Main Content:

Pagini: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 511

ORDONANTA

• Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #1785 : Ianuarie 22, 2015, 22:09:52 »

Ole ca va fi 16000 ca va fi o persoana este de ajuns ca scanteia ADEVARULUI sa aprida odata ce trebuia sa se apinda de mult;FLACARA DREPTATII.

Stii ce spune o vorba din batrani?vulpea ce nu ajunge la poama zice ca-i acra,deci cand cineva nu poate sa se afirme in ceva ce este facut de o alta persoana,acel cineva va deveni un distrugator.

Costele te chinui degeaba,strici orzu pe gaste,nu sti vorba aia?cainele moare de drum lung si prostu de grija altuia:)))ne vedem pe 24   PUIE MONTA
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1786 : Ianuarie 22, 2015, 22:27:34 »

Domnilor, totul este în regulă cu lupta noastră pentru abrogarea ordonanţelor ticăloase... Dar ce facem noi pentru scoaterea din lege a celor care au certificate pe L.341, fără a fi avut certificat pe L.42 şi fără să fi avut brevet? Suntem oare atât de naivi încât să credem că vom câştiga lupta în proporţie de 100% şi că după decretarea victoriei noastre guvernanţii se vor grăbi să plătească 17.000 - 18.000 de indemniyaţii în loc de 7000 - 8000 cât ar fi normal?
   Dacă odată cu lupta noastră pentru demontarea monstrului legislativ denumit "Luptător cu rol determinant" nu propunem guvernanţilor şi o modalitate (de ex. o scurtă ordonanţă cu unul - două articole) prin care nevrednicii care au devenit revoluţionari după 2004 să fie eliminaţi, părerea mea este că nu vom obţine nimic şi că nici nu merităm nimic. Dacă printre forumişti este vreunul care are certificat obţinut după 2004, îl rog să mă combată.

Daca SSPR nu a fost in stare sa faca necesara curatenie, atunci singura care poate face aceasta curatenie, este Justitia! Ca atare, dupa ce se definitiveaza inventarierea tutror LRFD care au Certificat in baza Legii 42/1990 si l-au preschimbat in conformitate cu prevederile Legii 341/2004, se inainteaza Instantei de Judecata toate persoanele care au obtinut calitatea de LRFD in afara prevederilor legale. Instanta va fi cea care va decide daca persoana suspicionata de a fi obtinut Certificatul in afara cadrului legal va pierde, sau nu, calitatea de LRFD. Cu alte cuvinte, SSPR trebuia sa puna in plata, imediat, LRFD care au obtinut Certificatele pe Legea 42/1990 in 1990-1992 si 1996-1997 si care si-au preschimbat Certificatele conform prevederilor Legii 341/2004.
[/quote

ESTE LEGAL  SI   PERFECT CONSTITUTIONAL  CEIA  CE  ATI  MENTIONAT  DUMNEAVOASTRA, DAR  DUPA  2004  S-AU  ACORDAT   CERTIFICATE  DE  CATRE  COMISIA  PARLAMENTARA  IN  CADRUL  CONTESTATIILOR  CARE  SUNT  DE  ASEMENI  PERFECT  LEGALE.
    NU  MA  REFER  LA  LISTELE  DE  LA   S.S. P.R  DUPA  2010.
  rectific:  M-AM  REFERIT  LA  CEI  CARE  AU  AVUT  CERTIFICAT  CONFORM LEGII  42, decret 2000  si nu  au  avut  loc  in legea  341/2004  si  au ajuns la contestatie.

Dle @PETRE,
Eu am fost foarte clar in exprimare, si anume:
CEI CARE AU OBTINUT LEGAL CERTIFICAT PE LEGEA 42/1990 SI L-AU PRESCHIMBAT CONFORM PREVEDERILOR LEGII 341/2004.
Este foarte clar ca situatia dvs(pentru ca sunt convins ca pe aceasata o sustineti) este cuprinsa in ceea ce am afirmat eu pentru ca dvs ati avut Certificat pe Legea 42/1990 dar, din varii motive care nu va pot fi imputabile, nu ati obtinut confirmarea acelui Certificat pe Legea 341/2004 decat numai dupa ce ati contestat probabil o procedura care v-a interzis confirmarea - in termen - a Certificatului pe Legea 341/2004.
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1787 : Ianuarie 22, 2015, 22:36:22 »

Iata ca "viata" ne-a scos in cale un "revolutionar cu guler alb"(Toni Grebla, judecator la CCR!) care nu a avut Certificat pe Legea 42/1990 dar care a fost declarant LRFD si - culmea! - a facut parte si din CPRD! Cu alte cuvinte, dragi LRFD care nu veti obtine calitatea de "Rol Determnant", lasati la poarta sediului SSPR orice speranta intrucat toti cei cu "gulere albe" vor fi declarati Detrminanti iar voi, plebeii veti bate salile tribunalelor in speranta castigarii unui drept interzis de "Clica Sanda & Co din Timisoara"
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1788 : Ianuarie 22, 2015, 22:46:22 »

...scanteia ADEVARULUI...
...FLACARA DREPTATII....

Nu știu cum se face că, de mai mult de trei ani de zile, aceiaşi aprind scânteia şi tot aceiaşi reuşesc să o şi înăbuşe. Ciudat de şmechereşte! Timpul nu poate fi dat înapoi, iar noi ascultăm aceaşi placă zgâriată.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1789 : Ianuarie 22, 2015, 22:54:04 »

Costele te chinui degeaba,strici orzu pe gaste,nu sti vorba aia?cainele moare de drum lung si prostu de grija altuia:)))ne vedem pe 24   PUIE MONTA

Sigur că da, generale! Se ascultă aceași placă zgâriată!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1790 : Ianuarie 22, 2015, 22:59:28 »

Vreau sa va arat o postare de pe Facebook care mi-a fost trimisa acum prin e-mail. E un gand frumos despre cum ar fi asteptat tara sa reactioneze timisorenii la nedreptatea pe care tot ei, prin cativa de acolo, o fac revolutionarilor in general.

Cojocaru Liliana
Asa este pentru a reusi sa afli ce este urat trebuie sa stii ce este frumos. Frumos ar fi fost ca luptatorii din Timisoara sa recunoasca ca sunt in viata pentru ca s-au ridicat toti din tara. Dar pentru a intelege un asa lucru trebuie sa stii pana unde sunt meritele tale si unde nu mai sunt si pentru asta trebuie sa fi drept. Dar pentru asta drept este sa recunosti ca a face galagie nu inseamna muzica. Ori Revolta a fost galagia , restul tarii a facut concertul! Deci frumos este sa recunoasteti ca galagia nu ramane in topurile muzicale , ci cel mult va fi pastrata pentru a demonstra ca originalul iti apartine. Deci este urat ca cei care au fost gata gata sa piarda batalia acum sa -si aroge singuri drepturi si dupa ei sa traga cohorta de impostori pe post de determianti, dandu-si un titlu oarecare pentru scopul de a lua lunar un beneficiu banesc, facandu-si lor dreptate si celorlalti nedreptate. Frumosul, adevarul si dreptatea sunt fatetele aceleiasi fiinte si nu pot coexista cu nedreptatea facuta si perversitatea modului cum s-a ajuns acolo. Voi nici acum nu stiiti ce ati facut ... la ce ati fost partasi.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1791 : Ianuarie 22, 2015, 23:08:32 »

Transcriere completa a inregistrarii emisiunii radio a d-lui Alex Oprea (Dezvaluirile domnului Gheorghe Tanasoiu - I ) disponibila la https://www.youtube.com/watch?v=26JfQKDEgfk.  R = realizatorul emisiunii; T = dl. Tanasoiu Gheorghe, Secretarul General al SSPR.

Aflam de aici cum functioneaza SSPR; si probabil multe alte institutii ale statului.

R: - Ora 22 si 50 de minute in acest moment suntem in direct cu domnul Gheorghe Tanasoiu, Secretar Seneral la SSPR sau, ma rog, fost.
R: Buna seara
T: - Buna seara
R: - Domnul Tanasoiu, am aflat vestea..., sunt pareri mai mult pro decat contra, in sensul ca multi spun ca dvs. ca ati fost demis ca ati fluierat in biserica
T: - Da, pot sa spun si treaba asta, dar in primul rand n-am fost demis, mi s-a incetat detasarea prin decizia primului-ministru.
R: - Deci ati fost cu detasare pe functia respectiva.
T: - Cu detasare pe o perioada determinata de timp pe o functie vacanta, asa este, da.
R: - Asa... Spuneti-mi ce s-a intamplat la negocierile cu doamna Alexandra si cu consilierul premierului; daca ati participat si dvs.
T: - La negocieri s-au pus in discutie toate punctele forte, sa spun, ale ordonantei, proiectului de ordonanta actualmente ordonanta si proiect de lege, transmisa in Parlamentul Romaniei si mai mult decat atat punctele de vedere ale fiecarei asociatii de revolutionari, transmise prin reprezentanti, acolo la guvern. S-a cerut o intrevedere cu premierul; nu s-a acceptat, ulterior s-a facut o manevra prin care au fost scosi reprezentantii asociatiilor de revolutionari au fost scosi din sala unde a fost intalnirea, au fost scosi undeva la parter, acolo s-a spus ca e cam timpul sa plecam ca deja se inchide sala si... si ne-am dat seama ca efectiv premierul nu vrea sa vorbeasca cu noi. Ca intr-un final sa ma solicite pe mine secretarul general al Guvernului, domnul Moraru...
R: - Da...
T: - La intalnire participand si domnul Sanda si domnul [Sofor], si domnul [Sofor], presedintele comisiei parlamentare pentru aplicarea legii. Si la sedinta mi s-a pus in discutie, mi s-a pus in... carca faptul ca eu as fi unul din promotorii acestei miscari si ca daca as putea sa o... intr-un fel sau altul sa intorc, pentru ca sunt masele in strada si ca eu as putea sa fac de asa maniera sa nu mai... la... la intalnirea asta participa inclusiv, cum spuneam, secretatul de stat Sanda Adrian.
R: - Adica vi s-a reprosat ca de ce tineti cu revolutionarii, cam asta e ideea, nu?
T: - Si nu numai asta, si faptul ca as putea sa determin ca masele sa poata pleca din fata Guvernului, sa detensionez strada si ca e in puterea mea sa fac. Ceea ce n-am putut sa spun decat ca asociatiile de revolutionari au puterea sa o faca si prin reprezentantii si hotararea lor, nu eu pot sa determin treaba asta.
R: - Asa
T: - Mai mult decat atat, mi s-a spus ca daca fac treaba asta pot sa am un castig de cauza. Le-am spus ca nu depinde mine si de-asta n-am fost chemat aici decat de consilierul... eu nici nu veneam la guvern, dar m-au solicitat consilierul primului-ministru pe problema, si altfel nu veneam, si doamna Alexandra, care era acolo.
R: - Da
T: - Fapt ce m-a determinat sa fiu, cum sa spun, sa-mi spun si parerea vizavi de ordonanta asta de urgenta, da. Data pe picior. Si eu am spus, domnule, intr-un fel sau altul, zice, este, este o ordonanta adoptata de Guvernul Romaniei, cert este ca nu s-a tinut cont de mine sub nici o forma si ca am fost luat ca o gluga de coceni; mai mult decat atat, nu mi s-a cerut sfatul, n-am stiut de ea, deci de doua luni si jumatate a fost tinuta la secret; a umblat cu ea pe la avizare, peste tot; deci eu n-am stiut de ea. Ca secretar general trebuia, eram obligat macar sa dau un aviz de legalitate.
R: - Exact. Dumneavostra chiar trebuia sa dati avizul de legalitate.
T: - In situatia in care au pitit-o de mine si au facut-o pe... prin baruri, prin restaurante s-au dus peste tot pe unde... dar numai la institutiile statului n-au fost, m-am, cum sa zic eu, intr-un fel sau altul m-am solidarizat, m-am solidarizat cu cei care erau in cunostinta de cauza vizavi de prevederile acestei ordonante.
R: - N-aveati ce face, adica situatia v-a fortat, adica dvs. ati vrut sa ramaneti corect fata de dvs si n-ati avut ce face.
T: - Eu am spus asa, si repet, pot sa spun si de zece ori treaba asta inclusiv, inclusiv in fata premierului. Am spus ca aceasta ordonanta aduce inca un srl, adica o fabrica de […] de constructie a certificatelor pentru unii sau altii care nu pot in momentul de fata ca factori de raspundere nu pot asigura sau nu pot da garantii ca din 9000 cati erau in plata la 31 decembrie 2011 vor fi, vor fi tot 9000 sau vor fi mai putini sau vor fi 13000. Cine imi da mie garantia ca nu vor fi 15000 sau 20000?
R: - Absolut nimeni, domnu' Tanasoiu, am citit si eu ordonanta.
T: - Si atunci?
R: - Nimeni nu va poate da garantia asta.
T: - Si atunci, in situatia asta s-au aratat foarte contrariati si au zis da domnule haideti sa deblocam situatia, ca uitati, avem oameni in strada si haide-ti sa vedem ce avem de facut. Asta spunandu-ne secretarul general Moraru.
R: - Asa.
T: - Si eu am spus: domnule, singurul lucru care se poate face in momentul de fata, ca un debuseu acum, cand ne spuneti dvs. este demiterea secretarului de stat Sanda.
R: - Corect.
T: - Care era de fata. Care era de fata. Si in momentul ala a spus, secretarul general a spus: domnu Tanasoiu - zice – eu n-am, nimeni n-a venit aici in birou la mine, de cand sunt eu – foarte iritat Secretarul General al Guvernului, sa-mi spuna lucrurile acestea exact ca un santaj. Domnul [...] eu nu folosesc nici un santaj; in momentul de fata mi-ati cerut parerea; punct. Cine a gresit sa plateasca. Este secretarul de stat aici, Sanda, sa plateasca cu functia si sa plece, il poate demite premierul, acum.
R: - Ihim
T: - Da, da' stiti, ca nu se poate acum. Ca niciodata nu se poate azi, poate maine sau poate cu alt, sau poate poimaine. Domnule, m-ati intrebat pentru ca aveti oameni – 1500 de oameni in strada, aveti reprezentantii in guvern, m-ati chemat sa va dau un sfat. Vi-l dau cu mare drag.  Acesta este: sa-l demiteti de urgenta pe Adrian Sanda.
R: - Asa.
T: - Bine, m-a, m-a intors intr-un fel sau altul, cei care erau de fata, in fine, nu si-a spus nimenea parerea […] s-a aratat foarte bucuros ca l-a discutii poate participa si un reprezentant al Guvernului. N-am, nu am spus mai multe, pentru ca m-a retinut un domn care, o sa o fac pe posturi de televiziune, o sa o fac si la radio, o sa fac peste tot, pentru ca ar fi trebuit sa spun ca cel care este presedinte este un infractor. De ce spun ca este un infractor [Sefer]: pentru ca in momentul in care la comisie se duce cineva si contesta o calitate, el nu trebuie sa, el nu trebuie sa asigure [membrului [respectiv preschimbarea calitatii, ci preschimbarea actului in sine. El acorda calitati in momentul de fata, din luptator in remarcat...
R: - Extraordinar.
T: - Deci eu ce va spun acuma sunt situatii care sunt pe negru pe alb. Eu am constatat multe lucruri acolo, si am spus ca sunt infractori, pentru ca cine face infractiune se numeste infractor.
T: - In situatia in care am descoperit foarte multe lucruri acolo, in acest, in aceasta institutie, la secretariatul de stat, am fost, cum sa spun, o piatra grea, in sensul ca am vrut sa pun pe roate aceasta institutie. Institutia in momentul de fata, va spun sincer, si o spun si la Parchet si oriunde, ca trebuie sa merg sa fac si lucrul acesta, institutia este paralizata... Dar este paralizata cu voia secretariatului, si a secretarului de stat Sanda.
R: - Da.
R: - Domnu' Tanasoiu...
T: - Va rog.
R: - Eu inteleg... de ce ati fost demis. Si cred ca toti intelegem lucrul asta. Am avut o discutie in 21. Tineti minte ce v-am spus? Vedeti ca astia va hasaie. Am avut dreptate?
T: - Exact. Aveti dreptate si acum cand imi spuneti ca mi-ati spus lucrul acela.
R: - A..., iata, sunt anumite lucruri care in secretariatul de stat sunt puse... sunt nepuse la punct de mult... vreau sa va intreb cateva lucruri punctual. Domnule, mai exi... mai este intacta arhiva cu dosarele revolutionarilor?
T: - Va raspund cu o simpla intrebare. Astazi... ieri, astazi, corpul de control al Primului-Ministru sunt la noi, erau ca nu mai pot sa spun, erau in secretariatul de stat, sa solicite documente, dosare in original. Si se dau. E normal sa se dea, domnu'...?
R: - Nu este, pentru ca nu au voie sa deschida arhiva.
T: - In situatia in care se dau acuma documente in original, vorbesc de Dosarele revolutionarilor, la Corpul de Control, care n-are nici o treaba cu dosarele, cu arhiva, cu... el are o treaba, Corpul de Control are o treaba cu situatia care s-a facut si s-a... si care nu este [nici] in momentul de fata – clara. Eu vreau sa va spun ca acum doua saptamani, inainte de Craciun, am vrut sa dau un interviu. Au venit baietii de la Antena 3 si au vrut sa imi ia un interviu. Am cerut o situatie clara a eroilor-martiri – nu ai altora; a eroilor-martiri.
R: - Da, aveau ei campania cu eroii-martiri..
T: - Eram cat pe-aci sa ma fac de ras; pentru ca nu existau situatii. Mi-au dat o situatie aiurea, erau 1042 situatia de la SSPR, de la, deci Secretariatul de Stat
R: - De ce n-ati sunat la mine, pentru ca v-o dadeam exacta... o am exacta.
T: - Si erau […] si imi spuneau, 1162, 1062. Deci nici macar situatia... de noua luni de zile secretarul asta de stat Sanda n-a putut sa faca o situatie clara a..., a bagat de doua ori controale in arhiva, au facut o groaza de nenorociri, am spus-o si lui Moraru, domnului secretar general ieri; alaltaieri; la o discutie cu asociatiile de revolutionari... domnule, se intampla infractiuni acolo, in acesta institutie.
R: - Nu-i intereseaza...
T: - Nu-i intereseaza, pentru ca eu am adus un raport scris, pe care l-am si prezentat, atat domnului Dragnea, acum vreo trei saptamani de zile, aproape chiar o luna.
R: - Da
T: - I-aduceam la cunostinta ce s-a intamplat acolo si ce am gasit eu ca o constatare a activitatii de trei saptamani - o luna, cat aveam eu, si mai mult decat atat, i-am dat-o domnului consilier [Ghise Ianu] la intalnirea de [ieri], cand m-am intalnit... referitor la ce ma intrebati dvs. cu asociatiile, la intalnirea de la Palatul Victoria. Si i-am dat-o si domnului [Visianu]. Ca urmare probabil acestui raport pe care eu l-am amanuntit si l-am luat pe domenii de activitate din structura institutiei, vreau sa va spun ca  s-a intamplat […]
R: - Domnule Secretar General...
T: - Nu mai sunt. Nu mai sunt. Ex.
R: - Ex. Ma rog... Prietene.
T: - Da, va rog...
R: - Ai curajul sa imi trimiti aceste documente si mie, si eu sa ma angajez ca ma voi lupta ca DNA-ul sa intre acolo si sa faca randuiala?
T: - Eu am crezut, si din suflet sa ma credeti, si am crezut ca DNA-ul vine acolo. Nu Corpul de Control...
R: - Ieri am avut o discutie la DNA, ca sa fac si eu ceva; nu numai Ponta; stiti, ca eu Ponta 's la concurenta. Si eu am incredere in Biserica Greco-Catolica, din care fac parte, si in DNA. Biserica a zis: domnule, noi nu ne bagam; dar au zis aia de la DNA: adu-ne, si ne bagam, iti promitem. Si omul cu care am vorbit de acolo, e de cuvant; am depus deja plangere, denunt penal, si am cerut, in rem, sa fie cercetat tot ce s-a facut in ultimii ani acolo.
T: - Auzi-ti, eu va dau, nu ca as fi plecat de la institutie si acuma ii dau in gat sau ca...
R: - Nu, nici..
T: - Da' vreau sa va spun atat, ca sa vedeti o simpla... un simplu aspect...
R: - Domnule, dvs. chiar daca sunteti acolo in institutie sau in afara ei, cand constatati, si ati constatat niste nereguli, ati sesizat. Chiar cand erati in functie.
T: - Am sesiz... Am dat si la si la domnul Dragnea, care era vice prim-ministru atunci, la data cand i-am inaintat raportul, si domnului Moraru prin domnul Visianu si primului-ministru. Adica, chiar lucruri care chiar sunt de domeniul penalului. Si va dau un exemplu. Ca sa vedeti clar cum stau lucrurile. Eu trei luni de zile - doua luni si 18 zile –, cat am stat aici, vreau sa va spun ca n-am avut masina, conform... conform legii...
R: - E intrebarea pe care ti-am pus-o in 21, domnule da' n-ai masina, n-ai nimic? Ce secretar...
T: - Nu, n-am avut, pentru ca, a, Sanda a facut restructurarea acestei institutii prin desfiintare. Intelegeti? Deci i-a desfiintat anumite structuri ca sa poata sa-si motiveze inactivitatea, sau incompetenta si asa mai departe. Sunt lucruri care sunt foarte grave, si de-asta v-am spus, ca trebuie duse undeva, ca daca ramas asa la nivel de discutie, le afla lumea si cam atat. Deci trebuie sa se ia masuri impotriva acestui individ care vad ca-l tine lumea in brate; dar nu stiu de ce; chiar nu stiu de ce; are plangeri penale, ale lucruri... deci, va dau un singur exemplu, da, ca sa va dati seama cum stau lucrurile. A luat o masina de la Societatea Romana de Radiocomunicatii, unde a fost el angajat, cu contract de comodat, pe care […] l-a inregistrat in contabilitate folosind combustibilul institutiei noastre. […] Deci asta este o fapta penala, este dispusa si in acel raport. […] Bun, mai mult decat atat, imi trimte un, imi trimitea tot felul de angajati ai institutiei in delegatii ca sa-si ia bani... pe ce? Pe masina, pe benzina, pe prostiile lui. Ca sa trimita medalii si alte lucruri, sa le trimita in teritoriu. Deci lucruri care nu se fac la modul asta. Atat de bun[...] si va mai dau exemplu; am avut un program in hotararea de guvern [10011]
R: - Da...
T: - Dar care a intrat din fondurile... fondurile premierului, fonduri la dispozitie, cum se cheama, fondul de rezerva aflat la dispozitia primului-ministru, 700.000 de lei pentru programul, pentru programul comemorativ, 25 de ani de la Revolutie.
R: - No, prin hotarare de guvern s-au alocat banii...
T: - Exact. Din banii acestia 700.000 ne-au intrat, in, la inceputul lunii, a..,, decembrie, da, in conturile institutiei. Si vreau sa va spun ca n-am cheltuit un leu din ei, pentru ca s-au intors toti inapoi, de ce? Incompetenta noastra; o spun, a noastra, in sensul ca nu s-a facut un program prin care sa se aloce suma respectiva; neavand un prgram, cine dracu sa se bage sa [ceara] vreun ban din ei?
T: - Si s-au intors banii inapoi la bugetul de stat. 700.000 de lei care trebuiau... sa organizam manifestatii, sa... spectacole omagiale, a...
R: - Stiti, ca v-am intrebat in 21, domnule, da' o scena, un spectacol, omagiant ceva, nu se intampla?
T: - No, no. [...]
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1792 : Ianuarie 22, 2015, 23:13:26 »

V-a luat ceva timp. Va multumesc.
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1793 : Ianuarie 22, 2015, 23:20:02 »

text  preluat  de pe  facebook:

Decebal-Constantin Nicolae ‎Miscarea REVOLUTIA CURATA

ÎN CEHOSLOVACIA LISTELE REVOLUȚIONARILOR CU INDEMNIZAȚII SUNT SECRET DE STAT !!!!!!!!!!!!!!!! ȘI ACOLO NU S-A TRAS NICIUN CARTUȘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....LA FEL E PESTE TOT UNDE AU FOST REVOLUȚII ÎN ”89,ÎN AFARĂ DE ROMÂNIA.......ÎN SCHIMB, LISTELE CU SECURIȘTI SUNT PUBLICE  ....INVERS DE CUM E AICI====AICI SE DOREȘTE =INVERS= eu nu mă opun, dar nu cumva cădem într-o capcană care va declanșa UN SCANDAL INTERMINABIL??............ATENȚIE: = ”CURĂȚENIA” E O HIMERĂ CARE NU SE VA TERMINA NICIODATĂ, pentru că, orice ai face, de fiecare dată după ce se va termina o ”curățenie”, va începe alta....și alta....și alta
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1794 : Ianuarie 22, 2015, 23:23:34 »

V-a luat ceva timp. Va multumesc.
Daca va referiti la transcrierea video, aproximativ 6-7 ore; nu sunt expert in acest gen de transcrieri si imi ia o groaza de timp; nu sunt nici 100% perfecte. Dar vad ca nimeni nu le face si sunt importante. 848 de vizualizari video e bine, dar nu suficient. Nu cred ca vreun parlamentar a vazut acest video. Textul e mai usor de transmis.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1795 : Ianuarie 22, 2015, 23:28:06 »

Domnilor, totul este în regulă cu lupta noastră pentru abrogarea ordonanţelor ticăloase... Dar ce facem noi pentru scoaterea din lege a celor care au certificate pe L.341, fără a fi avut certificat pe L.42 şi fără să fi avut brevet? Suntem oare atât de naivi încât să credem că vom câştiga lupta în proporţie de 100% şi că după decretarea victoriei noastre guvernanţii se vor grăbi să plătească 17.000 - 18.000 de indemniyaţii în loc de 7000 - 8000 cât ar fi normal?
   Dacă odată cu lupta noastră pentru demontarea monstrului legislativ denumit "Luptător cu rol determinant" nu propunem guvernanţilor şi o modalitate (de ex. o scurtă ordonanţă cu unul - două articole) prin care nevrednicii care au devenit revoluţionari după 2004 să fie eliminaţi, părerea mea este că nu vom obţine nimic şi că nici nu merităm nimic. Dacă printre forumişti este vreunul care are certificat obţinut după 2004, îl rog să mă combată.

Daca SSPR nu a fost in stare sa faca necesara curatenie, atunci singura care poate face aceasta curatenie, este Justitia! Ca atare, dupa ce se definitiveaza inventarierea tutror LRFD care au Certificat in baza Legii 42/1990 si l-au preschimbat in conformitate cu prevederile Legii 341/2004, se inainteaza Instantei de Judecata toate persoanele care au obtinut calitatea de LRFD in afara prevederilor legale. Instanta va fi cea care va decide daca persoana suspicionata de a fi obtinut Certificatul in afara cadrului legal va pierde, sau nu, calitatea de LRFD. Cu alte cuvinte, SSPR trebuia sa puna in plata, imediat, LRFD care au obtinut Certificatele pe Legea 42/1990 in 1990-1992 si 1996-1997 si care si-au preschimbat Certificatele conform prevederilor Legii 341/2004.
[/quote

ESTE LEGAL  SI   PERFECT CONSTITUTIONAL  CEIA  CE  ATI  MENTIONAT  DUMNEAVOASTRA, DAR  DUPA  2004  S-AU  ACORDAT   CERTIFICATE  DE  CATRE  COMISIA  PARLAMENTARA  IN  CADRUL  CONTESTATIILOR  CARE  SUNT  DE  ASEMENI  PERFECT  LEGALE.
    NU  MA  REFER  LA  LISTELE  DE  LA   S.S. P.R  DUPA  2010.
  rectific:  M-AM  REFERIT  LA  CEI  CARE  AU  AVUT  CERTIFICAT  CONFORM LEGII  42, decret 2000  si nu  au  avut  loc  in legea  341/2004  si  au ajuns la contestatie.

Dle @PETRE,
Eu am fost foarte clar in exprimare, si anume:
CEI CARE AU OBTINUT LEGAL CERTIFICAT PE LEGEA 42/1990 SI L-AU PRESCHIMBAT CONFORM PREVEDERILOR LEGII 341/2004.
Este foarte clar ca situatia dvs(pentru ca sunt convins ca pe aceasata o sustineti) este cuprinsa in ceea ce am afirmat eu pentru ca dvs ati avut Certificat pe Legea 42/1990 dar, din varii motive care nu va pot fi imputabile, nu ati obtinut confirmarea acelui Certificat pe Legea 341/2004 decat numai dupa ce ati contestat probabil o procedura care v-a interzis confirmarea - in termen - a Certificatului pe Legea 341/2004.

AM  APRECIAT  TOT  CUPRINSUL  TEXTULUI  MENTIONAT DE  DUMNEAVOASTRA  SI  CONSIDER  CA  UN  ELEMENT  BINE  PRECIZAT  CA  REVOLUTIONARII  CU  CERTIFICATE  DOBINDITE IN  BAZA  LEGII  42  SI  RECISTIGATE  DUPA  MULTE  VERIFICARI  SI  REVERIFICARI  DE  COMISII, PARCHETE  SI  SUPER  COMISII  DUPA LEGEA  341 / 2004  SUNT  CELE  MAI  INDREPTATITE.
 14   ANI  DE  LA  REVOLUTIA   DIN  DECEMBBRIE  1989    PINA IN   2004   A  FOST  TIMP  SUFICIENT  PENTRU  A  SE  CUNOASTE  ADEVARATII   REVOLUTIONARI  SI  DE  CATRE  ORGANIZATIILE  DE  REVOLUTIONARI,   SSPR  SI  INTRE  EI  SI  DE  CATRE  TOTI  CARE  DOREAU  SI  VROIAU.
14  ANI  REVOLUTIONARI  ADEVARATI  LUPTATORII  REMARCATI,  TIMP  IN  CARE  NU  AU  FOST  PLATITI  CU  NIMIC  ERAU  APRECIATI  DE  POPORUL  ROMAN,  RESPECTATI  SI  MERITAU  PE  DEPLIN   DREPTURILE  CISTIGATE  DUPA  LEGEA  341/  2004.
ODATA  CU   PUNEREA  IN  DREPTURI  SE  INTELEGE  FOARTE  CLAR  CE  S-A  INTIMPLAT.
MENTIONEZ  SI  CUNOSC  CAZURI  IN  CARE BENEFICIARI  AI  LEGII  42  NU  AU MAI PRIMIT  CERTIFICAT  IN BAZA  LEGII  341  SI CA  OM DE  BUNA  CREDINTA  CREDEAM CA S-A  FACUT  CURATENIE  IN  RINDUL  REVOLUTIONARILOR.
DAR  FAPTUL  CA  AU  FOST  FACUTI  ALTI  REVOLUTIONARI,  DUPA  15  ANI  CHIAR  PINA  IN  2012  ESTE  UN  SEMN  MARE  DE  INTREBARE  SI  NU  PREA  MAI  TINE  CU  PROSTEALA  ASTA PE  FATA.
SA FIE  FOARTE  CLAR  CA  LA  NOI  LA  NIMENI,   UNICATI.
= A  FOST  TIMP  SUFICIENT  SI  DESTUL,  PENTRU   CINE  SE  CREDEA   CA  A  FACUT  CEVA  PENTRU  TARA  ASTA,  PENTRU  SCHIMBAREA  REGIMULUI  POLITIC,  PENTRU  ISTORIE  SA  SE  FACA  REVOLUTIONAR  PINA  LA  APARITIA  LEGII  341/ 2004  SA  SE  TOT  FACA  SI  SA  FIE  MEMBRU  AL  UNEI  ORGANIZATII  DE  REVOLUTIONARI  CU  ACTE  IN  REGULA.
DAR???  PENTRU  TOATA  LUMEA  SA  INTELEAGA  PE  ROMANESTE  CEI  CARE  AU APARUT  DUPA  LEGEA  341/ 2004  FARA SA FI  BENEFICIAT  DE  PREVEDERILE  LEGII  42  SUNT  HuhHuhHuhHuhHuh??
      NU  MA  PRICEP,   NU  SUNT  JURIST,    DAR CRED CA AR TREBUI  SA  RASPUNDA    CEI  CARE 
 I- AU  FACUT  SI   DACA  AU  RESPECTAT  PREVEDERILE  LEGALE  SI  DACA  INTR -ADEVAR  AU  AVUT  MERITE  DEOSEBITE.   ORDONANTA  95/2014  ARE  FFFF  MULTE  LACUNE.
[/color][/color]
Memorat

Petre,
  • Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1796 : Ianuarie 23, 2015, 00:19:25 »

In acest moment concluzia mea este clara. Acest "Portal al Revolutiei" este infestat de lasi, tradatori, impostori si farisei, majoritatea scursori ale societatii si rebuturi ale revolutiei. Imi este rusine si scarba ca am incercat sa va cunosc.

Nu va salut.

Mircea Boaba
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1797 : Ianuarie 23, 2015, 00:29:30 »

Ești glumeț!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1798 : Ianuarie 23, 2015, 00:37:24 »

Daca iti permiti sa ne vorbesti asa am sa-ti spun si eu ce parere am despre tine;Esti ultimul gunoi al umanitatii iar toate cele spuse despre noi mergi de le spune celor care te=au trimis aici ca imbarligator.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1799 : Ianuarie 23, 2015, 00:44:16 »

La mitingul din 24 ianuarie 2015 cu tema JOS PLAGIATORUL MINCINOS, MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA VA LANSA URMATOAREA:

PLATFORMA CIVICA.

1.  DIZOLVAREA PARLAMENTULUI CORUPT SI IMORAL.

2.  REDUCEREA NUMARULUI DE PARLAMENTARI LA 322.

3. RESTRANGEREA NUMARULUI DE MANDATE, LA 2 PENTRU FIECARE ALES. INCETAREA DE DREPT A MANDATULUI DE ALES, IN IMOMENTUL DECLAMSARII URMARIRII PENALE

4. REACTIVAREA SI LEGIFERAREA PUNCTULUI 8 DE LA TIMISOARA.

5. ANULAREA IMUNITATII PARLAMENTARE.

6. AVOCATUL POPORULUI SA FIE ALES DE POPOR PENTRU MANDAT DE 5 ANI.

7. REORGANIZAREA CURTII CONSTITUTIONALE, CA SECTIE SPECIALIZATA A ICCJ SI ALCATUITA DIN SPECIALISTI IN DREPT CONSTITUTIONAL INCADRATI PE BAZA DE CONCURS.

8. ADOPTAREA DE INDATA A UNEI LEGI A RASPUNDERII MINISTERIALE.

9. INTERZICEREA PE INTREG TERITORIUL ROMANIEI A ORICAREI FORME DE EXPLOATARE CU EFECTE NOCIVE ASUPRAA MEDIULUI

10. PUBLICAREA TUTROR CONTRACTELOR INCHEIATE DE AUTORITATILE STATULUI IN DOMENIILE DE INTERES NATIONAL ( exploatari de resurse naturale, autostrazi si infrastructura, energie, etc)

11. MAJORAREA CU 30 LA SUTA A INFRACTIUNILOR ASIMILATE CORUPTIEI SI CONFISCAREA INTREGII AVERI A CELOR VINOVATI, INDIFERENT DE PROVENINTA EI. IMPRESCRIBILITATEA FAPTELOR DE CORUPTIE

12.  O NOUA LEGE A FINANTARII PARTIDELOR POLITICE
     13. O NOUA LEGE A PARTIDELOR POLITICE SI STOPAREA MIGRARII. ORICE ALES DIN PARTEA UNEI FORMATIUNI , INDIFERENT DE FUNCTIA PE CARE O OCUPA, SA FIE REVOCAT DIN ACEASTA IN CAZUL IN CARE II ESTE RETRAS SPRIJINUL POLITIC SAU PLEACA, INDIFERENT IN CE MOD , DIN PARTIDUL CE L-A PROMOVAT
Memorat
Pagini: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 511
Schimbă forumul: