Main Content:

Pagini: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 512

ORDONANTA

• emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #735 : Ianuarie 05, 2015, 12:57:53 »

Iată sesizarea:

Către,
Avocatul Poporului,
Biroul Teritorial Brașov (Galați, Iasi, etc)
Str......nr.

Subsemnata  Asociația......cu sediul în.....str...nr..., reprezentată de ....în calitate de președinte, / sau
   Subsemnatul....domiciliat în...str...nr...beneficiar al Titlului de ...deținut în baza certificatlui nr...
venim în fața dvs. cu rugămintea ca, în virtutea atribuțiunilor dvs. să sesizați Curtea Constituțională în legătură cu neconstituționalitatea prevederilor Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 95/2014, publicată în M.Og. nr. 969/30.12.2014. Această ordonanță:

..........

Cu deferență,
    ASOCIAȚIA....sau
    Popescu Gheorghe....
                                                            Brașov (Constanța, Brăila etc), 04.01.2014

Am listat-o si incerc sa o depun astazi. Multumesc!...............
..........................

Confirmă-mi, te rog, după ce o trimiți. Spune-mi și la ce Birou o trimiți.
Memorat

Doamne ajută!
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #736 : Ianuarie 05, 2015, 13:12:05 »

O voi duce personal la Biroul Teritorial Cluj-Napoca. Azi nu mai reusesc, au program 10-14 si nu am cum sa mai ajung. Vreau nr de inregistrare.
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #737 : Ianuarie 05, 2015, 14:09:36 »

Erată: La sesizarea către Av. Poporului pe care am postat-o mai sus, la pct. 1, în loc de art. 7 din Legea 53/2003 se va citi: art. 7 din Legea nr. 52/2003...
   Scuze.
Memorat

Doamne ajută!
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #738 : Ianuarie 05, 2015, 15:38:58 »

Patru revoluționari în greva foamei, la Guvern.
Memorat

Doamne ajută!
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #739 : Ianuarie 05, 2015, 15:42:11 »

@Alex63,
Consider ca nu trebuie sa te simti lezat ca Liliana Cojocaru ti-a copiat si utilizat "originalul"! In fond cred ca prin actiunea sa a incercat sa contribuie la solutionarea problemei care lezeaza majoritatea revolutionarilor. Crezi ca mai "camarad" este unul care nu are curajul sa expedieze o astfel de plangere - nota bene: IN NUME PERSONAL! - sau unul care se epune, iscalind un astfel de document? Te rog sa urmaresti postarile si vei constata ca unii au spaime numai si numai pentru cateva "reflectii personale" postate pe acest Portal. De ce trebuie sa fim orgoliosi? In fond, toti ar trebui sa punaa umarul pentru solutionarea favorabila a doleantelor noastre comune.
Eu am sesizat DNA in nume personal, fara a-mi fi frica de consecinte. Probabil ca in scurt timp veti auzi numele celor care au cutezat sa se opuna lui Ponta si Sanda, pentru ca - nu-I asa?! - ei trebuie supusi oprobiului public! Cu siguranta ca vor fi putini cei care au avut curajul si au "cutezat" sa supere Marimile-Lor si mult mai putini cei care vor declara public ca au intreprins o astfel de actiune.

stimate coleg, faptul că am cerut DISCREŢIE avea un rost.
  nu pleci la război DUPĂ  CE  I-AI  ARĂTAT  DUŞMANULUI  CE  ARME  AI  ŞI  CUM  VREI  SĂ  LE  FOLOSEŞTI.
  vei spune  că  oricum "DUŞMANUL" ar fi aflat.  de  acord.

dar  nu cu  doi ani  înainte ( am exagerat ca să fie  mai  evidentă   motivaţia ).

şi noi,  dacă  am  fi  ştiut MĂCAR  CU  O  SĂPTĂMÂNĂ  MAI  DEVREME  ce  ni se pregăteşte,  ALTFEL  LUPTAM   ACUM.

bănuiesc  că  acum  înţelegi  de  ce  am  luat  foc.
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #740 : Ianuarie 05, 2015, 15:51:38 »

REVOLUTIONARII si urmasii eroilor martiri din timpul revolutiei din decembrie 1989 au organizat un PROTEST AUTORIZAT, luni dimineata, in fata sediului Partidului Social Democrat (PSD) din Capitala. La acest miting sunt asteptati sa participe peste opt sute de oameni. UPDATE 15.25: Patru dintre REVOLUTIONARI au intrat in sediul Guvernului si au intrat in GREVA FOAMEI. La aceasta ora o AMBULANTA se afla la Palatul Victoriei pentru a verifica starea de sanatate a celor 4 care au decis sa faca acest gest extrem. Alte cateva zeci de protestatari se afla in fata Palatului Victoriei in spirit de solidaritate cu grevistii. REVOLUTIONARII sunt nemultumiti de faptul ca in ultimii trei ani nu si-au primit INDEMNIZATIILE cuvenite conform statutului de luptator pentru dreptate. Mitingul va continua cu un mars pana in fata Palatului Victoria. MITINGUL este unul AUTORIZAT. Sursa foto: adevarul.ro
Memorat

Doamne ajută!
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #742 : Ianuarie 05, 2015, 16:20:20 »

De la orele 11,15 EDITIE SPECIALA. Vom tine legatura directa cu cei aflati la MOBILIZAREA GENERALA IMPOTRIVA GUVERNULUI PONTA. Deja in fata Guvernului s-au mobilizat jandarmii. MANIFESTANTII CER: DEMISIA LUI VICTOR PONTA, 2. DEMISIA LUI ADRIAN SANDA,3. ABROGAREA OUG 95 SI OUG94 ( CEA CU PLAGIATURA PREMIERULUI). SUSTINETI SAU NU PROTESTELE CARE DEMAREAZA ASTAZI 5 IANUARIE 2015? DE CE?  pentru direct sau sms 0771742398 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct, FOLOSITI ADRESA NOASTRA DE SKYPE: international.radio1 Link de ascultare a postului nostru de radio http://5.154.242.254:9976/listen.pls

@ALEXAPRESS,
Oare vor intelege vreodata detractorii Miscarii Revolutiei Curate si ai postului de radio pe care il aveti sub patronaj, ce rol au si ati jucat in castigarea demnitatii revolutionarilor? Daca toate aceste demersuri si zbatere a dvs continua vor fi incununate si cu succesele legislative scontate, atunci acesti indivizi ar trebui SA VA CEARA IERTARE!

exact despre succesele legislative vreau sa vorbesc. daca vor fi, nu imi voi asuma nici un gram din aceasta victorie ci o voi imparti celor care mi-au fost alaturi si celor care ma injura! Nu imi doresc lidershpul Miscarii Revolutionare, ma port sau mai exact incerc sa ma port ca un fel de om ceva mai tinar si care poate duce si incasa mai mult decit altii. Veti vedea ca dupa recistigarea demnitatii, ma voi retrage discret din primele rinduri si voi trai discret si frumos. Poate ca exact pentru asta luptam. Nu mai avem mult de trait, nioci unul dintre noi, dar atita cer: PENTRU CEEA CE AM FACUT, MERITAM CA ULTIMII ANI DIN VIATA SA NI-I TRAIM DECENT SI LINISTITI!
Memorat
  • cris
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #743 : Ianuarie 05, 2015, 16:33:59 »

ptr Alexpress1
Va salut

Va rog sa dezvoltati  faptul ca sandaluta a facut ordonanta ... printre altele si ca sa scoata moldovenii din lege.
Memorat
« Răspunde #744 : Ianuarie 05, 2015, 17:17:49 »

“EROARE” LEGISLATIVĂ? SAU UN ALT “GLONŢ”?
https://asociatia17decembrie1989timisoara.wordpress.com/2015/01/05/eroare-legislativa-sau-un-alt-glont/
În data de 2 ianuarie 2015 pe site-ul SSPR domnul Adrian Sanda a transmis un comunicat:

Având în vedere apariţia OUG Nr. 95/2014, vă aducem la cunoştinţa următoarele:

1. Dintr-o regretabilă eroare de redactare a OUG Nr. 95/2014, pentru beneficiarii Legii 341/2004, care au calitatea de Rănit, fără grad de invaliditate, cât şi pentru cei care au calitatea de Reţinut a fost omisă plata indemnizaţiei de 1,10, motiv pentru care in cel mai scurt timp vom demara procedura de îndreptare a acestei erori.

2. Cererile privind obţinerea calităţii de Luptător cu Rol Determinant se vor depune după apariţia Hotărârii de Guvern privind Normele de aplicare a OUG Nr. 95/2014, unde se va regăsi modelul de cerere ce urmează a fi completat, precum şi modalitatea de depunere.

Mulţumesc pe această cale tuturor celor care au sprijinit apariţia acestui act normativ, mă bazez în continuare pe sprijinul şi devotamentul lor, sperând că în cel mai scurt timp să purtăm cu mândrie titulatura de Revoluţionar, iar gratitudinea Statului român să se reflecte asupra celor merituoşi, adevărul istoric să fie evidenţiat, iar nedreptăţile săvârşite să fie corectate.

Sunt convins că în pofida piedicilor şi a opoziţiei  clarificării situaţiei noastre, Liderii Revoluţiei Române din Decembrie 1989 vor sprijini acest demers, considerand că este unica soluţie ce ne mai poate salva de la uitare şi disgraţie.

Cu respect,

SECRETAR DE STAT

ADRIAN SANDA

Sursa: http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=482

Prin acest comunicat domnul Adrian Sanda – Secretar de Stat îşi ia angajamentul că va demara în cel mai scurt timp procedura de îndreptare a acestor erori din această O.U.G. 95/2014.

Ne bazăm, domnule Adrian Sanda, pe devotamentul şi sprijinul dumneavoastră astfel încât acest demers să aibe loc în cel mai scurt timp posibil. Noi aşteptăm până joi, după care vom intreprinde demersurile ce se vor impune.

Cu respect,

Consiliul director al

Asociaţiei “17 Decembrie a Răniţilor şi

Familiilor Îndoliate din Revoluţia 1989”, Timişoara
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #745 : Ianuarie 05, 2015, 17:23:32 »

https://asociatia17decembrie1989timisoara.wordpress.com/2015/01/05/eroare-legislativa-sau-un-alt-glont/
În data de 2 ianuarie 2015 pe site-ul SSPR domnul Adrian Sanda a transmis un comunicat:

1. Dintr-o regretabilă eroare de redactare a OUG Nr. 95/2014, pentru beneficiarii Legii 341/2004, care au calitatea de Rănit, fără grad de invaliditate, cât şi pentru cei care au calitatea de Reţinut a fost omisă plata indemnizaţiei de 1,10, motiv pentru care in cel mai scurt timp vom demara procedura de îndreptare a acestei erori.

2. Cererile privind obţinerea calităţii de Luptător cu Rol Determinant se vor depune după apariţia Hotărârii de Guvern privind Normele de aplicare a OUG Nr. 95/2014, unde se va regăsi modelul de cerere ce urmează a fi completat, precum şi modalitatea de depunere.

Mulţumesc pe această cale tuturor celor care au sprijinit apariţia acestui act normativ, mă bazez în continuare pe sprijinul şi devotamentul lor, sperând că în cel mai scurt timp să purtăm cu mândrie titulatura de Revoluţionar, iar gratitudinea Statului român să se reflecte asupra celor merituoşi, adevărul istoric să fie evidenţiat, iar nedreptăţile săvârşite să fie corectate.

Sunt convins că în pofida piedicilor şi a opoziţiei  clarificării situaţiei noastre, Liderii Revoluţiei Române din Decembrie 1989 vor sprijini acest demers, considerand că este unica soluţie ce ne mai poate salva de la uitare şi disgraţie.

Cu respect,

SECRETAR DE STAT

ADRIAN SANDA

Prin acest comunicat domnul Adrian Sanda – Secretar de Stat îşi ia angajamentul că va demara în cel mai scurt timp procedura de îndreptare a acestor erori din această O.U.G. 95/2014.

Ne bazăm, domnule Adrian Sanda, pe devotamentul şi sprijinul dumneavoastră astfel încât acest demers să aibe loc în cel mai scurt timp posibil. Noi aşteptăm până joi, după care vom intreprinde demersurile ce se vor impune.

Cu respect,

Consiliul director al

Considerati ca e singura eroare din ord. lui Sanda .  Sunt o duzina, cum de nu le-ati vazut, ori nu va intereseaza din moment ce v-ati vazut sacii in caruta. Hala revolutionari sunteti. Ce faceati lasilor daca noi nu nu va sustineam ? Sa va die rusine.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #746 : Ianuarie 05, 2015, 17:29:46 »

Vedeti ca nu numai presa face divagatii pe seama noastra. L-am ascultat pe Bucur,  nu stiu cine l-a pus presedinte la BNR, si  printre multele aberatii, a spus ca cei care au manifestat azi in Bucuresti sunt manevrati politic.  Ca trebuie clarificata ora din data de 22 , adica, vezi doamne ca nu e pana la -12,15 ci pana seara.  Si desigur cu cele doua categorii pe care Sanda le-a trecut la erori de acris si in rest ord.  este buna dupa parerea lui. Dati-l jos, cine l-a pus sa il dea jos, ne face de ras.  Eu nu il recunosc decat pe Dinca. L-ati blamat pe Maior, dar el nu facea gafe de genul acesta.
Memorat
« Răspunde #747 : Ianuarie 05, 2015, 17:36:40 »

Vedeti ca nu numai presa face divagatii pe seama noastra. L-am ascultat pe Bucur,  nu stiu cine l-a pus presedinte la BNR, si  printre multele aberatii, a spus ca cei care au manifestat azi in Bucuresti sunt manevrati politic.  Ca trebuie clarificata ora din data de 22 , adica, vezi doamne ca nu e pana la -12,15 ci pana seara.  Si desigur cu cele doua categorii pe care Sanda le-a trecut la erori de acris si in rest ord.  este buna dupa parerea lui. Dati-l jos, cine l-a pus sa il dea jos, ne face de ras.  Eu nu il recunosc decat pe Dinca. L-ati blamat pe Maior, dar el nu facea gafe de genul acesta.

El facea de alt gen ! Securistic !
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #748 : Ianuarie 05, 2015, 17:39:15 »

Cu respect,

SECRETAR DE STAT

ADRIAN SANDA

Cu respect,

Consiliul director al

Am auzit ca Sanda primeste pupaturile(ghiciti unde?) numai la domiciliu!
Vad ca deja sunt inscrieri de urgenta. Mai ales pentru cei "peste rand".
Asa se intrajutoreaza concitadinii. Mai cu o indemnizatie, mai cu un grad superior asa cum este cel de Rol Determinant(probabil la strangerea mortilor din cele trei orase martir!). De, fiecare cu... rolul sau la Revolutie.
Cumva stiti unde a activat "amicul Sanda" pana a fi "uns" la SSPR? Nu stiti? Ei hai, nu fiti modesti! A fost "Cadru de nadejde" la STS(ceva cu Serviciul Transmisiuni Speciale, adica acela care... ne asculta cu mare atentie!).
Sunt convins ca primii care vor primi ROLUL DETREMINANT vot fi cei care au avut "sarcini special" la Revolutie. Si, bineinteles, clientela politica.
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #749 : Ianuarie 05, 2015, 17:39:57 »

Problema ranitilor fara grad de invaliditate si a retinutilor trebuie urgent rezolvata favorabil.
Memorat
Pagini: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 512
Schimbă forumul: