Main Content:

Pagini: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 512

ORDONANTA

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #1770 : Ianuarie 22, 2015, 16:43:25 »

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA

IMPORTANT

In ultima vreme au aparut tot felul de zvonuri cum ca Miscarea ar sustine taierea celor 0,6 acordati pensionarilor revolutionari.
Acest lucru este o minciuna sfruntata. Miscarea sustine APLICAREA STRICTA A LEGILOR IN ACEASTA TARA, iar oricine isi permite sa aduca atacuri unei norme legale trebuie izolat. Consideram ca drepturile conferite de o anume Lege nu pot fi incalcate sau retrase de absolut nimeni. Nimeni din cadrul Miscarii nu poate cere asa ceva, ba dimpotriva, noi dorim netinerea drepturilor acordate catre pensionarii revolutionari. Suntem impotriva oricarei forme de taiere sau retragere a unor drepturi obtinute. Ne declaram TOTAL IMPOTRIVA taierii celor 0,6 acordate pensionarilor! ORICE ALTA OPINIE FATA DE CEA PRECIZATA AICI NU NE REPREZINTA.

ALEX OPREA
presedinte
Memorat
« Răspunde #1771 : Ianuarie 22, 2015, 16:44:09 »

https://www.facebook.com/groups/673260779399342/?fref=ts
Iliescu Dan @ "Iuliann"
Intradevar, asa cum spui d-ta, este un fals grosolan, pentru ca citatul respectiv se referaOBIECTIVELE DOSARULUI nr. 97/P/1990, respectiv la limitele in timp luate in considerare LA INVESTIGAREA FAPTELOR COMISE IN SPETA CITATA si nu la limitele in timp ale desfasurarii revolutiei, limite care nu faceau obiectul "Hotaririi de la Strasbourg".
Iata inca o idiotenie "marca PONTA", cel care a semnat "EXPUNEREA DE MOTIVE la proiectul de lege privind aprobarea de catre parlament a OUG 95/2014: "HOTARIREA DE LA STRASBOURG".
Despre a cui hotarire este vorba?
Normele legale de tehnica legislativa il obligau pe Ponta sa spuna despre a cui HOTARIRE este vorba.
De asemenea, V. PONTA + D. VALCOV + R. PLUMB + A. SANDA au incalcat prevederile Legii privind normele de tehnica legislativa pentru elaborarea actelor normative nr. 24/2000, respectiv art. 9 alin (2)
["(2) După elaborarea lor şi încheierea procedurii de avizare prevăzute la alin. (1), proiectele de legi, propunerile legislative, precum şi proiectele de ordonanţe şi de hotărâri cu caracter normativ ale Guvernului se supun în mod obligatoriu avizării Consiliului Legislativ."]
Avizul Consiliului Legislativ, desi consultativ, era OBLIGATORIU SA FIE OBTINUT INAINTE DE ADOPTAREA DE CATRE GUVERN A PROIECTULUI.
Astfel,
- OUG 95/2014 a fost ADOPTATA in sedinta de guvern din 29.12.2014;
- tot in 29.12.2014 S-A CERUT AVIZUL de la Consiliul Legislativ;
- AVIZUL Consiliului Legislativ a fost dat in data de 30.12..2014; ca atare, in momentul adoptarii OUG avizul - desi consultativ - NU EXISTA;
- desi in momentul adoptarii de catre guvern a OUG 95/2014 AVIZUL NU EXISTA (deci nici observatiile si propunerile C. L.), ordonanta de urgenta a fost DECLARATA ADOPTATA in sedinta de guvern din 29.12.2014 CU OBSERVATIILE SI PROPUNERILE Consiliului Legislativ CARE AU SOSIT LA GUVERN IN 30.12.2014.
Deci, observatiile si propunerile Consiliului Legislativ nu aveau cu sa apara in textul ordonantei, in forma prezentata guvernului spre adoptare in 29.12.2014, nici in textul Hotaririi de Guvern nr. E.201 din 29.12.2014, prin care s-a inaintat Parlamentului spre adoptare proiectul de lege privind aprobarea OUG 95/2014.
In aceasta situatie avem doua ipoteze:
- OUG 95/2014 nu a fost adoptata in sedinta de guvern din 29.12.2014;
- daca OUG 95/2014 si H.G. nr. E.201 au fost adoptate in sedinta de guvern din 29.12.2014, este clar ca acestea nu puteau fi adoptate cu observatiile si propunerile Consiliului Legislativ din 30.12.2014; unele observatii si propuneri afectind fondul si nu doar forma OUG, rezulta ca in 30.12.2014 V. PONTA A FALSIFICAT ceea ce GUVERNUL ROMANIEI A HOTARIT SI ADOPTAT in 29.12.2014.
Doar un "dottore" in drept poate comite astfel de falsuri... un "dottore" ordinar, de cea mai joasa speta.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1772 : Ianuarie 22, 2015, 16:45:36 »

...MIȘCAREA CIVICĂ REVOLUȚIA CURATA va invită...

Dacă nu este cu supărare,
Poți răspunde la întrebare,
Câți membrii din mișcarea "16 mii",
Vor fi la ian 24 în linia întâi.
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1773 : Ianuarie 22, 2015, 16:49:57 »

Dl.CHIŞ ALEXANDRU pe aceste adrese ați trimis?

Date de contact

com.juridica@senat.ro

Camera deputatilor

Date de contact
   cp11@cdep.ro

Am expediat sesizarea pe adresa

deputat@alinagorghiu.ro

Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1774 : Ianuarie 22, 2015, 17:33:19 »

Domnilor, totul este în regulă cu lupta noastră pentru abrogarea ordonanţelor ticăloase... Dar ce facem noi pentru scoaterea din lege a celor care au certificate pe L.341, fără a fi avut certificat pe L.42 şi fără să fi avut brevet? Suntem oare atât de naivi încât să credem că vom câştiga lupta în proporţie de 100% şi că după decretarea victoriei noastre guvernanţii se vor grăbi să plătească 17.000 - 18.000 de indemniyaţii în loc de 7000 - 8000 cât ar fi normal?
   Dacă odată cu lupta noastră pentru demontarea monstrului legislativ denumit "Luptător cu rol determinant" nu propunem guvernanţilor şi o modalitate (de ex. o scurtă ordonanţă cu unul - două articole) prin care nevrednicii care au devenit revoluţionari după 2004 să fie eliminaţi, părerea mea este că nu vom obţine nimic şi că nici nu merităm nimic. Dacă printre forumişti este vreunul care are certificat obţinut după 2004, îl rog să mă combată.
Memorat

Doamne ajută!
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1775 : Ianuarie 22, 2015, 17:42:56 »

tocmai am trimis ŞI eu cererea mea către:
deputat@alinagorghiu.ro; com.juridica@senat.ro; cp11@cdep.ro; cdo@senat.ro şi vasile.varga@cdep.ro

Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1776 : Ianuarie 22, 2015, 17:49:49 »

Emirad solutii au fost si sunt multe de a se face asa zisa curatenie dar nu sa dori si nici nu se doreste.Multi au venit cu tot de atat de multe variante care puteau fi puse in practica si fara sa supere pe nimeni si care puteau scoate la lumina adevarul.Bine zici cand aduci vorba de 17-18mii de persoane pentru ca numerele sunt total eronate.
Nu cred ca este careva care sa aiba documente elberate de dupa 2004 dar totusi din spusele unor persoane sunt documente(brevete) semnate de presedintele Emil Constantinescu(Huh!!!!)
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1777 : Ianuarie 22, 2015, 18:46:08 »

Domnilor, totul este în regulă cu lupta noastră pentru abrogarea ordonanţelor ticăloase... Dar ce facem noi pentru scoaterea din lege a celor care au certificate pe L.341, fără a fi avut certificat pe L.42 şi fără să fi avut brevet? Suntem oare atât de naivi încât să credem că vom câştiga lupta în proporţie de 100% şi că după decretarea victoriei noastre guvernanţii se vor grăbi să plătească 17.000 - 18.000 de indemniyaţii în loc de 7000 - 8000 cât ar fi normal?
   Dacă odată cu lupta noastră pentru demontarea monstrului legislativ denumit "Luptător cu rol determinant" nu propunem guvernanţilor şi o modalitate (de ex. o scurtă ordonanţă cu unul - două articole) prin care nevrednicii care au devenit revoluţionari după 2004 să fie eliminaţi, părerea mea este că nu vom obţine nimic şi că nici nu merităm nimic. Dacă printre forumişti este vreunul care are certificat obţinut după 2004, îl rog să mă combată.

Daca SSPR nu a fost in stare sa faca necesara curatenie, atunci singura care poate face aceasta curatenie, este Justitia! Ca atare, dupa ce se definitiveaza inventarierea tutror LRFD care au Certificat in baza Legii 42/1990 si l-au preschimbat in conformitate cu prevederile Legii 341/2004, se inainteaza Instantei de Judecata toate persoanele care au obtinut calitatea de LRFD in afara prevederilor legale. Instanta va fi cea care va decide daca persoana suspicionata de a fi obtinut Certificatul in afara cadrului legal va pierde, sau nu, calitatea de LRFD. Cu alte cuvinte, SSPR trebuia sa puna in plata, imediat, LRFD care au obtinut Certificatele pe Legea 42/1990 in 1990-1992 si 1996-1997 si care si-au preschimbat Certificatele conform prevederilor Legii 341/2004.
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1778 : Ianuarie 22, 2015, 19:16:13 »

Daca SSPR nu a fost in stare sa faca necesara curatenie, atunci singura care poate face aceasta curatenie, este Justitia! Ca atare, dupa ce se definitiveaza inventarierea tutror LRFD care au Certificat in baza Legii 42/1990 si l-au preschimbat in conformitate cu prevederile Legii 341/2004, se inainteaza Instantei de Judecata toate persoanele care au obtinut calitatea de LRFD in afara prevederilor legale. Instanta va fi cea care va decide daca persoana suspicionata de a fi obtinut Certificatul in afara cadrului legal va pierde, sau nu, calitatea de LRFD. Cu alte cuvinte, SSPR trebuia sa puna in plata, imediat, LRFD care au obtinut Certificatele pe Legea 42/1990 in 1990-1992 si 1996-1997 si care si-au preschimbat Certificatele conform prevederilor Legii 341/2004.
[/quote

ESTE LEGAL  SI   PERFECT CONSTITUTIONAL  CEIA  CE  ATI  MENTIONAT  DUMNEAVOASTRA, DAR  DUPA  2004  S-AU  ACORDAT   CERTIFICATE  DE  CATRE  COMISIA  PARLAMENTARA  IN  CADRUL  CONTESTATIILOR  CARE  SUNT  DE  ASEMENI  PERFECT  LEGALE.
    NU  MA  REFER  LA  LISTELE  DE  LA   S.S. P.R  DUPA  2010.
Memorat

Petre,
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1779 : Ianuarie 22, 2015, 19:25:17 »

[/quote

ESTE LEGAL  SI   PERFECT CONSTITUTIONAL  CEIA  CE  ATI  MENTIONAT  DUMNEAVOASTRA, DAR  DUPA  2004  S-AU  ACORDAT   CERTIFICATE  DE  CATRE  COMISIA  PARLAMENTARA  IN  CADRUL  CONTESTATIILOR  CARE  SUNT  DE  ASEMENI  PERFECT  LEGALE.
  rectific:  M-AM  REFERIT  LA  CEI  CARE  AU  AVUT  CERTIFICAT  CONFORM LEGII  42, decret 2000  si nu  au  avut  loc  in legea  341/2004  si  au ajuns la contestatie.
Memorat

Petre,
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1780 : Ianuarie 22, 2015, 19:30:18 »

[/quote

rectific:  M-AM  REFERIT  LA  CEI  CARE  AU  AVUT  CERTIFICAT  CONFORM LEGII  42, decret 2000  si nu  au  avut  loc  in legea  341/2004  si  au ajuns la contestatie.
EI  ASTA TREBUIE CONSEMNATA CA <LUATI AMINTE!>
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1781 : Ianuarie 22, 2015, 20:38:02 »

INTERNATIONAL RADIO
De la orele 21.00 incepem!

ROMANIA IN PERICOL!!!! JUDECATOR CCR CERCETAT PENAL! DEPUTAT PSD-Iulian Iancu- cercetat penal. Nici o zi fara un infractor sau presupus infractor! TEMA: ESTE CAZUL CA PE 24 SA DAM O LECTIE INTREGII CLASE POLITICE? SE TINE VICTOR PONTA CU DINTII DE SCAUNUL DE PREMIER?
2. VOR FI DE DATA ACEASTA REVOLUTIONARII PRIMA Vioara a acestui mare miting ce se pregateste?  pentru direct sau sms 0771742398 sau dacă nu puteți suna și doriți sa intrați în direct http://89.44.111.249:9976/listen.pls . tRANSMISIUNE DIRECTA DIN BUCURESTI DE LA PREGATIREA MITINGULUI.
Memorat
« Răspunde #1782 : Ianuarie 22, 2015, 20:41:38 »

Cred că ar fi o greseala sa ne asumăm noi verificarea dosarelor. Sa o facă cei in măsură. Nu cred că trebuia nici inainte si nici acum sa ne asumăm noi responsabilitatea pentru dosarele care nu întrunesc cerințele pentru eliberarea unu certificat, de orice natură. Asta a fost o mare greșeală a tuturor asociațiilor, miscărilor şi a celorlalte forme de organizare ale revoluționarilor, sa îsi asume ei responsabilitatea pentru magariile care s-au făcut. Nu e treaba noastră. O intrebare simplă: stie cineva statistica revoluționarilor care au obținut brevet in baza legii 42 şi prin comparație cei care au obtinut in baza legii 341 ?
Cred că mai simplu ar fi sa ne cheme pe toti, sa dăm o declarație în fata procurorului că merităm sa primim drepturile conform legii 341, însă în cazul în care se constată că dosarul nostru ascunde un fals sa răspundem in plan penal. Nu cred că o să mai se înghesuie asa mulţi... Sau poate sunt eu naiv.
Am spus-o si cand ne-au chemat pt reverificare in baza legii 341: si cu cei care au fost impostori şi şi-au luat drepturile ce se va întâmpla? Răspunsul:dat din umeri. Am spus atunci: "voi credeți că cei care si-au luat brevetul prin minciună şi l-au luat ca sa se dea mari la rude?! Şi l-au luat ca sa isi ia terenurile si spațiile comerciale. Ii doare în bască acum.... O sa apară alti impostori...."
Simplu... Pentru ca din cate stiu eu sunt foarte mulţi care au certificat in baza legii 341 dar nu si a legii 42. Si atunci de ce sa ne batem noi capul? Mortua est are perfectă dreptate. SSPR-ul sau Justitia sa se ocupe de asta... 
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1783 : Ianuarie 22, 2015, 21:15:19 »

...VOR FI DE DATA ACEASTA REVOLUTIONARII PRIMA Vioara a acestui mare miting ce se pregateste?...
...tRANSMISIUNE DIRECTA DIN BUCURESTI DE LA PREGATIREA MITINGULUI.

Dacă nu este cu supărare,
Poți răspunde la întrebare,
Câți membrii din mișcarea "16 mii",
Vor fi la ian 24 în linia întâi?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1784 : Ianuarie 22, 2015, 21:32:38 »

Ole ca va fi 16000 ca va fi o persoana este de ajuns ca scanteia ADEVARULUI sa aprida odata ce trebuia sa se apinda de mult;FLACARA DREPTATII.

Stii ce spune o vorba din batrani?vulpea ce nu ajunge la poama zice ca-i acra,deci cand cineva nu poate sa se afirme in ceva ce este facut de o alta persoana,acel cineva va deveni un distrugator.
Memorat
Pagini: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 512
Schimbă forumul: