Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 509

ORDONANTA

• Lili
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #30 : Decembrie 29, 2014, 18:01:45 »

Am cautat pe site-ul Consiliului Legislativ si am gasit .......
Memorat
  • Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Decembrie 29, 2014, 18:06:09 »

Advque turcum, pistolinqve, adica intr-o traducere libera, cum e turcu' si pistolu' sau, mai pe romaneste, cum e numele e si intelectu'. Sa traiesti Gogaie, da' nu te mai obosi cu ganditu' ca o sa te doara........
Memorat
  • dorianakis
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • I WANT TO BELIEVE
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Decembrie 29, 2014, 18:14:57 »

Mai fratilor, cred ca pot face putina lumina prin dezinformarila care umbla prin acest forum: este vorba despre propunerea ca doar persoanele care au actionat in orasele declarate orase martir sa isi pastreze drepturile banesti. Ceilalti isi vor pastra titlurile si certificatele obtinute, dar nu li se vor mai acorda drepturi. Stiti cu totii cui i-a transit chestia asta prin cap, stiti cu totii ca a ramas la stadiul de strafulgerare si nu s-a facut nimic (nu prea ai cum pentru ca trebuie sa dai alta lege, sa revizuiesti din nou o multime de personae, etc). Acu’ odata cu schimbarea presedintelui, cativa destepti au fost pusi sa lucreze la un proiect referitor la chestia prezentata mai sus. Nu se stie cui ii este adresata, nu se stie cine a cerut-o, nu stie nimeni ce se va face cu ea. In rest sunt doar speculatii.
Parerea mea personala: cineva a gasit cativa juristi care freaca menta pe la guvern, si i-a pus sa lucreze la acest proiect (ceva de genul, ma daca tot nu faceti nimic, luati chestia asta si vedeti poate iese ceva) ca sa isi justifice posturile.

Binenteles, si eu ma pot insela, mai ales in tara in care traim, unde toate sunt cu fundu' in sus.

Memorat

THE TRUTH IS OUT HERE - TRUST NO ONE
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Decembrie 29, 2014, 18:20:32 »

Advque turcum, pistolinqve, adica intr-o traducere libera, cum e turcu' si pistolu' sau, mai pe romaneste, cum e numele e si intelectu'. Sa traiesti Gogaie, da' nu te mai obosi cu ganditu' ca o sa te doara........

Domnule Boaba , m-am lamurit, cand spui colegii d.tale, te referi probabil la handicap, pentru ca juristi nu sunt cum nici d.ta nu poti sa fii.
Memorat
« Răspunde #34 : Decembrie 29, 2014, 18:24:16 »

sal! nu vreau sa pun paie pe foc dar astazi am fost la CJP brasov sa-mi depun declaratia pe proprie raspunere ca nu realizez venituri .Functionara de la ghiseu nu mi-a primit-o ! aratandu-mi un afis lipit langa registratura;          Nu se primesc declaratii pt acordarea indemnizatiilor prevazute de legea 341 intrucat nu exista cadru legal  !  noroc ca am facut infarctul acum 3 ani ca il faceam acum ! o seara buna!
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Decembrie 29, 2014, 18:32:03 »

Johannis a promulgat bugetul pe 2015 .
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Decembrie 29, 2014, 18:33:42 »

Intradevar draftul OUG a fost pe ordinea de zi a sedinteie de guvern de astazi 29.12.2014 dar - din considerente juridice lesne de inteles - a fost trimisa spre analiza Consliului Legislativ care sa puna un punct de vedere, intrucit aceasta OUG introduce o discriminare care nu este nici in spiritual si nici in litera Legii 341/2004. Urmeaza ca decizia finala sa se ia in sedinta de guvern din 6 sau 7 ianuarie 2015. Aceasta OUG prevedea ca se acorda drepturi banesti numai LRFD din cele 7+1 orase martir nominalizate de SSPR prin Sanda si lacheii sai
Memorat
« Răspunde #37 : Decembrie 29, 2014, 18:34:55 »

sal! nu vreau sa pun paie pe foc dar astazi am fost la CJP brasov sa-mi depun declaratia pe proprie raspunere ca nu realizez venituri .Functionara de la ghiseu nu mi-a primit-o ! aratandu-mi un afis lipit langa registratura;          Nu se primesc declaratii pt acordarea indemnizatiilor prevazute de legea 341 intrucat nu exista cadru legal  !  noroc ca am facut infarctul acum 3 ani ca il faceam acum ! o seara buna!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=586.msg178224#msg178224

tata shreck
    Hero Member
    Deconectat Deconectat
    Vezi Profilul Adresa de email Mesaj personal (Deconectat)

Citat

Răspuns: CONSFATUIRI PE TEME JURIDICE
« Răspunde #3075 : Decembrie 29, 2014, 13:02:05 »
ASTAZI AM FOST LA CASA DE PENSII, ERA UN AFIS MARE PE CARE SCRIA , NU PRIMIM CERERI PT REVOLUTIONARI, BENEFICIARI AI LEGII 341. LA O DISCUTIR CU DOAMNA DE LA GHISEU MI-A SPUS CA NU AU PRIMIT NICI O DOCUMENTATIE, NICI O LISTA, NIMIC . DAR DACA VOR PRIMI DUPA 1 IANUARIE DOCUMENTATIA SA SE PUNA IN PLATA SE VA INTRA DIRECT FARA A FI NECESAR SA FIE DEPUSA ACEA CERERE, IA URMIND SA FIE DEPUSA ULTERIOR IN LUNILE URMATOARE.
Memorat
« Răspunde #38 : Decembrie 29, 2014, 18:36:08 »

Lasa-l în plata D-lui. Face parte din cei cu misie. L-au pus sa bage batu` prin gard. Poate iese ceva. În `89 la tvr asta a bagat panica-n oameni pus de "oameni de bine" sa anunte în direct ca vor fi atacati de 2000de teroristi. De aici sintagma cu teroristii si cele ce au urmat. Care-l vedeti sau va întîlniti cu el în aceste zile înainte de anul nou trageti-i o flegma si din partea mea. Asta în loc de "La multi ani!" Cheesy
Memorat
  • marta.pop
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Decembrie 29, 2014, 18:38:26 »

Eu nu sunt domn sunt femeie.

acum nu crred ca e problema dumneavoastra ce handicap am eu, eu nu v-am intrebat ce sunteti dumneavoastra si nici nu m-am adresat nepoliticos si nu am facut nici un fel de aprecieri despre dumneavoastra.

Despre boala mea cred ca se pot pronunta doctorii si cei care sunt in drept si nu pe un site, cinema care nu m-a vazut.

Va multumesc
Memorat
  • marta.pop
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Decembrie 29, 2014, 18:44:17 »

nu va suparati dar ce trebuie sa fac la oficiul juridic pentru ca urmasii ca mine au fost exclusi odata cu luptatorii si in audiente nu se primeste pana in ianuarie.

multumesc din nou pentru raspuns
Memorat
« Răspunde #41 : Decembrie 29, 2014, 18:51:18 »

nu va suparati dar ce trebuie sa fac la oficiul juridic pentru ca urmasii ca mine au fost exclusi odata cu luptatorii si in audiente nu se primeste pana in ianuarie.

multumesc din nou pentru raspuns
        Doamna v-am spus sa nu va faceti probleme...dar daca doriti adresativa inspectorului teritorial sau personal compart. juridic din SSPR......vA ASIGUR CA d.NA tANASE ISI VA GASI TIMP .
Memorat
  • marta.pop
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Decembrie 29, 2014, 19:08:36 »

Va multumesc  mult ca imi ridicati moralul. Si v-am mai cerut scuze ca am abuzat de rabdarea dumneavoastra dar mi-e atat de frica si tot vad atatea modificari...

Am vorbit cu Doamna Tanase si e foarte draguta dar nu stiu daca tine de dumneaei.

Si am o rugaminte la dumnevoastra Marta ajunge, fara doamna...

Eu am trimis la Casa de Pensii actele cu confirmare de primire fara declaratie ca nu am depus niciodata si nu am decat pensia de urmas si ei stiu asta.

Acum sa vedem daca voi fi pe lista...mai am de tremurat
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Decembrie 29, 2014, 19:23:04 »

Cititi cu atentie principiile legii 341/2004:
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=936.1980
Memorat
  • valahul
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Decembrie 29, 2014, 20:03:02 »

Iar ai apărut bă, principialule? Acum faci apel la principii, ai? Când erai trădător, fariseu întru Domnu, un nenorocit de fals ce a stat ascuns prin poduri și fost secretar de partid, nu? Este încă sărbătoarea nașterii lui Hristos că altfel te bălacăream de-ți mergeau fulgii. N-au intrat în sac zilele când vei da socoteală pentru preacurvenia masculină de care ai dat dovadă atâta amar de vreme. Te voi termina să-ți intre bine-n cap!
Memorat

In Good We Trust
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 509
Schimbă forumul: