Main Content:

Pagini: 1 2 [3]

Noul BNR

• Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Noul BNR
« Răspunde #30 : August 08, 2014, 20:20:04 »

Ideea următoarei propuneri nu îmi aparţine!

Eu doar vin în sprijinul rezolvării ei.

Noi, remarcaţii şi Copii de Eroi - Martiri tebuie să rezolvăm cu succes
următoarea problemă!
Conform procesului legislativ, OG nr. 29/2014 a plecat de la Senat într-o formă şi
conţinut neschimbate  şi, în data de 29.10.2013 a primit aviz
favorabil de la COMISIA JURIDICĂ,DE DISCIPLINĂ ŞI IMUNITĂŢI din Camera Deputaţilor.
Putem împiedica transformarea art.6 din această ordonanţă, în lege!

Am conceput o cerere pe care o găsiţi la:

https://onedrive.live.com/redir?resid=E067816DD0D3F968%21105

Sfatul meu este să procedăm în felul următor!
Fiecare revoluţionar afectat să adapteze cererea la datele sale şi să o depună la
deputatul şi senatorul din colegiul uninominal la care este arondat.
Trebuie să împiedicăm parlamentarii să promulge o astfel de aberaţie!
Pentru a avea acces la document nu tebuie să vă logaţi! Daţi un click pe linck-ul de mai sus şi veţi ajunge într-o pagină cu un  singur document. Iarăşi click pe document şi se deschide un fişier Word Online. Deasupra chenarului cu scris veţi găsii: "DESCĂRCARE" click pe el şi restul e simplu!
Daţi documentul şi celor care nu au acces la calculator dar doresc să se implice!
Memorat
« Răspunde #31 : August 08, 2014, 20:35:04 »

Genial dle Silviu! CCR s-a facut ca nu vede acesta nulitate de procedura, care este o nulitate absoluta fiinca incalca chiar regimul constitutional de adoptare al actelor normative de catre Parlamentul Romaniei!

Si circul cu povestea ca n-au bani pentru revolutionari, la cite pomeni electorale face ponta in stinga si-n dreapta chiar atinge culmi ale ridicolului !
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32 : August 09, 2014, 07:45:11 »

Genial dle Silviu! CCR s-a facut ca nu vede acesta nulitate de procedura, care este o nulitate absoluta fiinca incalca chiar regimul constitutional de adoptare al actelor normative de catre Parlamentul Romaniei!

Si circul cu povestea ca n-au bani pentru revolutionari, la cite pomeni electorale face ponta in stinga si-n dreapta chiar atinge culmi ale ridicolului !

Memorat
Pagini: 1 2 [3]
Schimbă forumul: