Main Content:

Pagini: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 122

INVINCIBIL

Răspuns: INVINCIBIL
« Răspunde #1740 : Decembrie 23, 2018, 01:47:16 »

"educație și înțelepciune" ... Doar despre intelepciune : Cu parere de rau, dar ... NU  (mai?)  aveti, d.p.m.d.v. ... 'asa ca ...' ...
Memorat
« Răspunde #1741 : Decembrie 23, 2018, 01:55:47 »

Fiind convins ca Domnul Presedinte este departe de a fi monarhist ... sa inteleg ca nici 'mnealui n-are ... 'educație și înțelepciune' ... !? Shocked   !? Grin   !? Cry
Memorat
« Răspunde #1742 : Decembrie 23, 2018, 05:55:53 »

-dle lusy, iar vorbești în dodiiii; nu ști nimic despre Yohannis!

-liber-schimbistul din matale își arată aici toată ... înțelepciunea!

-repu-blicanii Dragnea, Ștefănescu, Tăriceanu et comp. au același caracter

- spre știința dle = primul rege din lume a fost dat de Dumnezeu unui popor ales ...

- Regalitatea este o instituție superioară celorlalte

- prestanța ei nu poate fi înțeleasă de nulități egoiste și fără smerenie - e clar.   
Memorat
« Răspunde #1743 : Decembrie 24, 2018, 01:48:33 »

Nu am intelepciunea dvs.  (sper sa ma  ajute/fereasca  in continuare  Dumnezeu/Dracul  sa o am ... )  incat sa pot percepe activitatea de pana acum a lui K.W.I. ca fiind  ''de foarte mult bine facatoare''  pt. Romania.  Si nci pe a altora ...
Memorat
« Răspunde #1744 : Decembrie 24, 2018, 06:56:15 »

Erata ... "in dodii" Grin ... : 'sa nu o am/sa o am'.
Memorat
« Răspunde #1745 : Decembrie 24, 2018, 08:06:14 »

- ce frumos: - cameleonismul revoluționar și politic al dlui Iliescu et comp. în
                antiteză cu probatoriu formulat prin termenii : „ ar fi fost lansată o”
                „ar fi participat” „ar fi fost indusă” „ar fi dezinformat” „ar fi
                intervenit” „ar fi contribuit” „ar fi acceptat” etc.
Memorat
« Răspunde #1746 : Decembrie 29, 2018, 22:36:14 »

Așa vă(ne) trebuie. Avem șefi incompetenți și atașați politic ce fac jocul partidului
    din care fac parte. Doriți să-i cunoașteți? Îi puteți afla destul de ușor. Nu sunt
    capabili să influențeze nimic.  Nici măcar respectarea legii. Noi, cei care am creat
    statul de drept suntem bătaia de joc a lor. Îl întreb public pe acest șmecher de cartier
    bucureștean, Codrin Ștefănescu să-și detalieze pe forum „succesele revoluționare” din
    ultimii doi-trei ani! Nu o să aibe curajul să intre. ...........restu-i prostie!
Memorat
« Răspunde #1747 : Ianuarie 01, 2019, 21:14:24 »

LA MULȚI ANI! Și celor buni și celor răi!
Memorat
« Răspunde #1748 : Ianuarie 02, 2019, 06:04:56 »

Scopul principal al nostru pentru anul acesta este:

- transformarea legii 341/2004 din lege specială în lege organică.

De ce?

- pentru că ea este organică, deoarece pe cale de consecințe este singura ce a creat
           condiția principală din caracterul de organicitate din această țară.

E clar?   E greu de de înțeles?   
Memorat
« Răspunde #1749 : Ianuarie 03, 2019, 20:54:38 »

CA SĂ SE ȘTIE CE hal DE „LUPTĂTORI” SUNT LA SIBIU

AM REUȘIT PE DATA DE 20 DECEMBRIE ÎMPOTRIVA TUTUROR PIEDICILOR PUSE DE ORGANIZAȚIA CONDUSĂ DE CEI 3 MARI

„CORIFEI” AI REVOLUȚIEI SIBIENE, SĂ APLICĂM PE UNA DIN FIRIDELE COLEGIULUI „GH. LAZĂR” DIN ORAȘUL DE PE

MALURILE CIBINULUI PLACA COMEMORATIVĂ ÎNCHINATĂ SACRIFICIULUI CELOR DIN GRUPUL BALANȚA. sbârcea a scos din

bancă suma de 7600 lei plus, completând diferența celor 12 luptători care au dat și ei cât au putut. DIN

GRUPUL BALANȚA A DAT NUMAI Dna PASCU, DE 86 ANI.         

-- rușine, mare rușine.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1750 : Ianuarie 05, 2019, 13:37:27 »

La mulți ani Profesore Sbârcea!Felicitari pentru reușita cu initiativa ta si a unui mic grup de revoluționari din Sibiu.Tu si micul grup din jurul tau ati pățit ce am pățit eu si micul grup cu care am forțat autoritățile sibiene sa aprobe banii(de inceput)si autorizațiile necesare pentru construirea MONUMENTULUI EROILOR REVOLUTIEI DIN SIBIU.Dferenta este ca tu te-ai îndatorat la Banca pentru initiativa cu plăcuta de pe clădirea liceului Gh.Lazar din Sibiu.Iar noi am forțat autoritățile să se implice inclusiv financiar.Cand m-ai contactat in legatura cu initiativa ta/a voastră,a micului grup,ti-am zis ca eu nu ma mai implic.Eu am inițiat si realizat unele concepte și obiective de care au profitat toti(unii care nu meritau)Nici macar respectul cuvenit nu l-am primit(o recunoaștere si o strângere de mana).Eu asa cum ti-am spus cand m-ai contactat,nu mai fac nimic,cat timp cei interesati,direct,nu contribuie cu nimic,vin doar la profit,fie si chiar profit de imagine.
Sucuturdean.
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #1751 : Ianuarie 09, 2019, 12:13:31 »

Felicitări Brașovene cu postarea despre aspirațiile Recoluției.
Memorat
« Răspunde #1752 : Ianuarie 09, 2019, 14:41:48 »

Am vrut să scriu revoluție.
Memorat
« Răspunde #1753 : Ianuarie 09, 2019, 20:56:10 »

Nu o fi idioata da face parte din sistem. Altfel nu ar fi ajuns pe postul cel mai important al guvernului tarii.
Memorat
« Răspunde #1754 : Ianuarie 10, 2019, 07:10:08 »

- ce minte puțînă poți avea postând asemenea postări jignitoare!

- de la cine, unde aI ÎNVĂȚAT, ce profesori teau educat?

- asemenea oameni fac de rușine poporul nostru. 

săți fie rușine needucatule.
Memorat
Pagini: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 122
Schimbă forumul: