numărului mare de revoluționari și a îndemnizațiilor încasate. Consecință a fost oprirea plății indemnizatiiilor. Revoluționarii timișoreni au protestat circa 250 de zile in Piața Operei. Țin minte cum a fost primit Mărieș atunci la Timișoara. · 6h

Mioc Marius Adrian Kali, este nelogic ceea ce spui. „Dosarul revoluției” nu a fost făcut de Mărieș, ci de Parchet. Oprirea plății indemnizațiilor de revoluționari a fost făcută de guvernul Boc, în care Mărieș nu avea nici o funcție. Dosarul revoluției nu are nici o legătură cu indemnizațiile de revoluționar, e legat doar de faptele penale - omoruri și altele, calificate acum ca infracțiuni împotriva umanității (ca să nu se aplice prescripția). Legea 341/2004 nu este subiect de discuție în actualul dosar al revoluției. · 1h

Adrian Kali Mioc Marius Îmi pare rău dar te înșeli. Tocmai am postat interviul lui Mărieș de pe blogul tău. Făcea Glume despre un procuror care se ocupa de dosar. Același Mărieș a fost trâmbița care vorbea despre falsii revoluționari care primeau indemnizații. Urmarea ai postat chiar tu. Greva foamei de 100 de zile a făcut sa primească dosarul revolutiei de atunci. Pentru asta a fost premiat la Timișoara de o anumită societate care in punctul 9 vorbește ca revoluția nu s-a făcut pentru bani. Mărieș și alții arunca in spatele lui Iliescu morții de după 22. Dar tu in calitatea ce ai avut-o in comisia pentru adevăr și dreptate știi ca nu e adevărat. Dar taci. Cunoști cazurile din Timișoara și Lugoj care nu au treaba cu Iliescu ci cu prostia. Asta m-a mira. Mai ales ca ești considerat expert. · 55 min

Adrian Kali Mioc Marius de unde știi ce conține dosarul? Am inteles ca sunt mii de volume. Emitem afirmații dar unde sunt dovezile? · 52 min

Mioc Marius Nu știu ce conține dosarul, probabil nici tu nu știi. De aia sînt pripite afirmațiile că dosarul nu are dovezi. Dar știu că nu Mărieș ori Societatea Timișoara au făcut dosarul ci niște procurori. (Mărieș n-are calitatea de procuror, la Societatea Timișoara cred că doar Macovei avea această calitate, dar ea n-a lucrat în acest dosar). · 46 min

Mioc Marius Cît despre falși revoluționari care primsc indemnizații, nu numai Mărieș a vorbit despre asta ci mulți alții, inclusiv eu. Fiindcă e un adevăr. · 45 min"

https://www.facebook.com/groups/rev1989/
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #78 : August 12, 2019, 14:22:48 »

În Forumul Orașelor cu Rol Determinant în Revoluția din Decembrie 1989 este citat George Roncea cu
informații despre vedetele #REZIST ale momentului, https://www.facebook.com/groups/457229437795435.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #79 : August 12, 2019, 14:24:04 »

George Roncea
10 august la 17:49
n-am televizor da mi s-a zis ca la RealitateaTV sunt prezentati drept stalpi ai Mega Demonstratiei alde Maries, cu acolitul sau de baza de-l maimutzareste pe Ceasca, Rad militenii si cu curu, Maries era turnatorul si agentul provocator al generalului Suceava, MI, UM 0215, iar paraditu alalaltu era binecunoscut de valutistii de la Inter, functiona pe post de dama de companie pentru turistii straini...cine zicea ca-s prosti militzienii se inseala, cu mult, mult mai prosti sunt decerebratii care-i aplauda, care-i voteaza, care le fac jocul, ba mai mult le si lustruiesc cu limba dosurlie, a se vedea productiile vomitive ale hagiogafilor militianului Ciolos, cu agroindustrialu la baza, dar mai ales cu unchiulet sef al Unitatii de politie politica a MI, infiintata de Voican si Petre Roman, cu acceptul lui Ilici desigur, ca nu misca nimic fara Ilici, Ilici e si acum in tot si in toate...imbecili sinistri
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #80 : August 16, 2019, 20:08:11 »

Atentie!!!!   Securelul preferat al multor revi a exe brainwashing cu copii Rev!

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #81 : August 16, 2019, 20:14:30 »

Imi este mila... S-a ajuns ca secu sa lucreze prin ei.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #82 : August 25, 2019, 23:19:36 »

Am mai primit ceva.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #83 : August 25, 2019, 23:20:42 »

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #84 : August 25, 2019, 23:32:49 »

Ce mai vb bucu Haraga despre concita Maries.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #85 : August 25, 2019, 23:34:18 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #86 : Septembrie 04, 2019, 13:01:01 »

https://www.facebook.com/771437586242127/photos/pcb.2642267595825774/2642262299159637/?type=3&ifg=1&__tn__=HH-R&eid=ARBFfa7JfZwGpkY8atts1gv-sQmNxLlNd8aRnAe-gHQQPTVpSDW3Jww3lELaKZpwXlm0XXCUN-_JxWxy

Scrisoarea adresată Președintelui României-Klaus Werner JOHANNIS, cu privire la situația impostorului-turnător Teodor MĂRIEȘ (cel arestat și condamnat în anul 1990 ptr. distrugerea și incendierea TVR),numit membru în Consiliul Institutului Revoluției Române din Decembrie(IRRD), si vicepresedinte al Societații Timișoara,susținut de către SRI ( dir.Virgil Magureanu 1990-1997)!

Doru Marieș -iunie 1991: “Eu susțin ca martor ocular că [securiștii] nu au tras. Ba, mai mult, și-au lăsat armele si muniția. Acum înțeleg de ce. Probabil că aveau informații că gogorița cu “teroriștii” o sa fie pusă în spinarea lor. Au fost bine informați. Nu s-au implicat în conflict, nu au tras. Altfel ar fi fost război civil, se omora frate cu frate.” (din ciclul-Poveștile unui...turnător !)

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #87 : Septembrie 04, 2019, 13:26:33 »

Pînă la urmă ce va fi oare la întâlnirea de la Alba Iulia, ce se va întîmpla? Am citit pe grupul REVOLUȚIONARII ROMANIEI DECEMBRIE 1989,
https://www.facebook.com/groups/free2carmen/?multi_permalinks=2479782715586807&notif_id=1567594202024758&notif_t=group_activity
Ioan Badisor Iniţiator de conversaţii · 30 minute
Tuturor ASOCIATIILOR DIN TARA CELOR CARE VIN LA ALBA PE DATA DE 14 SEPTEMBRIE !!VA CER IMPETUOS,VREAU SA VIN LA ALBA SA VA PREZINT CINE E ACEST FALS REVOLUTIONAR DIN SIBIU,FESAN...VREAU SA MI SA PERMITA SA IAU CUVANTU....ASTEPT RASPUNS...TIGLA CE O PORT E CRUCEA LU AVRAM IANCU DE LA BLAJ...VREAU DREPTATE SI ADEVAR,JOS ESCROCII..
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #88 : Octombrie 11, 2019, 21:16:40 »

Cine să fie, domnule Bădișor, probabil viitorul secretar de stat la SSRMLIRCIRP 1945-1989. Îi vine partidul la putere și va putea cere ce post vrea. Mai era unul din Sibiu care îi daduse ultimatum! Tot unul și unul sînteți în orașul acela de ciobani! În primul mandat, în loc să profitați că era de la voi, ați dat ca proștii în el, că așa voia Mărieș, să îl aducă pe Costin la SSPR.

Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6]
Schimbă forumul: