Main Content:

Pagini: [1] 2 3

Noul BNR

• Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Noul BNR
« : Iunie 27, 2014, 21:43:38 »

Am făcut un efort şi am creat un folder "cloud" unde puteţi vedea acţiunile noului BNR!
Pe portal nu sunt vizibile acestea şi, pentru a putea avea o viziune uniformă la nivel de mişcare revoluţionară am considerat că merită efortul.

https://onedrive.live.com/redir?resid=E067816DD0D3F968%21105

Comentarile, evident aici.
Memorat
Răspuns: Noul BNR
« Răspunde #1 : Iunie 28, 2014, 09:16:52 »

Am primit o corespondenta de la domnul Vernescu, un e-mail in care sunt atasate o serie de documente. Respectivele documente le voi posta dupa ce am sa revin la Brasov, deocamdata copiez mesajul scris de domnul Vernescu, al carui inteles imi scapa - ma gandesc la faptul ca pana diseara ar putea sa revina cu o lamurire.

Mai trebuie introdusa o propunere:PENTRU SOLUTIONAREA UNOR PROBLEME IMPORTANTE ALE TARII,PARLAMENTARII SI GUVERNANTII VOR CERE SI PAREREA MEMBRILOR ACADEMIEI ROMANE.

Cu stima,
Viorel Vernescu
Memorat
« Răspunde #2 : Iunie 28, 2014, 14:16:59 »

Am fost rugata sa postez aceste documente. Unele se repetau, asa ca sper, totusi, sa fie toate cele pe care le-am primit. Daca nu sunt, mai facem completari mai tarziu.

Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 01, 2014, 12:56:50 »

Cum a decurs întîlnirea cu Preşedintele Senatului!
Aveţi anexat comentariul Dl. Gadină!
Cei care nu vă puteţi loga, puteţi citi aici:

Căutaţi fişierele: BNR info 30-04-2014 p1...3!
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 01, 2014, 13:10:01 »

Răspuns al Avocatului Poporului.

Cei care nu se pot loga căutaţi fişierul "AvP 01" în:

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 01, 2014, 14:43:13 »

Sper ca se va vedea m usor asa.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iulie 01, 2014, 14:47:10 »

Reiau tot aici postarea dlui Silviu, facuta la Lupta noastra, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=329.6420, pt ca e tot un raspuns al Avocatului Poporului.

Aveţi anexat răspunsul Avocatului Poporului la demersul meu privind punctul de vedere pt. excepţia de neconstituţionalitate al art.6 din OG. nr. 29/2013!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 03, 2014, 11:24:43 »

Domnul Dumitru Dinca, dupa ce si-a anutat "demisia" din functia de presedinte al B.N.R., e foarte suparat. Copiez o postare a sa de la https://www.facebook.com/groups/673260779399342/736864089705677/?notif_t=group_activity

AM CREZUT CA ODATA CU DEMISIA MEA DIN BNR, haraga, imi va cere sa-i aprob cererea de concediu, dar se vede treaba ca nu are bani sa plece si el dupa Nicusor Constantinescu, sa se trateze,de idiotenie...daca nu pleaca acum, la iarna cand PSD-ul va fi din nou in opozitie si haraga va trebuii sa-i scoata din nou pe oameni la proteste,(la -20 celsius) pt. a aduce de data aceasta USD-ul la guvernare, eu nu-i voi aproba plecarea si-i promit, ca il voi tine la ore suplimentare, sa vad cum mai protesteaza !!!...Pe cei din asociatia revolutionarilor romi, ii compatimesc, pt. ca ei romii(adca tiganii, care au facut Romania de ras in Europa), nu pleaca in concediu...ei pleaca la "munca" in Europa...haraga ! nu-ti face probleme ! poate ca la iarna, ii vei trimite in locul tau la proteste, pt. ca tu vei face ore suplimentare...haraga ! ai grija sa-i platesti, ca "revolutionarii astia" nu lucreaza gratis, iar daca ii superi iti vor cere si taxa de protectie!!!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iulie 03, 2014, 14:41:22 »

Domnul D.Dinca se pare ca n-a inteles cum de altfel n-a inteles mai multi dintre asa zisii lideri(chiar si D.Haraga) ca marea majoritate a revolutionarilor sa cam saturat sa fie manipulati de catre politicieni si slugile acestora.Dupa cum se poate intelege si din fragmentul;
la iarna cand PSD-ul va fi din nou in opozitie si haraga va trebuii sa-i scoata din nou pe oameni la proteste,(la -20 celsius) pt. a aduce de data aceasta USD-ul la guvernare, eu nu-i voi aproba plecarea si-i promit, ca il voi tine la ore suplimentare, sa vad cum mai protesteaza !!!... d-l D.Dinca recunoaste ca a incercat sa faca jocurile opozitiei actuale si spera ca din iarna actuala putere va trece in opozitie si atunci nu va ierta.

Probabil ca d-l D.Dinca a uitat sau n-o fi fost in tara,pe noi nu ne-a scos usl-ul si nici un alt partid in strada,pe noi ne-a scos nedreptatea.C-am sperat ca va fi mai bine,asa-i am sperat dar ne-am fript si cum spune vorba;cand te frigi cu ciorba ajungi de sufli(si-n gheata)si-n iaurt..........

Tot d-l D.Dinca se ia si de rommi ba mai mult ii si jigneste spunandu-le tigani si ca acestea pleaca la "munca" adica la furat;
Pe cei din asociatia revolutionarilor romi, ii compatimesc, pt. ca ei romii(adca tiganii, care au facut Romania de ras in Europa), nu pleaca in concediu...ei pleaca la "munca" in Europa..
Si ca sa fie paharul plin acesta isi permite sa ameninte cu subinteles;
iar daca ii superi iti vor cere si taxa de protectie!!!
D-l D.Dinca a uitat sau poate n-a stiut ca rommi sunt si ei cetateni romanii, asta sta scris si-n constitutie si probleme poate avea chiar d-lui pentru ca ia insultat de 4 ori intr-o fraza;la"munca",adca tiganii, care au facut Romania de ras in Europa,"revolutionarii astia" vor cere si taxa de protectie.

Deci,d-l D,Dinca dupa ce-a reusit intr-un fel sau altul sa agite spiritele in miscarea revolutionara erijanduse in mare lider,punandu-i in lumina proasta pe C.Gadina si restul de grevisti ai foamei,dupa cea reusit sa-i faca pe exparlamentarii,parlamentarii si celelalte personalitati sa faca pasul innapoi ne mai acordundune sprijinul acum vine sa aduca injurii si amenintari fara rusine si frica cel putin fata de Dumnezeum daca nu de lumea care la tolerat.
D-lui D.Dinca nu i-a reusit jocul la ofsaid ba mai mult a facut si fault in atac lasandu-si coechipieri in minoritate iar acestea trebuie sa refaca tot ce incepuse sa semene c-o speranta a victorie.

Cred ca nu este timpul pierdut inca ca ce-i care au fost implicati in incercarea de reconstructie a miscarii revolutionare sa treaca peste acest esec,sa-si ierte unii altora pacate si sa se  reintalneasca la noi discutii pentru a continua ceea ce sa inceput.
Ce spuneti domnilor Mihail,Petre,Dumitrescu,Zamfirescu,Gadina,Olaroiu etc.se poatre trece peste aceast impas,se poate merge mai departe?eu cred ca se poate daca se lasa in urma toate cele intamplate pana acum(cele rele sa se spele cele bune sa se adune)
Tot ce sa intamplat in aceste zile poate fi catalogate drept o lectie (de fapt recapitularea unei lectii de mult invata);nici odata nu trebuie lasat la conducere un om slab pregatit pentru ca acesta intotdeauna va avea tendinta sa devina un tiran si prin toate mijloacele va incerca sa ramana la conducere.
Sa speram ca Dumnezeu le va da si ne va da mintea romanului cea de pe urma si ne va arata drumul cel bun spre biruinta.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 03, 2014, 14:55:25 »

Domnul Dumitru Dinca, dupa ce si-a anutat "demisia" din functia de presedinte al B.N.R., e foarte suparat. Copiez o postare a sa de la https://www.facebook.com/groups/673260779399342/736864089705677/?notif_t=group_activity

AM CREZUT CA ODATA CU DEMISIA MEA DIN BNR,...

Din ce organizaţie şi-a dat Dincă demisia?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 03, 2014, 15:41:46 »

Domnul D.Dinca se pare ca n-a inteles cum de altfel n-a inteles mai multi dintre asa zisii lideri(chiar si D.Haraga) ca marea majoritate a revolutionarilor sa cam saturat sa fie manipulati de catre politicieni si slugile acestora.Dupa cum se poate intelege si din fragmentul;
la iarna cand PSD-ul va fi din nou in opozitie si haraga va trebuii sa-i scoata din nou pe oameni la proteste,(la -20 celsius) pt. a aduce de data aceasta USD-ul la guvernare, eu nu-i voi aproba plecarea si-i promit, ca il voi tine la ore suplimentare, sa vad cum mai protesteaza !!!... d-l D.Dinca recunoaste ca a incercat sa faca jocurile opozitiei actuale si spera ca din iarna actuala putere va trece in opozitie si atunci nu va ierta.

Probabil ca d-l D.Dinca a uitat sau n-o fi fost in tara,pe noi nu ne-a scos usl-ul si nici un alt partid in strada,pe noi ne-a scos nedreptatea.C-am sperat ca va fi mai bine,asa-i am sperat dar ne-am fript si cum spune vorba;cand te frigi cu ciorba ajungi de sufli(si-n gheata)si-n iaurt..........

Tot d-l D.Dinca se ia si de rommi ba mai mult ii si jigneste spunandu-le tigani si ca acestea pleaca la "munca" adica la furat;
Pe cei din asociatia revolutionarilor romi, ii compatimesc, pt. ca ei romii(adca tiganii, care au facut Romania de ras in Europa), nu pleaca in concediu...ei pleaca la "munca" in Europa..
Si ca sa fie paharul plin acesta isi permite sa ameninte cu subinteles;
iar daca ii superi iti vor cere si taxa de protectie!!!
D-l D.Dinca a uitat sau poate n-a stiut ca rommi sunt si ei cetateni romanii, asta sta scris si-n constitutie si probleme poate avea chiar d-lui pentru ca ia insultat de 4 ori intr-o fraza;la"munca",adca tiganii, care au facut Romania de ras in Europa,"revolutionarii astia" vor cere si taxa de protectie.

Deci,d-l D,Dinca dupa ce-a reusit intr-un fel sau altul sa agite spiritele in miscarea revolutionara erijanduse in mare lider,punandu-i in lumina proasta pe C.Gadina si restul de grevisti ai foamei,dupa cea reusit sa-i faca pe exparlamentarii,parlamentarii si celelalte personalitati sa faca pasul innapoi ne mai acordundune sprijinul acum vine sa aduca injurii si amenintari fara rusine si frica cel putin fata de Dumnezeum daca nu de lumea care la tolerat.
D-lui D.Dinca nu i-a reusit jocul la ofsaid ba mai mult a facut si fault in atac lasandu-si coechipieri in minoritate iar acestea trebuie sa refaca tot ce incepuse sa semene c-o speranta a victorie.

Cred ca nu este timpul pierdut inca ca ce-i care au fost implicati in incercarea de reconstructie a miscarii revolutionare sa treaca peste acest esec,sa-si ierte unii altora pacate si sa se  reintalneasca la noi discutii pentru a continua ceea ce sa inceput.
Ce spuneti domnilor Mihail,Petre,Dumitrescu,Zamfirescu,Gadina,Olaroiu etc.se poatre trece peste aceast impas,se poate merge mai departe?eu cred ca se poate daca se lasa in urma toate cele intamplate pana acum(cele rele sa se spele cele bune sa se adune)
Tot ce sa intamplat in aceste zile poate fi catalogate drept o lectie (de fapt recapitularea unei lectii de mult invata);nici odata nu trebuie lasat la conducere un om slab pregatit pentru ca acesta intotdeauna va avea tendinta sa devina un tiran si prin toate mijloacele va incerca sa ramana la conducere.
Sa speram ca Dumnezeu le va da si ne va da mintea romanului cea de pe urma si ne va arata drumul cel bun spre biruinta.

aproape perfect KOSTAS
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Iulie 03, 2014, 22:04:57 »

Din benereaua impostorilor, falsificata la al doilea puci!
E o poveste cu pucisti, impostori, nesimtiti si hotomani, dle oleoleole.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 03, 2014, 22:13:19 »

Eu, cu regret, spun invers decat presul cabinet Alexpress number one in univers: aproape rebut, dle Kostas. Cine sunt presii Gadina, Banutoiu si aliatii lor care se erijeaza in reprezentantii revilor la nivel national si, m recent si mult m grav, la nivel international? Nu cumva cei care au dat al doilea puci la rand la conducerea legala a BNR? Ba da, chiar ei, ai sa spui daca esti cinstit cu dta si cu noi. Atunci despre ce vb si ce rost m are sa vb despre ei si ecuatiile, sperantele si matele pe care le vars cand aud de ei?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iulie 03, 2014, 22:28:38 »

Din benereaua impostorilor, falsificata la al doilea puci!
E o poveste cu pucisti, impostori, nesimtiti si hotomani, dle oleoleole.

Mă refeream la old BNR sau new BNR, sau nici el nu mai ştie. Poate din amândouă.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iulie 03, 2014, 22:59:15 »

Piswaser, dle oleoleole!  Spune-i presului exe al benerelei, tov, gradul, ca a facut piswaser din BNR de cand e la conducerea lui. Era in picaj din timpul tovului Maior, dar acum arata de parca ar fi dat cu fuselajul de pamant. Niste derbedei din furunculoza din Bucale au dat iama in el, au cotrobait prin sertare, etaj dupa etaj, s-au instalat cu picioarele pe birouri si s-au apucat sa dea comunicate. Nu conteaza ca n-au antetul original, ca stampila e falsa, nu conteaza nici macar faptul ca nu stiu sa scrie corect denumirea benerelei, ca tot dau comunicate, fac sesizari, iau la rost si cer una-alta de la autoritati si revi. In ultimul timp transmit acte oficiale, dar false, amba unor tari occidentale. Isi permit sa scrie institutiilor din UE si SUA, sa faca interpelari si primesc raspunsuri scrise de la respectivele institutii si respectivii diplomati, ceea ce imi da un fior de gheata pe sirea spinarii.
Diplomatul 007 m-a asigurat ca, din momentul in care cei din amba tarilor UE la Bucuresti vor descoperii impostura si falsurile asa-zisei conduceri a BNR, ne-am semnat sentinta in privinta imaginii, credibilitatii si frecventabilitatii noastre. Va fi sfarsitul miscarii revilor. El suspecteaza chiar o acitune parasiv ticluita de ss (serviciile secrete, nu intelegeti altceva, desi tot una e), care se folo de agentii lor sub acoperire si reteaua de colabo si info, cu care au infiltrat tapan revii, pe care i-au pus sa dea puciul, sa faca falsuri in inscrisuri publice si sa le lanseze pe plan international. Asa vor reusi sa ne "sinucida" o data pt totdeauna. Daca e cum vb 007, inseamna ca "anul jubiliar" e bomboana de pe coliva noastra!
Memorat
Pagini: [1] 2 3
Schimbă forumul: