Main Content:

Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 50

PETITII CATRE C.N.S.A.S. ( pentru urgentarea verificarii revolutionarilor )

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Nu-i nici o greseala...Imaginea de ansamblu a destinului nostru este urmatoarea: baietii din sistem ne-au pus sa-i injuram tip de 20 de ani, pana la incalcarea legii, implicit luarea unor masuri impotriva noastra. Gandesc ca ar trebui sa schimbam macazul, ca sa nu mai fim carne de tun. Opusul injuraturii ar fi echivalent cu un sol, in persoana domnului Perju, cu un pupic in varf de bat.... Cheesy Si apoi, BIONEL, n-ar fi mult mai satisfacatoare punerea pe margine a atator delatori, detractori, misei sau cum vrei tu sa le spui ?!

AI AJUNS DE RISU CURCILOR  SI DEMN DE CAMERA CU CRANII SI OASE , DE LA CIMITIR ,   STIMATE DOMNULE MERCURIE!

AI CONFUNDAT  FORUMUL DE PE PORTALUL REVOLUTIEI  CU  VALEA PLINGERII  SAU  BIROUL DE ANGAJAMENTE DE LA REGIONALA DE      PARTID, PROBABIL.

DACA NE.....AIA LA  CAP , VEZI CA EXISTA DISPONIBILITATE PENTRU PROMOVAREA UNEI LEGI  PRIN CARE SA SCUTIM BUGETUL

NATIONAL DE POVARA PLATII PENSIILOR URIASE PENTRU  CEI CARE ATI FOST SAU PLINGETI, SAU SUNTETI  RELIGVELE VECHIULUI

APARAT  TORTIONAR  COMUNIST.  SI ATUNCI  PROBABIL CA VEI MERGE LA RECICLARE  .SUCCES!

TE DELEGAM PE DUMNEATA , STIMABILE DOMN  MERCURIE  SA TE DUCI TU IN FRUNTE  CU  FANIONUL  SI SA-I PUPI INVERS,

CUM DEALTFEL , CONSTATAM TOTI DE PE PORTAL  CA FACI.

SI LASA-L PE B . IONEL IN PACE  CA ESTE MULT MAI DOCUMENTAT DECIT DUMNEATA!

PE RINGUL LUI  B .IONEL , NE INSCRIEM MAI MULTI ;NU UITA SA FACI PUBLICA DATA SI LOCATIA  DAR VEZI SA NU TE DAI LOVIT;

SA ANUNTI CA TE-AI LOVIT DE VRE-O JAVRA COMUNITARA , CIND TRECEAI STRADA PE LINGA TRECEREA DE PIETONI, PE ROSU.

EU SI B. IONEL , SCRIEM CU NUME REALE  SI NU NE CARACTERIZEAZA LASITATEA SI NICI PUPINCURISMUL .

FANTOMELE NU POT FI IDENTIFICATE NICI LA IML , NICI DE CNSAS!  ETC.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Cunoastem... In lupta cu institutiile statului roman, pe post de revolutionari..Uite ca eu m-am hotarat sa nu mai ofer paine unor netrebnici care lovesc in tot ce inseamna Romania...
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Mercurie, eu incerc sa ma abtin... totusi, citeste ce ai scris in ultimele doua zile. Nu e in avantajul tau, ca sa zic asa. Am intervenit acum fiindca ai scris adineauri o chestiune care e mai demna de luat in considerare: "baietii din sistem ne-au pus sa-i injuram tip de 20 de ani". S-ar putea aici sa ai dreptate. Dar, printre noi, baietii aceia eu personal cred ca sunt putini; nici macar sute. Nu cred ca e vorba de o lupta care trebuie dusa cu o anumita institutie (CNSAS, dar se poate aplica si la altele) pentru desfiintare, ci cu un mod unoeri neadecvat al instutiei de a-si face simtita prezenta ori puterea.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

NENE MERCURIE,VAD CA TE IMPRIETENESTI CU TOATA LUMEA :-\EU INCA NU-TI CER BANAREA,DAR NU ESTE EXCLUS SA O FACA ALTII Grin ,PREA CALCI IN STRACHINI PE UNDE TE AFISEZI.

Adio ACVILA? Ramai!
Forum -> MAI
offtopic: mercurie,pentru a doua si ultima oara te rog sa respecti regulile acestui forum.
Adaugat de ex-ad la Wednesday 08 April 2009 - 18:06:15

Adio ACVILA? Ramai!
Forum -> MAI
Stimata ex-add, eu nu stiu de ce admiti ca un tip ca mercurie sa ne improase cu atat noroi in numele romanilor "patrioti". As dori sa te informez ca are o gramada de incercari de a posta si pe alte forumuri, unde surpriza, ghici ce s-a intamplat cu contul sau avand in vedere parerile "deosebit de nationaliste" pe care le are - ca sa nu mai pun la socoteala placerea deosebita de apartenenta vis-a-vis de societatile secrete-..... Mercurie SUSPENDAT Data inscrierii: 10/Iun/2008 Mesaje: 21 Localitate: ROMANIA si am dat decat un exemplu... sunt cel putin 10 daca ai vrea sa cauti... Multumesc si sper sa iei exemplul celorlalti administratori.
Adaugat de hacks la Thursday 09 April 2009 - 06:11:31..................

Adio ACVILA? Ramai!
Forum -> MAI
mercurie, du-te la somn ca nu intelegi ce e in lumea asta si s-arputea sa o iei razna... MULT MAI RAU DECAT ESTI ORICUM !!! Smiley
Adaugat de BEAST la Wednesday 08 April 2009 - 09:09:46

Existenta enigmaticului "NUCLEU"...!!!???
Forum -> General
Bai nene Mercurie, in primul rand vad ca tu dai dovada de lipsa de cultura pentru ca nu stii altceva decat sa jignesti.Daca nu-ti lasi mintea deschisa la nou si la faptul ca orice se poate intampla, nu ai putea recunoaste adevarul nici daca defileaza prin fatza ta.Prea multe din ceea ce spune el este intarit si de altii cu dovezi clar.Deci lasa-ma si daca ai o opinie diferita de a altora incearca sa o prezinti fara sa incerci sa jignesti pe altcineva.Fa si tu diferenta intre sf- si realitate , chiar daca sunt impletite frumos.
Adaugat de No3 la Tuesday 07 April 2009 - 22:21:25

INFORMATICIENII si SRI-ul
Forum -> SRI
Chalcocondil, X_X , intrebarile tale sunt de 13 ani. Mercurie intr-adevar e gelos pe viitorul tau salariu de James Bond, fiindca daca n-ai aflat inca, baietii de la SRI ti-au dat deja un indicativ: agentul 008. Daca vrei sirene si girofaruri, ti-ai gresit locul, mai bine gandeste-te la secretara aceea la limita legalului care iti va servi cafeaua. Lasand glumele la o parte, ar trebui sa-ti pui bine intrebarea ce vrei tu de la viitorul loc de munca.
Adaugat de JC Denton la Monday 06 April 2009 - 00:37:54

Adio ACVILA? Ramai!
Forum -> MAI
offtopic: mercurie,pentru a doua si ultima oara te rog sa respecti regulile acestui forum.
Adaugat de ex-ad la Wednesday 08 April 2009 - 18:06:15

...http://www.semperfidelis.ro/search.php?t=all&r=0&q=mercurie&s.x=0&s.y=0&s=Cauta.

INFORMATICIENII si SRI-ul
Forum -> SRI
Baiatu, da-ti demisia...Sau macar nu incerca sa te bagi acolo unde n-ai face fata. Cand un agent fluiera in vant... mor romani, la propriu. Tu macar te du acolo unde naivitatea ta n-o sa faca prapad. Filmulete cu James Bond sunt pentru vulg... mercurie, forumul asta are reguli, batrine... credeam ca le stii... chalcocondil, pina nu vei ajunge in locul in care vei fi repartizat, nimeni nu-ti poate spune de acum cu ce te vei ocupa exact... ai rabdare, invata cit poti de mult intre timp...
Adaugat de ex-ad la Tuesday 07 April 2009 - 21:30:52

...http://www.semperfidelis.ro/search.php?t=all&r=0&q=mercurie&s.x=0&s.y=0&s=Cauta

-Cel mai important nu este sa stii! Mai important este sa ai numarul celui care stie.
-
Nu este important sa castigi… este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
« Ultima modificare: Mai 06, 2009, 23:58:02 de către BIONEL »
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Texte scoase din context..De ce nu le-ai oferit colegilor nostri pagina de site ? WWW.SEMPERFIDELIS.RO  Cei curiosi cu postarile mele pot citi aici tot...O sa aveti ce invata !
Se pare ca cititi printre randuri sau....Ei bine ofer o sinteza a ceea ce am afirmat: informatori inraiti se straduiesc, ca diversiune, sa ne "convinga" , de 20 de ani, sa injuram institutiile statului roman, in special pe cele de siguranta nationala, pentu a pierde cat mai multi dintre noi, pentru a-i da pe mana legii...O institutie de siguranta nationala, precum SRI-ul, este obligata, prin lege, sa se autosesizeze la orice factor de risc..Acesti golani au reusit sa ne transforme intr-un factor de risc. Uitati-va si pe vechiul forum..Fenomenul a fost atat de extins, incat azi, in mileniul 3, la 20 de ani de la revolutie , majoritatea revolutionarilor au un cui pentru institutiile statului, chiar daca nu au patit nimic...Cum sa nu le deschid ochii revolutionarilor autentici ? Cum sa nu le propun contrariul: apropierea de institutiile statului, care sunt si ale noastre, ale tuturor romanilor? Putem combate democratic carentele lor, dar sa nu depasim limita pe care acesti delatori o doresc si o depasesc
in numele nostru..TREZITI-VA !
« Ultima modificare: Mai 07, 2009, 12:02:31 de către mercurie »
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

nastasache, cu ce institutii vrei sa tin, ca roman ? Cu ale Ungariei ? Bulgariei ? Ucrainei ? Israelului ? Rusiei ? Evident, este o intrebare retorica, dar ...eu zic ca te-ai abtinut bine..Acesti magari, lefegii pe spinarea voastra, ne-ar permite sa tinem cel mult cu echipa de fotbal a Romaniei.. Wink
« Ultima modificare: Mai 07, 2009, 08:37:41 de către mercurie »
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

-Asculta bai mercurie,daca le dau tot ce am gasit despre tine,cu siguranta vei fi un paria pe acest forum.
-Verifica si vezi ca am dat adresa postarilor tale,unde ai amenintat si pe altii.
-Te sfatuiesc sa te abtii sa mai jignesti si sa ameninti.
-Nimeni nu a avut si nu are nimic cu institutiile statului.
-Am cerut eliminarea impostorilor din legea 341.Daca te simti vizat este treaba ta.Nimeni nu poate sa beneficieze de leagea 341,daca nu se incadreaza in ea.Mai devreme sau mai tarziu se va face acest lucru.Tu sustii cu incapatinare sa se incalce articolul 8 din legea 341/2004,aparind pe fostii securisti si informatorii lor,chiar daca lege i-a pus la colt.
-Inca nu cer banarea ta ca sa poti sa-ti dai in petic pana la capat.
-Spune-i prostului ca-i prost,si tot nu te crede.De:B.ionel Grin
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Da tot ce ai gasit despre mine..Am scris aici si pe semper, altfel n-am timp sa ma bag in mai multe...Recomand tuturor revolutionarilor sa rasfoaiasca www.semperfidelis.ro dupa postarile mele(tot mercurie) si , eventual, sa si posteze..Miliatrii au nevoie de spiritul vostru si voi de al lor.
O tot ti cu smecheria : "m-ai ameninat". Ofera si tu niste amenintari ca dovada...
« Ultima modificare: Mai 07, 2009, 09:54:18 de către mercurie »
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Bai da te-a impregnat rau lena "savanta"te-ai lut dupa ia...dovada..dovada..dovada..,parca te vad facind si cu mina ca lenutza.
Ia de-aici doar trei dovezi,da"nu mai cere ca ti se va da!:

94       Discutii generale / Totul despre Revolutie si Revolutionari / Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989       : Mai 04, 2008, 11:10:49
Domnule ADMINISTRATOR,
Va rog sa monitorizati postarile lui Mercurie,eu le consider  deplasate.Mai mult a inceput sa deranjeze forumistii cu mesaje private incomode (vedeti cazul Marilena si cazul Nor)(din postarea lui nor reiesa ca a fost amenintat de mercurie).
Mercurie,daca te tii de amenintari,ameninta-ma si pe mine,caci sunt solidar cu NOR;MARILENA si cu toti forumistii de buna credinta.
Daca ai curaj,da-mi o intilnire ca sa vad de ce esti instare.
JOS SECURISTII !
JOS COMUNISTII!

ALTA DOVADA:

Ai primit un mesaj personal de la ilie_jean_flt în Portalul Revolutiei.

IMPORTANT: ATENŢIE, aceasta este doar un anunţ, vă rugăm nu răspundeti la acest email.

Mesajul care ţi-a fost trimis este:

mercurie
Sr. Member

Deconectat

Nume si prenume: mercurie romanul

(Nici un subiect)
« Trimis către: ilie_jean_flt : Noiembrie 10, 2008, 15:32:41 »

Ai dreptul sa nu fi de acord cu ceea ce scriu, ai dreptul sa aduci contra-argumente, dar eu zic sa folosesti formule de adresare mai decente...Daca totusi nu te poti abtine, propun sa ne intalnim ca doi barbati maturi ce suntem si sa-mi spui personal, in fata, ce doresti.

ACESTA ESTE UN MESAJ PRIMIT DE LA ACEST INDIVID,ASA CA SFATUL MEU ESTE SA-L LASI IN PLATA DOMNULUI,NU SE MERITA SA ITI CONSUMI NERVII CU EL.
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Welcome to the BIONEL project page
-Nu trebuie sa te lupti prea des cu un singur inamic pentru ca astfel va invata arta razboiului de la tine.
(Napoleon Bonaparte)

-Kein kluger streiter den feind gering (germ. Nici un luptator intelept nu-si subestimeaza dusmanul.)

-Orgoliul se afla in noi ca o forta a raului. (Victor Hugo)

-Sol lucet omnibus - Soarele straluceste pentru toti .

Dicton prin care se intelege ca oamenii se nasc egali in fata vietii, ca bunurile pamantului sunt harazite tututor, ca drepturile naturale, drepturile cetatenesti, legile sunt faurite spre a fi deopotriva pentru toata lumea, aidoma razelor soarelui.
soarele, legile, oameni, drepturi

-Tribunalul acesta pe care omul îl simte în el este constiinta.Immanuel Kant

-Nu-mi daţi sfaturi. Ştiu să greşesc şi singur! Immanuel Kant
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie.

citat din A.S. Makarenko
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ma macina o intrebare retorica !. De ce sarim de c.r ca arsi atunci cand o persoana " se ia" de noi ?. E ...dilema zilei !
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Off-topic...Nu vad raspunsuri prea rationale...Doar o diritamba de contre superficiale..Te comporti ca un om care refuza sa citeasca ceea ce a scris interlocutorul..Si mai este ceva: greseala in care cazi si tu, ca si Ilie Jean, este de a-ti inchipui ca poti avea un comportament labil - aici vrute si nevrute, intre 4 ochi "altfel", adica asa cum v-au invatat parintii si societatea - mici si patetici...Tine si de psihiatrie la unii..

Grupul care spui tu ca-ti sta in spate este mic..Revolutionarii autentici, precum Emilian Cuteanu si altii, au un numar apreciabil: intre 6 si 10 mii, si nu 30.000 cum militeaza o buna parte din membrii grupului tau...Ca-i de munca cand vrrei sa distrugi o lege ...Iar textele cu "JOS SECURISTI, JOS COMUNISTII" nu-si au rostul aici..Mie mi-ar fi rusine sa le mai rostesc ...In ce mileniu zaci cu mintea ? Corea de Nord ? Eu stiu ca aici sunt o suma de nformatori care pozeza in anticomnisti notorii, dar nici in halul acesta..Nu ti-ai adaptat vocabularul..

Si ca sa nu fiu off-topic , repet ceea ce am afirmat: sunt de acord cu afirmatiile presarilor, cand spun ca CNSAS-ul este o institutie de politie politica, care ar trebui desfintata..; nu si arhiva..Solutiile oferite de o buna parte din tarile ex-comuniste , in aceasta problema, sunt foarte bune..S-au inregistrat cazuri in care oameni cu dosare grele, nu au primit satisfactie de la aceasta institutie. Sau situatii cand cei aflati la putere au scos dosarele opozantilor , de la acelasi CNSAS, ei fiind la randul lor informatori, agenti , etc. Este o institutie care nu functioneaza si care creaza inechitati...
[/color]
« Ultima modificare: Mai 07, 2009, 15:02:58 de către mercurie »
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnule administrator,va rog sa monitorizati postarile lui mercurie,si veti constata ca jigneste,ameninta si instiga la nerespectarea legii 341/2004,prin propagarea ideii de neaplicare a articolului 8 din legea 341/2004.Daca cele afirmate de mine va vor convinge,va rog sa-i atrageti atentia domnului mercurie,ca acest forum este al revolutionarilor si nu a impostorilor.

Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Inca o data gresit sau tendentios: militez , alaturi de presa, pentru desfintarea CNSAS-lui, NU SI A ARHIVEI. N-am pomenit niciodata de desfintarea  vre-unei legi sau articol de lege.. , dar a legii de functionare CNSAS, DA.
« Ultima modificare: Mai 07, 2009, 15:41:35 de către mercurie »
Memorat
Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 50
Schimbă forumul: