Main Content:

Pagini: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 122

INVINCIBIL

Răspuns: INVINCIBIL
« Răspunde #1005 : Octombrie 19, 2015, 05:28:12 »

către marius iacob.

- câțiva colegi revoluționari m-au rugat iacobe să-ți cer să dai aici
            pe portal faptele tale din dec. 89.
               - așteptăm!
Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1006 : Octombrie 19, 2015, 12:10:35 »

către marius iacob.

- câțiva colegi revoluționari m-au rugat iacobe să-ți cer să dai aici
            pe portal faptele tale din dec. 89.
               - așteptăm!
    Colegii mei revolutionari stiu ce am facut. "Colegii tai revolutionari" care daca sunt ca tine, adica n-au fost la Revolutie, pot sa intrebe ce vor da nu pe mine. Mars!

Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
« Răspunde #1007 : Octombrie 19, 2015, 14:49:28 »

băi iacobe!

- miau ceruto tocmai colegii tăi!
Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1008 : Octombrie 19, 2015, 17:02:53 »

băi iacobe!

- miau ceruto tocmai colegii tăi!
Dom'profesor de istorie, atentie la gramatica!Stai destul de rau la capitolul asta!
Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
« Răspunde #1009 : Octombrie 19, 2015, 18:47:23 »

băi iacobe!

- mie mia cerut așa ceva un bambilici și iam prezentat faptele mele
       recunoscute de colegii mei revoluționari.
    - de ce tu nu vrei să spui cine Tea recunoscut dintre colegii tăi!
    - și faptele, faptele că tu ai spus aici pe forum că eu am fost recunoscut
       în locul celor de la balanța.
    - nu cumva tu ai ocupat acest loc pe care miL impuți mie?
    - ai curaj! /// dar nu cred că ai această calitate.

ps.   - vezi nu jigni iar ; vocabularul tău este foarte redus ... cel mult 300 cuvinte.
Memorat
« Răspunde #1010 : Octombrie 20, 2015, 06:43:57 »

Vad ca agramatul care a aflat de revolutie cand a venit din munti in seara de 23 dec. 1989 unde lucra la exploatarea lemnului a scos iar capul.
            Cum poti sa fi atat de nenorocit si de jegos sa te auto inventezi, sa-ti faci un trecut in care tu sa crezi si apoi sa ataci oameni de mare onoare Huh?
            Ticalosia ta nume urat care provoaca scarba ca si tine nu are limite. Rog ca Streza, Sucuturdean, Fesan, Cruciat si Craciun sa spuna adevarul despre tine. Contestatia trebuie depusa urgent la Parlament iar cei care te sustin sa dea cu subsemnatul.
            Avem marturiile fostilor tai colegi.
           REVENIM CU NOI DATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1011 : Octombrie 20, 2015, 07:51:04 »

Spre deosebire de cei cu nick-name-uri de pe aici, sunt siderat de faptul cas Dl. Profesor spune ca nu ma cunoaste de la revolutie. Desi nu il suport pe Iacob, pot garanta ca Iacob, cu gura lui bogata, prost sau destept, a fost la revolutie. Eu il stiu de atunci, din primele momente ale framintarilor revolutiei, si inca de atunci mi-a fost antipatic, fiindca la revolutie nu au participat doar persoane simpatice mie. Insa pe dl Sbircea nu l-am vazut. Ceea ce insa m-a lasat masca este faptul ca dl Sbircea sustine ca nu ma cunoaste, ceea ce e f clar ca el nu a fost la revolutie decit virtual sau pur si simplu s-a insinuat dupa 23 decembrie, asa cum au facut-o si altii. Faptul ca Sbircea nu ma cunoaste, desi este aprioape imposibil sa nu ma cunosti daca ai fost la revolutie, mi-a creat indoieli vis a vis de participarea sa la aceste evenimente. Pentru ca eu am fot, domnule Sbircea, dumneata nu, de aceea nu ma cunosti!
Memorat
« Răspunde #1012 : Octombrie 20, 2015, 17:34:46 »

Explicație.

D-LE Oprea de ce tragi o concluzie atât de „ tranșantă ” dacă eu v-am spus cinstit că nu
       vă cunosc. Faptele mele sunt cele descrise de mine aici pe forum și recunoscute de
        câțiva colegi revoluționari care au scris declarațiile pentru cele două legi. Ticăloșia lui
        bambilici constă în faptul că el a afișat pe forum pe cele mai puțin relevante și nu pe cele
         mai categorice. În jurul orei 20.00 în 22 dec. câteva persoane de pe str. Siretului am
          organizat barajul de pe această arteră, până în data de 25 dec. când am plecat la Vurpăr, de
           unde am ajutat și eu la transportul alimentelor spre Sibiu. Vreți să vă afișez declarațiile
            lui Fesan Streza și alții? Este jenant ce fac unii ticăloși.
     Te tot dai rotund aici pe forum cu amenințări de chemare în judecată; nu ți se pare că ai sărit
      calul și în cazul meu? Nu vă convine franchețea? Tot ce am scris în primul volum este adevărul
       adevărat fără să fi mințit cu nici o frază. Eu nu am lucrat într-o fabrică mare în care să am
        colegi ca voi. La revoluție am văzut un singur coleg, pe copertină. Eu nu am fost la județ, unde
         știți foarte bine că nu a fost cucerit de revoluționari. În Sibiu revoluția din dec. reprezintă
          un unicat în marea mișcare ... Dacă v-am spus că nu vă cunosc, asta nu înseamnă că nu
           vă recunosc ca revoluționar. Cred că pe majoritatea revoluționarilor sibieni nu i-am
            cunoscut în acele zile. De ce vă simțit lezat? Știți câte piedici am avut la documentarea   
             cărții din partea ... știți cui! Și atunci ... vă rog nu vă victimizați, nu este vina
              d-voastră, ci a mea ca istoric. Dar am foarte mari circumstanțe atenuante ... și știți
               foarte bine care sunt acestea( nu cred că mulți le au).
      Vă rog să înțelegeți această situație. Sigur( dacă Dumnezeu îmi dă zile de trăit), voi reveni cu
       o ISTORIE COMPLETĂ A ACELOR ZILE - și atunci nu o să mai am cirumstanțele .... de acum!

- și acum o umilă părere : nu mai fiți așa de orgolios.         
    - iar cu iacob? toate se trag din obrăznicătura pe care o afșează vis- a - vis de persoana mea; și
       credeți că nu pre greșesc.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1013 : Octombrie 20, 2015, 21:52:55 »

Da, vrem să ne afișați declarațiile domnilor Fesan, Streza și ale altora. Ar fi interesant și este și necesar.
Memorat
« Răspunde #1014 : Octombrie 21, 2015, 02:46:24 »

Am mai multe intrebari pentru marele istoric de la Vurpar jud Sibiu;
     - de ce ai primit certificatul pe L 341 foarte tarziu? Nu cred ca Fesan s-a murdarit cu tine.
     - de ce ai primit certificatul in perioada cand se faceau revolutionari perdelarii?HuhHuhHuhHuhHuh
     - din ce citesc pe aici nu nu nu indeplineai conditiile cerute de lege cum se face de esti determinant cand tu
nu poti fi nici luptator?
           Noi in aceasta situatie ne vedem obligati sa cerem explicatii celor care te-au sustinut si sa vina la
Parlament pentru a da explicatii in fata Comisiei cand se va discuta contestatia pe care o depunem. Cerem
sa fi primul exemplu care sa restituie si indemnizatia incasata iar cei vinovati sa plateasca.
        DIN CAUZA PERDELARILOR CA TINE AM PIERDUT NOI. DUPA ACEASTA URMEAZA DENUNTUL PENAL,
CA DE CIVIL ARE GRIJA GUVERNUL. PRESA .......!!!!!!!?HuhHuh.SPER CA ARE CINE SA TE BAGE PE MEDIA.
Memorat
« Răspunde #1015 : Octombrie 21, 2015, 02:55:58 »

Pentru prieteni,
Depuneti contestatia-vorbim.
Cand este la voi ziua, pe la noi e noapte. Incerc sa tin si eu pasul cu voi cand pot. Cu drag Jan.
Memorat
« Răspunde #1016 : Octombrie 21, 2015, 05:51:17 »

către umbra nefastă a lui jean valjan = un perver anemic

- numele meu a fost scris cu Z(OARE CINE A GREȘIT INTENȚIONAT)și a durat mai bine de 2 ani
        până să apar in M.O.(întrebă pe Bucur, Fesan, perversule.
    - amenințările tale sunt apă de ploaie, deoarece, fiind cunoscut de dl. Iosif vei fi tu
        cel care intră în malacsor....
    - te sperie gândul că va apare istoria completă a acelor zile?; sperie-Te că ai de ce și te
        aștept la .... mai mare.
    - numele tău adevărat îți va fi mormântul; unuia de care se vorbește la ECCLESIAST.

Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1017 : Octombrie 21, 2015, 10:25:04 »

către umbra nefastă a lui jean valjan = un perver anemic

- numele meu a fost scris cu Z(OARE CINE A GREȘIT INTENȚIONAT)și a durat mai bine de 2 ani
        până să apar in M.O.(întrebă pe Bucur, Fesan, perversule.
    - amenințările tale sunt apă de ploaie, deoarece, fiind cunoscut de dl. Iosif vei fi tu
        cel care intră în malacsor....
    - te sperie gândul că va apare istoria completă a acelor zile?; sperie-Te că ai de ce și te
        aștept la .... mai mare.
    - numele tău adevărat îți va fi mormântul; unuia de care se vorbește la ECCLESIAST.
MINTI!!!MINTI!!!MINTI!!!Ai trecut cind Costin ia trecut de-avalma pe toti!!!

Memorat

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1018 : Octombrie 21, 2015, 10:29:53 »

Daca e adevarat ceea ce spuneti despre ceea ce a facut domnul Babmilici si anume ca "Ticăloșia lui bambilici constă în faptul că el a afișat pe forum pe cele mai puțin relevante și nu pe cele mai categorice", as putea spune ca ati fost victima unei manipulari prin selectarea informatiilor disponibile pe forum. Dar tot dumneavoastra adaugati urmatoarele:

"În jurul orei 20.00 în 22 dec. câteva persoane de pe str. Siretului am organizat barajul de pe această arteră, până în data de 25 dec. când am plecat la Vurpăr, de unde am ajutat și eu la transportul alimentelor spre Sibiu".

Conform acestei declaratii, consider ca este posibil sa va puteti incadra in categoria luptatorilor cu merite deosebite, conform Legii recunostintei, dar nu si in noua categorie, cea a luptatorilor cu rol determinant, conform O.U.G. 95/2014. Si iata de ce nu va incadrati in ea.

"În jurul orei 20.00 în 22 dec. câteva persoane de pe str. Siretului am organizat barajul de pe această arteră, până în data de 25 dec".

Fara sa intentionez sa va supar, va spun ca aceste date va exclud dintre cei care pot obtine recunoasterea din partea autoritatilor statului ca avand un rol determinant in Revolutie. Dumneata insuti spui ca abia dupa fuga dictatoriului, 12 si 10 minute, ai facut ceva semnificativ, tocmai in seara zilei respective, mai precis noaptea, caci era noapte la ora 20. Nici nu ati ocupat un sediu al puterii comuniste, caci declarati ca "Eu nu am fost la județ, unde știți foarte bine că nu a fost cucerit de revoluționari". Si nici in alte puncte recunoscute ca determinante nu ati fost, pentru ca, de exemplu, in legatura cu protestul de la Casa Sindicatelor, nu ati fost printre lideri manifestatiei, ci in multimea de protestatari: "La revoluție am văzut un singur coleg, pe copertină".
Reprezentati un caz bizar. Nu inteleg cum de ati primit titlul de "determinant". Faptul ca ati scris o carte despre ceea ce s-a intamplat la Sibiu in decembrie 1989, dupa 25 de ani de la Revolutie, nu va da dreptul sa obtineti aceasta recunoastere deosebita din partea statului roman, caci nu rezulta din nimic din ceea ceea ce ati declarat ca ati merita, pentru ca ati fost o persoana din multime, un participant, care nu s-a remarcat prin nimic deosebit, conform literei si spiritului legii, in special al O.U.G. 95.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1019 : Octombrie 21, 2015, 10:44:57 »

Daca este adevarat ceea ce afirmati, domnule Iacob, ma intreb cum de nu a fost contestat acest domn? Caci prin inactiunea colegilor de asociatie, sau poate ca prin tainuirea adevarului, ceea ce ar fi grav pentru toti sibienii revolutionari, acest domn a dobandit in mod nemeritat nu numai titlul de L.R.F.D., ci si pe cel de L.R.D. din acest an. Mi se pare aberanta aceasta poveste, mai ales ca am aflat ca multi dintre revolutionarii remarcabili ai Sibiului nu au obtinut ceea ce faptele lor i-ar indreptati sa detina. Repet, scrierea unei carti la 25 de ani de la Revolutie reprezinta un act cultural actual, care nu confera drepturiile stipulate de O.U.G. 95/2014. Sau cartea a fost un instrument de santaj, sau de negot? Doar intreb, nu afirm, caci nu imi pot explica performanta acestui domn de a se strecura printre diversele comisii ca sa-si atinga scopul, acela de a face parte din comunitatea restransa a revolutionarilor considerati ca au avut un rol deteminant in Revolutia din 1989.
Memorat
Pagini: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 122
Schimbă forumul: