Main Content:

Pagini: 1 ... 95 96 [97]

FACEBOOK

Răspuns: FACEBOOK
« Răspunde #1440 : Ianuarie 23, 2021, 00:45:52 »

Tot de pe Facebook e si informatia asta.

Roba Jana
www.facebook.com/groups/280148886380983/?notif_id=1611344984968211&notif_t=added_to_group_reminder&ref=notif
16 ianuarie la 12:05  ·
Pentru aceast tabel Schicht Mariana m-ia cerut suma de 1000 lei , sumă ce am refuzat să-i dau , apoi a început să comenteze pe la toate protestele că eu am datorie la ea de 1000 lei ,  soțul ei GEANI un om deosebit ,vă poate confirma, deoarece la insistențele lui m-ia
dat Schicht Mariana  acest tabel
ulterior eu trebuia să-i achite suma de 1000 lei
în acest erau trecute numele la o mică parte dintre revoluționarii  din Decembrie 1989  prezenți din  CC , tabel în care se afla  și numele meu
 fără ca eu să știu,   Mariana  Schicht ma INFORMAT că deține acest tabel de la Parchetul de pe lîngă Înaltă Curte de Casație și Justiție  în care apare și numele meu și dacă-l vreau ,să-i dau suma de 1000 lei  am primit tabelul dar banii nu i-am dat, nu mi sa părut CORECT ,același tabel  ia dat și lui Haraga dar fără să- i ceară bani
 Domnul  RADIAN MARIAN din Brașov , știe cine a fost în CC și cine nu fiind jignită de acesta pe care nu-l cunosc
      DAMIAN LILIANA  " BERTA"
   și această  persoană la toate mitingurile unde eram și eu prezentă mă denigra  la toți  revoluționarii din jurul ei , eu nu i-am acordat atenție niciodată nu o cunosc
 iar "doamna"  HENȚ  CĂTĂLINA ar fi bine să-și rezolve făcăturile ei nu pe ale mele
 - nu eu sunt persoana care te-a
reclamat la Casa de Pensii că tu încsai indemizatia  pe cînd cei cu LRM in 2012  le aveau taiate
  - nu eu sunt persoana care te-a reclamat la SSPR că tu ai două
 calități cînd te-a chemat la SSPR 
   SS domnul SANDA
 Tu ști foarte bine cine a făcuto
dar nu ai curajul să spui pentru că ști tu mai bine de cîrdășiiltale tale perverse cu prieteni tăi care te-au reclamat
 Tu nu ai avut niciodată cu mine nici un fel de relații nici bune nici
rele credeți că este mai ușor să
 atunci  cu mizeriile tale în mine
la indicațiile prietenei tale
DAMIAN Liliana.   "  BERTA"
   Daca este cazul voi ajunge cu voi in instanță dacă nu vă opriți
 Nu înțeleg cum așa deodată
  vă  găsit mila de Șchicht Mariana
iar cînd era în viață o jigneați cum vă  venea la gură acești
PERVERȘI s-au prin ea vor să
lovească în mine FĂCĂTURILE
astea mizerabile
mă jignesc  pentru faptul că nu i-am dat 1000 lei lui Mariana Schicht   pe un tabel care era public cu  revoluționarii din CC
 în care se afla și numele meu
eu nu am luat-o că pe o AFACERE
  aceste persoane spun că sunt făcătură că pe mine nu mă recunosc  aceste  FĂCĂTURI
  Îi mulțumesc pe această cale lui  GEANI soțul lui Schicht Mariana , GEANI care a avut grijă de Mariana Schicht pe care îi întîlneam foarte des la policlinica 10, soțul ei GEANI fiind alături de Mariana
Schicht în clipele cele mai grele   pînă la sfîrșitul vieții ei ,nu a profitat de ea cu nimic  pentru acest caracter omenesc firesc
îl respect și îi doresc multă sănătate
 Eu am continuat să o respect cu toate cele bune și cele rele am cunoscut-o în CC în calitate de revoluționar  într-un "birou "unde bătea la mașina de dactilografie documente necesare la acea vreme
 Dumnezeu să o odihnească
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: FACEBOOK
« Răspunde #1441 : Februarie 06, 2021, 23:11:29 »

E bine să știm cum evoluează/involuează ”critica ratiunii pure”! (Cît de false sînt acuzațiile care ni se aduc.)
https://www.facebook.com/groups/673260779399342/?multi_permalinks=3835817493143639&comment_id=3838076216251100&notif_id=1612260602814814&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif
Gică Mat
Uitati să spuneti un detaliu ! Toti se trag din partidul mamă " P.C.R. ! Și cred că va prin rotirea cadrelor pot păcălii pe toti Românii !!! Mai dati adevărul adevărat că sunt prea multi teroriști facuti revolutionari și deaceia există unic in lume Revolutie fără Contrarevolutionari ,cum poti denumii logic că a fost revolutie ! Această denumire dată de Emanatii din dec.89* este să acopere " Lovitura de Stat " pt. inlăturarea decit a lui " Ceaușescu " care le stătea in git occidentalilor care ajunsese in pragul falimentului și chiar al Rușilor ! Pt.că dacă ,Gorbaciov nu ar fii fost de acord ,nu se schimba nimic in România și nici chiar unificarea Germaniei ! Care mai are creier să -si aducă aminte de conjuctura politică din 89* ,unde România rămădese ultimul Stat unde nu căzuse șeful de Stat ! La toti ceilalti a fost totul pașnic ,decit la noi a fost cel mai mare carnagiu unde a trebuit sa moara oameni !Și executarea de " Crăciun " a lui Ceaușescu " ne -a incadrat in tară fără Dumnezeu * ! Deaceia după evenimentele din 89* veneau in Tară ,armate de sectanti din occident să Creștinizeze poporul Român care era considerat datorită acestei executii de Crăciun ,ca tară Necreștină ! Cei care au dat lovitura de Stat au vrut să iși bată joc de toti muncitorii de care s-au folosit ,pină au pus mina pe putere ! Vedeti ce industrie și agricultură aveam inainte de 89* și ce avem acum cind suntem conduși de Emanatii care au venit sa se califice la locul de muncă ca să conduca tara ! Nici unul nu a mai fost o adevărată personalitate care sa discute de la egal la egal cu omologii lor din tările occidentale ! Rezultatele incheierii de contracte și afaceri ,au fost net de partea celor din occident ,pt.că au avut valori adevărate la toate negocierile și incompetentii noștrii au semnat toate numai pe pierdere ! S-au și -au primit comisionul ! Asta este România care a ajuns pe mina hotilor și banditilor ! Oare dacă știa muncitorimea ce se pregătește de fapt ,ar mai fii fost situatia din ziua de azi unde au ajuns să conducă beizadele de securiști care l-au tradat pe Ceaușescu și au inșelat majoritatea muncitorimii !!!
Memorat
Pagini: 1 ... 95 96 [97]
Schimbă forumul: