Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 508

ORDONANTA

• Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
ORDONANTA
« : Decembrie 29, 2014, 13:56:50 »

Stiu de la 2 colegi juristi care lucreaza la ea de 2 saptamani
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #1 : Decembrie 29, 2014, 14:04:10 »

DUCETI-VA SI IMPUSCATI-VA SI LUATI SI JURISTII CU DUMNEAVOASTRA. PRIVITI MAI FRATILOR CU MAI MULT OPTIMISM SPRE VIITOR SI NU MAI PUNETI BOTUL LA TOTI JURISTII FACUTI LA APELUL DE SEARA SAU LA TOTI ACEIA CARE VOR SA SE DEA IMPORTANTI ARUNCAND NUMAI PROSTII PE ACEST FORUM.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 29, 2014, 14:09:39 »

Ce fel de informație este aceasta? Seamănă izbitor cu:

https://www.youtube.com/watch?v=tt1L0z0sTfY
Memorat
  • Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 29, 2014, 14:18:25 »

Eu nu sunt nici "Gigel 12" nici "OLOIOLOI" , semnez cu numele meu in perfecta cunosinta de cauza, nu ma ascund dupa un pseudonim fara telefon si adresa. Nu fac afirmatii gratuite ca sa vaza lumea ce destept e eu si cum stie sa scrie si  sa ceteste. Asa ca, la culcus, prostilor!
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Decembrie 29, 2014, 14:19:08 »

Cum se numesc acesti juristi care mai sunt si colegi cu no
i.    
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Decembrie 29, 2014, 14:21:56 »

Eu nu sunt nici "Gigel 12" nici "OLOIOLOI" , semnez cu numele meu in perfecta cunosinta de cauza, nu ma ascund dupa un pseudonim fara telefon si adresa. Nu fac afirmatii gratuite ca sa vaza lumea ce destept e eu si cum stie sa scrie si  sa ceteste. Asa ca, la culcus, prostilor!

Cine sunt prostii, nu am inteles.  Tu sa spui numele celor doi ilustri juristi colegi de-ai nostri.  Daca nu , nu mai scrie pe forum, dute la plimbare prin zapada.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Decembrie 29, 2014, 14:30:05 »

Da, așa e, măi "...nici cât o boabă..."!
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Decembrie 29, 2014, 14:50:21 »

Cine sunt prostii, nu am inteles.  Tu sa spui numele celor doi ilustri juristi colegi de-ai nostri.  Daca nu , nu mai scrie pe forum, dute la plimbare prin zapada.

"Pomenitii juristi nu pot fi decat din institutia publica centrala adica secetariatul de stat !. E greu de inteles ?. Numai ei ... "lucreaza" !. Dar nu in folosul nostru !.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Decembrie 29, 2014, 14:56:33 »

Va fi prapad, mii de procese.  Acesti juristi au verificat dosarele ca sa vada  cine si unde a luptat ? 
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Decembrie 29, 2014, 14:58:02 »

Dl. Boaba,  asteptam. Numele juristilor.
Memorat
« Răspunde #10 : Decembrie 29, 2014, 15:34:30 »

Va fi prapad, mii de procese.  Acesti juristi au verificat dosarele ca sa vada  cine si unde a luptat ? 
       CCR PERMITE ......VA FI MODIFICARE LEGISLATIVA......AMINTITI-VA CE VA SPUNEAM SI DE INTERVIUL DE LA "NASUL TV"....DE PRECIZAREA LUI VALCOV SI ARGUMENTELE CCR IN TOATE DECIZIILE !
....lASATI-O VESTEDA CU MIILE DE PROCESE    MAI BINE TINETI CONT DE MIILE DE DOSARE CU CARACTER PENAL DE LA DNA ....BASCA AFACEREA COSTIN REINTOARSA IN INSTANTE ..........LA CASELE DE PENSII LISTELE AJUNG PRIN 7-8 IANUARIE.
INFORMATIE PANA LA PROBA CONTRARIE CORECTA.
Memorat
  • Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Decembrie 29, 2014, 15:38:53 »

Sunt colegi cu mine, juristi, nu cu noi, revolutionari, lucreaza la Guvern si isi fac meseria. Fac ceea ce li se cere si o fac bine. Nu e vina lor ca cei care le cer asemenea aberatii sunt ceea ce sunt.
Si o sa va invit ca, de acum in colo, cei care mi se adreseaza sa binevoiasca sa se semneze cu numele intreg daca vor sa ii mai bag in seama.
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Decembrie 29, 2014, 16:00:25 »

CCR PERMITE ......VA FI MODIFICARE LEGISLATIVA......AMINTITI-VA CE VA SPUNEAM SI DE INTERVIUL DE LA "NASUL TV"....DE PRECIZAREA LUI VALCOV SI ARGUMENTELE CCR IN TOATE DECIZIILE !
....lASATI-O VESTEDA CU MIILE DE PROCESE    MAI BINE TINETI CONT DE MIILE DE DOSARE CU CARACTER PENAL DE LA DNA ....BASCA AFACEREA COSTIN REINTOARSA IN INSTANTE ..........LA CASELE DE PENSII LISTELE AJUNG PRIN 7-8 IANUARIE.
INFORMATIE PANA LA PROBA CONTRARIE CORECTA.

Gigi,
Am mai auzit, tot de la tine, ca "surpriza pentru resturile tarii" va fi de Sf Ioan si ca Legea 341/2004 se va denumi, de atunci, "LEGEA GRATITUDINII SI RECUNOSTINTEI SFANTULUI IOAN BOTEZATORUL".
O singura nedumerire juridical am: Cum vor reusi acesti juristi sa anuleze titlurile de LRFD care au fost conferite prin Decret Prezidential? Care va fi motivatia prin care se va decide "retragerea" acestui titlu? Cumva pe motiv de distanta de Vestul tarii sau pe motiv ca numai linga voi au murit martiri?
Dar, cum vad, voi cei care-l sustineti neconditionat pe Sanda(de, patriotism local sau, ma rog, patriotism... indemnizational!) si care cinteti refrenul martiriului, sa nu uitati ca, dupa cum sustine un fost sef de serviciu secret, in decembrie 1989 Ungaria a vrut sa-si anexeze Ardealul si ca numai explozia de revolta din toata tara a facut ca voi, acum, sa va bateti in piept cu caramida de oras martir, uitind ca revolta din Timisoara a fost declansata de un pastor reformat si de niste indivizi instruiti de servicii secrete straine carora voi le-ati tinut isonul(afirmatiile aceluiasi sef de serviciu secret din timpul mandatului de presedinte al lui Ion Iliescu) si l-ati amplificat. Dupa parrea voastra Revolutia Romana a fost, de fapt, Revolutia din Vestul tarii(Timisoara, Lugoj, Caransebes, Resita, Arad, Sibiu, Brasov si - treca de la voi! - Bucuresti!).

Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Decembrie 29, 2014, 16:02:02 »

...Si o sa va invit ca, de acum in colo, cei care mi se adreseaza sa binevoiasca sa se semneze cu numele intreg daca vor sa ii mai bag in seama.

Enjoy!
Memorat
  • marta.pop
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Decembrie 29, 2014, 16:07:25 »

Domnule Boaba,
in primul rand numele meu este cel pe care il vedeti si sunt urmas trecuta de 26 de ani care nu pot munci din motive neimputabile mie, handicap accentuat cu pierderea capacitatii de munca, definitiv.

va rog puteti sa-mi spuneti cum afecteaza ordonanta urmasii in situatia mea? Avamd in vedere ca cei ca mine dar urmasi ai celor din noiembrie au luat indemnizatia mereu?

Multumesc anticipat pt raspuns
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 508
Schimbă forumul: