Main Content:

Pagini: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 93

FACEBOOK

Răspuns: FACEBOOK
« Răspunde #570 : Ianuarie 30, 2017, 23:45:28 »

Vai.
Cata sensibilitate proletara.
O poezie din celula lui Felix n-are ?
Sa ne spuna si noua cu lacrimi in ochi, cu cati sta in camera, doarme cu vreun tigan in pat, mananca varza cu viermi, sau "balast" cu pietricele ?
Forumul revolutionarilor anticomunisti... ce gluma sinistra.

Crede-i, citeste-i si , eventual, citeaza-i pe marii ANTI-ROMANI...nu 'anti-comunisti'... Liiceanu, Plesu, Patapievici, Pora...s.m.a.  Ii poti si 'saruta' in "anusul curului" ('sintagma'... iti apartine...!!!)...daca tot practici si ti-e drag !!!
Cum am mai spus, comunistii nu stiu altceva decat prigonirea intelectualilor de catre prostime. Pe intelectuali nu ii poti tine in frau, cu prostimea e simplu.

https://www.youtube.com/watch?v=SWeBbI_B3mU

Si la Revolutie...si inainte si dupa...destul de multi dintre intelectualii despre care vorbesti la modul general, fara a-i nominaliaza "cu subiect si predicat" (iar...te-am citat...) s-au 'tinut in frau' singuri... de bunavoie, din varii motive...!!!
Memorat
« Răspunde #571 : Ianuarie 30, 2017, 23:45:56 »

AI DREPTATE MA_TA ARE CRATIMA DAR TOT MA-TA RĂMÂNE cu cratima sau fără cratima și numai debita prosti  COMUNIȘTI TOT COMUNISTI RĂMÂN  
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #572 : Ianuarie 30, 2017, 23:49:32 »

AI DREPTATE MA_TA ARE CRATIMA DAR TOT MA-TA RĂMÂNE cu cratima sau fără cratima și numai debita prosti  COMUNIȘTI TOT COMUNISTI RĂMÂN  
Tocmai ce iti spusesem mai devreme, nu te mai baga daca nu prinzi sensul.
Calmeaza-te, eu ii urasc de moarte pe comunisti.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #573 : Ianuarie 30, 2017, 23:51:37 »

Dar sa nu citam numai din poetii de ghena3...

Paul Dragos Aligica
22 ianuarie la 22:07 ·
Definitia iresponsabilitatii politice criminale. Au preluat o tara stabila si functionala in Decembrie si sunt pe cale sa o arunce in haos in mai putin de o luna, in Ianuarie.

Au avut loc alegeri normale.
Infrantii au acceptat democratic infrangerea.
A avut loc transferul pasnic de putere.
Trebuiau sa se apuce sa guverneze.
Cand, din senin, au venit cu MAREA PRIORITATE.
De ce era MAREA PRIORITATE un caz de forta majora urgentissima in miriadele de probleme ale tarii? Nu stim.
Ce stim e ca au generat astfel deliberat premisele unei crize cat casa.
Si apoi au insistat. Si insistat. Fortand impotriva logicii si agendei publice...
Si cand rezistenta societatii a ajuns in strada, ce-mi fac?
Declara ca are loc o lovitura de stat si incita la escaladare si criza constitutionala.

Ganditi-va la ce stabila era tara si modul democratic in care a avut loc transferul de putere acum o luna. Si uitati-va unde vor sa impinga astia lucrurile acum, in doar cateva saptamani. Incredibil!
Memorat
« Răspunde #574 : Ianuarie 31, 2017, 00:00:49 »

bai lucian   anti tantari   anti alcool   metilic
anti     chair nu ti e jena   sa vb de Plesu   
vezi ca maine   Farul de Alexandria     are PROCEST
ESTE 31 IANUARIE    ..vezi cum dormi      cu fata la cearceaf    sa nu te imbeti ..vezi  sa i dai si lui Redus43 jegosu un ..sms pe     INSRAGAM 
si sa l anunti de   maine are asta procest     IN REST
HAI LIBERARE   HAI LIBERARE   
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #575 : Ianuarie 31, 2017, 02:41:54 »

Mai Spirache, cei care au castigat alegerile sint in strada, sau voi, cei care ati pierdut? E chiar asa de greu sa gandesti? Sau iti este mai draga manipularea? Evident. Cat tupeu poti sa ai! Spuneai ca parasesti forumul, portalul. Ce mai stai? Valea! Nu se va supara nimeni daca dispari. Sau ai primit alte dispoziti pe linie de partid. Hai ca nu avem nevoie de neamuri proaste care rastalmacesc poeziile ca sa poata injura poetii. Gata, dimineata ultima scrisoare si valea dintre noi!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #576 : Ianuarie 31, 2017, 02:47:05 »

Prostul emblematic a protestlor manarite de de politicieni si servicii se da drept simbol al societatii civile.

Dan Grunea
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154933893485912&set=a.10153694982245912.1073741828.704360911&type=3

Cetateanul Chirila Tudor a anuntat ca iese in continuare sa scandeze si sa protesteze.
Spor la scandat si la protestat, n-am ce sa-i zic! Insa nu uit ca a strigat impotriva Bisericii si a crestinilor dupa incendiul de la Colectiv.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #577 : Ianuarie 31, 2017, 08:05:59 »

Mai Spirache, cei care au castigat alegerile sint in strada, sau voi, cei care ati pierdut? E chiar asa de greu sa gandesti? Sau iti este mai draga manipularea? Evident. Cat tupeu poti sa ai! Spuneai ca parasesti forumul, portalul. Ce mai stai? Valea! Nu se va supara nimeni daca dispari. Sau ai primit alte dispoziti pe linie de partid. Hai ca nu avem nevoie de neamuri proaste care rastalmacesc poeziile ca sa poata injura poetii. Gata, dimineata ultima scrisoare si valea dintre noi!
Bai baiatule, poti sa garantezi tu ca printree aia diin strada nu sunt si oameni care au votat PSD, dar sunt impotriva eliberarii hotilor si coruptilor ?
Si daca am pierdut alegerile, nu mai suntem cetateni, nu mai avem drepturi ? Adica, ciocu mic ca acum voi sunteti la putere ? Eu inteleg ca prostimea, pensionarii, asistatii sociali, adica trantorii au adus din nou ciuma rosie, dar aia din strada sunt populatia activa, oameni care nu stau cu mana intinsa, pe astia nu ii poti prostii.
Pe care poet l-am injurat si ce poezie am rastalmacit ? Revino-ti bai baiatule, citeste textele, nu le scana.
In ce priveste plecarea mea de pe forum, mai vedem, mai analizam. Sunt foarte putini pe aici care sa va arate in oglinda asa cum sunteti, e nevoie de mai multi.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #578 : Februarie 02, 2017, 20:17:39 »

Pe Facebooc s-a făcut o precizare clarificatoare privind identitatea unui postac. Copiez textul ca să vă fie de folos celor care frecventați acel mediu.
Și nu numai, ci inclusiv celor care cititi texte copiate de pe Facebook pe forum.

BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA

https://www.facebook.com/groups/673260779399342/permalink/1013160918742658/?comment_id=1346350862090327&notif_t=group_comment_reply&notif_id=1486055706593707
Elena Elly Un mic ajutor pentru colegul "Radu Tudorache" alias "Doru Alexandrescu", care e mai "rusinos" in a-si declina identitatea reala :
Aleonte Constantin-Dorinel : LRM-A nr. 00663
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #579 : Februarie 02, 2017, 20:55:24 »

PROVOCATOR!
NU-L  CUNOSC  SI  NICI  NU  VREAU       1
”Imi place la nebunie asa zisele atacuri impotriva jandarmilor in Bucuresti cu ... petarde. Se vede de la o posta distanta ca nu au pregatire militara. Daca vrei sa provoci distrugere ... nu ataci un elefant cu nisip. Atacatorii daca ar fi dorit intr-adevar sa faca ceva ... koktail Molotov se numeste. 100 de persoane daca ar fi lansat fiecare cate 2 koktailuri ... adio cordon de jandarmi. Problema este ca si jandarmii sunt romani nevinovati. Da, ... daca ar fi sa ataci nemernicii din Guvern si vrei sa ii iei de gat ... atunci fratele Molotov este prietenul manifestantilor.”
  SERIOS  TE  INTREB   CA  FIIND   UN  PROSTAPOP   NU  POTI  FI  SERIOS  DE  LOC!  TE  NOTEZ  CA  REVOLUTIONAR  DE  NOTA  2.
Memorat

Petre,
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #580 : Februarie 02, 2017, 21:50:26 »

aparent spargatori de manifestatie ....
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #581 : Februarie 04, 2017, 08:26:18 »

PENTRU DAN MARINESCU  si altii    https://www.facebook.com/groups/457229437795435/permalink/636464229871954/
Amintiti-va 2012 si pe urma intoarce-ti TARA la perioada FANARIOTILOR ponta,dragnea,nastase....
postez doar 2 poze spre amintire
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #582 : Februarie 04, 2017, 14:48:03 »

RAZMERITA ASTA FOLOSESTE POLITICIENILOR SI NU ROMANILOR,<NU VA LASATI PSIHOTRONATI>Stiu ca sunt si adepti ai celui necurat ,va rog ramaneti CURATI si cu suflet BUN
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #583 : Februarie 07, 2017, 15:06:43 »

Uite cum se-aduc la București mitingiștii de la Cotroceni! Facebook-ul e vigilent!

http://www.comisarul.ro/articol/video-uite-cum-se-aduc-la-bucuresti-mitingistii-de_871299.html
Memorat
« Răspunde #584 : Februarie 07, 2017, 15:48:23 »

Uite cum se-aduc la București mitingiștii de la Cotroceni! Facebook-ul e vigilent!

http://www.comisarul.ro/articol/video-uite-cum-se-aduc-la-bucuresti-mitingistii-de_871299.html
Numai romanii "mei" au voie sa protesteze,e liber la proteste si la guvern si la cucuvea-cotroceni Cheesy
Memorat
Pagini: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 93
Schimbă forumul: