Main Content:

Pagini: 1 ... 89 90 [91] 92

FACEBOOK

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: FACEBOOK
« Răspunde #1350 : Iunie 12, 2019, 10:04:17 »

Simona Diana Thrussell via George Roncea
10 iunie la 03:33
uneori/deseori fetele le zic cel mai bine:
”problema cu ateii e ca sunt fie foarte foarte proști sau prea tineri ca să-și aducă aminte de ateismul comunist.
 da, știu e cool să fii ateu și să râzi de prostii aia de creștini, până îți aduci aminte că fără creștinism nu ar exista nimic din chestiile astea care vă fac viețile ușoare.
 Europa a fost construită pe creștinism și fără creștinism ca identitate România ar fi acum o gaură scârboasă plină de muște, incest, sărăcie și muieri în prelate.
 Nu sunteți cool porumbeilor.
 Sunteți niște prosti siniștri care nu înțeleg că sunt manipulați de interese obscure”.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1351 : Iunie 12, 2019, 10:32:42 »

Claudiu Manda este cu Lia Olguta Vasilescu
https://www.facebook.com/claudiumandaoficial
3 iunie la 11:00 ·
Vocea unui tânăr PSD din Vâlcea, după pierderea alegerilor.
 Ma înclin in fata lui.
”Da, sunt un tânăr membru PSD și sunt mândru de asta, chiar dacă duminică noaptea am avut cea mai mare dezamăgire din viața mea, pentru că DA, la nivel național nu ne-au votat medicii cărora Partidul Social Democrat le-a triplat salariile și am investit în sistemul medical pentru a-și putea desfășura activiatea în condiții decente.

Nu ne-au votat profesorii pentru că le-am dublat salariile și am început construcția de școli și grădinițe în mediul rural pentru că am considerat că, copiii României merită o educație performantă făcută de cadre didactice motivate financiar.

Nu ne-au votat tinerii care beneficiază de majorarea salariului minim, studenții care au primit gratuitate CFR și le-am mărit bursele, am crescut indemnizația de creștere a copiilor și am majorat alocațiile.

Nu ne-au votat bugetarii cărora le-am majorat salariile pentru că ne doream ca cetățenii să beneficieze de servicii de calitate din partea unor funcționari motivați financiar, fără grija zilei de mâine, le-am oferit de asemenea și vouchere de vacanță atât pentru a-i motiva, cât și pentru a dezvolta turismul în România.

Nu am dat Roșia Montană și portul din Constanța străinilor și chiar am repatriat Portul din Mangalia.

Am încercat să obținem mai multe avantaje pentru România de la multinaționalele care își duceau profitul în țările lor.

Am încercat să nu mai lăsăm să ne ia pădurile și aerul.

Am investit în agricultura românească și am început reconstrucția canalelor de irigații, am dat subvențiile la timp la agricultorii români și am creat programe guvernamentale care să susțină produsele românești, lucruri care au dus ca anul trecut România să fie pe locurile fruntașe în UE la producția de porumb și floarea soarelui.

Am început să construim autostrăzi și drumuri expres, să refacem drumuri județene și comunale, să scoatem țara asta din noroaie.

Companiile de stat au înregistrat profituri record și economia țării noastre prindea aripi.

Nu am mai acceptat să fim sclavii străinilor și pentru asta am plătit electoral.

Toate aceste lucruri au fost bătute de 3 lozinci: M*IE PSD, PENALI ȘI CIUMA ROȘIE!

Dragă Românie, cu lacrimi îți spun că dacă nu ne trezim la timp, o să rămânem o colonie, iar românii tăi o să plângă in continuare prin țări străine, copiii tăi o să trăiască fără părinți aproape în condiții mizere, o să îți moară copiii în spitale infecte și populate de doctori corupți și prost pregătiți, o să îți moară bătrânii săraci și umiliți, o să continue să plece tinerii de lângă tine să lucreze pentru străini.

Dragi români, îmi doresc din suflet ca în viitorul apropiat realitatea să nu ne arate că duminică nu ați distrus nici PSD-ul nici pe Liviu Dragnea, duminică ați distrus șansa României de a nu mai fi o colonie și o țară mediocră!

Semnat, un tânăr votant PSD, un tânăr care își iubește tara și o persoană care duminică seară a plâns, pentru că știe că viitorul României va fi sumbru dacă ajunge pe mâna unor oameni care și-au vândut de mult sufletul și țara străinilor!”
Memorat
« Răspunde #1352 : Iunie 12, 2019, 12:10:43 »

Are perfecta dreptate!, din pacate.    A omis pensionarii, care  (nu chiar toti, bineinteles), - nu inteleg din ce motive -, NU! au iesit la vot!
"știe că viitorul României va fi sumbru dacă ajunge pe mâna unor oameni care și-au vândut de mult sufletul și țara străinilor!"  'Roz', indif, NU! va mai fi!
Memorat
« Răspunde #1353 : Iunie 12, 2019, 13:14:28 »

"Burada Gheorghe Vazura 12 si raspunse unul.... A dracului si omerta asta Grin Grin Grin Grin  · 19h"   'OMERTA' ... !?  !?  !?

"Perici Lacramioara Daca sti ceva spune nu ne tine cu sufletul la gura... ca vreau sa le rad in nas celor care ia sustinut ))))) · 18h"   Si daca stie ... NU spune! Cry   Respecta Omerta! Grin

"Perici Lacramioara Vreau sa vad unde mai folosesc legitimatiile albastre )))) · 18h"  Sunt diversificate acum  (inclusiv culorile). Wink

"Burada Gheorghe Perici Lacramioara ei... na!... De unde sa stiu?Huh... Reprezint eu pe oarecine?Huh  · 18h"   Pe Hefaistos! ... sau ... Prometeu?  (urata soarta i-a harazit Zeus!) ... !? ?!

"International RADIO Deutschland noutati, ceva? · 19h"   Eu unul, cel putin, in dvs. aveam baza!?
Memorat
« Răspunde #1354 : Iunie 12, 2019, 13:41:56 »

Noch einmal  (in ''jarmana''), scuze.  Link-ul  (acelasi si pt. postarea anterioara): https://www.facebook.com/groups/2123850424521651/:

"Dan Talpos Mda...se vede ca ai citit 2000 de cărți fiindca esti tare diplomat! Smiley · 16h"    Pai ... 'cate sute de ani sa aiba' ... !?   !?   !?     Semnat: Lugo? ... Cry

"Burada Gheorghe Stai linistit.... Acum sunt tractorist. Grin · 6h"
      Eeeh, (NU!; nu d-)  acum ... ?!   ?!   ?!     Continuarea semnaturii: ... jana! Grin
Memorat
« Răspunde #1355 : Iunie 12, 2019, 14:04:17 »

"Burada Gheorghe Nu are cine. Domnul ala de l-ai numit nu mai este Cel ce vine in locul lui e deja pregatit asa cum a mai fost de trei ori pana acum. Oricum cartile sunt facute si de data asta va ajunge in fata maldarului de rahat.... S-al vedem ce face. · 59 min" https://www.facebook.com/groups/rev1989/

Deci? Shocked ... stii! Grin ... si nu spui! Cry ... ?!   ?!   ?!   Da' ... revenind la  'cele lumesti' ... in toate  ''miili alea''  de carti scria : "S-al"? Cry ... SIGUR  NU  "Sa-l"?! Grin
Memorat
« Răspunde #1356 : Iunie 13, 2019, 00:42:45 »

"Radu Tudorache Mihaela Ionescu,am GPS-ul legat de gat...gaseste-măă.. · 35 min"           https://www.facebook.com/groups/rev1989/

Radu Tudorache Mihaela Ionescu,cand vad ca la SSRML trec dosarele ca acceleratul prin gara, chiar ca imi pierd simtul umorului.
Tu insa vada ca mergi pe shest, pe blat... te faci ca nu vezi nimic!... · 31 min"

"imi pierd simtul umorului"   Deci aveti!, asa ca:  Nu opreau trenurile accelerat in gara din  oraselul/orasul  in care ati  copilarit/trait ... !?
Neplacut! ... asta  sa fie explicatia entuziasmului/bucuriei  dvs. de a purta GPS ... si a supararii pe orice ''merge accelerat'' ... !?
"gaseste-măă.."  ''CUM''?  sunteti!  'ascuns'?  Apropos, va place, - nu Brahms -, Sean Connery  (doar in The Rock?) ... !?
Memorat
« Răspunde #1357 : Iunie 13, 2019, 01:16:43 »

https://www.facebook.com/groups/305680343115827/: Eugen Secaşiu - 1 oră:  "Priviti si va minunati ce scriu prea "cinstitii", educatii si colegii nostrii revolutionari"

Chiar ca ... ''de minunat''  esti!   Pai bine ma, tu vb.! de educatie?... !? Shocked   !? Grin   !? Cry    Ai tupeu d-ala  (cel mai!)  jegos! Angry
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1358 : Iunie 13, 2019, 09:38:34 »

Memorat
« Răspunde #1359 : Iunie 14, 2019, 09:47:40 »

Lumea e tot mai nebuna si se vede treaba ca e tot mai usor de pacalit. Decuparea de mai sus arata clar cu santem asmutiti uni asupra altora ca sa ne luptam intre noi romani cu romani. Când au taiat indemnizatiile revolutionarilor Boc trebea sa-i ocroteasca pe ai lui dar nu a putut si a taiat tuturor tot. La Brasov inclusiv lui Demi de exemplu care era in limba dupa Basescu si Udrea lui. Deaia a si incasat-o in public intr-un moment oficial si la ora de maxima audienta cum se spune la televiziuni.
Memorat
« Răspunde #1360 : Iunie 14, 2019, 09:58:52 »

Am observat ca la Brasov iar se vorbeste de taierea indemnizatiilor chiar si ale alora de au devenit determinanti adica aia care ar trebui sa fie cei mai cei dintre cei mai cei. Stiu de vreo doi ani ca vor sa scoata Brasovul dintre orasele martir ca si când nu ar fi murit nimeni in timpul Revolutiei si ca si cand nici nu am fi esit la proteste ci am fi stat acasa la televizoare sa aflam ce se intampla in tara. Am citit ca multi dintre revolutionarii din tara se bucura ca prostii de situatia asta si rad de brasoveni ca de niste revolutionari de mana a doua. Cum am stat mult timp plecat dupa ce am primit liber pentru internet si mai ales dupa ce ma-am intors in tara am fost socat de situatia in care s-a ajuns la noi.
Memorat
« Răspunde #1361 : Iunie 14, 2019, 10:06:47 »

Am tot incercat sa aflu ce se intampla da nime nu stie exact nu poate da un raspuns lamuritor. Am intrebat si la asociatie da conducerea e mai secretoasa decat masoneria. Mardare face sedinte destul de dese cu ei da cere tacere maormantala in privinta asta. Dosarul Brasovului e pe punctu de a exploda si aia tac. Si tac de vreo doi ani cel putin. De ce platesc oamenii cotizatia nu stiu pentru nu numa cu unul ca mine face asa ci si cu determinantii aia a lui Sanda securistu.
Memorat
« Răspunde #1362 : Iunie 14, 2019, 10:10:58 »

Noroc cu facebookul ca numa asa am putut sa aflu lururi mai concret si noroc cu baiatu ca s-a inscris de mult pe el ca el a aflat niste documente puse online cum se zice.
Memorat
« Răspunde #1363 : Iunie 15, 2019, 14:40:41 »

https://www.facebook.com/groups/rev1989/: Marius Petrescu - 14 ore: "DANIELA LUNGU?
In seara asta primim o informatie shocanta(pe fond rosu) de la Alex Oprea despre Daniela Lungu.Din cate  stiu , Daniela Lungu face parte din   Comisia SSRML art.9^2.                                                           
Soarta  multor aspiranti la  calitatea  de  LUPTATOR IN REVOLUTIE CU ROL DETERMINANT , depinde de votul  ei!                                                                                 "Curat-murdar, coane Fanica!"

Fiti amabil, va rog ... care Alex Oprea ? IMAGINARUL presedinte a 16.000 (da!, da!, nu vi se pare ... asa e scris: saisprezece mii?!) ...
cel  (p-asta ... O STII! Angry)  "amenintat cu moartea" Shocked  de E. Secasiu ... cel  (partea asta mi-e cea mai draga Grin)  "hartuit informatic" ...
cand de L.T.Radulescu ... cand de  "Lugojana"  (tot eu! Kiss ... in  'tigva-i seaca' Cry)
"informatie shocanta(pe fond rosu)" SOCAT? Cry AI PRIMIT-O! Grin

ASTA !?  !?  !?: '' IRECUPERABIL!!! Madalina Gabor si Alex Oprea DISTRUSI de Justițiarul! '' Grin

"Textul a fost scris de „președintele” Alex Oprea. Impostorul ăsta și-a dorit toată viața să fie președinte de ceva, pe undeva, așa că a inventat tot felul de adunări formate din adunături, alți psiho-pupu ca și el unde invariabil se încoțopenea pe sine ca șef de salon la irecuperabili. Din păcate, mai atrăgea uneori și naivi, care însă o luau la fugă imediat după ce realizau cu cine se înhăitaseră. Deci, în iulie 2014, Mircea Dogaru, istoricul militar și președintele Sindicatului Cadrelor Militare Disponibilizate (SCMD) era „băiat gigea” și-l reprezenta pe Alex Oprea, ca să-și încaseze el banii ca „revoluționar”, după care, în februarie 2017, același Mircea Dogaru devenise subit „dubios” pentru același Alex Oprea! Acesta a fost doar un exemplu, dar la fel a procedat licheaua Oprea cu mai toți oamenii pe care i-a cunoscut în scârbavnica lui viață, inclusiv cu mine."          https://www.incorectpolitic.com/irecuperabil-madalina-gabor-si-alex-oprea-distrusi-de-justitiarul/

Sau ASTA (I si II) !?  !?  !?:  '' Alex Oprea, măgarul din turma de oi care behăie minciuni! '' Cry
I.http://www.justitiarul.ro/alex-oprea-magarul-din-turma-de-oi-care-behaie-minciuni/ II.http://www.justitiarul.ro/alex-oprea-magarul-din-turma-de-oi-care-behaie-minciuni-ii/

PAI, ma nea' M.'Petre us', in cazu-asta: "Curat-murdar, coane MariuSSica!" !!! Cool LASA-TEEE !!! Cry Mai bine ... DU-TE SI PREDA-TE !!! Grin
Memorat
« Răspunde #1364 : Iunie 21, 2019, 22:51:21 »

Pe Facebook sant multe lucruri interesante da sant atat de amestecate incat e greu sa le mai gasesti peste o saptamana.
Memorat
Pagini: 1 ... 89 90 [91] 92
Schimbă forumul: