Main Content:

Pagini: [1] 2 3 4

Regionala Revolutionarilor din MOLDOVA

Regionala Revolutionarilor din MOLDOVA
« : Septembrie 25, 2014, 07:18:52 »

Uniunea Regională a Asociaţiilor de Revoluţionari din Moldova
Comitetul de Iniţiativă

COMUNICAT

Avem plăcerea de a vă anunţa, pe aceasta cale, demararea întâlnirilor consultative pentru creearea unei forme asociative de tip federativ, de nivel regional, a Asociaţiilor de Revoluţionari din Moldova.

Duminică 21 septembrie a avut loc la Complexul Hotelier Ceahlăul din Bicaz prima întâlnire a organizaţiilor de revoluţionari din Moldova. La această întâlnire, ce a avut un caracter informal, au participat reprezentanţi ai unor organizaţii de revoluţionari şi revoluţionari din judeţele Neamţ, Bacău, Vaslui, Iaşi, Brăila, Galaţi şi Buzău.

Discuţiile purtate au evidenţiat dorinţa şi necesitatea reunirii eforturilor revoluţionarilor în rezolvarea problemelor specifice miscării revoluţionarilor prin înfiinţarea unei structuri federative  la nivelul regiunii Moldova. Structura regională a revoluţionarilor din Moldova urmând a cataliza şi coordona activitatea asociaţiilor de revoluţionari aderente la platformă cât şi a grupurilor de revoluţionari ce nu-şi mai regăsesc interesele apărate de organizaţiile din care au făcut parte.

Cei prezenţi la întâlnirea de la Bicaz şi-au exprimat dorinţa ca noua structură să fie un factor de echilibru şi unitate a revoluţionarilor, aceştia fiind în prezent dezbinaţi de interese de grup şi de partid. De asemenea structura regională va trebui să se promoveze un spirit de colaborare cu toate structurile asociative ale revoluíonarilor din România,existente sau viitoare. Accentul discu’iilor purtate a fost pus pe faptul că doar prin unitate vom putea rezolva problemele deosebite cu care se confruntă în acest moment revoluţionarii din România şi implicit cei din regiunea Moldova.

Cei prezenţi au concluzionat asupra faptului că este necesar dialogul cu autorităţile statului în vederea rezolvării problemelor complexe ale celor cărora le-a fost recunoscută calitatea de revoluţionar. De asemena a fost nominalizat un Comitet de Iniţiativă care va coordona realizarea acestui proiect, acesta fiind coordonat de către domnul TURTUREANU FLORIN. Comitetul de Iniíativă va dispune de un secretariat tehnic în sarcina căruia este implementarea proiectului.

Pentru cei interesaţi de acest proiect Comitetul de Iniţiativă poate fi contactat la următoarele numerele de telefon (0743) 326-897 sau (0735) 130-400.
În cadrul întălnirii, de la Bicaz, revoluţionarii participanţi au abordat, în discuţii, probleme legate de repunerea în plată a indemnizaţiilor Revoluţionarilor Remarcaţi cu Merite Deosebite, şi necesitatea iniţierii unor negocieri cu băncile care au acordat credite pentru revoluţionari în baza legii 341/2004 ale cărei prevederi sunt suspendate.

Reuniunea informativă s-a desfăşurat într-o atmosferă colegială, de lucru, gazda reunirii fiind domnul Gabriel Pavăl care a asigurat condiţii excelente pentru desfăşurare a reuniunii. Comitetul de Iniţiativă vă va ţine la curent cu evoluţia proiectului.

TURTUREANU Florin[/size]
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Regionala Revolutionarilor din MOLDOVA
« Răspunde #1 : Septembrie 25, 2014, 14:57:17 »

Va public eu comunicatul, aranjat asa cum ati fi dorit sa arate.

Uniunea Regională a Asociaţiilor de Revoluţionari din Moldova
Comitetul de Iniţiativă

COMUNICAT

Avem plăcerea de a vă anunţa, pe aceasta cale, demararea întâlnirilor consultative pentru creearea unei forme asociative de tip federativ, de nivel regional, a Asociaţiilor de Revoluţionari din Moldova.

Duminică 21 septembrie a avut loc la Complexul Hotelier Ceahlăul din Bicaz prima întâlnire a organizaţiilor de revoluţionari din Moldova. La această întâlnire, ce a avut un caracter informal, au participat reprezentanţi ai unor organizaţii de revoluţionari şi revoluţionari din judeţele Neamţ, Bacău, Vaslui, Iaşi, Brăila, Galaţi şi Buzău.

Discuţiile purtate au evidenţiat dorinţa şi necesitatea reunirii eforturilor revoluţionarilor în rezolvarea problemelor specifice miscării revoluţionarilor prin înfiinţarea unei structuri federative  la nivelul regiunii Moldova. Structura regională a revoluţionarilor din Moldova urmând a cataliza şi coordona activitatea asociaţiilor de revoluţionari aderente la platformă cât şi a grupurilor de revoluţionari ce nu-şi mai regăsesc interesele apărate de organizaţiile din care au făcut parte.

Cei prezenţi la întâlnirea de la Bicaz şi-au exprimat dorinţa ca noua structură să fie un factor de echilibru şi unitate a revoluţionarilor, aceştia fiind în prezent dezbinaţi de interese de grup şi de partid. De asemenea structura regională va trebui să se promoveze un spirit de colaborare cu toate structurile asociative ale revoluíonarilor din România,existente sau viitoare. Accentul discu’iilor purtate a fost pus pe faptul că doar prin unitate vom putea rezolva problemele deosebite cu care se confruntă în acest moment revoluţionarii din România şi implicit cei din regiunea Moldova.

Cei prezenţi au concluzionat asupra faptului că este necesar dialogul cu autorităţile statului în vederea rezolvării problemelor complexe ale celor cărora le-a fost recunoscută calitatea de revoluţionar. De asemena a fost nominalizat un Comitet de Iniţiativă care va coordona realizarea acestui proiect, acesta fiind coordonat de către domnul TURTUREANU FLORIN. Comitetul de Iniíativă va dispune de un secretariat tehnic în sarcina căruia este implementarea proiectului.

Pentru cei interesaţi de acest proiect Comitetul de Iniţiativă poate fi contactat la următoarele numerele de telefon (0743) 326-897 sau (0735) 130-400.
În cadrul întălnirii, de la Bicaz, revoluţionarii participanţi au abordat, în discuţii, probleme legate de repunerea în plată a indemnizaţiilor Revoluţionarilor Remarcaţi cu Merite Deosebite, şi necesitatea iniţierii unor negocieri cu băncile care au acordat credite pentru revoluţionari în baza legii 341/2004 ale cărei prevederi sunt suspendate.

Reuniunea informativă s-a desfăşurat într-o atmosferă colegială, de lucru, gazda reunirii fiind domnul Gabriel Pavăl care a asigurat condiţii excelente pentru desfăşurare a reuniunii. Comitetul de Iniţiativă vă va ţine la curent cu evoluţia proiectului.

TURTUREANU Florin

Dar acum ia spuneti cinstit: sunteti sau nu creatia lui Grossu, fost anga al seseperelei?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 25, 2014, 20:58:04 »

Bambi ce te face sa crezi ca G.Grosul ar putea fi in spatele acestei creatii?de unde ai tras aceasta concluzie?oare numai cei din capitala poate crea ceva?oare cei din provincie n-au materie cenusie si nu sunt in stare sa faca un capat de treaba gospodareasca?imi pare rau ca tu care zici ca esti  moldovean ai o asa impresie despre moldoveni si-n general despre provinciali.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Septembrie 27, 2014, 12:28:31 »

Nene Kostas, eu n-am o parere proasta nici despre locuitorii Capitalei, daramite despre vasnicii razasi, sau revi m nou, din Moldova cea mare si injuatatita de jidani. Eu respect pe toata lumea (si pe Grosu), dar cu o conditie min: sa am de ce, sa nu comita prostioare intentionat, sa nu tradeze si sa nu fie impotriva lui Dumnezeu. Eu stiu ca moldovenii sunt organizati deja la nivel regional. Daca nu le convine cum sunt reprezentati, de ex de Trapiel, presul de la Piatra Neamt (pt ca e chel, pesedist, prieten cu Sanda, sau Fesan, sau... etc), au toata libertatea si tot dreptul sa se org altfel, sa-si aleaga alti reprezentanti, sa actioneze altfel etc. Pe mine ma deranjeaza ca e exact pe dos decat incerci sa induci impresia: nu moldo s-au org de capul lor, ci Grosu i-a momit sa submineze structura existent si sa-i saboteze pe Trapiel si ai lui. Ma deranjeaza ca au pus botul la una dintre cele m mari diversiuni cu sursa in seseperea. Acum ti-e clar?
Pt Grosu: Ginger, You’re Barmy!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Septembrie 27, 2014, 14:22:34 »

Bambi adevarul este urmatorul; foarte multi camarazi din Moldova cum de altfel mai toti camarazii din toata tara,sunt nemultumiti de actualii conducatorii,conducatori care isi pleaca capul in fata diverselor partide si a conducatorilor acestora.Datorita acestor nemultumiri o mana de oameni impreuna cu G.Grosu au hotarat sa se intalneasca pentru a crea o "ceva",ceva care sa fie mai intai la nivel regional ca mai apoi sa se bata palma la nivel national cu restul.
De ce crezi ca daca G.Grosu ar fi venit cu aceasta idee a momit pe careva si ar fi facut ceva rau?Daca mai lucra in ss.... puteai crede ca se intampla asa ceva,dar cum nu mai lucreaza..........Si daca spun ca G.Grosu a venit cu ideea ii este cuiva mai bine sau crezi ca conducatorii vesnici alesi o sa se schimbe sau ne schimba cumva viata?Bun,G.Grosu a venit cu ideea dar in spatele lui au fost mai multi care au sustinut aceasta idee,asta inseamna ca sunt sabotori cu totii?
Sa nu uitam ca legea da dreptul la libera asociere atat intre persoane cat si intre asociatii,nimeni nu este batut in cuie pe scaun si functie cum de altfel nu este nemuritor.Ca sa remediezi ceva,nu o poti face decat inlocuind cei rau sau sa darami si sa construiesti ceva nou.Ori cum noi nu avem cu ce construii caci revolutionari noi nu sunt trebuie sa recurgem la ce avem, la oameni cei mai buni dintre noi.Deocamdata totul este la stadiul de costructie,nimeni nu stie cine va conduce si nici cine va fi condus,iluzii isi pot face multi pentru orice functie,nu este interzis sa visezi.

P.S. Daca as fi spus ca ideea este a mea si ca eu as fi chemat lumea tot sabotor si diversionist m-as  fi numit?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Septembrie 27, 2014, 15:48:54 »

Am lasat sa se inteleaga asta? Sigur ca fiecare e liber sa intreprinda ce-i trece prin cap, pt asta am luptat, nu? Dar, dupa acest moment zero, ne interesam de cine face ceva anume. Ce obs in acest caz? Ca dl Grosu, cel care a balamucit revii, vii sau morti, renumiti, sau anonimi, bagand dosarele lor in instante, de f multe ori pt greselile celor din seseperea, adica ale lui si ale colegilor lui, s-a trezit sa reorganizeze revii? A, bon! E bine. Continuati.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Septembrie 27, 2014, 16:05:04 »

Am lasat sa se inteleaga asta? Sigur ca fiecare e liber sa intreprinda ce-i trece prin cap, pt asta am luptat, nu? Dar, dupa acest moment zero, ne interesam de cine face ceva anume. Ce obs in acest caz? Ca dl Grosu, cel care a balamucit revii, vii sau morti, renumiti, sau anonimi, bagand dosarele lor in instante, de f multe ori pt greselile celor din seseperea, adica ale lui si ale colegilor lui, s-a trezit sa reorganizeze revii? A, bon! E bine. Continuati.

[size=11In prelungirea ms de mai sus...

pt][/size]
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Septembrie 27, 2014, 20:36:17 »

Bag de seama ca astea au fost si sunt durerile a ta-le si a multora;

Ca acum altcineva vrea sa ia "caimacul" de care a profitat multi ani la rand presedintii manipulatori si ca nu mai au pe cine sa pacaleasca-conduca si sa profite-n viitor.
Ca facanduse o alta organizatie(re),cu timpul se vor afla multe bagatele care au fost facute de presedinti
Ca facanduse o alta organizatie(re),cu timpul revolutionarii pot redevenii iarasi o forta care nu va mai putea fi stapanita.Am tras aceasta concluzie caci de fiecare data cand sa adus vorba de acest lucru ai trecut la imbarligaturi,subtile dar eficiente.
Si nu in ultimul rand am bagat de seama ca ai ceva cu G.Grosu.Sa stii ca special am aceptat si postat ca G. Grosu a fost unul din cei care au ales calea reorganizarii revolutionarilor din Moldova.Raspunsul l-am aflat cu totii;de rezolvat o problema personala intre voi?daca Da de ce lovesti si-n restul oamenilor care vor cu adevarat sa faca ceva?
Nu crezi ca a venit timpul si este cazul ca oamenii sa se destepte cu adevarat si sa-si ia soarta in propriile maini?Macar acum in al12lea ceas.

Mental nu stiu cu-i este adresata atat poza cat si citatul de sub ea dar daca imi este adresata mie sa stii un singur lucru;am destule griji pe capul meu,altele mai mari si nu duc grija nimanui decat familiei mele si celor apropiati.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Septembrie 29, 2014, 03:38:27 »

Mental nu stiu cu-i este adresata atat poza cat si citatul de sub ea dar daca imi este adresata mie sa stii un singur lucru;am destule griji pe capul meu,altele mai mari si nu duc grija nimanui decat familiei mele si celor apropiati.

Kostas, nu-ti era adresata nici tie nici altcuiva. De fapt habar n-am care sunt "dusmanii" lui bambilici. Cred ca se stiu ei fara alte interventii. E o foto haioasa atata tot.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Septembrie 29, 2014, 19:11:36 »

MS dle Mental! Insa nu-ti crea adversitati din cauza mea. Mie-mi place sa obs cat ii duce procesorul, ceea ce include si niste riscuri, pt ca sunt procesoare neaerisite, care frig la cea m superficiala atingere. Sa traim cu speranta ca, venind iarna, vor gandi la rece. Sa-i observi atunci (eu n-am sa m fiu in Ro) pe cine vor m da vina cand vor constata ca politrucii isi bat joc de ei, ca idem presarii si ca nici populatia nu se poatae abtine.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Septembrie 29, 2014, 20:25:31 »

Mental am intrebat si eu ca tot omul.

Bambi eu n-am sa fiu adversarul nimanui caci n-am de impartit nimic cu nimeni.Nici chiar tie nu-ti port pica fi pe pace,numai ca de la un timp in coace dupa cum bine se observa,tu ai devenit justitiarul portalului,nimeni nu-ti scapa si interpretezi absolut totul dupa bunul tau plac.
Pacat de comportamentul,limbajul si felul de cum abordezi problemele,multi din cei care te simpatizau se intreba ce ete cu tine;O fice ceva legat de astenia de toamna?

De constatat ai constatat ca suntem bataia de joc a politrucilor c-am tarziu,noi am constatat de multi ani in urma si am scris pe acilea.Ce n-ai observat tu este ca pana si cei care sunt din randurile noastre isi bat joc de noi.Sau poate ai observat dar te faci ca ploua pe meleagurile noastre.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Octombrie 01, 2014, 15:14:28 »

Facem pariu ca-ti pot dovedi ca am constatat si m-am exprimat cu mult inaintea ta in aceasta privinta? Atentie, oi fi eu bambilici, dar nu m-am inscris aici ca sa veselesc, ci ca sa va trezesc! Deocamdata n-am avut succes m mare decat Imnul National, dar insist, pt ca sunt luptator adevarat, nu ma dau batut. Acum poti sa-ti revizuiesti si parerea despre limbajul adoptat. Numai copii si iubitele se tezesc cu soapte dragastoase. Luptatorilor le traznesti o "Desteptarea! ", sa sara direct in izmene, m ale daca-i vezi ezitanti si chiulangii.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Octombrie 01, 2014, 15:39:14 »

Cine a spus ca nu esti luptator adevarat?daca am spus-o eu vre-o data imi cer scuze si-o sa-mie rusite cate minute-ore vrei tu.Singura propozitie care intradevar poate fi interpretabila este cea cu astenia.Daca crezi ca te linisteste imi cer scuze.
Despre ce-ai afirma tu in legatura cu desteptarea,din pacate ai dreptate,la noi in fiecare minut se da http://www.youtube.com/watch?v=f6xb3ncGyGc.Dar hai sa le amintim cum suna o http://www.youtube.com/watch?v=jJ6tja2dasY. Le dam si-o http://www.youtube.com/watch?v=k2a30--j37Q
Pana una alta se canta pentru toti  http://www.youtube.com/watch?v=JEuabG0GhkY  sau poate urmatoare este mai buna http://www.youtube.com/watch?v=i6x_7Mi7mCU
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Decembrie 13, 2014, 16:28:55 »

COLEGI,,,,,pun si eu o intrebare ,legat de  REGIUNEA MOLDOVA ce s-a infiintat,toate bune si
  frumoase ,,,,,,totusi ,,,,,am mai facut parte din UNOLD,UNORD,CORD,BNR(Brasov),BNR(Bucuresti),
  cu rezultatele ce s-au vazut si simtit pe pielea noastra,in care in loc ca REVOLUTIA ROMANA si
  cei ce au infaptuit-o,ce mai sunt in viata,sa FIE PUSA LA LOC DE CINSTE,a ajuns PARIA SOCIETATII
  ROMANE,bestelita si calcata in picioare de te miri cine,in special Presa si Televiziuni,iar
  mai toti GUVERNANTII si PARLAMENTARII ce s-au perindat de 25 de ani au  ciuntit din DREPTURILE
  NOASTRE LEGITIME in fiecare legislatura,,,,,oare infiintare in fiecare REGIUNE,,,,MUNTENIA,
  OLTENIA,BANATUl,DOBROGEA a unor astfel de oraganizatii,care ar colabora corect unele cu altele,
  ,,,,,AR REZOLVA IN TIMP PERCEPTIA ROMANILOR CA REVOLUTIA ESTE NODUL GORDIAN AL DEMOCRATIEI  IN
  ROMANIA ? si ca este singura TARA DIN EUROPA UNDE S-AU PRODUS VICTIME CU MIILE ?,,,,,,,,,
          cu mult RESPECT pentru toti  cei ce poseda TITLU DE REVOLUTIONAR ,,,,,      sandu t

Memorat
« Răspunde #14 : Decembrie 13, 2014, 20:24:20 »

Nu tot ce s-a afirmat aici de catre NVal e si adevarat. De aceea, pana la prezentarea scuzelor de rigoare, sau lamurirea situatiei, postarile respective se suspenda.
Memorat
Pagini: [1] 2 3 4
Schimbă forumul: