Main Content:

Pagini: [1] 2

LENUS UDREA

• scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
LENUS UDREA
« : Iulie 23, 2008, 22:47:42 »

« Răspunde #789 : Iulie 23, 2008, 11:19:40 »
Si mai am o propunere:

Elena Udrea - luptatoare in Revolutie, la Buzau
Surprize-surprize. Elena Udrea dezvaluie, pe blogul propriu, ca, in decembrie 1989, s-a numarat printre revolutionarii iesiti in strada sa lupte
Bogdan Tiberiu Iacob
Astfel, ca raspuns la intepatura unui forumist care o acuza ca la Revolutie era plecata din tara, Udrea scrie negru pe alb: "Pentru viitor, sa stiti ca la Revolutie eram pe strada, dar nu pentru ca astazi oricine care se poate exprima public, sa isi bata joc de ceilalti". Trebuie spus ca, la momentul Revolutiei, Udrea avea numai 16 anisori, impliniti pe 12 decembrie, dar, din cate se pare, curaj nebanuit!
Pentru ca in Buzaul in care locuia atunci si isi facea liceul, chiar s-a tras. Scurt remember: in 22 decembrie, in centrul orasului s-a adunat lume, care apoi a navalit in sediul Militiei, unde au spart birourile, acelasi lucru petrecandu-se si la Palatul Comunal, unde s-au aruncat in strada cartile lui Ceausescu. Imediat, au aparut in peisaj si cateva TAB-uri si a inceput sa se traga intr-o veselie. De pe cel mai inalt bloc al orasului s-au tras, de altfel, focuri de trasoare timp de doua nopti. Dupa Revolu-tie, in oras s-a constituit o asociatie a revolutionarilor din Buzau, care se numeste "Club 22". Nu stim daca Elena Udrea face parte din acest club, dar asteptam de la cititori orice informatie despre activitatea de revolutionar a tinerei Elena, pentru a intregi o biografie cu amanunte care, poate, nu sunt dezvaluite din prea multa modestie.
Cancan. 19 iulie 2008

Adaug si comentariile cititorilor ca sa vedeti cat de ridicola este chestia cu Udreasa revolutionara.

puteti spune ce vreti de ea...dar la varsta ei arata mult mai bine decat unelel fete tinere
scris de nuconteaza
00:08, 19-07-2008
lenutza
''la varsta ei''...care varsta, ca si ea e tanara, n-are decat 30 si ceva de ani.
scris de Varsta varsta
04:23, 19-07-2008
Ati luat-o toti razna cu varsta. Vorbiti de udrea de parca r fi o baba.
ce-si trage burta =))
scris de Andrei
13:17, 19-07-2008
asta care-si trage burta si are,..... am inteles vreo 35 de ani,deci de unde atata batranete pe ea???
o curva ,ca daca era ceva dce capu' ei neu il lua pe cocos cu copil de 20 de ani
dar de,......daca vrei genti de 10mi de la hermes.......sugi pl si la babaci
revolutionara?
scris de victor
00:14, 19-07-2008
si maimuta asta este revolutionara?.la 16 ani i-a satisfacut pe teroristi sus pe blocuri.acum are si ea drepturi sa fie scutita de impozite .o mare magarie !
cu o secera in mana si astepta si CIOCANUL
scris de john iliescu
00:22, 19-07-2008
Hahahahahaha!Chiar n-are simtul ridicolului tupeista si impostoarea asta!Va spun un mare secret:era la revolutie intr-adevar,cu o secera in mana si astepta si CIOCANUL.Dealu-i deal si valea-i vale,Udrea e petarda pana moare.
era pe strada fiindca facea trotuarul!
scris de gogu pintenogu
00:27, 19-07-2008
e folositor sa fii prostituata cand se pune de-o revolutie ca p-orma te dai eroina si scapi de impozite, plus alte avantaje
suptu pana la lesin
scris de lipoman
00:35, 19-07-2008
a supt pana nu mai aputut are deja ocluzie deschisa,a inghitit sperma in prostie si a ramas tot cu zambetu la buza---bravo udrea---traiasca politica romaneasca
da ,de unde?
scris de maremi
01:11, 19-07-2008
tinea mana pe ciocan si astepta secera. ca doar la 16 ani se incepea viata ....pe atunci.
si ce dracu a mai facut udrea?
nu ea a infintat si soarele??
este o lepadatura, o spurcata care a reisit punându- la bataie pasarica.A inghitit kilometri de carnati de Plescoi
scris de Barosanu
02:02, 19-07-2008
ahhhhhhhhhhhhh
Se trage din familie proletara: ma-sa filatoare si ta-su turnator
scris de Securistu'
02:40, 19-07-2008
Ea, o simpla sugatoare a presedintelui cu nume de basina.
curva de trotuar prima data apoi a ajuns curva de salon
scris de piz.da nesimtita
02:48, 19-07-2008
mare stoarfa
la revolutie, jarteaua avea 13-14 ani, mare rapandula....
scris de traian aerosol
05:38, 19-07-2008
cred ca si acum isi mai aduc buzoienii aminte ce gurita dulce avea in timpul actului revolutionar( nuti, nu musca ca-ti cumpar lant)
elena
scris de andrei
08:05, 19-07-2008
DA, a participat la revolutie, le-0 sugea la revolutionarii de la Buzau. A fost mama ccurvelor in Buzau. Am fost colega cu ea, era tare darnica la sex.
date dracu stoarfo
scris de viorel
08:06, 19-07-2008
unde mm ai fost tu la revolutie pe strada fa zdreanto?la 16 ani care ii aveai tu atunci in vremurile alea stricata dracu nici nu te lasa tatau sa iesi afara din casa.dar tu ...ai avut curaj mare blondo ca doar esti ELENA.hai caca-te in alta parte ca mirose
Lenuta
scris de rambo
08:12, 19-07-2008
Daca scoate si certificat de revolutionar atunci va spun eu SE INTOARCE CEAUSESCU. Zau , asta nu se da de la nimic ca sa-si atinga scopul. Daca mai iasa odata PD-L ul,dupa Base asta ajunge presedinte. In Ardeal se spune:" Sa ne dea Domnul atita cirnat in pod cita p... a primit asta!" Ha, am fi exportatori de mezeluri
udrea
scris de scorpionul
09:03, 19-07-2008
super gagica
revolutie de silicoane
scris de talion
09:23, 19-07-2008
asta da luptatoare, mai ceva ca Ecaterina Teodoroiu, noroc ca e frumoasa si bine facuta pentru COCOS.
onanie mare veselie
scris de calimero
09:28, 19-07-2008
ma mir cum mai tastati cu bataturile din labe sice cloaca de labari opsedati sexuali srieti aici.
cur-va din plescoi care suge fondurile europene pe sub masa a lui sasiu
scris de anonim
09:38, 19-07-2008
huooooooooooooo
Coana Leana si revolutia
scris de Nemrac
10:45, 19-07-2008
Hai ca-i buna,dupa ce s-a bagat intre aia la Constanta,ciumafaia a facut si revolutie la 16 ani ,cred ca nu stia nici cum o cheama,s-a desteptat ,cand a pus mana pe COCOS,si la propriu si la figurat,mai sa fie,mai nou ,curvele versate au facut revolutie,iar decedatii si ranitii din decembrie se uitau la voi,cum luptati cu "pieptul"gol.HAI SICTIR ,madam,ca nu te cred si tare cred c-o sa te scuipe lumea pe strada de minciunile care le debitezi si nu le crezi nici tu!!!!
ELENA,vezi ca e un site....
scris de BEREZOGLU
10:55, 19-07-2008
Lenuto,se vede ca esti tare in CLANTA,dar ca sa te "documentezi" mai bine vezi ia lectii de pe site-ul;ipostyouwacht.com.
ACOLO-I locul tau(NU CONTEST ca esti buna de MIEL,dar sa stii ca-n ROMANIA,SUNT MULTE)si nu clameaza atitea "drepturi" ca tine...
Ai grija de MERCEDES sa nu-l "MURDARESTI",nu de alta,dar daca tot vii sa ti-l repar vreau sa fie curat.
luptatoarea Udrea
scris de Marius
11:21, 19-07-2008
a luptat tarfa asta ptr. pwla nu cumva ei sa nu-i ramana a supt deja de la Ccos pana la betivanul B asescu noi cu totii de pe acest site nu am prins atatea clante in mana cata pwla a supt scroafa de Udrea si inca ea se simte revolutionara ,poate a introdus ceva nou revolutionar in sexul oral !
A luptat la revolutie. Am vazut-o io! Lovea cu p.izda in teroristi!!!
scris de Bebe Ivanovici
11:41, 19-07-2008
Zdreanta dreacu ce e, carierista p.oolii noastre...sugatoarea lui basinescu si a altor bosorogi cu bani sau relatii.
Bai labarilor!!!
scris de ochelaristul
11:45, 19-07-2008
Neam de neamul vostru n-a avut o femeie ca Lenuta si n-o sa aiba in vecii vecilor,asa ca etalati-va frustraile ca nu costa bani.
ptr ochelarist
scris de irina
11:50, 19-07-2008
doua intrebari:1.TU AI AVUT? 2.CE INSEAMNA "FRUSTAILE"?
aaaaa
scris de andreea
13:44, 19-07-2008
n-ai nici o treaba.
pt andreea
scris de irina
20:37, 19-07-2008
Daca tot jignesti in bloc oamenii macar sa fie corect gramatical scumpo!asta e singura treaba.Apropo:tu ai vreo treaba?
ptr. Bebe Ivanovici
scris de Monika
12:39, 19-07-2008
Imi place tare mult comentariul tau am ras cu pofta dar ai mare dreptate in legatura cu zdreanta asta de Udrea !
Te felicit si-ti doresc sa ai o zi frumoasa !
Monica, cupleaza-te cu Bebe! cupleaza-te cu Bebe!!
scris de match-maker
16:58, 19-07-2008
esti dulcika!
ana ipatescu ot buzau
scris de morocanel
12:02, 19-07-2008
Da , a fost si Elena!La oase tanti.....
muista elena udrea
scris de sica buzoianu
14:59, 19-07-2008
la revolutie era pe strazi?de atunci facea trotuarul?
Uitati adevatul revolutionar
scris de Doar atat?
15:20, 19-07-2008
La luptaaaa
Uitati adevatul revolutionar
scris de Doar atat?
La luptaaaa
la revolutie belea banane prin boscheti!!!!!
scris de gogu
acu' le beleste prin birourile lui basescu.......
ce mincinoasa, pai daca avea 16 ani, cum a participat la revolutie?
scris de oarecine
19:57, 19-07-2008
poate din intamplare, sigur nu in mod constient....deh, politiciana micinoasa...ar face orice sa-si faca reclama gratuita!
ce mincinoasa, pai daca avea 16 ani, cum a participat la revolutie?
scris de oarecine
19:57, 19-07-2008
poate din intamplare, sigur nu in mod constient....deh, politiciana micinoasa...ar face orice sa-si faca reclama gratuita!
"lupta " cu un tip in pat?
scris de in timpul revolutiei?
20:27, 19-07-2008
si uite asa a devenit "marea t* revolutionara de la Cotroceni"
elena este revoilutia in direct
scris de carnat de plescoi
20:31, 19-07-2008
elena este revolutia in direct,probabil facea parte din garzile patriotice ,aia care s-au impuscat intre ei la palatul comunal,sau gresesc din PTAP
o tirfa cu burta plina de sperma batrina
scris de terente care o satura
22:06, 19-07-2008
o tirfa

* U.jpg (60.5 KB, 224x351 - văzut 1 ori.)
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: LENUS UDREA
« Răspunde #1 : Iulie 28, 2008, 17:03:40 »

Scheianule noi doi nu o sa ne intelegem. Ce ai frate cu revolutionara? Nu vezi ce luptatoare e? Se zbate de mamam focului chiar si noaptea. Eu zic ca e o luptatoare autentica. Priveste mai atent imaginea ca sa te convingi.
Memorat
« Răspunde #2 : August 05, 2008, 13:11:52 »

Nani-Nani hai ca pentru Elena nu am nici un comentariu dar cred ca atunci cind o sa-l vedem pe Votcaroiu in camasa de noapte cu floricele am sa ma fac eu popa. Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #3 : August 06, 2008, 18:36:51 »

http://www.elenaudrea.ro/blog/18-ani.html
18 ani
18 ani de la Revolutia din decembrie 1989! O perioada am numarat anii care treceau peste acest eveniment, care a marcat istoria sfarsitului de mileniu romanesc. Acum, aproape ca nu am realizat ca s-au facut 18 ani. Eu sunt dintre aceia care au crezut in Revolutie. In zilele acelea, incepand cu 22 decembrie, am iesit in Piata Dacia unde pe la ora 15.00 se adunasera multi oameni. S-au auzit impuscaturi. Mai tarziu, pe la 18.00-19.00 s-au auzit impuscaturi si la Lumea Copiilor. Se faceau coloane pentru plecarea spre Bucuresti. Nu m-au acceptat, eram o fata de 15 ani, au considerat ca nu pot ajuta cu nimic. Pe buna dreptate. Cand am plecat spre casa, am coborat la alimentara de la subsolul magazinului Dacia. Aveau branza de burduf si carnati oltenesti. La liber, fara coada. Mi s-a parut extraordinar. Am ajuns acasa si am pregatit pachete cu sandwich-uri si ceai fierbinte pentru soldatii si voluntarii care asigurau paza diverselor institutii de stat buzoiene. Imi amintesc cum in fata cladirii Postei Romane, un fel de Palatul Telefoanelor, era o baricada. Am ridicat mainile pline de sacose si am inceput sa strig catre soldati “nu trageti”. Pare hilar acum, nu-i asa? Apoi, in serile care au urmat am facut parte din brigazile de voluntari care verificau identitatea trecatorilor intarziati. Speram sa prindem vreun securist. Am organizat apararea pe timp de noapte a blocului in care locuiam. Vecinii faceau de paza cu randul si am blocat si usa cu banca din fata imobilului. Nu a incercat nimeni sa ne atace. Era o nebunie in oras si in tara. Am crezut in ceea ce faceam si am crezut ca numai cu actiunea fiecaruia dintre noi puteam schimba sistemul in care traiam si care ne sufoca. Nu stiam mai nimic despre democratie. Stiam doar ca trebuie sa scapam din drama regimului lui Ceausescu.
Astazi, lucrurile se vad diferit. Mi-as fi dorit sa aflam ce s-a intamplat in decembrie 1989, dincolo de realitatea pe care am trait-o fiecare dintre noi, in felul sau. Pentru toti cei care am crezut in Revolutie, dar mai ales pentru cei care au pierdut pe cineva in acele zile, este trist. 18 ani! Cei care se nasteau atunci, au devenit majori.

Memorat
« Răspunde #4 : August 06, 2008, 18:52:03 »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : August 07, 2008, 00:20:40 »

Mai intai despre deviza de pe blogul doamnei. Am gasit... pe un alt blog, desigur, o referire direcata:

Blog Iulian Leca
21 November 2007 at 5:41 pm • Filed under Homo ludens

OMNIA MEA MECUM PORTO!
Aceasta este cea mai frumoasa si mai eleganta injuratura pe care o puteam auzi din partea Elenei Udrea. Dar si cea mai dura! Stiti, cu siguranta, ca doamna Cocos, fosta Cotroceni, basesciana, actual carierista universitar, Elena Udrea si-a facut blog. Aproape ca imi vine sa spun ca “toti prostii au blog”, vorba unui coleg de serviciu. Daca pana si Iliescu a intrat in “blogos”, cazul Helenei din Troia nu mai mira deloc. Insa, chiar si asa, OMNIA MEA MECUM PORTO? Cine stie ce inseamna asta, intelege de ce spun ca Udrea ne injura abject si cu stil. Cum vine asta: “tot ce am duc-port cu mine?” Pe cine injura Elena Udrea? Pe noi toti sau doar pe cei care stiu ce inseamna? Sunt convins ca Udrea stie sa traduca “omnia mea mecum porto” insa stie ea cine a spus-o? ( Sunt convins ca NU, asa cum nu stie nici sensul ei. 1. Diogene di Sinope  2. o alta varianta ar spune: versiunea latina a raspunsului pe care l-ar fi dat filosoful Bias concetatenilor sai mirati ca paraseste cetatea, asediata de persi, fara sa-si ia nimic cu el; spiritul constituie unica bogatie a inteleptului, un bun care-l insoteste peste tot).
OMNIA MEA MECUM PORTO! Vine din partea uneia care este imaginea fix a opusului celebrei vorbe! Elena Udrea fara numele sotului, fara banii lui Cocos, fara relatiile sale este exact Nimic! Ea singura, Elena Udrea, nu este nimic fara toate lucrurile si relatiile care ce o inconjoara!
Nosce te ipsum! Na, Eleno!
Apropo. Ma intreb: daca cineva ar avea ideea de a-si face un blog pe numele Elodiei, nu s-ar potrivi mai bine marei disparute acest moto?  Ia imaginati-va: Elodia - Omnia mea mecum porto! Stop looking for me!
http://iuleka.wordpress.com/2007/11/21/omnia-mea-mecum-porto
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : August 07, 2008, 00:23:48 »

Vreti si comentariile? Cu siguranta.

againb47h wrote @ 21 November 2007 at 11:45 pm
“vreau sa merg in continuare pe strada sa vorbesc cu oamenii, sa cumpar rosii din piata, vreau sa stau la rand asteptand sa-mi platesc telefonul…”
nu s-a ostenit sa dea un raspuns, nici celor care i-au urat de bine nici tupeistilor .
Sa-i spuna cineva “Est modus in rebus” si sa ne lase cu bla bla-urile postate.
   iuleka wrote @ 22 November 2007 at 1:32 am
eu banuiesc ca nici macar nu se ocupa ea de blogul ei. cred ca are pus pe cineva care ii administreaza mesajele, ii scrie textele si ii aranjeaza blogul. o sa vedem in curand lucruri foarte interesante pe acest blog. va fi un fel de trompeta politica, o goarna a presedintelui…
   Helen wrote @ 6 December 2007 at 8:06 pm
“Aproape ca imi vine sa spun ca “toti prostii au blog”, vorba unui coleg de serviciu.” Smiley)
   Ochiul soacrei wrote @ 9 April 2008 at 8:41 am
Gresiti, stimate domn! D-na Nutzi are dreptate: tot ce are poarta cu ea: m u i e, tzatze, cur, craci.
Atat. Restul e tupeu.
   iuleka wrote @ 9 April 2008 at 8:08 pm
D-na Nutzi, aveti dreptate, poarta tot ce are cu dansa. Sunteti rau la un singur punct: respectiv, “m u i e”. Asta nu cred ca o poarta cu dansa, ci doar o ia, pardon de expresie, de unde poate mai bine.
« Ultima modificare: August 07, 2008, 00:26:28 de către razvan »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : August 07, 2008, 00:34:43 »

Postez si comentariile de la "18 ani" (http://www.elenaudrea.ro/blog/18-ani.html):

1.   radu popa Says:
December 22nd, 2007 at 7:21 pm
de dvs s’a ales bine, mai ales ca de fiecare data cand s’a ales ceva de Traian Basescu s’a ales si de dvs. apoi, de 10 ani sunteti tot la putere. mi se pare ca aplicati cam mult tupeu peste realitate si incercati sa ne prostiti. gresesc?
2.   mihnea Says:
December 22nd, 2007 at 8:13 pm
Stimata doamna, de ce nu incercati un blogroll pe site? Sa vedem si noi sugestiile dvs de continut (altul decat al dvs, bineinteles) 
3.   Stefan RADOVEANU Says:
December 22nd, 2007 at 9:57 pm
Simata militanta PDL,
Speram sa vedem în 2008 CV ul Dvs în VIDEO
LA MULTI ANI 2008
Cu stima,
Stefan RADOVEANU
4.   Ion Bargan Says:
December 22nd, 2007 at 11:04 pm
Alături de Blogroll aş dori să văd etichetele şi comentariile. Ar fi mai bine! În ceea ce priveşte politicianul Elena Udrea - mult respect şi admiraţie, dar asta deocamdată. Zic astfel pentru că nu pot băga mîna-n foc pentru dvs.
5.   leo Says:
December 23rd, 2007 at 2:40 am
Mass-media: “un caine care se opreste din latrat ca sa caute un purice in blana”
6.   nastyb0y Says:
December 23rd, 2007 at 10:50 am
Postarea dvs. imi provoaca si mie amintiri dureroase. IN acea perioada , am facut si eu parte din brigazile inarmate, de aparare a “Revolutiei”. Nu am pus ghilimele ca sa desconsider acele evenimente ci , doar, pentru ca nu sunt sigur ca este corect sa le denumim astfel. Istoricii ,poate, o vor face, cine stie cand. Am vazut atat sange in acea perioada, atata suferinta, atata fatarnicie, am fost in pericol de moarte cum nu am mai fost vreodata (eram inarmat cu un ZB ,care mai mult atragea gloantele decat sa te poata apara )incat toata viata voi tresari in somn, cand imi vor reveni , periodic, acele imagini…Cat despre eroi, cinste lor !Ne plecam fruntile in fata jertfei lor !Ce s-a ales din acele sperante ? Greu de spus. Exista si certitudini. Ca sa va parafrazez, de multe lucruri si fiinte ale acelor vremuri s-a ales praful…De fapt, nici de noi nu s-a ales mare lucru…
7.   alin Says:
December 23rd, 2007 at 1:52 pm
Am IMPLINIT de curand 18 ani si sincer regret ca nu am trait si eu in ocea perioada!Mi as fi dorit…da,mi-as fi dorit cu adevarat!parca ati povestit un film de groaza.nu imi vine ca cred ca e adevarat,m au luat fiorii citind randurile scrise chiar de vds…DE cei caer s-au descurcat,care au stiut cum s a ales ceva…
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : August 07, 2008, 00:41:05 »

11.   V.Vicos Says:
December 23rd, 2007 at 3:17 pm
Am prins revolutia-n fasa si tot in fasa am inabusit-o.
La 18 ani de la Revolutie, prin ochii unui adolescent de 20 de ani, observ ca natiunea romana a transat cu gloante un dictator si a scos la lumina un marinar.
Nu sunt anti-comunist, nu sunt pro-comunist sustin valorile si buna guvernare din vremea lui Carol I si Ferdinand.
Politicienii de azi sunt cavourile de maine
Cetatenii de maine vor fi groparii natiunii.
Valorile pierdute, ofranda pusa pe mormant.
12.   gahbriela Says:
December 23rd, 2007 at 3:23 pm
“”"”"”Stiam doar ca trebuie sa scapam din drama regimului lui Ceausescu.”"”"”"”"”"
daca ma gindesc bine, pe vremea aia nici nu impliniserati 16 ani, nu?
inteleg ca ati participat, la doar 16 ani , la prinderea securistilor si cu arma in mina ati asigurat paza si ordinea publiza?
Doamne Dumnezeule, va admir !
desi crescuta si educata in regimul ceausist, in epoca cea mai dura a comunismului romanesc, dvs erati un “altceva” ! ati facut senvisuri si v-ati dus la soldati si sacosele pline cu mincare !
a doua oara va spun ca va admir !
eu eram sub masa, in acelasi timp, si ma gindeam cu groaza ca trebuie sa beu apa otravita de la ghiuveta. si cind mergeam pe strada eram in orice clipa pregatita sa ma arunc pe jos, la prima salva de mitraliera sau tun pe care as fi auzit-o.
si spuneti ca ati strigat la soldati “nu trageti” !
a treia oara va spun ca admiratia mea a atins deja cote alarmante.
eu eram cu ochii in patru dupa fiecare uniforma, cu gindul ca se pot ascunde teroristii…..
mda, ce sa mai spun, decit : sus palaria…. meritati respectul si admiratia mea, pe deplin.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : August 07, 2008, 00:46:45 »

15.   vosi Says:
December 23rd, 2007 at 3:54 pm
Mai,mai, ce fata revolutionara erati la 15 ani! De atunci, deja, calcati pe urmele Anei Ipatescu. Si Ceausescu parca se lauda ca facuse ceva pe la aceeasi varsta. Strasnica poveste ati incropit. Nu stiu de ce nu cred…, parca am mai auzit sau citit asa ceva? Dar,da bine la CV-ul politic! Va doresc sarbatori frumoase de Craciun, alaturi de cei dragi,iar pentru Noul An- multa sanatate, putere de munca( veti avea nevoie! ), realizarea tuturor aspiratiilor. La multi ani ! Cu consideratiune, Vosi
16.   Cora Says:
December 23rd, 2007 at 5:55 pm
Au murit oameni la Revolutie, ca apoi sa moara si la mineriadele lui Iliescu pentru care
nici astazi nu este inchis si totusi exista o sumedenie de oameni care inca ii admira pe
Ceausescu si pe Iliescu. Dupa 18 ani avem o generatie de tineri care se gandesc cum
sa plece mai repede din tara, nu cum sa lupte aici cu sistemul. de ce? in ‘89 s-a putut
schimba sistemul politic, dar acum nu se mai poate (cel putin nu cu una cu doua).
Pleaca un guvern si vine altul la fel de ipocrit. Parca ne luptam cu morile de vant…
20.   leo Says:
December 23rd, 2007 at 9:00 pm
Stimata Doamna,
este de apreciat curajul de care ati dat dovada in acele zile, dar parintii dvs. unde erau? Cum de v-au lasat sa iesiti din casa tinand cont de tulbureala de afara? Nu aveati prieteni sau colegi de scoala, de aceeasi varsta? Ei ce faceau?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : August 07, 2008, 00:52:06 »

23.   un curios Says:
December 24th, 2007 at 10:47 am
din toate documentele nu reiese ca buzoienii ar fi avut mişcări revoluţionare în 1989.
atunci unde acest elan revoluţionar?Huh??
27.   sergio Says:
December 24th, 2007 at 1:40 pm
pana la urma si tu esti o mare revolutionara. Dorin Cocos, oare ce facea atunci? se urca pe alte gaini. El n-a fost revolutionar sau el e doar cu afacerile si tu esti idealista din cuplu. Spala-ti imaginea cat vrei, ca ai ce spala, la cata mizerie e in jurul tau.
36.   Stefan RADOVEANU Says:
December 25th, 2007 at 2:46 pm
Bravo, ati prins multi securisti!
Dar si inocenta acelor ani s-a schimbat… acum carnatii sunt de gasit peste tot!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : August 07, 2008, 00:59:58 »

39.   răzvan Says:
December 26th, 2007 at 1:36 pm
Bravo, doamnă!
Nimic nu lipseşte: fata de 16 ani care le strigă soldaţilor NU TRAGEŢI!, legitimarea “securiştilor”, mâncarea adusă acestora…Cu cine puteţi fi comparată? Cu Ana Ipătescu, cu Gavroche…ca să nu mai vorbim de tinereţea dvs. revoluţionară, care aminteşte de alt ilustru revoluţionar de 16 ani…
Chiar - cum just remarca o altă persoană: părinţii dvs. v-au lăsat aşa, să plecaţi pe străzi de capul dvs.?
Să revenim la un ton serios…
Nu v-a ajuns că v-aţi inventat un CV garnisit cu şcoli, diplome şi doctorate…trebuia să pângăriţi şi memoria unor oameni care au murit!
Ce s-a ales de dumneavoastră? Nu vreţi să vă şi plângem, d-nă Udrea? Sunteţi un om sărac şi sărman? Cum ce s-a ales? Îl avem pe dl Traian Băsescu în fruntea ţării, asta s-a ales! Un individ care nu se sfieşte să împartă jigniri şi caracterizări, care tratează ţara ca pe moşia proprie! Asta s-a ales! Vă avem pe dvs.! Un om care-şi inventează pas cu pas o biografie şi care şi-a construit “cariera” ducându-i trena lui Băsescu! Cum de n-a auzit nimeni de dvs. până ce a venit dumnealui la putere? (De oameni ca Andrei Pleşu, în schimb, s-a auzit şi se va auzi indiferent de guvernările care se succed…) După ce v-aţi garnisit CV-ul cu diplome (model Elena Ceauşescu), trebuia să urmeze şi pasul 2 (model Nicolae Ceauşescu)…Să ne ferească Dumnezeu să ajungeţi într-o zi în fruntea vreunei instituţii!
Dincolo de sarcasmele mele, este trist…Este neînchipuit de trist că de sfânta sărbătoare a Crăciunului, dumneavoastră aţi găsit de cuviinţă să daţi o mostră de orgoliu, minciună şi lipsă de caracter! Puteaţi să postaţi ceva ocazionat de Crăciun…Era uman…
Sărbători fericite!
41.   N.G. Says:
January 3rd, 2008 at 1:43 am
Ok.pentru ca si eu am 34 de ani(15.01.)va spun eu ce faceam atunci.Ma uitam la televizor si ma bucuram ca am scapat de dictator ,ma miram ce baiat frumos era Petre Roman,ce curajos era Dinescu,ce alb in cap era Gelu Voican Voiculescu ce batranel cumsecade era Ion Iliescu ,un adevarat bunicut salvator al poporului roman,iar in timp ce mama isi frangea mainile pentru fratele meu care lupta la televiziune ca militar in termen,eu visam ca Romania va deveni o a doua AMERICA asa cum ascultasem cu tata pe la Europa libera,si citisem prin carti,si eram fascinata de lista intocmita de Iliescu a Frontului Salvarii Nationale si de ,,MODESTIA,, cu care a incheiat lista de membrii …..,,SI EU,,..cu care a prostit un intreg popor de fraieri ani de-a randul…Pfui drace,de fiecare data mi-e rusine de sentimentele mele de mandrie si speranta de atunci,mi-e rusine de anii care au trecut degeaba pentru multi dintre noi,mi-e rusine de parintii a caror copii,tati,frati,surori,au murit pentru ca noi SA CE?
44.   N.G. Says:
January 4th, 2008 at 11:09 pm
SA facem un referendum national,sa schimbam numele acestei tari poate scapam de blestemul incompetentei care ne macina .Va dati seama ca sunt tari care fac bani din nisip,sau apa,sau au un amarat de munte pe care se catara ca nebunii milioane de turisti,o mlastina amenajata,careia ii spun Delta,o rezervatie artificiala amenajata in pustiu,iar NOUA ni le-a dat Domnul pe toate la un loc si ne batem joc de ele.Asta e cel mai mare blestem a unei tari,sa aiba totul si nimic
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : August 07, 2008, 01:04:48 »

45.   Doru Buzau Says:
January 8th, 2008 at 12:18 am
Doamna Udrea doresc sa fac o mica rectificare:primele focuri de arma s-au tras in Buzau pe 23.Oamenii se stransesera in centru mai devreme,dupa o escala pe la Casa Alba de pe bulevard.Acei oameni erau in proportie de 90 % tineri unii chiar copii.Va dau dreptate in privinta entuziasmului si a solidaritatii.Erau clipe unice.Cred ca ati dorit sa ajutati asa cum dealtfel o faceam cu totii.Psihoza cu teroristii care omorau tot ce misca era in floare in zilele urmatoare.Comitetele de initiativa erau la ordinea zilei.La fiecare colt de strada era cate un grup care verifica autovehiculele.Noaptea la fiecare bloc se statea de paza.Buzaul avea sa devina in zilele urmatoare teatru de razboi.Au murit zeci de oameni atunci, multi ca rezultat al psihozei,altii…ca rezultat al diversiunii.Au trecut 18 ani.Au fost atunci pe 22 clipe de vis.Mai tarziu a fost multa dezbinare.Abia de cativa ani patimile politice s-au mai atenuat (in randul populatiei).Am trait in anii 90 perioada in care in fiecare familie existau divergente politice.Si multa patima,uneori chiar ura.S-au pierdut atatia ani…Aveam pe atunci 21 de ani.
46.   Doru Buzau Says:
January 8th, 2008 at 12:40 am
Admir sinceritatea la dumneavoastra atunci cand spuneti ca v-ati bucurat de alegerea lui Ion Iliescu.Intradevar majoritatea populatiei era in mod sublim dirijata catre asa ceva.Eu personal eram inpotriva pentru ca promisese ca FSN nu va participa la alegeri ca partid politic.Si totusi a participat demonizand in acelasi timp partidele istorice.Va aduceti aminte de vizita regretatului domn Ratiu la Buzau?De efectele vizitei domniei sale in randul populatiei isterizate?Am abandonat de mult patima politica si nu ma mai implic sentimental.Prefer sa fiu doar observator avand in acelasi timp regretul sa constat ca peisajul politic ma dezamageste.Ce punct teribil de plecare era in 22 decembrie in sufletele noastre.
47.   Doru Buzau Says:
January 10th, 2008 at 10:51 pm
Tot eu.Pentru a se intelege corect:incepand cu a doua fraza din prima postare ma refer la evenimentele din 22 decembrie.
Memorat
« Răspunde #13 : August 07, 2008, 08:59:04 »

Nor nu mai fi si tu asa malitios.Fiecare cind simte ca ii pleaca pamintul de sub picioare isi pregateste predecesorul.Acum urmeaza cui ii urmeaza doamna blonda.
Memorat
« Răspunde #14 : August 12, 2008, 08:49:57 »

http://www.ziare.com/Elena_Udrea___experta__in_Caucaz_-384156.html
 Elena Udrea, "experta" in Caucaz
 Marti, 12 August 2008, ora 08:04
Rezerva promovare
Elena Udrea este, cel putin teoretic, experta in politica din zona Caucaz, dovada stau mai multe lucruri: doctoratul pe care il face in stiinte militare si lucrarile stiintifice publicate printre care "Geopolitica Spatiului Marea Neagra-Caucaz", "Profilul Geopolitic al Bazinului Marii Negre si Caucazului" si "Perspectivele Strategice ale regiunii Marii Negre in viziunea SUA".

Intrebata insa de jurnalistii de la Cancan ce parere are despre conflictul din Osetia de Sud, Elena Udrea nu a gasit ceva mai bun de spus decat ca l-a intalnit la summitul NATO de la Bucuresti pe presedintele georgian Mihail Saakasvili si i s-a parut "un tip de treaba, cu viziuni occidentale".

La remarca ziaristilor ca Saakasvili are, totusi, profunde accente antidemocratice, cum ar fi suprimarea publicatiilor nefavorabile, Udrea a marturisit ca "nu stiam acest lucru".

Cat despre razboi, fostul consilier prezidential a spus doar atat: "e un subiect mult prea sensibil. Ar trebui sa se pronunte oficialii, nu eu".
Memorat
Pagini: [1] 2
Schimbă forumul: