Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4

Comentariile sint bine venite

• Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Comentariile sint bine venite
« Răspunde #15 : Ianuarie 24, 2015, 06:53:13 »

Avizul de legalitate il da ministeru justitiei,forma expresiilor,sintagmelor si forma textelor consiliu legislativ ca si propuneri,iar ministerul finantelor aproba doar suma propusa pentru diferite chestii.Dl. Valcov a fost de acord cu suma alocata,in rest nu era treaba lui.p.s.am convingerea ca dl.Valcov ca senator va propune modificarea  oug.95/2014.este singurul care a depus amendamente si la ordonanta de reorganizare a sspr.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Ianuarie 24, 2015, 10:37:40 »

Avizul de legalitate il da ministeru justitiei,forma expresiilor,sintagmelor si forma textelor consiliu legislativ ca si propuneri,iar ministerul finantelor aproba doar suma propusa pentru diferite chestii.Dl. Valcov a fost de acord cu suma alocata,in rest nu era treaba lui.p.s.am convingerea ca dl.Valcov ca senator va propune modificarea  oug.95/2014.este singurul care a depus amendamente si la ordonanta de reorganizare a sspr.

Spune ce amendamente aduce Valcov la ord. Mie mi se pare de-a dreptul tampit.
Memorat
  • cdinu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Ianuarie 24, 2015, 11:48:25 »

Nu stiu nimic despre amendamente. Te rog, vrei sa le publici aici, sa vad si eu ce contin?
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Ianuarie 24, 2015, 11:56:20 »

Am trimis doua scrisori, una lui Sanda si a doua lui Ponta.
   Au fost trimise cu semnatura de primire pe data de 19.01.2015

Asociatia Revolutia 2I Decembrie 1989

Guvernului Romaniei

Catre Secretarul de Stat Pentru Problemele Revolutionarilor

Adrian  Sanda

Va invitam sa luati la cunostinta de comunicatul asociatiei noastre catre Prefectu I Brasovului  si parlamentarii de Brasov, pus in discutie in sedinta de la data de 13/01/2015 care, a avut loc in sediul prefecturii cu participarea celor de mai sus, a televiziunilor, presei scrise si radioului din judet.

De asemenea,  a fost dat citire textului din ,, scrisoarea deschisa” pe ca re am trimis-o prin posta romana si electronica  catre dvs (drq@gov.ro) in data de 02/06/2014. Specificam ca, nu am primit nici-un raspuns.

Au luat cuvantul Prefectul , Parlamentarii si reprezentantii asociatiei care, in unanimitate au criticat continutul OUG 95/2014, prin care, Brasovul, ar putea sa-si piarda ,,Revolutionarii  cu rol determinant” in Revolutia din 1989. Toate partile prezente la discutii, indignate,  au condamnat criteriile de select are  a localitatilor in care revolutionarii si-au pus viata in pericol pentru eliminarea dictaturii comuniste in 1989.

Ca atare, apelam la dumneavoastra, in mod democratic, sa faceti corecturile de rigoare,  prin care BRASOVUL  sa-si ocupe rolul bine meritat de oras martir. Brasovul a  aprins faclia luptei anticomuniste in 1987, continuand si  in 21 dec 1989 pina la indepartarea sistemului totalitar comunist din Romania.

Anexam prezentei, copie dupa comunicatul respectiv si a scrisorii deschise.

Brasov

19 01 2015

Asteptam raspunsul lor.
SI ASTA CUM ESTE?<SCAPA FIECARE CUM POATE?>S-au ne scoatem cum putem?Care este mai cu MOT NU!!!!!
Memorat
  • cdinu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Ianuarie 24, 2015, 12:47:28 »

SI ASTA CUM ESTE?<SCAPA FIECARE CUM POATE?>S-au ne scoatem cum putem?Care este mai cu MOT NU!!!!!

Nu cu mot, ci toti care au participat la revolutie, pina in data de 22 Decembrie 1989. Toti acestia, au avut curajul sa iasa in strada cind, Ceausescu era inca la putere. Si-au asumat toate rsicurile, inclusiv perderea vietii.
  Ei merita tot respectul!!![/color]
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Ianuarie 24, 2015, 13:11:56 »

Nu cu mot, ci toti care au participat la revolutie, pina in data de 22 Decembrie 1989. Toti acestia, au avut curajul sa iasa in strada cind, Ceausescu era inca la putere. Si-au asumat toate rsicurile, inclusiv perderea vietii.
  Ei merita tot respectul!!![/color]
ESTE ABERATIE ce sustii ;ptr. ca (astia nu erau nimic de nu erau cei care au SUSTINUT   NEANTOARCEREA CEAUSESTILOR)Daca se intorcea ,cum vorbeam acum? Ti-ai (v-ati pus intrebarea?)SI ATUNCI !! de nu era terminat ,acum ne terminati voi .DA? CE PARERE AI? ASTA E PAREREA MEA.
Memorat
  • cdinu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Ianuarie 24, 2015, 13:40:57 »

Jocurile se facusera, armata era cu noi, dar ce a urmat e o nebuloasa, pe care am vrea s-o cunoastem. Am cerut guvernului de nenumarate ori aflarea adevarului dar, dupa cum stiti si voi, nu se doreste acest lucru! Pacat de atitea vieti pierdute, ei, mortii, nu au avut prilejul sa se bucure de viata, intr-o tara fara communism.
  Sacrificiul lor, ramine in istorie pentru totdeauna, iar noi ii vom admira si venera, pina cind va veni ziua cind, ne vom alatura lor!!!
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Ianuarie 24, 2015, 13:45:48 »

Jocurile se facusera, armata era cu noi, dar ce a urmat e o nebuloasa, pe care am vrea s-o cunoastem. Am cerut guvernului de nenumarate ori aflarea adevarului dar, dupa cum stiti si voi, nu se doreste acest lucru! Pacat de atitea vieti pierdute, ei, mortii, nu au avut prilejul sa se bucure de viata, intr-o tara fara communism.
  Sacrificiul lor, ramine in istorie pentru totdeauna, iar noi ii vom admira si venera, pina cind va veni ziua cind, ne vom alatura lor!!!
EI NU SE BUCURA  -noi nu ne bucuram ....EI NU SE VOR BUCURA.. Si atunci unde ne aflam? IN VIDUL DEZBINARII si al rautatii.DACA ERA IUBIRE eram acum IUBITI,Ne urasc ptr ca-i uram si ASTA NU E BINE!
Memorat
« Răspunde #23 : Ianuarie 24, 2015, 20:32:08 »

Dinule, tu incerci sa discuti logic.E clar ce spui.Problema e sa ai cu cine. Wink
Memorat
« Răspunde #24 : Ianuarie 25, 2015, 00:00:27 »

In data de miercuri, 14 ianuarie ac, la postul de telviziune din Brasov MIX TV, doi revolutionari brasoveni au fost invitatii unei emisiuni a realizatoarei Onelia Pescaru. S-a discutat despre situatia revolutionarilor din Brasov in noua conjunctura legislativa impusa de conducerea Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989. Am impartit inregistrarea in trei, pentru a corespunde exigentelor impuse de cei de la YouTube.

Costica Dinu si Ioan Demi la MIX TV - 1 - www.youtube.com/watch?v=7zvIHmoXkik&feature=youtu.be,

Costica Dinu si Ioan Demi la MIX TV - 2 - www.youtube.com/watch?v=0LbdLYLEJMA&feature=youtu.be,

Costica Dinu si Ioan Demi la MIX TV - 3 - www.youtube.com/watch?v=WdfNnRrWx4A&feature=youtu.be.
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Ianuarie 25, 2015, 00:07:40 »

In data de miercuri, 14 ianuarie ac, la postul de telviziune din Brasov MIX TV, doi revolutionari brasoveni au fost invitatii unei emisiuni a realizatoarei Onelia Pescaru. S-a discutat despre situatia revolutionarilor din Brasov in noua conjunctura legislativa impusa de conducerea Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989. Am impartit inregistrarea in trei, pentru a corespunde exigentelor impuse de cei de la YouTube.

Costica Dinu si Ioan Demi la MIX TV - 1 - www.youtube.com/watch?v=7zvIHmoXkik&feature=youtu.be,

Costica Dinu si Ioan Demi la MIX TV - 2 - www.youtube.com/watch?v=0LbdLYLEJMA&feature=youtu.be,

Costica Dinu si Ioan Demi la MIX TV - 3 - www.youtube.com/watch?v=WdfNnRrWx4A&feature=youtu.be.

VA ROG <multumitii lui ss sanda>Are toate MERITELE sa fie felicitat mai mult decat tanti leana savanta si .. ce sa mai zic de astia EMANATI SI    DE  -terminat
Memorat
« Răspunde #26 : Ianuarie 25, 2015, 10:06:55 »
Memorat
  • cdinu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Ianuarie 26, 2015, 08:26:56 »

Pentru cei care se intreaba si nu cunosc amanunte dar, sint curiosi: