Main Content:

Pagini: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 46

Demiterea lui Klaus Werner Johannis

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Demiterea lui Klaus Werner Johannis
« Răspunde #255 : Decembrie 27, 2016, 23:04:18 »

D-le. Victor, nu va luati dupa toti dezacsatii, dupa toti nebunii care posteaza aberatii pe aici, nu mai puneti suflet, nu vedeti ca oamenii astia nu au ce face si stau toata ziua si posteaza numai tampenii. Noi am avut si avem incerdere in acel grup, am fost foarte magulit aseara cind am citit postarea dumnevoastra ca reincepeti activitatea, pacat !

Cel măgulit din Sătmar..., dezacsații ar trebui să fie dezaxații..., nu-i așa...? Da' nebunu'..., nebunu' cine e...?
Memorat
« Răspunde #256 : Decembrie 27, 2016, 23:17:53 »

Formidabil! Johannis a fost capabil de al doilea act politic pozitiv din cariera lui de Presedinte al Romaniei!

Iohannis a ales: Cioloș rămâne premier Cheesy
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #257 : Decembrie 27, 2016, 23:20:21 »

D-le. Victor, nu va luati dupa toti dezacsatii, dupa toti nebunii care posteaza aberatii pe aici, nu mai puneti suflet, nu vedeti ca oamenii astia nu au ce face si stau toata ziua si posteaza numai tampenii. Noi am avut si avem incerdere in acel grup, am fost foarte magulit aseara cind am citit postarea dumnevoastra ca reincepeti activitatea, pacat !

Cel măgulit din Sătmar..., dezacsații ar trebui să fie dezaxații..., nu-i așa...? Da' nebunu'..., nebunu' cine e...?
        Mi se pare ca deacsat esti tu ce te legi asa fara sa stii despre ce vorbesti
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #258 : Decembrie 27, 2016, 23:29:09 »

Formidabil! Johannis a fost capabil de al doilea act politic pozitiv din cariera lui de Presedinte al Romaniei!

Haha. Ce-i rau in asta, din punct de vedere constitutional? Ciolos ramane seful Guvernului si aplica legile date de Parlament.
E nebunia mintii ca in Romania nu se intelege separatia puterilor in stat.
Memorat

Perplex in forma continuata.
« Răspunde #259 : Decembrie 28, 2016, 00:03:20 »

Haha. Ce-i rau in asta, din punct de vedere constitutional? Ciolos ramane seful Guvernului si aplica legile date de Parlament.

Nu in Romania...dumneavoastra nu puteti intelege, domnule Iuliann...sau nu vreti !!! Daca..."Haha" va reprezinta...
Memorat
« Răspunde #260 : Decembrie 28, 2016, 00:06:49 »

Domnule 'NICU '57'...Noapte buna .
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #261 : Decembrie 28, 2016, 00:19:15 »

S-a aprins pădurea Cel măgulit din Sătmar...? O tot dai cu dacă și cu parcă..., deacsat trebuie că este dezaxat..., știi ce scrii?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #262 : Decembrie 28, 2016, 00:40:30 »

Așa-i..., Nicu C nu este din Sătmar. nicu1957-i de acolo..., voi reposta...!
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #263 : Decembrie 28, 2016, 00:43:04 »

Cel măgulit..., dezacsații ar trebui să fie dezaxații..., nu-i așa...? Da' nebunu'..., nebunu' cine e...?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #264 : Decembrie 28, 2016, 01:10:06 »

Victore oare de ce nu vrei sa "joci"cinstit si doresti sa-ti descarci supararile pe alte topik-uri altele decat pe cele care ai postat pana acum?
Innafara de mustrarea pe care ti-am adresat-o legata de oug unde ti-am"bagat"cuvantul unire in gura?
Discutia purtata cu Silviu despre unire a fost deschisa de el si a fost la modul general dar daca tu doresti sa o denaturezi,distorsionezi sau s-o duci pe o alta carare este pacatul tau.
Am o singura rugaminte la tine,fii sincer si numestei pe toti acei care au facut parte din grupul de la parlament si ca un ajutor am sa-ncep eu cu;Silviu si persoana ta,Nelutu Stoica,Popa Dorin,Gica Bacoi,Daniel Perju,Angela Dragan si multi altii carora le cer scuze ca nu le-am scris numele.
Multi din renumitul grup s-au retras dupa ce orasele lor au fost recunoscute ca determinante si au avut certitudinea ca vor fi determinanti, putini au ramas pe baricade pana la final de mandat parlamentar si care datorita lor n-a trecut oug-ul de comisie dar n-au iesit in fata sa-si ceara laude si lauri.
Oare de ce Victore ca prin revenirea grupului se doresc initierea unor amendamente si despre ce amendamente poate fi vorba?cumva amendamente care sa-ngroape restul de revolutionari iar determinantii sa mai aiba ceva privilegii in plus si sa mai acopere ceva anomalii ale oug.?
Desigur pentru foarte multi dintre determinanti frica este mare ca oug-ul nu va trece si ca legea va ramane in forma initiala pentru ca multi care au si alte venituri altele decat pensia nu vor mai primi indemnizatia sau fereasca Dumnezeu din lege va ramane numai 0,6

Nicu C cu totii am avut incredere si am sustinut grupul de la parlament si inca mai avem si-l sustinem,asa cum si ne crezi tu ca unii dintre noi suntem dezaxati,nebuni sau aberanti,numai ca diferenta dintre noi si altii care nu posteaza sau posteaza la comanda ca sa aduca elogii,maguliri si sustineri ca pe timpurile apuse este foarte mare.Noi,eu,am sa-mi spun parerea,fie ea rea sau buna si-am insusesc criticile daca am sa le merit pentru ca stiu sa am respectul fata de om indiferent de cine ar fi el si ce ar face.Unele persoane care reprezinta oamenii ar trebuii sa stie acest mic-mare amanunt;a baga pumnul in gura prin diferite metode nu este tocmai democratic iar a obtine ceva prin intimidare de la cineva(chiar si tacerea) este rusinos
Si inca ceva Nicule,unii dintre dezaxatii,nebunii si aberantii care posteaza "toata ziua"sa stii ca nu sta cu mana intinsa la strachina cu malai la careva,ei muncesc cum si unde pot pe mult sau putin ca sa-si duca zilele.Deci intre acestea si multi altii care aduc diferite reprosuri iarasi este o mare diferenta deci...........
P.S.ce parere au revolutionarii care nu sunt determinanti initierea unor amendmente?(cam de la asta ar fi trebuit sa se-nceapa discutia)
dar despre aceasta discutie contradictorie?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #265 : Decembrie 28, 2016, 01:35:18 »

..................

@ "remus43de"

Domnule, daca nu iti este prea greu, te rog sa definesti urmatoarele: "act politic pozitiv din cariera lui de Presedinte al Romaniei" (in mod evident referindu-ne la herr Klaus Werner IOHANNIS).
       Din momentul definirii, si intelegind care este, in acceptiunea dumitale, "cel de-al doilea act politic pozitiv", te mai rog sa enumeri si "primul act politic pozitiv" ca poate nu ne potrivim...
       Cu toata sinceritatea, daca iti permiti gesturi sugubete, ar trebui sa mentionezi...
       La fel de sincer, observ, revi cu pretentii determinante nu au a spune nimic in situatia in care - dupa doua saptamini de la alegerile parlamentare - Romania inca nu are un guvern. In acelasi timp, aici ori pe <facebook>, revii determinanti se dau cu curu de pamint de necaz ca, cel putin pentru lunile ianuarie si februarie 2017, indemnizatiile vor fi plafonate la nivelul aflat in plata in luna decembrie 2016...
       Revolutionarii platiti la greu de catre poporul roman nu au opinii...
       Pe revolutionari, ii fraca doar grija postasului, sa nu care cumva sa rataceasca drumul...
       Timisorenii, sint de (si in) rahat pina-n git, in aceasta problema...la fel ca oricare alt cacanar de cetatean cu pretentii de rev...
       La fel lugojenii, sibienii, bucurestenii si oricare alta localitate "determinanta" la momentul revolutiei romane din decembrie 1989...
       In mod evident, toti stipendiatii statului roman pe motiv de fapte revolutionare, stau cu capu' la cutie si nu ciriie, indiferent ca poarta numele de (la intimplare) Claudiu IORDACHE ori Gheorghe Prostu, de la Lugoj, Cluj, Sibiu, Bucuresti Herculane Grin Grin Grin, Gaiesti Grin Grin Grin, etc., etc., etc...
       Halal sa va fie, imbecililor cu pretentii revolutionare din oricare localitate determinanta care, bine platiti de catre poporul roman, pretindeti ca ati facut o revolutie fara ca, azi, sa fiti in stare de a articula macar o propozitie serioasa in legatura absolut directa cu principiile ce pretindeti ca v-au minat in lupta in decembrie 1989...
       De Romania se poate alege praful, iar pe revi nici in pana nu ii doare...
       Azi, mai pregnant ca oricind, trebuie raspuns la intrebarea:
     - Ce este mai important, indemnizatia de rev, determinant sau nu, ori o opinie coerenta cu privire la viitorul Romaniei? (Sa fie asta, oare, o intrebare cu raspuns inclus?)
       Pun aceasta intrebare pentru ca, sleiti in lupte sterile, fara nicio finalitate, nu mai observam cum devenim doar niste cacanari, cu vagi pretentii de eroi ai neamului...
       Cacanari care, culmea, se simt extrem de vexati ori ofuscati daca sint luati la...bani marunti; atit in ceea ce priveste meritele personale la revolutie cit si in ce priveste motivul ori motivele pentru care (ziceti) ati iesit in strada importiva lui Ceausescu.

Ceva te roade rau, atat de rau incat iti afecteaza ratiunea, domnle Pitca. Ma recunosti dumneata in caricatura de portret de mai sus? Acela sint eu?
Ia da o pagina in urma, apoi inca una, trei patru... mai multe... Nu ai, curaj! Nu ai pentru ca postarile mele contrazic suta la suta afirmatiile dumitale.
Iti face impresia ca fac parte din echipa de aplaudeutshe ai lui Johannis? Nu vezi divortul dintre caricatura dumitale si cel pe care vrei sa-l portretizezi?
Sint cam dur poate, dar de aceea am asteptat sa treaca sarbatoarea Craciunului, ca sa te scutesc cat mai putin de argumentele care, ce sa vezi, sint de partea mea.
Am, sau mai sint cativa haidamaci pe forum, sau revolutionari cu apucaturi care imi permit sa-i definesc astfel, care ma tin de multa vreme sub observatie si nu prea fac economie la critica, adica ma critica si daca merit si daca nu, dar mai ales daca nu le convin lor atitudinile mele. Chiar ai uitat ce-mi tot reprosa Craisoru67? Sa iti reamintesc cu ajutorul unei postari (corespondente) mai ample a individului:

Citat din mesajul lui: craisoru67 din Mai 18, 2016, 00:27:56
bai prostovane ....astia care spui ca au taiat ..
indemnizatiile ......a fost ..cam asa
boc PM ...A TAIAT DE LA 1 IANUARIE 2012 PANA
  IN ..IUNIE ..CAND A FOST ..DEBARCAT ....
 cu ajutorul ..revolutionarilor condusi de jegul ala de ...
dorin lazar maior ...de acord ...Huh
din  iunie  2012 pana in 2016 ..de ce nu ti a dat ponta
 indemnizatia baiprostovane Huh
 ce a facut la sfarsitul anului 2014 pe 30 decembrie
 noaptea Huh.......ponta ..plumb ..darius valcov
 asa i bai caposule ???daca nu cadea Boc ramanea leea 341 |2004
asta stii bai mamelucule ..de ce ii injuri pe astia ...
 iei indemnizatia si tu ii injuri ..baaa
trezeste  te ...cand ai luat malaiul .....adica banii aia multi
 ai avut si tu gija de ......MOS .PINTEA [ CALUGARUL ]
i a zi ..??...bai ..bivole trezestete ca te faci de kaka .... poti sa postezi ..ce vrei pe portal ...asta i adevarul ...
 lasa ba cioacele si vrajelile tale ..intereseaza te de colegii nosti care sant bolnavi nu au din ce sa traiasca..mor pe capete
te intereseaza de islam de politica ..de presedintele tarii ...de PM ...tarii ....cine esti tu bai ...karas de balta
tot vrei sa iesi in evidenta ...
o sa ti dau replica ...pana te vei alinia cu cauza revolutionarilor
vezi  ce scrii ..cati banii iei tu pe luna ..si injuri conducerea
 ponta de ce nu ti a dat banii ...bai boule Huh

ooo ce veste minunata
 remus43d ....[determinant .....LRD]
 ai luat malaiul ..dat de astia nu de ponta !!!!

Ce pretinde carmpa la puterea 67 ca as face gresit? Hai sa repetam, caci repetitia e mamam invatarii:

lasa ba cioacele si vrajelile tale ..intereseaza te de colegii nosti care sant bolnavi nu au din ce sa traiasca..mor pe capete
te intereseaza de islam de politica ..de presedintele tarii ...de PM ...tarii ....cine esti tu bai ...karas de balta
tot vrei sa iesi in evidenta ...
o sa ti dau replica ...pana te vei alinia cu cauza revolutionarilor

Nu ti se pare ca reprosurile sint exact contrare, diametral opuse, pe dos (etc) celor formulate de dumneata la adresa mea? Pai e bine domnule deputat? Eu cred ca nu. Mie mi se reproseaza de multa vreme contrariul la ce te-ai trezit acum, pe neasteptate, sa im reprosezi dumneata. O fi normal? Te-ai documentat pe masura arogantei din postarea pe care ti-ai facut timp sa o postezi aici? Macar de postai in alta parte, unde nu abundau dovezile care te contrazic. Ai gandit bine, domnule Pitca, sau te-ai infuriat si ai varsat pe tastatura veninul care se adunase prea mult in dumneata?

Traiasca P.S.D. si colaborarea sa securisto-arabeasca! Ura! Ura! Gura! Ponta cu megamoscheea, Dragnea cu executivul care s-o finalizeze!
Memorat
« Răspunde #266 : Decembrie 28, 2016, 09:55:02 »

Separatia puterilor in stat insemna sa nu respecti rezultatul votului?
A cistigat alegerile PNL+ Ciolos? De ce se mai voteaza,daca nu se respecta votul?
România este republica prezidentiala ca presedintele sa aiba drept de veto?
Constitutional presdintele trebuia sa explice respingerea,nu suntem monarhie!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #267 : Decembrie 28, 2016, 11:32:16 »

Romania tara tuturor posibilitatilor(tot cei rau),America este mic copil fata de noi.
Memorat
  • Victor 3
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Doar uniti vom invinge.
  • Vezi Profilul
« Răspunde #268 : Decembrie 28, 2016, 12:44:37 »

Victore oare de ce nu vrei sa "joci"cinstit si doresti sa-ti descarci supararile pe alte topik-uri altele decat pe cele care ai postat pana acum?
Innafara de mustrarea pe care ti-am adresat-o legata de oug unde ti-am"bagat"cuvantul unire in gura?
Discutia purtata cu Silviu despre unire a fost deschisa de el si a fost la modul general dar daca tu doresti sa o denaturezi,distorsionezi sau s-o duci pe o alta carare este pacatul tau.
Am o singura rugaminte la tine,fii sincer si numestei pe toti acei care au facut parte din grupul de la parlament si ca un ajutor am sa-ncep eu cu;Silviu si persoana ta,Nelutu Stoica,Popa Dorin,Gica Bacoi,Daniel Perju,Angela Dragan si multi altii carora le cer scuze ca nu le-am scris numele.
Multi din renumitul grup s-au retras dupa ce orasele lor au fost recunoscute ca determinante si au avut certitudinea ca vor fi determinanti, putini au ramas pe baricade pana la final de mandat parlamentar si care datorita lor n-a trecut oug-ul de comisie dar n-au iesit in fata sa-si ceara laude si lauri.
Oare de ce Victore ca prin revenirea grupului se doresc initierea unor amendamente si despre ce amendamente poate fi vorba?cumva amendamente care sa-ngroape restul de revolutionari iar determinantii sa mai aiba ceva privilegii in plus si sa mai acopere ceva anomalii ale oug.?
Desigur pentru foarte multi dintre determinanti frica este mare ca oug-ul nu va trece si ca legea va ramane in forma initiala pentru ca multi care au si alte venituri altele decat pensia nu vor mai primi indemnizatia sau fereasca Dumnezeu din lege va ramane numai 0,6

Nicu C cu totii am avut incredere si am sustinut grupul de la parlament si inca mai avem si-l sustinem,asa cum si ne crezi tu ca unii dintre noi suntem dezaxati,nebuni sau aberanti,numai ca diferenta dintre noi si altii care nu posteaza sau posteaza la comanda ca sa aduca elogii,maguliri si sustineri ca pe timpurile apuse este foarte mare.Noi,eu,am sa-mi spun parerea,fie ea rea sau buna si-am insusesc criticile daca am sa le merit pentru ca stiu sa am respectul fata de om indiferent de cine ar fi el si ce ar face.Unele persoane care reprezinta oamenii ar trebuii sa stie acest mic-mare amanunt;a baga pumnul in gura prin diferite metode nu este tocmai democratic iar a obtine ceva prin intimidare de la cineva(chiar si tacerea) este rusinos
Si inca ceva Nicule,unii dintre dezaxatii,nebunii si aberantii care posteaza "toata ziua"sa stii ca nu sta cu mana intinsa la strachina cu malai la careva,ei muncesc cum si unde pot pe mult sau putin ca sa-si duca zilele.Deci intre acestea si multi altii care aduc diferite reprosuri iarasi este o mare diferenta deci...........
P.S.ce parere au revolutionarii care nu sunt determinanti initierea unor amendmente?(cam de la asta ar fi trebuit sa se-nceapa discutia)
dar despre aceasta discutie contradictorie?

Stimabile, vezi ca filozofezi cam mult si dai lectii de moralitate si nu e cazul, incearca de acum in colo sa nu mai folosesti numele meu, floseste numele prietenilor tai de birfa pe portal si nu numai. Vezi ca esti dezinformat sau prost informat, din grupul nostru nu a facut niciodata parte si nu au fost cu noi; Nelu Stoica, Gica BACOI,Daniel PERJU si mai ales Angela DRAGAN, au intrat la comisia juridica pe alte filiere dar nu erau cu noi, iar grupul nu avea activitate doar la Comisia Juridica a Camerei Deputatilor. Ai uitat ca tineam legatura cu tine zilnic sau chiar ora de ora si te anuntam ce se intampla. Acum poti tine legatura cu d-na Angela DRAGAN sau Perju care te pot dezinforma tot asa zi de zi si ora de ora. Uita te rog, numele si nr meu  de telefon.

Numai bine.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #269 : Decembrie 31, 2016, 12:48:07 »

SMS-ul jignitor prin care a anunțat că e de acord cu numirea noului premier și care este o jignire grosolană, fără precedent la adresa întrebgului popor român, cu minorități cu tot, este o dovadă că am sărit din lac în puț prin alegerea sa in funția de Președinte al României, după ce am scăpat de ultimul mandat, exasperant, al lui Băsescu. Întârzierea voită și nejustificată cu care a numit premierul a dus la pierderea unor creșteri de venituri, în special pentru pensionarii săraci, care ar trebui imputate de viitorul Guvern al României Președinției. Poate că așa s-ar învăța minte domnia sa sasul!

Și la anul car vine, să rîdem și noi de tine!
Memorat
Pagini: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 46
Schimbă forumul: