Main Content:

Pagini: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 96

FACEBOOK

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: FACEBOOK
« Răspunde #555 : Ianuarie 29, 2017, 21:57:56 »

Oooo! Ce minune. Radu Spiru a recunoscut, a depus marturie, fara sa il forteze cineva!
Deci esti de-al liber cugetatorului Ion Ilici Iliescu! Bravo mai comunistule, mai ateule!
Dar de ce n-ai spus asa de la inceput? Ce rost au avut jocurile de glezne? Acum te stim!

Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #556 : Ianuarie 29, 2017, 22:22:14 »

Bai baiatule, trebuie sa iti spun cu subiect si predicat, esti prost.
E drept ca ateismul a fost la inceput apanajul comunistilor si cand spun comunisti nu ma refer la hoardele de inculti si nespalati, care au luat cu asalt lumea trecand pe numele lor o doctrina-in fapt o utopie- inventata de niste intelectuali care s-ar rasuci in mormant daca ar stii cum au distrus lumea niste nemernici sub pretextul doctrinei imaginate de ei.
Ticalosii pe care noi azi ii numim conventional atei, nu erau si nu sunt atei. Ei pur si simplu vroiau puterea si influenta asupra maselor doar pentru ei, biserica reprezentand o piedica in sensul asta.
Eu sunt ateu, findca nu cred in dumnezeu si in carti cu povesti scrise acum mii de ani.
"Comunistii" vor doar acelasi tip de indoctrinare ca biserica, "ramai asa prost cum esti, ca noi sa te furam mai usos"
Lectia asta a fost gratuita, redusule.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #557 : Ianuarie 30, 2017, 07:03:53 »

E drept ca ateismul a fost la inceput apanajul comunistilor si cand spun comunisti nu ma refer la hoardele de inculti si nespalati, care au luat cu asalt lumea trecand pe numele lor o doctrina-in fapt o utopie- inventata de niste intelectuali care s-ar rasuci in mormant daca ar stii cum au distrus lumea niste nemernici sub pretextul doctrinei imaginate de ei.
Ticalosii pe care noi azi ii numim conventional atei, nu erau si nu sunt atei. Ei pur si simplu vroiau puterea si influenta asupra maselor doar pentru ei, biserica reprezentand o piedica in sensul asta.
Eu sunt ateu, findca nu cred in dumnezeu si in carti cu povesti scrise acum mii de ani.
"Comunistii" vor doar acelasi tip de indoctrinare ca biserica, "ramai asa prost cum esti, ca noi sa te furam mai usos"
Erata.
"Ticalosii pe care noi azi ii numim conventional atei"-Trebuia "comunisti" in loc de "atei".
Memorat
« Răspunde #558 : Ianuarie 30, 2017, 14:37:04 »

Fa-te martor...al lui Iehova... in 'alte parti', cred ca esti...'de profesie'... Sau...pocaieste-te, frate Spiru...Pacea Domnului !  Cry Cry Cry
Memorat
« Răspunde #559 : Ianuarie 30, 2017, 14:45:18 »

Iti permiti sa jignesti crestinii stiind ca sint balnzi si n-o sa patesti nimic.
Iti trebuie o viata in mijlocul islamistilor, sa devii bland ca un bun crestin atunci cand le lingi papucii transpirati.

Nu chiar toti crestinii...sufera de 'blanda'...!!!
Memorat
« Răspunde #560 : Ianuarie 30, 2017, 22:37:23 »

Va recomand o poezie.
Memorat
« Răspunde #561 : Ianuarie 30, 2017, 22:38:26 »

Cenaclul ,,PETALE''
www.facebook.com/groups/877467018963893/?multi_permalinks=1339893556054568%2C1339817069395550%2C1339533259423931&notif_t=group_activity&notif_id=1485755301421024

Nicu Cismaru
5 hrs

ROMÂNII ÎN RĂZBOI CU ROMÂNIA?

Voi, ăștia care astăzi tremurați
De grija unei țări în agonie
Vă-ntreb: oare pe unde vă aflați
Când toți făceau pe ea de Românie

De ce-ați lăsat ca lupii-n blăni de oaie
Să devasteze stâna strânși ciopor
Și mieii acestei țări să îi jupoaie
Să pună biruri, zeci, pe blana lor?

Voi unde-ați fost când legi prefabricate
Vindeau agoniseala acestei nații?
Nu v-am văzut în stradă, din păcate
Să vă-njurați aleșii, emanații

Proliferând, hoția e în frunte
Doar pleava-nfundă astăzi pușcăria
De ce acuma vă doriți să intre
Românii în război cu România?

În corul bocitoarelor păgâne
Ați tot cântat și v-ați lăsat convinși
Că tot ce-i bun al lor e și rămâne
Al vostru-i doar statutul de învinși

În jug ați stat ca niște dobitoace
Și v-ați lasat furați și flămânziți
Ei sunt bogați, voi ați dormit în pace
Și-n sărăcia-n care-o să pieriți

Nu v-am văzut ieșind la vot din casă
Prea mulți sunt cei ce n-au votat deloc
Sunt mulți cei ce de țară nu le pasă
Și, dintr-o dată, vor să îi dea foc

De unde atâta ură pentru țara
În care ați trăit și veți trăi?
Românii fac românii de ocară
Când alții vor mai multe Românii!

Priviți la Est, exemplul e concret
Și veți vedea un mare drob de sare
Ce stă să cadă tot la noi pe creștet
În timp ce Vestul stă în nepăsare

Ei vor să ne mâncăm unii pe alții
Să fim mai simplu azi de cucerit
În loc să ne unim, să fim ca frații
Ne dezbinăm de parcă ne-am tâmpit

Nicu Cismaru

Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #562 : Ianuarie 30, 2017, 22:59:50 »

Vai.
Cata sensibilitate proletara.
O poezie din celula lui Felix n-are ?
Sa ne spuna si noua cu lacrimi in ochi, cu cati sta in camera, doarme cu vreun tigan in pat, mananca varza cu viermi, sau "balast" cu pietricele ?
Forumul revolutionarilor anticomunisti... ce gluma sinistra.
Memorat
« Răspunde #563 : Ianuarie 30, 2017, 23:18:35 »

Deci dumneata doresti dezbinarea romanilor, dar pretinzi ca ai fi de dreapta...
Am mai spus ca falsa dreapta din Romania este cel mai mare si periculos rau.
Memorat
« Răspunde #564 : Ianuarie 30, 2017, 23:21:59 »

Singura inregistrare cu filosoful Constantin Noica - www.youtube.com/watch?v=IAm55HJML1M.
Memorat
« Răspunde #565 : Ianuarie 30, 2017, 23:24:06 »

Vai.
Sa ne spuna si noua cu lacrimi in ochi, cu cati sta in camera, doarme cu vreun tigan in pat, mananca varza cu viermi, sau "balast" cu pietricele ?

Crede-i, citeste-i si , eventual, citeaza-i pe marii ANTI-ROMANI...nu 'anti-comunisti'... Liiceanu, Plesu, Patapievici, Pora...s.m.a.  Ii poti si 'saruta' in "anusul curului" ('sintagma'... iti apartine...!!!)...daca tot practici si ti-e drag !!!
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #566 : Ianuarie 30, 2017, 23:31:53 »

Ei da, stanga insa ne vrea binele.
Dezbinare ? Nu vreau decat hotii si coruptii sa intre la puscarie si sa nu mai iasa de acolo gratiati de alti hoti si corupti.
Dar voi ii vreti scapati si de puscarie si de prejudiciu(1,5 miliarde de euro in total) si tot eu sunt ala care vrea raul tarii.
Eu vreau raul tarii, eu securistul(cum vad ca imi spune un tampit) si de cat rau am vrut sa fac, mi-am lasat acasa nevasta si copilul de nici 3 ani, sa ma duc sa ma impuste colegii mei securisti, sa stau in trei operatii, 6 luni cu tija si in ghips, numai de-al dracu ce sunt.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #567 : Ianuarie 30, 2017, 23:35:52 »

Vai.

Crede-i, citeste-i si , eventual, citeaza-i pe marii ANTI-ROMANI...nu 'anti-comunisti'... Liiceanu, Plesu, Patapievici, Pora...s.m.a.  Ii poti si 'saruta' in "anusul curului" ('sintagma'... iti apartine...!!!)...daca tot practici si ti-e drag !!!
Cum am mai spus, comunistii nu stiu altceva decat prigonirea intelectualilor de catre prostime. Pe intelectuali nu ii poti tine in frau, cu prostimea e simplu.
Memorat
« Răspunde #568 : Ianuarie 30, 2017, 23:36:56 »

Crezi ca ai fost singur ! și al meu aveau tot 3 anii  și TÂMPIT NU TEAM FĂCUT EU CI MATA OK  CAUTA-MA CA TOT MA AMENINTII
    CREZI CA HOȚI LOR SUNT MAI BUNI CA AI TAI Huh
       TOT COMUNIȘTI SUNT DA TOȚI
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #569 : Ianuarie 30, 2017, 23:42:49 »

In primul rand vezi ca ma-ta are cratima.
In al doilea, din nimic nu reiese ca te amenint, mai scutura un pic din cap, poate te mai limpezesti.
Si oricum nu te mai baga in discutii, carora nu le intelegi sensul.
Memorat
Pagini: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 96
Schimbă forumul: