Main Content:

Pagini: 1 ... 65 66 [67] 68 69 70

PROBE SI DOCUMENTE

Răspuns: PROBE SI DOCUMENTE
« Răspunde #990 : Septembrie 10, 2014, 15:26:47 »

@ Bambilici te previn ca o sa te pirlesc la foc iute , cum te prind cu o gresala gramaticala cit de marunta sa te inveti minte sa numai faci pe desteptu'!

Mai zgabeartza eu nu fac dezacorduri gramaticale dar cind ma grabesc mai apas doua taste.N-am dexteritate la "tape ".
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #991 : Septembrie 10, 2014, 15:33:05 »

Nu e pacatul tau cel m mare (nici pe departe), deci poti sa uiti. Eu am uitat deja.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #992 : Septembrie 10, 2014, 15:34:19 »

AI APARUT BAMBILICI, TRIPLETA SECURISTA IN TOATA SPLENDOAREA EI ! DE-A LUNGUL CELOR 25 DE ANI LA BRASOV CRIMINALII AU FOST ACOPERITI DIRECT SAU INDIRECT TINTA PRINCIPALA FIIND PLEVUSCA. LISTELE PREZENTATE MAI SUS ARATA CLAR, CA MISCAREA REVOLUTIONARA A FOST PENETRATA LA VIRF DE ACTIVISTI PCR, UTC-ISTI, SECURISTI, MILITIENI, INFORMATORI SI CRIMINALI. AM PREZENTAT CU CEVA TIMP IN URMA CONDUCEREA MISCARII REVOLUTIONARE BV INCA DE LA INFIINTARE, UNDE PERSONAJE DIN STRUCTURILE DE MAI SUS AU CONDUS DE LA INCEPUT PT A PUNE BATISTA PE TAMBAL! DE ACEEA CEI CARE IN ACELE VREMURI STATEAU LA CAFELE CU SEFII LOR PRIN BIROURI PARTICIPIND DIN PLIN LA MANIPULAREA CELOR DIN STRADA AR VREA SUB LEGIFERAREA ACTELOR SEMNATE DE MENTORI LOR  SA DEVINA EROI!!!! NU TREBUIE SA VA MIRATI CA TUPEUL LOR ESTE MARE, DOAR TREBUIE SA-I VEDETI INCA DE LA INCEPUT!!!!!!!!!!!!

Sorine, le vine saci la rind la moara, n-avea nici o gija !

Mai TIA etc (Tentativa de Impostor, de Avocat etc), avocatii, pana sa stapaneasca legislatia, trebuie sa cunoasca regulile scrierii corecte.
Prostanului de Boacana am sa-i transmit doua lucruri. Unu: pt calomnia de a ma enumera printre secu ("tripleta secu") v-a plati din greu, cu varf si indesat si cu flegmele de rigoare ale populatiei din BMV. Doi: faptul ca el e plevusca, nu-l face m putin vinovat pt ilegalitatile comise. Adevarul iese la suprafata indif cat de tulbure sau agitate e marea, Don't Worry Be Happy, http://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

Ups!  Am o surpriza in corespondenta! Deci m am un client caruia i s-a urat cu binele!

Apostol Marcel

« Trimis către: bambilici  : Septembrie 10, 2014, 16:05:08 »
Mata n-a fost si ea la Iasi mincinos ordinar?
Ce treaba ai tu lingau PCR-ist cu mitingurile si cu revolutionarii? Stai dreaq deoparte si nu te mai baga ca musca,n curul iepii .SECURIST IMPUTIT CE ESTI!!!!
Memorat
« Răspunde #993 : Septembrie 16, 2014, 10:49:35 »

Memoriul și lista luptărilor au fost întocmite la începutul anului 1992, după ce comisia din care am făcut și eu parte în calitate de președinte, moment în care nu existau dubii ceea ce privește numărul sau calitatea noastră. Ulterior, după mai bine de 12 ani același nucleu revoluționar a mai conceput un memoriu și-o listă în care au fost trecuți cei omiși din greșeală sau tehnic. Înscrisul respectiv este la fel de concludent și a constituit baza recertificării din 2004.

Iata acel document amintit mai sus. Am intrat în posesia lui prin amabilitatea unui semnatar ce a avut ideea de a întocmi si legaliza pentru al depune la autoritati. Cei cuprinsi în aceste documente si-au asumat faptul ca au facut parte din nucleul combatant activ. Trebuie sa mai specific faptul ca sînt specificate clar punctele unde au intervenit de cîte ori a fost nevoie în timpul evenimentelor decembriste. Prin legalizarea acestuia semnatarii sînt cei care parte dupa neutralizarea CJPCR s-au facut din nou remarcati prin ocuparea si neutralizarea fostului sediu al securitatii. Îl public datorita faptului ca s-au facut unele comentarii nefondate.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #994 : Septembrie 16, 2014, 18:44:18 »

Ca de obicei, prost obicei, nu exista o data a redactarii, sau dau eu dovada de superficialitate? De cand dateaza?
Memorat
« Răspunde #995 : Septembrie 16, 2014, 19:09:18 »

Daca doresti data fa o notificare la SSPR sau la  notar care l-a autentificat; Atomei Cristina.Eu l-am primit prin fax si calitatea lasa de dorit!
Cert este ca a fost întocmit cind înca mai erai activist PDL Grin
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #996 : Septembrie 16, 2014, 23:30:30 »

Remarca finala este rautacioasa si penibila. Cand am fost eu ACTIVITST P.D.L.? Daca am fost corect si am recunoscut ca propaganda basista (pe atunci o identificam doar ca presa, nu neaparat ca organe ale propagandei cuiva) m-a determinat sa sper ca Basescu va face unele lucruri bune daca va ajunge presedinte, nu inseamna nici pe departe ca as fi fost activist P.D.L. Am mai sperat putin acest lucru in primul sau mandate. Abia cacealmaua condamnarii comunismului m-a determinat sa-mi iau orice speranta de la trisorul care isi permitea sa-si bata joc de toti cei care speram la mai binele tarii. Eu am fost cinstit si am recunoscut acestea de pe atunci, la fel cum recunosc si acum. Am fost cinstit si cand mi-am cerut scuze de la colegi ca m-am lasat inselat. Dar dumneata cand ai fost cinstit? Cand m-ai acuzat mai sus cu o minciuna?
Memorat
« Răspunde #997 : Septembrie 17, 2014, 09:13:40 »

Hai sa zicem ce si cum! Dai dovada ca esti un nesimtit de genul bag batul prin gard si-mi maculez trecutul. Pai se poate activistule? Nu pot uita ce fanatic erai cînd se pomenea de nasul tau din suflet. Portoricani ca tine o gramada mare pe forum. Daca nu va mai baga nimeni în seama deveniti impertinenti. Ori puneti întrebari ori prin frustarile acumulate faceti troll. Usurel cu bocancii prin istorie. De fapt scopul vostru este sa deveniti istorie. Ati existat vreodata sau nu? Pîna se rezolva problema voastra, ciocul mic si joc de glezne Cheesy 
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #998 : Septembrie 17, 2014, 09:51:12 »

Exagerezi, Kronstadt. E singurul dintre cei pe care-i combateam la inceputul primului mandat al piratului, cel de pres al Ro, singurul care si-a cerut scz pt acea ratacire. L-ai auzit pe Decat sa-si ceara scz? Sau pe nevasta lui? Dar pe cei din BMV-ul tau? Semi-Demi, TI, Boacana etc? Macar Decat si alti cativa bucuresteni s-au retras de aici si-si ling ranile in Bucalele lor de curve masculine, dar BMV-istii tai sunt m batosi decat inainte. Nu vezi ca o sustin pe fata, fara pic de rusine, pe Curva Nationala si partidul ei conceput cu vibratorul piratului? In comparatie cu ei, oricat ar parea de exagerat inainte de o analiza aprofundata, Remus e un lord.
Memorat
« Răspunde #999 : Septembrie 17, 2014, 10:52:02 »

Poate!? Exista o vorba prin batrîni; prima dragoste nu se uita niciodata. Stii ce ma inervat? Impertinenta lui si-a unui nume de satelit. Vor date. Dar ore, minute si secunde, nu? În afara de copy-paste, ce?Fac pariu ca sînt una si aceeasi persoana. Cu basca sau fara basca Grin
Iar pomenesti de cip ciripii 21-BV-PMP? Ciripesti ceva semi cu metru cub de documente puse la camara sau astepti momentu oportun pentru a santaja?
Bambis mai bine ti-ai da cu parerea fata de ultimele documente Wink
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1000 : Septembrie 17, 2014, 11:34:16 »

Cred ca ai obs ca "judecator" e de alta parere, ar vrea sa discutati despre magariile din BMV numai intre voi, cei de acolo. Am primit m multe doc de la Diplomatul 007, dar nu stiu daca am sa le m postez, m ales ca de cand s-a retras de pe forum si colaborarea cu el a devenit m difi. Nu am intes ce ai dorit sa spui in acest fragment: "Iar pomenesti de cip ciripii 21-BV-PMP? Ciripesti ceva semi cu metru cub de documente puse la camara sau astepti momentu oportun pentru a santaja?" Ciripeste Semi-Demi, sau ciripesc eu despre el? Te rog sa precizezi ca sa inteleg. Eu n-am un m3 de doc din BMV. Daca as fi avut, le aveati pe toate puse pe un site facut special pt ele. Si ce distractie m iesea...! Nici gand de santaj. Ce sa obitn de la ei? Autografe de vedete ce se cred?
Despre ultimele doc ce sa comentez? Voi stiti. Eu am vazut doc postate de m demult si e firesc ca am obs niste info ai secu pe tabelele de acum pe care ii duceti de la inceput cu voi, dar cam asa e peste tot in tara. Au avut grija sa ne tina sub obs si in timpul Rev, dar aceasta nu e o noutate.
Memorat
« Răspunde #1001 : Septembrie 17, 2014, 11:47:00 »

Despre documente ma refeream la Semi.Ai înteles in gura ca si cucu Grin
Daca ai documente privitoare la BV postaza-le, daca nu lasa-te de meserie Cheesy
Nu îmi amintesc ca CNSAS sa fi existat in 90  Grin
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • cand eu am fost! voi unde erati?
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1002 : Septembrie 17, 2014, 11:53:00 »

Mister K. Ce sa o mai dam de gard cei ce se afla in doc oficiale (veritabile) care au fost facute de autoritat pana in toamna lui 95 sunt 60℅ revi cu merite deosebite iar 40℅ ramane de discutat ce fapte de vitejie sau cui au servit
Memorat

'Only the dead have see the end of war.' Plato'
« Răspunde #1003 : Septembrie 17, 2014, 12:01:18 »

Ai dreptate,nu te combat dar eu as merge pe 50% dintre "oficiali"!
Memorat
« Răspunde #1004 : Septembrie 17, 2014, 12:03:34 »

Acum după publicarea unor documente prin care s-a demonstrat indubitabil cine sunt persoanele care s-au implicat în revoluția brașoveană, asumându-și benevol, riscurile unor repercusiuni majore dacă schimbarea regimului tiranic nu se realiza, este cazul să tragem niște concluzii.
Concret și la obiect, odată cu neutralizarea celor două puncte de decizie și acțiune ale regimului comunist, ocuparea acestora de către civilii care și-au asumat schimbarea și au acționat în acest sens, sunt mai presus de mare masă, ce cu toate că a manifestat nemulțumirea generală în stradă, prin acțiunile lor s-au diferențiat.
„Revoluționari activi, care cu riscul sacrificiului vieții, au luat parte nemijlocită la zdrobirea dictaturii ceaușiste, a comunismului și a ocupării sediilor de bază ce le erau aservite”. Aici se face departajarea.
Ei au dat dovada bunei lor intenții de schimbare efectivă. În același timp, tot ei, acei civili, foarte eterogeni în componență, nu au acționat împotriva autorităților existente din acea vreme, cu anumite scopuri absconse sau urmărind recompensări postume. De precizat că majoritatea dintre ei datorită condițiilor existente, s-au înarmat, participând efectiv la confruntările armate, în diferite puncte de conflict sau la apărarea obiectivelor ocupate în prealabil. Prin asumarea deciziilor în aceea perioadă de tranziție la toate nivelele, așa numitul „vid de putere”, au dat dovada efectivă a unei remarcări față de masa mare de demonstranți.
Ambiguitatea legilor ulterioare, post decembriste, prost întocmite și aprobate, intenționat, au demonstrat de-a lungul timpului faptul că au fost interpretate eronat prin punerea lor în aplicare.
Unanim recunoscuți de autorități cei care (nu) au intenționat o promovare în ierarhia profesională, civică sau politică, au consimțit ca identitățile lor, încă de la începutul anului 1990,  să fie făcute publice în fața organelor statului (procuratură), având tot interesul în elucidarea legală a evenimentelor. Ulterior tot ei s-au asociat pentru ași apăra drepturile câștigate cu sacrificiul existenței lor, neprecupeţit.
În acelaşi timp nu au consimţit ducerea în derizoriu a unor principii de bază existențiale, mă refer  la onoare, demnitate și verticalitate. Nu cred, de fapt nu vreau să cred, că vreodată vor fi comparați cu cei care după aproape 7-10  ani, odată cu anumite avantaje ce s-au profilat într-o anumită lege, și-au amintit chipurile că au fost revoluționari. Aceste persoane revoluționare sunt obligate, datorită faptului că participarea sau remarcarea deosebită este pusă sub semnul întrebării, să producă probe veridice, indubitabile a unei eventuale recunoașteri. Nu este datoria celor care de la bun început au dat dovada atestării revoluționare prin atitudinea ce au avut-o dea lungul timpului. Autoritățile competente în domeniile de referință sunt abilitate de a confirma sau infirma.
Fac apel pe această cale la factorii de decizie să clarifice odată pentru totdeauna această situație jenantă. Nu uitați, se apropie a 25-a comemorare a tragicelor evenimente iar modalități de presiune se pot face legal, moral și fizic. Să vă ferească Dumnezeu de revoluția desculților. Sper să nu fim puși din nou în situația de a realiza prin forța împrejurărilor dezideratele decembriste nerealizate până-n prezent. Sper, dar nu sunt sigur.
Memorat
Pagini: 1 ... 65 66 [67] 68 69 70
Schimbă forumul: