Main Content:

Pagini: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 70

PROBE SI DOCUMENTE

• judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • cand eu am fost! voi unde erati?
  • Vezi Profilul
Răspuns: PROBE SI DOCUMENTE
« Răspunde #945 : Septembrie 06, 2014, 10:20:45 »

Înca ceva. Motivul demiterii si excluderii din asociatie la sfîrsitul anului 1990 a fost apartenenta la pcr, detinerea de functie pe linie de partid
(secretar utc) grupul scolar steagu rosu, iabv. Cu furtul fondurilor rezultate din expozitie si sponsorizari este alta poveste, mult mai complexa.
Cum ti-am mai spus de morti numai de bine. Cam la fel a fost si cu Doroftei Catalin. Ranitul dintre linii. Sper ca-ti amintesti ce si cum s-a ranit.
Totusi nu ma pot abtine sa-ti pun o întrebare. Adeverinta ta CNSAS cum arata?

" In lupta, prin lumea mare, am fost doar râniți, dar omorâți nici unul. Uciși am fost doar când am fost vânduți. O spun cu durere: vânzarea de frate e o boala națională, care, dacă nu reușim sa ne vindecam, ne va ucide pe toți. Nu ne-am făcut iluzii ca ni se vor alătura mulți oameni. Unii n-au venit de frica. Si ei trebuie înțeleși. Pe alții nu-i interesează decât propriul interes. Regimurile se schimba, profitorii nu.
 Rămâne apoi marea masa a trudnicilor, a căror viata se reduce la munca si la hrana, într-un ciclu etern și ale căror conștiințe nu se ridica mai sus de blidul de mâncare dinaintea nasului. Cu ei face stăpânirea ce vrea. In primul rând, sa gândească în locul lor."
Memorat

'Only the dead have see the end of war.' Plato'
« Răspunde #946 : Septembrie 06, 2014, 12:43:24 »

Subtil modul în care doresti devierea subiectului. Este foarte bine ca l-ai citat pe Ogoranu. O data cu trecerea lui în nefinta am pierdut un ultim reper de valoare a adevaratei rezistente, a adevaratei lupte anti-comuniste. De aici la evenimentele decembriste este cale lunga si multe diferente. Grin
Memorat
« Răspunde #947 : Septembrie 06, 2014, 14:48:53 »

Apoi membrii asociatiei, dupa schimbarile facute în conducere la sfîrsitul lui 1990, au procedat la o a reactie, dupa aparitia L 42/1990, printr-un protest ce a fost publicat în mass-media si a fost înaintat parlamentului roman, prin intermediul D-lui Câmpeanu, presedintele PNL. Acesta a dat citire acestului protest în sedinta reunita a parlamentului în luna aprilie a anului 1991. Reactia clasei politice a fost pozitiva, s-a procedat la infiltrarea agentilor.
Sa nu ma întrebati de unde proveneau acestia. Noi stim cine sînt Grin

Memorat
« Răspunde #948 : Septembrie 07, 2014, 15:01:58 »

Da, pot continua din momentul în care am fost întrerupt. Cu acceptul scheianului lista postata anterior.

Diplomele au fost tiparite în regia propie a asociației dupa un model original, semnatura presedintelui si stampila fiind obtinute ulterior. Cele 100 de diplome sînt unicat deoarece pe lînga semnatura au prima stampila a presedintelui. Medaliile s-au confectionat cu sprijinul Societatii Numismatice Romane - sectia Brasov.

Memorat
« Răspunde #949 : Septembrie 07, 2014, 15:06:37 »

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #950 : Septembrie 07, 2014, 22:07:33 »

Ce-am observat si vrea sa trag atentia tuturor;Pe diploma de onoare in partea de jos este semnatura lui Ion Iliescu iar in partea de sus sta scris ca perioada a actiune 22-27 decembrie1989.
Deci cum este cu perioada 16-22 ora 12/10 pe care vor politicienii sa ne impuna?
Cine minte,cei din timpurile noastre sau Ion Iliescu cand a semnat aceste diplome?
Dupa cum stim cu totii,istoria tarii noastre a suportat in decursul timpurilor multe modificari dupa bunul plac a celor care au fost la putere,de ce n-ar suporta si acum modificari in folosul actualilor hoti si escroci?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #951 : Septembrie 07, 2014, 22:15:31 »

P.S. Am sarit peste inca un mic amanunt si am sa-l intreb pe Kronstadt;cand au fost confectionate si inmanate medaliile,innainte sau dupa aparitia legii 341?
Daca a aparut innainte de 2006 inseamna ca intrarea noembristilor in legea341 a fost premeditata si trecuta sub tacere de catre politicienii care au avut unele interese.
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #952 : Septembrie 08, 2014, 07:18:38 »

Ce-am observat si vrea sa trag atentia tuturor;Pe diploma de onoare in partea de jos este semnatura lui Ion Iliescu iar in partea de sus sta scris ca perioada a actiune 22-27 decembrie1989.
Deci cum este cu perioada 16-22 ora 12/10 pe care vor politicienii sa ne impuna?
Cine minte,cei din timpurile noastre sau Ion Iliescu cand a semnat aceste diplome?
Dupa cum stim cu totii,istoria tarii noastre a suportat in decursul timpurilor multe modificari dupa bunul plac a celor care au fost la putere,de ce n-ar suporta si acum modificari in folosul actualilor hoti si escroci?

Costele nu te mai mira de nimic , Zgonea , presedintele Camerei deputatilor propunea sa se modifice Codul penal prin ordonanta de urgenta , poate vor dori sa faca acest lucru si cu Constitutia Romaniei .In probleme de Drept se pot consulta cu Marele Plagiator , Victor Ponta , ca si el e bute de carte ca si Zgonea .
Brevetul de revolutionar nu se poate modifica si nici certificatul obtinut legal prin preschimbarea celui de pe Legea nr.341/2004 . Dreptul castigat nu se modifica prin ordonante de urgenta , dar Dottor Ponta cu studii in Catania (Italia-centru al Crimei Organizate)are alt Cod civil sau Penal , cel dat de stapanii lui , cei care il propulseaza de ani de zile si el trebuie sa le cante in struna .
Memorat
« Răspunde #953 : Septembrie 08, 2014, 18:57:31 »

P.S. Am sarit peste inca un mic amanunt si am sa-l intreb pe Kronstadt;cand au fost confectionate si inmanate medaliile,innainte sau dupa aparitia legii 341?
Daca a aparut innainte de 2006 inseamna ca intrarea noembristilor in legea341 a fost premeditata si trecuta sub tacere de catre politicienii care au avut unele interese.

Continui prin a publica un alt document din 1990 ce a fost întocmit și aprobat de autorități, prin care se atestă calitatea de luptători remarcați activi.
Doresc să menționez că atestarea acestora s-a făcut înaintea apariției Legii 42/1990, iar în acel moment nu existau acele avantaje prevăzute de lege.
Recunoașterea lor este de necontestat dat find faptul că erau luptători activi ce și-au riscat viața prin acțiunile lor și ocuparea celor două obiective de bază a fostului regim comunist.
Mă refer la cjpcr și securitate. Mai trebuie să adaug că lista a fost depusă de mine personal la Înaltul Comisariat ONU pentru protejare oficială, în septembrie 1991.

D-le Chipailă Costel, se impun niște precizări. Dacă parcurgeați postările anterioare nu eram obligat să intervin acum. Ion Iliescu, președintele FSN în acel timp, a autentificat acele diplome fără să cunoască sau să presupună că semnătura unui prefect este falsă iar cei care erau menționați s-ar diferenția pe date ore sau mai știu eu ce. Nu avea nici măcar cunoștință de existența unor "doctori" în revoluție, care sunt sigur că-i cunoașteți prea bine, datorită faptului că v-au afectat pecuniar în ultimii ani.
De cele mai multe ori istoria este scrisă de habarniști neinformați ce fac jocurile momentului.
Consider existența pese-ului neavenită. Brașovenii nu se vor dezice niciodată, repet niciodată de noiembriștii din 1987. Mai limpede de atât nu se poate.
Vă propun domnule o perioadă de destindere, de repaos în a ingera tot felul de informații. Dacă nu vă puteți permite, triați cel puțin. Veți constata diferența. Sincer...

Memorat
« Răspunde #954 : Septembrie 08, 2014, 19:07:57 »

Mioc Marius Perioada trecută în diplomă este 22-27 decembrie 1989, deci inclusiv ziua de 21 decembrie cînd au fost împușcați oameni la București, Cluj și alte orașe se dorea minimalizată de FSN. Pe de altă parte Iliescu nu putea da adeverințe decît din 22 începînd, că înainte de 22 el nu făcuse nimic (și diploma asta e o recunoaștere a acestui lucru).
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #955 : Septembrie 08, 2014, 21:34:23 »

Sibenburgen,chiar daca sunt galatean nici eu nu ma pot dezice de noembristi si asta pentru ca ar insemna sa nu recunosc atat datele istoriei cat si faptele lor.Eu am vrut sa scot in evidenta marsavia celor care isi bat joc de noi.Nu crezi ca una sta scris pe hartie si alta se spune din gura pe cand datele probemelor sunt cu totul altele?
Nu cred ca este cazul a-mi lua mai mult repaus de cat am pentru a gasii raspunsuri de mult stiute.Minciunile spuse de istoricii timpurilor trecute cu minciunile spuse de istorici timpurilor de acum tot minciuni sunt si nu difera prea mult,in schimb diferenta se face intre oamenii timpurilor de atunci cu oamenii timpurilor de acum.
Memorat
« Răspunde #956 : Septembrie 09, 2014, 00:45:43 »

Sorine din pacate lista a fost facuta de un sifonar la secu si secretar de utc iar pe lista nu sunt foarte multi colegi care au fost omis intentionat de cozile de topor 
Memorat
« Răspunde #957 : Septembrie 09, 2014, 08:17:36 »
Memorat
« Răspunde #958 : Septembrie 09, 2014, 09:03:04 »

Sorine din pacate lista a fost facuta de un sifonar la secu si secretar de utc iar pe lista nu sunt foarte multi colegi care au fost omis intentionat de cozile de topor 

Postarea de mai sus face parte din propaganda portocaliu-verzuie a propagandistului TI (tentativa impostor) de pe acest forum, Florin 1989, zis HAFLOMAN.
Memorat
« Răspunde #959 : Septembrie 09, 2014, 12:58:19 »

CINE STIE SA FACA UN ZUM PE DIPLOMA DE MAI SUS , SE POATE MARI PINA LA 400 DIN ROTITA MAGICA! MARITI SI O SA APARA NUMELE  CELUI MAI MARE NICKNAME DE PE PORTAL !!!!!!!!!!!
Memorat
Pagini: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 70
Schimbă forumul: