Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 509

ORDONANTA

• Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #15 : Decembrie 29, 2014, 16:21:14 »

Imi pare rau, Marta, dar nu iti pot raspunde pana la aparitia textului legislativ. De situatia ta ar trebui sa se ocupe oficiul juridic al fostului SSPR si Secretarul de stat. Te sfatuiesc sa-i faci urgent o vizita cu toate actele in mana si anuntand in prealabil si Avocatul poporului. Iti urez o zi buna. 
Memorat
« Răspunde #16 : Decembrie 29, 2014, 16:24:28 »

Sigur juristi sunt Petre Roman,Mazilu,Iliescu, Haraga,etc Grin
Goagaliti putin depre Mircea-Boaba Cheesy
Acest forum exista de ani de zile persona respectiva s-a logat pe 19 decembrie -2014 , un bun început cu insulta si manipulare Cheesy

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=profile;u=7659

Nume:    Mircea Boaba
Rang:    Membru nou
Cont creat la:    Decembrie 19, 2014, 12:15:34
Activ ultima dată:    Decembrie 29, 2014, 16:15:58

din a doua postare aflam ca forumisti sunt prosti si dinsul detine " adevarul absolut"
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1280.msg178234#msg178234

Mircea Boaba
    Membru nou
    *
    Conectat Conectat
    Vezi Profilul Adresa de email Mesaj personal (Conectat)

Citat

« Răspunde #3 : Decembrie 29, 2014, 14:18:25 »
Eu nu sunt nici "Gigel 12" nici "OLOIOLOI" , semnez cu numele meu in perfecta cunosinta de cauza, nu ma ascund dupa un pseudonim fara telefon si adresa. Nu fac afirmatii gratuite ca sa vaza lumea ce destept e eu si cum stie sa scrie si  sa ceteste. Asa ca, la culcus, prostilor!

Dl. indemnizatia a fost taiata de pe vremea lui Boc, unde ati fost pina acum?
Deodata ati aprut asa din neat cu ordonata Cheesy
Asta este la fel cu " teroristi de la televeziune" Cheesy
2000 de teroristi ai grija ce iti doresti sa nu te viziteze 2000 de revolutionari Cheesy

Memorat
« Răspunde #17 : Decembrie 29, 2014, 16:29:57 »

Exista internet gougaliti si pe urma dati crezare la postari!
Cautati cine va aduce informatia si cita crezare puteti avea in persona respectiva!

Sarbatori fericite,bucurati-va si nu mai credeti tot ce scrie unul si altul pe forum!
Bugetul pe 2015 este constitutional desi liberali sunt foarte suparati Grin

http://www.stiripesurse.ro/noul-pnl-reac-ie-acida-dupa-lovitura-primita-din-partea-cur-ii-constitu-ionale_943028.html
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Decembrie 29, 2014, 16:31:12 »

Domnule Boaba,
in primul rand numele meu este cel pe care il vedeti si sunt urmas trecuta de 26 de ani care nu pot munci din motive neimputabile mie, handicap accentuat cu pierderea capacitatii de munca, definitiv.

va rog puteti sa-mi spuneti cum afecteaza ordonanta urmasii in situatia mea? Avamd in vedere ca cei ca mine dar urmasi ai celor din noiembrie au luat indemnizatia mereu?

Multumesc anticipat pt raspuns

Domnule ca esti urmas, iti aduc omagiile mele pentru parintele  mort in revolutie.  Dar  ca ai un handicap pentru care ai luat si nu se pune problema ta in 2015,  da-mi voie sa ma-n doiesc ca nu poti munci. Ce fel de handicap nu te-ar lasa sa muncesti ?  Poate daca nu ai picioare sau maini, dar vad ca scrii deci nu se pune problema, nici phsihic ca la fel nu ai scrie. Lamureste-ne daca tot ai spus-o.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Decembrie 29, 2014, 16:37:24 »

Sunt colegi cu mine, juristi, nu cu noi, revolutionari, lucreaza la Guvern si isi fac meseria. Fac ceea ce li se cere si o fac bine. Nu e vina lor ca cei care le cer asemenea aberatii sunt ceea ce sunt.
Si o sa va invit ca, de acum in colo, cei care mi se adreseaza sa binevoiasca sa se semneze cu numele intreg daca vor sa ii mai bag in seama.

Domnule, sunt curioasa unde ma incadreaza colegii tai, juristii, pe mine care  am luptat in cel mai mare oras martir. Dar  locuiesc  intr-o localitate mica. Ca mine sunt foarte multi revolutionari.  Daca ne trec cu vederea ce crezi ca noi vom face la fel ? Nu, sa le spui  ca ii asteapta procese lungi cu despagubiri uriase.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Decembrie 29, 2014, 16:41:42 »

intr-adevar s-a lucrat la o ordonanta prin care sa se incere limitarea intrarii in plata. Insa desi stiam de peste doua saptamini treaba m-am abtinut si ma abtin sa comentez ceva ce oficial nu exista. Ordaonanta a fost depusa la sgg, dar deocamdata Sanda a fost trimis la plimbare cu ea cu tot. Mai mult, trebuie precizat ca la ea au lucrat DENISA TANASE, ADRIAN SANDA, SI UN FOST BASIST ACTUAL SLUGOI AL LUI GABRIEL OPREA, anume unul care tot apare pe la TV, si cica ar fi fost ministru pentru relatia cu parlamentul.....ghiciti cine....
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Decembrie 29, 2014, 16:56:17 »

intr-adevar s-a lucrat la o ordonanta prin care sa se incere limitarea intrarii in plata. Insa desi stiam de peste doua saptamini treaba m-am abtinut si ma abtin sa comentez ceva ce oficial nu exista. Ordaonanta a fost depusa la sgg, dar deocamdata Sanda a fost trimis la plimbare cu ea cu tot. Mai mult, trebuie precizat ca la ea au lucrat DENISA TANASE, ADRIAN SANDA, SI UN FOST BASIST ACTUAL SLUGOI AL LUI GABRIEL OPREA, anume unul care tot apare pe la TV, si cica ar fi fost ministru pentru relatia cu parlamentul.....ghiciti cine....

Confirm ceea ce spui! Din pacate pentru acesti "juristi vopsiti"(inclusiv Eugen Nicolicea, cel care a facut facultatea la Dimitrie Cantemir prin studii de la disatnta) impasul il constituie tocmai acele Brevete semnate de presedintele tarii, documente care nu pot fi anulate printr-o lege ci trebuie retrase, individual, cu precizarea expresa a cauzelor care a condus la cererea de retragere, printr-un alt decret prezidential. Ori, aceste documente vor "cintari" foarte greu la procesele de care vor avea parte guvernantii - si in primul rind cel care va decide aprobarea OUG - si Statul Roman atit la Instantele din tara, cit si la CEDO.
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Decembrie 29, 2014, 17:19:06 »

P.S.
Pentru a vedea cit de greu se anuleaza un titlu de LRFD care are un Brevet semnat de presedintele tarii, va rog sa observati cam cit timp le-a trebuit celor de la SSPR sa ceara anularea titlurilor celor care au fost dovediti ca fosti colaboratori ai securitatii. Singura "sansa" a actualei conduceri a SSPR este ca toti LRFD din orasele nemartir sa fie declarati... impostori(dar si atunci trebuie ca o instant de judecata sa se pronunte!).
Solutia unica ar fi ca in Legea 341/2004 sa se stipuleze cuantumuri diferite pentru indemnizatiile LRFD din orasele martire(dar nu numai cele alese de Sanda!), dar si acest aspect va fi contestat juridic.
Memorat
« Răspunde #23 : Decembrie 29, 2014, 17:22:31 »

...........Ca ceata sa fie perfecta.....Vor ramane putini in plata dar....CRED ca nu va fi anulat nici un certificat.PROBABIL....vor fi cu beneficii materiale ....si fara.
Consultati juristii
Memorat
  • Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Decembrie 29, 2014, 17:37:27 »

Se pare ca am deschis o cutie a Pandorei (o sa le explic d'alde"OLOIOLOI, Mindrei si Brasov nemtesc" separat ce-i aia).
   Am intrat pe forum de-abia acum pentru ca asa am vrut si nu cred ca e cazul sa dau cuiva socoteala.
   V-am avertizat asupra aparitiei unei OUG ca sa fiti in tema, pentru ca asa am considerat necesar. Aceasta modifica temporar un text de lege,in sensul limitarii unor plati, nu anuleaza legea, nu anuleaza brevete si nici nu va retrage calitatea de luptator, asa cum vad ca le trece unora prin cap (parca am mai vazut filmul asta).
Sper ca am fost destul de explicit.
Si acum sa asteptam sa vedem. Sper sa n-am dreptate.
  VA DORESC TUTUROR UN AN MAI BUN
  Mircea Boaba

Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Decembrie 29, 2014, 17:39:30 »

Eu nu sunt nici "Gigel 12" nici "OLOIOLOI" , semnez cu numele meu in perfecta cunosinta de cauza, nu ma ascund dupa un pseudonim fara telefon si adresa. Nu fac afirmatii gratuite ca sa vaza lumea ce destept e eu si cum stie sa scrie si  sa ceteste. Asa ca, la culcus, prostilor!
DE UNDE AI APARUT MAI CHIELE ZBARCITA DE PREPUT DE UNDE MOSETA PE GHIATA AI REFULAT SA NE FACI PROSTI  LA CULCUS SI PROST E AIA CARE TEO FATAT DOBITOCULE MASOARATI CUVINTELE CA POTE IEI UN DILIT DE ITI SAR FULGI
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Decembrie 29, 2014, 17:41:08 »

...........Ca ceata sa fie perfecta.....Vor ramane putini in plata dar....CRED ca nu va fi anulat nici un certificat.PROBABIL....vor fi cu beneficii materiale ....si fara.
Consultati juristii

Nu se poate face o triere fara o comisie si o lege noua.  Nu se poate  cineva sa hotarascaca cel de la Ti misoara este revolutionar ca l-a aparat pe Tokes, si cel de la  Bascacaratii din Deal, unde a fost in acelasi pericol, pentru ca si acolo era armata, militie si liderii comunisti,  nu este revolutionar.  Eu tot vreau sa stiu cine hotaraste treaba asta.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Decembrie 29, 2014, 17:45:39 »

Se pare ca am deschis o cutie a Pandorei (o sa le explic d'alde"OLOIOLOI, Mindrei si Brasov nemtesc" separat ce-i aia).
   Am intrat pe forum de-abia acum pentru ca asa am vrut si nu cred ca e cazul sa dau cuiva socoteala...
  Mircea Boaba 

Ești ars și înțepat rău, măi "...nici cât o boabă...". Şi mai faci pe sămăriteanul, nu crezi că a cam apus soarele...?! Ai ieșit cam târziu din găoace...!
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Decembrie 29, 2014, 17:47:40 »

Am intrat pe forum de-abia acum pentru ca asa am vrut si nu cred ca e cazul sa dau cuiva socoteala.
   V-am avertizat asupra aparitiei unei OUG ca sa fiti in tema, pentru ca asa am considerat necesar. Aceasta modifica temporar un text de lege,in sensul limitarii unor plati, nu anuleaza legea, nu anuleaza brevete si nici nu va retrage calitatea de luptator, asa cum vad ca le trece unora prin cap (parca am mai vazut filmul asta).
Sper ca am fost destul de explicit.
Si acum sa asteptam sa vedem. Sper sa n-am dreptate.
  VA DORESC TUTUROR UN AN MAI BUN
  Mircea Boaba

Domnule, i n primul rand nu este necesar sa te iscalesti de cate ori scrii pentru ca se vede, citeste un pic mai sus.  In al doilea rand, ce spui e chiar grav. Colegii tai juristi cum pot la unii sa dea indemnizatie si la unii nu, care precizez, au facut acelasi lucru oriunde au fost, in orice localitate au fost.   Zici ca esti jurist dar nu lucrezi pentru ca esti handicapat , atunci intreaba-ti colegii cum vor face treaba asta.  Daca tot ai intrat intre noi, joaca, nu ai incotro sau iesi de pe Forum.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Decembrie 29, 2014, 17:59:27 »

Am intrat pe forum de-abia acum pentru ca asa am vrut si nu cred ca e cazul sa dau cuiva socoteala...
  Mircea Boaba 

Ești ars și înțepat rău, măi "...nici cât o boabă...". Şi mai faci pe sămăriteanul, nu crezi că a cam apus soarele...?! Ai ieșit cam târziu din găoace...!
LASATIL IN PLATA LUI PE MOCOFANU ASTA DE PREPUTU ZBIRCIT CA ESTE DEALA DEALUI PERJU DIN REPUBLICA PLOIESTI SO DAT SI EL JOS DE PE OUA SI SE BAGA IN SEAMA CA CHILOTI IN C..
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 509
Schimbă forumul: