Main Content:

Pagini: [1]

PENTRU PATRIE,

• Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
PENTRU PATRIE,
« : Iunie 27, 2015, 18:57:08 »

14
Discutii generale / Totul despre Revolutie si Revolutionari / Răspuns: FACEBOOK
  : Iunie 28, 2015, 05:23:21 
Creat de oleoleole - Ultimul mesaj de către NVal

Al Dorin

https://www.facebook.com/groups/uniunearevolutionarilor1989/598572036951454/?notif_t=group_activity
1-REVOLUTIA a fost CONFISCATA ..si ANULATA de securisti colaboratori , sabotori si spioni ai agenturilor oculte ale Noii Ordini, Dec. 1989 reprezentand NOUL INCEPUT al noii puteri securisto- jidanesti. din Romania 2- Orice individ din cele doua camere ale Parlamentului , ale Comisiilor legislativului sau ale Guvernului suunt oameni din sistemul ticalosit , afini si progenituri ale calailor si satrapilor de acum 25 de ani ,garantii noilor si viitoarelor pozitii inalte in stat. 3- Cei prezenti din afara sistemului isi "cumpara" locul si pozitia ...fiind propusi prin relatii de afinitate , aservire si supusenie, 4- Proaspetii " răcani" din Parlament si din institutiile guvernamentale trebuie sa " recite mantra exponentilor puterii " ... omerta faradelegilor si mafiei din sistem... ascunse privirilor si urechilor prostimii !!!... Astfel... sintagmele ; " cine nu vede, nu aude si tace" ,traieste 1000 de ani in pace" si ..." in caz de furtuna ,dusmanii din interior ne sunt prieteni " , SUNT REGULI TABU CE TREBUIESC RESPECTATE CU SFINTENIE !.. Concluzia...FARA O NOUA REVOLTA POPULARA de amploare , MAI ASTEPTAM VREO SUTA DE ANI SA-SI FACA SECATURILE ASTEA JOCUL ...aidoma FANARIOTILOR " !

AVIZ   PLINGACIOSILOR;

Haideti   SA   NU  NE   MAI         
                      varsam  nemultumirile  pe  altii;
             Eu  nu-s  vinovat.   Noi   nu  suntem  vinovati;
           VINOVATI  SUNT  ALTII.
   Ei  sunt  vinovati,  ei  securistii,  comunistii,  jidanistii.  Comisiile legislativului sau ale Guvernului SUNT  VINOVATI.   
      NOI ?  NUUU…. oamenii din sistemul ticalosit , afini si progenituri ale calailor si satrapilor de acum 25 de ani ,garantii noilor si viitoarelor pozitii inalte in stat. 3- Cei prezenti din afara sistemului isi "cumpara" locul si pozitia ...fiind  propusi   prin relatii de afinitate , aservire si supusenie.
        BAIIIII…….oameni  buni  dar  noi  cind  suntem  vinovati ??  ai  ziceti  cind  maii….?   
                       Mai….  voi  a-ti  fost  la  o  COMPETITIE  SPORTIVA  in  viata  voastra?
  Acolo  nu  este  INVINGATOR   SI   INVINS….. ziceti  mai??   
     -PAI  DACA  CISTIGATORUL  NU-SI  MENTINE  SI   NU  DUCE   LUPTA  MAI  DEPATE  CE  SE  INTIMPLA ??   
                    LE  ESTE LUAT   MERITUL  DE  SECURISTII…..??  ZICETI…?
    -LA   REVOLUTIE  AM    FOST  INVINGATORI?  SPUNETI? DA!!!!.     
ATUNCI  DE  CE  NU  AM  LUPTAT  MAI  DEPARTE  SA  NE  MENTINEM  PUTEREA??  DE  CE?
                                                                        DE  PROSTI.    ASTA  ESTE ?
 NE-AM  MINCAT  INTRE  NOI……MAI  OAMENILOR  BUNI,  INTELEGETI  ODATA  SI  LASATI  VAICARELILE.
    NE-AM  ORGANIZAT  INTR-O  ECHIPA,  O  FORTA  CEVA ?     ZICETI ?   NUUUU.
             VINOVATI  SUNT   SECURISTII ??   SPUNETI ?
    NOI  SUNTEM  VINOVATI , CA  NU  AM  STIUT  SA  CONDUCEM,  NU  AM  FOST  UNITI,  NU  AM  STIUT  CUI  PREDAM   PUTEREA,  NU  AM  FOST  IN  STARE  SA  NE  MOBILIZAM  SI  SA  MENTINEM  PUTEREA.
  ASTA  ESTE  REALITATEA,  NU  AM  STIUT  SA  ELIMINAM  INPOSTORII, SECURISTI, SPIONII, SABOTORII  DIN  RINDURILE  NOASTRE,  AM  ACCEPTAT, AM  FOST  CUMPARATI, AM  FOST  MANIPULATI, MANEVRATI.        DE  CE??      DE  PROSTI.   
                                “ BANUL OCHIUL  DRACULUI “    NE-A   PROSTIT   am  devenit  egoisti  invidiosi.
    MAI  MULTI  COLEGI  ELOGIAU  DRAPELUL  PATRIEI,  CE  FRUMOS,  ELOGIAU  DRAGOSTEA  FATA  DE  PATRIE  SI  POPOR,  PATRIOTISMUL,  DEMNITATEA  SI  ONOAREA.
    “CINSTE  LOR”   ASA  AR  TEBUI  SA  AVEM  IN  SUFLET  TOTI  SI  ATUNCI  V0M  INVINGE.
                MOS  ION  ROATA,  UN  TARAN,  MAI  DESTEPT  CA  NOI.  (sunt  sigur  ca  nu  avea  studii  inalte)
       DE  CIND  SUNT  PE  SAITUL  ACESTA  MEREU  AM  SPUS   “REVOLUTIONARI  UNITI-VA’’
   (si  ATUNCI:   determinanti  si  nedeterminanti,  fiind  dezorganizati  va  dezbinati -  se  allege  praful de toti)
Memorat

Petre,
Pagini: [1]
Schimbă forumul: