Main Content:

Pagini: 1 [2]

LIGA NATIONALA A LUPTATORILOR ANTICOMUNISTI 1945 - 1989

• voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: LIGA NATIONALA A LUPTATORILOR ANTICOMUNISTI 1945 - 1989
« Răspunde #15 : Aprilie 02, 2014, 17:49:00 »

DRAGI COLEGI,
Stiind ca vor fi multe discutii pro si contra subiectului DORIN LAZAR MAIOR, am fost poate singurul care am incercat sa lamuresc unele situatii. Conform principiilor proprii, pe care le am, incerc sa va supun judecatii domniilor voastre toate situatiile si persoanele cu care intru in contact. Nu imi permite meseria sa trec pe linga oameni, buni sau rai si sa ii ignor, mai ales daca acestia au contribuit cumva la viata publica. EU NU AM DREPTUL SA JUDEC PE NIMENI FIINDCA NU SUNT NICI JUDECATOR NICI DUMNEZEU. Cred ca mi+a foast destul de greu sa obtin acest interviu, mai ales ca acum 15 ani imi defineam in mod SOLITAR pozitia contrara cu a lui Maior. Dupa cum stiti in acele momente nici un BRAV REVOLUTIONAR CARE AZI URLA PE AICI nu mi+a fost alaturi, nici macar asociatia SIBIU DECEMBRIE 89, nici Presedintele ei, desi normal era sa fim uniti daca tot eram o asociatie. Astazi tradarile se deconteaza. Oameni care atunci il sustineau pe MAIOR si ma injurau pe mine, astazi culmea, il injura ei pe MAIOR insa nici nu isi recunosc duplicitatea. Eu am avut puterea si maturitatea sa imi mentin pozitia NEUTRA , fiindca eu nu pot fi adversar cu NICI UN REVOLUTIONAR bun sau rau! In spatiul public, in situatia in care suntem, rafuielile personale sunt cel putin penibile si neindicate. Sa ne cautam in suflete fiecare si sa ridicam piatra sa lovim daca suntem cu totii curati. Daca nu, sa ne dozam fiecare pacatele, sa ni le analizam individual si apoi sa mergem mai departe , demni, sufletisiti, uniti si REVOLUTIONARI. Jur ca sufar pentru fiecare coleg despre care aflu vesti rele, fiindca stiu ca si datorita lui eu astazi pot sa va vorbesc liber. Fie el bun, fie el rau.....CURATENIA TREBUIE SA INCEAPA IN FIECARE DINTRE NOI, in sufletele noastre , apoi in ceea ce este in afara noastra.
Maior a gresit, o sa vedeti ca o recunoaste si spune si unde, insa el plateste. Altii care au gresit nu platesc....dar dau cu presupusul pe aici. De fapt ideea este sa ne unim, sa nu mai fim ai partidelor, sa ne lepadam de cei care pina acum ne+au condus, bine sau rau , si sa plecam la drum cu o alta echipa. O echipa de oameni care trec prin ce trecem fiecare dintre noi! Aici este cheia, si sincer trebuia sa ne schimbam liderii din 4 in 4 ani, alta era acum situatia! E ULTIMA SANSA SA GINDIM, SA REDEVENIM OAMENII ACEIA DESPRE CARE SE SPUNE CA AU FOST NEBUNII FRUMOSI DIN 1989.
DOAMNE AJUTA!
Alex Oprea

Domnule, nu vezi ca sunt unii foarte insistenti pe forum care nu te plac de loc ? Nu vezi ca orice ai spune ei sunt mai presus de orice si atotstiutori ?
Memorat
« Răspunde #16 : Aprilie 02, 2014, 17:53:26 »

http://www.nouarepublica.ro/ro/opinii/cpuele-revoluiei-timiorene-atac-democraia-tlharii-drumul-mare.html

Căpușele Revoluţiei timişorene atacă democraţia ca tâlharii, la drumul mare!
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Aprilie 02, 2014, 17:57:55 »

colega ...Tinel,,,,mare atentie la un fapt pe care eu l-am simtit din
   plin ca o lovitura de bumerang si anume ca :

""DIN TRATATUL DE LA VARSOVIA ,,,,DIRECT IN NATO !"",,,,hocus-pocus,,,,,

si aceasta JONGLERIE ete intretinuta pste tot,cu toate ocaziile cand este
  voraba de istoria ROMANIEI,,,,,de REVOLUTIA ROMANA,,,,,

colgi ati vazut sau ati auzit ca la comemorarea INTRARII ROMANIEI IN NATO,
  sa fi fost invitati DE DREPT,,,,,,REVOLUTIONARII ?,,,,fara de care aceasta
  aramata de profesionisti NU EXISTA ?,,, eu am facut armata cu tehnica urss,
  azi toate tehnica este USA,,,,DE CE ACEASTA NEDREPTATE ISTORICA,MAI,ARMATA ?
  NOI SUNTEM ""PARINTII VOSTRI,"",,,NU NE MAI JIGNITI !,,si noi avem MORTII
  NOSTRI,,,,,,,                                                         
                                                sandu t

Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Aprilie 02, 2014, 18:43:38 »

DRAGI COLEGI,
Stiind ca vor fi multe discutii pro si contra subiectului DORIN LAZAR MAIOR, am fost poate singurul care am incercat sa lamuresc unele situatii. Conform principiilor proprii, pe care le am, incerc sa va supun judecatii domniilor voastre toate situatiile si persoanele cu care intru in contact. Nu imi permite meseria sa trec pe linga oameni, buni sau rai si sa ii ignor, mai ales daca acestia au contribuit cumva la viata publica. EU NU AM DREPTUL SA JUDEC PE NIMENI FIINDCA NU SUNT NICI JUDECATOR NICI DUMNEZEU. Cred ca mi+a foast destul de greu sa obtin acest interviu, mai ales ca acum 15 ani imi defineam in mod SOLITAR pozitia contrara cu a lui Maior. Dupa cum stiti in acele momente nici un BRAV REVOLUTIONAR CARE AZI URLA PE AICI nu mi+a fost alaturi, nici macar asociatia SIBIU DECEMBRIE 89, nici Presedintele ei, desi normal era sa fim uniti daca tot eram o asociatie. Astazi tradarile se deconteaza. Oameni care atunci il sustineau pe MAIOR si ma injurau pe mine, astazi culmea, il injura ei pe MAIOR insa nici nu isi recunosc duplicitatea. Eu am avut puterea si maturitatea sa imi mentin pozitia NEUTRA , fiindca eu nu pot fi adversar cu NICI UN REVOLUTIONAR bun sau rau! In spatiul public, in situatia in care suntem, rafuielile personale sunt cel putin penibile si neindicate. Sa ne cautam in suflete fiecare si sa ridicam piatra sa lovim daca suntem cu totii curati. Daca nu, sa ne dozam fiecare pacatele, sa ni le analizam individual si apoi sa mergem mai departe , demni, sufletisiti, uniti si REVOLUTIONARI. Jur ca sufar pentru fiecare coleg despre care aflu vesti rele, fiindca stiu ca si datorita lui eu astazi pot sa va vorbesc liber. Fie el bun, fie el rau.....CURATENIA TREBUIE SA INCEAPA IN FIECARE DINTRE NOI, in sufletele noastre , apoi in ceea ce este in afara noastra.
Maior a gresit, o sa vedeti ca o recunoaste si spune si unde, insa el plateste. Altii care au gresit nu platesc....dar dau cu presupusul pe aici. De fapt ideea este sa ne unim, sa nu mai fim ai partidelor, sa ne lepadam de cei care pina acum ne+au condus, bine sau rau , si sa plecam la drum cu o alta echipa. O echipa de oameni care trec prin ce trecem fiecare dintre noi! Aici este cheia, si sincer trebuia sa ne schimbam liderii din 4 in 4 ani, alta era acum situatia! E ULTIMA SANSA SA GINDIM, SA REDEVENIM OAMENII ACEIA DESPRE CARE SE SPUNE CA AU FOST NEBUNII FRUMOSI DIN 1989.
DOAMNE AJUTA!
Alex Oprea

Domnule, nu vezi ca sunt unii foarte insistenti pe forum care nu te plac de loc ? Nu vezi ca orice ai spune ei sunt mai presus de orice si atotstiutori ?

pai asa inteleg ei lupta pentru respect. sa atace...fiindca de construit nu sunt in stare. le inteleg frustrarea....eu de unul singur construiesc ceea ce ei nu vor fi niciodata in stare, nici in grupuri mari nici mici....
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Aprilie 04, 2014, 15:54:08 »

colega ...Tinel,,,,mare atentie la un fapt pe care eu l-am simtit din
   plin ca o lovitura de bumerang si anume ca :

""DIN TRATATUL DE LA VARSOVIA ,,,,DIRECT IN NATO !"",,,,hocus-pocus,,,,,

si aceasta JONGLERIE ete intretinuta pste tot,cu toate ocaziile cand este
  voraba de istoria ROMANIEI,,,,,de REVOLUTIA ROMANA,,,,,

colgi ati vazut sau ati auzit ca la comemorarea INTRARII ROMANIEI IN NATO,
  sa fi fost invitati DE DREPT,,,,,,REVOLUTIONARII ?,,,,fara de care aceasta
  aramata de profesionisti NU EXISTA ?,,, eu am facut armata cu tehnica urss,
  azi toate tehnica este USA,,,,DE CE ACEASTA NEDREPTATE ISTORICA,MAI,ARMATA ?
  NOI SUNTEM ""PARINTII VOSTRI,"",,,NU NE MAI JIGNITI !,,si noi avem MORTII
  NOSTRI,,,,,,,                                                         
                                                sandu t

Colega, singura lovitura care o simt este cea pe care o anuntam din 2005, dezbinarea si excluderea din cartea de istorie a neamului romanesc ... E foarte dureros ... Dar pe atunci eram idealist si labil totodata ... Asta este ... Traim si trebuie s-o facem !
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Aprilie 04, 2014, 21:33:02 »

Tot te m doare remarca lui Nor? Credeam ca ai uitat de ea. Eu uitasem. Apropo, nu cumva stii ceva de el? Pe unde e de exe?
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Aprilie 04, 2014, 23:44:28 »

Tot te m doare remarca lui Nor? Credeam ca ai uitat de ea. Eu uitasem. Apropo, nu cumva stii ceva de el? Pe unde e de exe?

Nu Bambi, mi-e mi-a trecut de atunci si durerea si supararea, este vorba ca sunt inca mahnit pe faptul ca Nor nu a vazut atunci, ce vedeam eu, azi traieste acele aberatii, apoi speram sa-l trag putin de urechi pentru ultimul episod, USL pro si contra, nu a mai zis el ca sunt labil, alt coleg a spus-o, dar tot eu am avut dreptate, asta doare Bambi. Unde este Nor? Nu stiu ... o fi la prietenul de la tara, acolo sta cam o luna si se bucura de toata lipsa tehnologiei, apare el si ne spune, tu spuneai ceva de granita, iar daca ma uit bine coincide ca timp cu intoarcerea mea dar eu am venit cu pasarica metalica, am avut vama atat, acolo nu era nici tu ... Smiley Noapte buna.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Aprilie 05, 2014, 00:43:37 »

Nu s-a retras la amicul lui din nu stiu ce sat, dar e taran ca nu da semne de viata, nu pt ca ar fi la tara. Pana la urma am sa povestesc tot, desi intelegerea a fost sa nu spunem nimic, numai ca n-am fost intelesi ca el sa dispara. Granita era romano-romana, cu Ucrina. Daca tu ai fi veniti de acolo, fie si pe calea aerului, alte lucruri ai fi avut de povestit acum. Eu m-am intors de acolo cu o poveste foarte urata.
Cu USL-ul a avut dreptate. Doar nu era sa-l lasam pe pirat de imparat peste regat! Faptul ca nu avem pe cine alege, e cu totul altceva. Ai un ex fb cu alegerile parla din 2012, cand nu am reusit sa ne decidem asupra unei persoane pt candidatura independenta sustinuta de noi. Apoi am plans ca suntem tradati. Cu toate acestea, dupa un an si jumatate, rateu si cu europarla! Si deja ne plangem ca politicienii E rai. Dar ca noi suntem boi nu vrem sa obs. Noapte buna. Ma mut pe alt topic pt ca mi s-a semnalat ceva.
Memorat
Pagini: 1 [2]
Schimbă forumul: