Main Content:

Pagini: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 96

FACEBOOK

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: FACEBOOK
« Răspunde #540 : Ianuarie 06, 2017, 04:14:35 »

Poate ca domnul Val nu stie cum a evoluat situatia, sau cum a degenerat mai bine spus. Sub presiunea abuzurilor, adminul a tot restrans din libertatile oferite de forum, dar cat ar fi trebuit sa le reduca? Si ar fi fost bine? Cred ca a ales o cale oarecum de mijloc. Nici mie nu imi place, pentru ca ma incurca in cautari, dar am gasit si un avantaj: sare in ochi aceasta manipulare. Trebuie sa vedem care este grupul celor care au abuzat si vom avea numele unei parti dintre manipulatori.

Memorat
« Răspunde #541 : Ianuarie 12, 2017, 19:05:57 »

Iulian Capsali
1 min ·
Cutremur
Se pare că gen. Coldea, unul dintre artizanii transformării României într-o non-țară la dispoziția elitelor globaliste, va fi demis. Problema demantelării sistemului securist si a decuplării sale de toată puterea în Stat - ministere, DNA, Justiție, partide politice, mass media - va rămâne. Practic, în România există un Stat Paralel, care trebuie desființat de urgență, mai ales pentru că lucrează împotriva intereselor fundamentale ale României. El a fost sprijinit masiv de administrația Obama, care era practic o extensie a elitelor corporatocrate.
Aşteptăm şi demiterea Codruței Koveşi si curățarea presei de ofițeri acoperiți.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #542 : Ianuarie 12, 2017, 19:30:49 »

.........Acoperiti in sanatate,in firme,in cnsas,in .............
Memorat
« Răspunde #543 : Ianuarie 12, 2017, 19:34:32 »

.........Acoperiti in sanatate,in firme,in cnsas,in .............
Au fost si vor mai fi...peste tot...Anormal nu e, conteaza in ce scop sunt si cum se valorifica informatiile !!!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #544 : Ianuarie 12, 2017, 19:50:44 »

De la inceputul"democratiei"incoace orice imformatie a fost valorificata in favoarea lor,a celor care au cules-o si a celor care au platit mai bine.Si cine oare a platit mai bine la felul cum arata tara?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #545 : Ianuarie 13, 2017, 00:07:49 »

Sînt și timișoreni care recunosc că e rușinos ce au făcut în ultimii ani cei din Banat.
BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA
https://www.facebook.com/groups/673260779399342/?multi_permalinks=1321703351221745%2C1321538277904919&notif_t=group_activity&notif_id=1484243316700498

Nicolae Nemes
50 mins ..
daca ar fi sa fie seseu tot timisan , cine ati vrea sa fie ? oare sa nu ne putem spala obrazul cu altcineva de la noi ?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #546 : Ianuarie 13, 2017, 01:30:52 »

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #547 : Ianuarie 15, 2017, 01:55:27 »

Memorat
« Răspunde #548 : Ianuarie 15, 2017, 09:46:17 »
Memorat
« Răspunde #549 : Ianuarie 15, 2017, 11:06:30 »
Memorat
« Răspunde #550 : Ianuarie 16, 2017, 19:48:08 »

Sursa Facebook :

Liviu Bacana
14 ianuarie la 21:38 ·

A inceput din nou " Jocuri de putere " !
Bafta Rares .

p.s. Introducerea facuta , Identitatea romaneasca ( Ioan-Aurel Pop ) , iti face cinste Rares ! O carte foarte buna.

Liviu Bacana Nu el a facut afirmatiile ! Altii : hoandra , gusa .....! Urmareste din nou emisiunile de atunci , Dane ! Daca o va face , ii dau peste bot imediat ! Dar repet , nu el a facut atacul .
Îmi place · Răspunde · 14 ianuarie la 21:59
Dan Talpos
Dan Talpos Doamne Dumnezeule mare...despre ce vorbim Liviu!!!!! Ai fost in direct cu el la IREALITATEA...daca nu este asa inseamna ca am imbatranit rau de tot si trebuie sa-mi fac sepucul! Smiley
Îmi place · Răspunde · 14 ianuarie la 22:17
Liviu Bacana
Liviu Bacana Da Dane . Am fost cu el in direct si tocmai de asta iti spun sa .....revezi emisiunea ! Nu ai imbatranit , dar toti eram intinsi la maxim atunci ! Nu Rares a atacat Revolutia ! Ca si-a spus parerea despre impostura din legea 341 / 2004 , este dreptul lui ! Dar nu a lovit in ideea de Revolutie !!!
Îmi place · Răspunde · 1 · 14 ianuarie la 22:45
Dan Talpos
Dan Talpos Nu intru in polemica cu tine, dar a zis: " dupa mine as aresta pe toti acesti 3500 de revolutionari"
Îmi place · Răspunde · 1 · 14 ianuarie la 22:49
Liviu Bacana
Liviu Bacana Nici vorba.
Îmi place · Răspunde · 1 · 14 ianuarie la 22:50
Gheorghe Ionescu
Gheorghe Ionescu ...asta a spus ...Dan !
Îmi place · Răspunde · 1 · 14 ianuarie la 22:51
Dan Talpos
Dan Talpos Multumesc...inseamna ca n-am imbatranit degeaba! Smiley
Îmi place · Răspunde · 2 · 14 ianuarie la 22:58

Din 'meandrele concretului' gandirii domnului Bacana...
Memorat
« Răspunde #551 : Ianuarie 29, 2017, 15:05:49 »

Copiez si eu o postare facuta azi de domnul Capsali.

Iulian Capsali
19 mins ·
Curbă
Să mă ierte Dumnezeu că vin de la biserică, am mâncat, l-am pomenit pe Părintele schimnic Proclu, pe care l-am cunoscut şi îndrăgit - Dumnezeu să-l odihnească cu sfinții! -, dar când citesc declarațiile lui Liiceanu - cea mai abjectă lichea post-decembristă - prin care cheamă poporul (care popor?) la răzvrătire împotriva celor pe care i-a votat acum o nici două luni, mă apucă o greață metafizică.
Rar mi-a fost dat să văd un profitor mai infect al regimurilor post "89, începând cu Iliescu, sub care a primit tot patrimoniul editurii Politice, continuând apoi cu Constantinescu si explodând intr-o encomiastică de o vulgaritate lubrică sub detestabilul regim Băsescu, in fața căruia a juisat până în ultimele zile.
În fond, grotescul personaj îşi apără strict interesele pielii imbalsamate şi plimbate în masinile scumpe ce le divinizează.
Ceea ce-l defineşte pe obscenul personaj este următoarea situație de viață, povestită de el însuşi: a primit câteva sticle de vin de la Măgureanu, şeful serviciilor după revolta populară din decembrie, pe care le bănuia otrăvite. Ca să le încerce, la o întâlnire cu prietenii, le-a desfăcut şi le-a turnat tuturor, mai puțin lui, urmând să vadă reacțiile.
Portretul scabrosului la bătrânețe,
strict autentic!
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #552 : Ianuarie 29, 2017, 15:16:35 »

Tara in care prostimea lingatoare de icoane isi injura intelectualii.
Pentru ca prostul nu prost destul, pana nu se exprima, sa stim si noi ca e.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #553 : Ianuarie 29, 2017, 21:21:33 »

Iti permiti sa jignesti crestinii stiind ca sint balnzi si n-o sa patesti nimic.
Iti trebuie o viata in mijlocul islamistilor, sa devii bland ca un bun crestin atunci cand le lingi papucii transpirati.

Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #554 : Ianuarie 29, 2017, 21:40:32 »

Imi permit sa ii jignesc pe fatarnicii care ling icoane de ochii lumii, dupa care ies din biserca si injura, mint si fura.
Imi permit sa jignesc prostimea inculta, care sare la gatul celor care sunt posesori de creier si se incapataneaza sa il foloseasca.
In ce priveste treaba cu biserica, e statistica facuta la nivel mondial, nu o spun eu, cu cat tarile sunt mai putin influentate de religie, cu atat sunt mai dezvoltate.
Si stii de ce ? Pentru ca liberul cugetator se bazeaza doar pe el, pune mana si face. Bigotul sta cu ochii pe cer. Nu, nu ii asteapta pe americani, ci pica para malaiata in gura lui natafleata.
Memorat
Pagini: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 96
Schimbă forumul: