Main Content:

Pagini: 1 ... 455 456 [457] 458 459 ... 509

ORDONANTA

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #6840 : Noiembrie 19, 2016, 20:07:46 »

De acord ca este gresita in parti.

Dar cred ca nu este o solutie  sa  distrugi absolut tot.

Eu cred ca extinderea accceptarii oraselor cu  raniti si  morti de glont , pana la pana la ora 24, poate ajuta la o relevanta sigura  a ordonantei.

Dosarele totusi au fost verificate , sper , in conditiile acestei oug.
Prelungirea termenului de depunere este  firesca, pentru ca a fost nedrept formulata in oug, incat multi nu  au depus  dosarul.

Daca nu se incadreaza  acele orase,  care au fost in discutie , nici  cu morti de glont ,  pana la  ora 24,a zilei de 22 dec 89,  atunci sa fie considerate dosare verificate la  lrfd.

Eu consider ca ambiguitatea formularii legii  de recnostinta este  sursa  tuturor problemelor.

Asa zisa fuga a lui Ceausescu este un moment de bucurie iluzorie, care in fapt a adus  inceputul sfarsitului regimului, care s-a inchis abia pe 25 dec 89 , odata cu condamnarea  dictatorului  la care s-a ajuns prin opozitia regimului totalirar de a ceda puterea, genereratoare de  victime .Devi ora aceea nu are in fapt importanta  fiind generate di de tipologia omului, ca era batran  si fricos! Deci fuga in acele conditii nu se datoreaza numai revolutionarilor.

(Vezi Basescu ca nu s-a lasat dus...doar era un lup de mare!)

Pana la  schimbarea conditiilor de acceprare a oraselor si luptatotilor , sa fie postate dosarele  care sunt valide in regim de urgenta.

Altfel  ne invartim in jurul cozii si nu  se mai termina  niciodata.

Deci oricum , trebuie urgent toti  care au obtinut rol  de luptator determinant  sa isi posteze dosarele, pentru credibilizarea actiunilor corecte de pana acum.

Daca  cei selectati pentru gratificare nu isi asuma  si restul demersului legii, nu se demonstreaza ca   intentia a fost corecta .

Deci  , nu cred ca este nevoie din  scaldatoare sa arunci copilul  odata  cu laturile!

Doamna Liliana, cand spuneti ca este gresita in parti, va referiti la OUG95?
Nu inteleg.
OUG95 a fost gresita in integrum. Intentia ei nu a fost corecta. Autorii OUG95 au bagat niste fitile ca sa induca in eroare (unele mici drepturi in plus la urmasi - si alea din cate imi amintesc, ulterior, cu OG1)
La ce ajuta daca se muta ora la 24?
Plus, atentie: Ceausescu nu a fugit, ci a fost evacuat.
Dosarele, sigur, TOTI trebuia, nu doar remarcatii de acum, sa si le publice - sau sa le fie publicate - si asta demult tare.

E asa, un curent, din ce vad eu acum, ca OUG95 ar putea fi totusi buna (inclusiv Alex Oprea sustine acum asta, probabil fiindca a obtinut certificatul de Remarcat), de parca am fi uitat cu totii de unde am plecat. Chiar asa ne-a sucit mintile Sanda?
Memorat

Perplex in forma continuata.
« Răspunde #6841 : Noiembrie 19, 2016, 20:10:12 »

Lacramioara Lacry
Facebook https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1151792088249490&set=gm.1838061609770954&type=3&theater
Cineva ma bagat si pe mine ca martor in dosarul in care sunt inculpati Adrian Sanda si ceilalti, ma intreb ce au urmarit cei care au facut plingeri penale Huh dar eu nu le-am facut jocul, am declarat ce am vrut eu................

Tocmai am avut o discutie telefonica cu doamna Perici, aceasta confirmandu-mi ca, intr-adevar, fiind nominalizata de terti ca martor, s-a rezumat strict la a declara ce stia dansa in speta in cauza.
PROBABIL PENTRU CA MAJORITATEA DEMERSURILOR FACUTE IMPOTRIVA PRCTICILOR sspr AU FOST FACUTE CU ACORDUL SI STAMPILA ASOCIATIEI "fORUMUL REVOLUTIEI'...... Grin Grin..Domna Perici avand scapari de memorie si oscilari de atitudine functie de presiunea atmosferica . Protest adresat SSPR .......Intrebari referitoare la opacitatea comunicarii ....demersuri la Avocatul poporului .....La Dragnea .....la CPRD......si mai stiu eu unde . Dupa finalizarea cercetarilor putem dovedi cu respectivele copii.De altfel ele exista la institutiile in cauza iar de la SSPR au fost ricicate .Multumim pentru ca in acea recenta perioada conducerea asociatiei gandea altfel ajutand la propagarea demersului.
Voi ati facut falsuri impreuna cu Muntoiu Aurel, doar pe o sesizare la sspr a fost stampila originala, pe celelalte ati pus stampila copiata de pe original, ei dle.Burada Gheorghe fost membru al asociatiei Forumul Revolutiei,am trecut cu vederea atacurile tale asupra asociatiei dar de data asta vom face demersul legal ca v-ati folosit de falsuri tu cu prietenii tai,si hai sa iti mai zic un secret,asa sa nu afle nimeni ))) asociatia a facut in scris la institutiile unde v-ati folosit de stampila falsa.
MINTI .......originalele si imputernicirea sunt verificate la procuratura !ATENTIE CE SCOTI PE GURITA TA ZGLOBIE CACI TE POATE COSTA !

"GHEGHEHEHE..." AI ANI MULTI...SI MINTE SCURTA..."CREIERII ZOB CA-N TINERETE"...

"NU IUBESC PRADUITORII.....".....E un cantec...un simtamant personal...nicidecum o amenintare ...!!!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6842 : Noiembrie 19, 2016, 20:12:53 »

Lacramioara Lacry
Facebook https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1151792088249490&set=gm.1838061609770954&type=3&theater
Cineva ma bagat si pe mine ca martor in dosarul in care sunt inculpati Adrian Sanda si ceilalti, ma intreb ce au urmarit cei care au facut plingeri penale Huh dar eu nu le-am facut jocul, am declarat ce am vrut eu................

Tocmai am avut o discutie telefonica cu doamna Perici, aceasta confirmandu-mi ca, intr-adevar, fiind nominalizata de terti ca martor, s-a rezumat strict la a declara ce stia dansa in speta in cauza.
PROBABIL PENTRU CA MAJORITATEA DEMERSURILOR FACUTE IMPOTRIVA PRCTICILOR sspr AU FOST FACUTE CU ACORDUL SI STAMPILA ASOCIATIEI "fORUMUL REVOLUTIEI'...... Grin Grin..Domna Perici avand scapari de memorie si oscilari de atitudine functie de presiunea atmosferica . Protest adresat SSPR .......Intrebari referitoare la opacitatea comunicarii ....demersuri la Avocatul poporului .....La Dragnea .....la CPRD......si mai stiu eu unde . Dupa finalizarea cercetarilor putem dovedi cu respectivele copii.De altfel ele exista la institutiile in cauza iar de la SSPR au fost ricicate .Multumim pentru ca in acea recenta perioada conducerea asociatiei gandea altfel ajutand la propagarea demersului.
Voi ati facut falsuri impreuna cu Muntoiu Aurel, doar pe o sesizare la sspr a fost stampila originala, pe celelalte ati pus stampila copiata de pe original, ei dle.Burada Gheorghe fost membru al asociatiei Forumul Revolutiei,am trecut cu vederea atacurile tale asupra asociatiei dar de data asta vom face demersul legal ca v-ati folosit de falsuri tu cu prietenii tai,si hai sa iti mai zic un secret,asa sa nu afle nimeni ))) asociatia a facut in scris la institutiile unde v-ati folosit de stampila falsa.
MINTI .......originalele si imputernicirea sunt verificate la procuratura !ATENTIE CE SCOTI PE GURITA TA ZGLOBIE CACI TE POATE COSTA !
În dosarul numarul 370 P din 2015, s-au făcut analizele criminalistice asupra reclamațiilor Asociației respective. S-a constatat faptul că înscrisurile și ștampilele sunt autentice, astfel că SUSȚINERILE FORUMULUI REVOLUȚIEI Timișoara sunt nereale. Adică, doamna Perici adevărul este unul frust neretușat ca la PSD....
Memorat
« Răspunde #6843 : Noiembrie 19, 2016, 20:25:47 »

De acord ca este gresita in parti.

Dar cred ca nu este o solutie  sa  distrugi absolut tot.

Eu cred ca extinderea accceptarii oraselor cu  raniti si  morti de glont , pana la pana la ora 24, poate ajuta la o relevanta sigura  a ordonantei.

Dosarele totusi au fost verificate , sper , in conditiile acestei oug.
Prelungirea termenului de depunere este  firesca, pentru ca a fost nedrept formulata in oug, incat multi nu  au depus  dosarul.

Daca nu se incadreaza  acele orase,  care au fost in discutie , nici  cu morti de glont ,  pana la  ora 24,a zilei de 22 dec 89,  atunci sa fie considerate dosare verificate la  lrfd.

Eu consider ca ambiguitatea formularii legii  de recnostinta este  sursa  tuturor problemelor.

Asa zisa fuga a lui Ceausescu este un moment de bucurie iluzorie, care in fapt a adus  inceputul sfarsitului regimului, care s-a inchis abia pe 25 dec 89 , odata cu condamnarea  dictatorului  la care s-a ajuns prin opozitia regimului totalirar de a ceda puterea, genereratoare de  victime .Devi ora aceea nu are in fapt importanta  fiind generate di de tipologia omului, ca era batran  si fricos! Deci fuga in acele conditii nu se datoreaza numai revolutionarilor.

(Vezi Basescu ca nu s-a lasat dus...doar era un lup de mare!)

Pana la  schimbarea conditiilor de acceprare a oraselor si luptatotilor , sa fie postate dosarele  care sunt valide in regim de urgenta.

Altfel  ne invartim in jurul cozii si nu  se mai termina  niciodata.

Deci oricum , trebuie urgent toti  care au obtinut rol  de luptator determinant  sa isi posteze dosarele, pentru credibilizarea actiunilor corecte de pana acum.

Daca  cei selectati pentru gratificare nu isi asuma  si restul demersului legii, nu se demonstreaza ca   intentia a fost corecta .

Deci  , nu cred ca este nevoie din  scaldatoare sa arunci copilul  odata  cu laturile!

Doamna Liliana, cand spuneti ca este gresita in parti, va referiti la OUG95?
Nu inteleg.
OUG95 a fost gresita in integrum. Intentia ei nu a fost corecta. Autorii OUG95 au bagat niste fitile ca sa induca in eroare (unele mici drepturi in plus la urmasi - si alea din cate imi amintesc, ulterior, cu OG1)
La ce ajuta daca se muta ora la 24?
Plus, atentie: Ceausescu nu a fugit, ci a fost evacuat.
Dosarele, sigur, TOTI trebuia, nu doar remarcatii de acum, sa si le publice - sau sa le fie publicate - si asta demult tare.

E asa, un curent, din ce vad eu acum, ca OUG95 ar putea fi totusi buna (inclusiv Alex Oprea sustine acum asta, probabil fiindca a obtinut certificatul de Remarcat), de parca am fi uitat cu totii de unde am plecat. Chiar asa ne-a sucit mintile Sanda?

Cum  ce se obtine? 

un principiu ,

de recunoastere clara a luptatorilor care s-au implicat in evenimente, a pericolelor pe care le-au petrecut luptatorii , din timpul Revolutiei, De aceea trebuie mutata ora la ora 24,a zilei de 22,  dar cu raniti si decedati de glont, pentru ca acestia sunt clari!

PANA CAND DETERMINANTII NU ISI PUBLICA DOSARELE DIN PROPRIE INITIATIVA ...URGENT! CAT SI RESTUL CARE SI-AU CERUT ACEST DREPT ... 

VA FI TOT FACUT PULBERE!

BINE...CUM DORITI...SA NU SPUNETI CA NU AM SUGERAT.

ORICUM EU  AM PUBLICAT Documentrle mele si astept sspr sa-mi publice dosarul. Dar am vazut ca nici nu vrra sa-l vad , dar sa-l public!?

Memorat
« Răspunde #6844 : Noiembrie 19, 2016, 20:30:52 »

Lacramioara Lacry

Alex tu iti dai seama ce spui,vrei sa spui ca Asociatia Forumul Revolutiei a facut demersuri la Parchet impotriva sspr

În dosarul numarul 370 P din 2015, s-au făcut analizele criminalistice asupra reclamațiilor Asociației respective. S-a constatat faptul că înscrisurile și ștampilele sunt autentice, astfel că SUSȚINERILE FORUMULUI REVOLUȚIEI Timișoara sunt nereale. Adică, doamna Perici adevărul este unul frust neretușat ca la PSD....
ALEX tu iti dai seama ce spui,va manica puscaria ca v-ati folosit de stampila in fals,Forumul Revolutiei a facut plingere la parchet,luni voi cere parchetului actele depuse de asociatie.
Memorat
  • DAN IOSIF
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6845 : Noiembrie 19, 2016, 20:34:04 »

Brașovul va ieși din OUG 95 pt ca proba pt includerea orașului se bazează pe o eroare a CEDO in sensul ca ONISOR a fost prins in decizia CEDO cu o eroare el a fost reținut in 22 nu in 21!!!!
Memorat
« Răspunde #6846 : Noiembrie 19, 2016, 20:36:20 »

DOANA PERICI ......STAMPILA ORIGINALA SI IMPUTERNICIREA ASEMENEA EI ...PE NUMELE AVOCATULUI ASOCIATIEI.....NU PE AL MEU A FOST FOLOSITA DE AV. MUNTOIU IN RELATIE DIRECTA SI NEMIJLOCITA CU DOMNIA VOASTRA SI CU SEFUL ASOCIATIE FARA A SE UZA DE NUMELE "BIETULUI MEMBRU"....BURADA . Acesta este motivul pentru a multimi asociatiei pentru implicare in demers si ajutorul acordat . Sunt chestii care va privesc direct...conducere si avocat .
PS ...inca sunt memru pana la decizia adunarii generale .
Sarumana ! Grin

DEGEABA AVEM 'PLEATA'...DACA NU-I NIMIC DEDESU'P'T....."MONSIEUR" ZIS 'GHEGHE'...
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6847 : Noiembrie 19, 2016, 20:41:02 »

Brașovul va ieși din OUG 95 pt ca proba pt includerea orașului se bazează pe o eroare a CEDO in sensul ca ONISOR a fost prins in decizia CEDO cu o eroare el a fost reținut in 22 nu in 21!!!!

Si care ar fi diferenta? Intreb pentru ca in acest fel vor avea iarasi probleme cu ordonanta mai multe orase.
Memorat
« Răspunde #6848 : Noiembrie 19, 2016, 20:48:27 »

NU VA INTELEG...

" August 05, 2015, 21:33:11
Numai un TICALOS se poate bucura de insuccesul altuia!!! Chiar daca iti este dusman sa u adversar .....amintesteti de RAZVAN si VIDRA!!! "........
Memorat
  • DAN IOSIF
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6849 : Noiembrie 19, 2016, 20:51:58 »

Pai OUG spune rețineri pana la fuga dictatorului ori in BV au fost după fuga printr o greșeală de redactare a fost prinsa persoana in 21 parchetul lucrează la îndreptarea erori materiale
Memorat
« Răspunde #6850 : Noiembrie 19, 2016, 20:52:31 »

Lacramioara Lacry

Alex tu iti dai seama ce spui,vrei sa spui ca Asociatia Forumul Revolutiei a facut demersuri la Parchet impotriva sspr

ALEX tu iti dai seama ce spui,va manica puscaria ca v-ati folosit de stampila in fals,Forumul Revolutiei a facut plingere la parchet,luni voi cere parchetului actele depuse de asociatie.
Vorbe si calomnie folositoare  Grin Grin Grin ;DCand ati retras prin document imputernicirea Casei de Avocatura MUNTOIU?HuhHuh?Nu ca m-ar interesa ...dar prin multumirea initiala am vrut sa va aduc aminte ca sunteti duali ....Relatia voastra cu Muntoiu ....membru de altfel al asociatiei .....nu ma intereseaza asa cum nici relatia ta personala cu el ma lasa rece !........Faptul ca stati intepeniti in curul lui Sanda fara a avea O POZITIE OFICIALA  va descalifica !Stai linistita ....numai tu si Muntoiu  ati avut stampila si imputernicirea .....NIMENI ALTII NU LE-A VAzut.....pntru ca impreuna a-ti facut demersurile . Omorati-va intre voi . Nu e singura ta prostie . Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #6851 : Noiembrie 19, 2016, 21:00:42 »

PHAF!

OUG DEMENT... cu retinuti si   si..... pana in  ora 12.09 cand i s-a facut frica lui Ceausescu!

fira-ti... cu oug-ul  de kkt!

Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #6852 : Noiembrie 19, 2016, 21:04:43 »

Pai OUG spune rețineri pana la fuga dictatorului ori in BV au fost după fuga printr o greșeală de redactare a fost prinsa persoana in 21 parchetul lucrează la îndreptarea erori materiale
Pai OUG 95 e-o tampenie. Dumnezeule mare, cum ne-au mai fraierit astia (Ponta, Sanda) sa disecam firu'n patru si sa ne pierdem timpul cu nasu-n hartii, ca sa-si poate satisfaca ei orgoliile.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6853 : Noiembrie 19, 2016, 21:08:13 »

Observatia e corecta, dar nu stiu cum se mai iese din aceasta enorma incurcatura facuta de cabinetul lui Adrian Sanda, nu stiu la comanda cui si cu ce scop.
Memorat
« Răspunde #6854 : Noiembrie 19, 2016, 21:13:08 »

http://www.mpublic.ro/ro/content/c_17_11_2016
De asemenea, faţă de următorii cinci inculpaţi s-a dispus măsura controlului judiciar:
            - ARĂNUȘI CIPRIAN ALBERT, sub aspectul săvârşirii a două infracţiuni de trafic de influență;

Cipriane stai in banca ta,BV nu pe aceasta baza a fost introdus Brasov in OUG!

Memorat
Pagini: 1 ... 455 456 [457] 458 459 ... 509
Schimbă forumul: