Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 46

Demiterea lui Klaus Werner Johannis

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Demiterea lui Klaus Werner Johannis
« Răspunde #15 : Noiembrie 24, 2015, 22:03:02 »

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Noiembrie 25, 2015, 00:47:54 »

Doamnei Voica, Mr.G, Alexpress1 etc.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Noiembrie 25, 2015, 00:53:19 »

Prin ce modalitate criminala si cu ce pret si-a eliminat adversarii si si-a adus la putere F.M.I.-stii fostul primar din Sibiu.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Noiembrie 27, 2015, 01:06:30 »

Cati s-ar mira sa afle ca e chiar asa?
http://inpolitics.ro/bomba-lui-nistorescu-iohannis-colonel-acoperit-al-serviciilor-secrete_18431585.html

Bomba lui Nistorescu: Iohannis, colonel acoperit al serviciilor secrete

Una dintre cele mai grele figuri ale presei autohtone, unse cu toate alifiile, cum se spune popular, l-am numit pe Cornel Nistorescu, aruncă o bombă de proporții în ultimul său editorial din Cotidianul, afirmînd că actualul președinte e, ca și predecesorul său, ofițer acoperit al serviciilor secrete. Ba, Nistorescu îi devoalează și gradul: colonel.
”Președintele are o problemă serioasă doar cu cei care îl încurcă. În rest, pace bună și somn ușor!” afirmă Nistorescu despre Iohannis, într-un material extrem de înțepător la adresa acestuia.
”Eu unul credeam că legăturile sale cu Germania și mai vechile sale relații cu Jean-Claude Juncker, președintele Comisiei Europene, îi vor permite să comunice mai ușor și să afle cam ce se pune la cale și cum am putea să ne poziționăm. Abia acum ne dăm seama că Iohannis n-are la cine suna nici în Germania, nici în Luxemburg și nici la Uniunea Europeană. Și că se poziționează și el ca și Train Băsescu. Adică după instinct, după fler, după nevoi și după sentimente. Mai simplu – după ureche” scrie analistul.
”O altă mișcare ”subtilă” a președintelui a fost să ceară pentru a treia oară demisia premierului. Câtă vreme Iohannis nu suflă o vorbă despre cele patru dosare ale lui Vasile Blaga în care este vorba de milioane de euro bani negri nu văd de ce m-aș omorî cu scuturarea lui Victor Ponta. Cazul său pare instrumentat pentru a dirija jocul politic spre o debarcare a guvernului și la instalarea unui ”guvern al meu”. Câți bani negri dislocați din bugetul public au vărsat PDL-ii în conturi proprii și în campaniile electorale? Președintele Iohannis n-ar auzi nici mort o asemenea întrebare. Vlad Moisescu, cel investigat usor-ușor de procurori, a fost omul cu panourile din campania electorală pentru Klaus Iohannis. Zice președintele ceva despre el și despre cazurile păstrate de DNA sub un mare preș al anticorupției?
Ce om delicat și discret este neamțul când e vorba de colegii săi de partid!? Și ce balaur neodihnit este cu Victor Ponta care nu demisionează!
Nu vreau să fac din Victor Ponta un erou. E doar o victimă a trufiei sale. Și el ca și Liviu Dragnea gândesc conducerea PSD-ului ca pe o instrucție cu un pluton. Uneori li se pare că și țara ar trebui să execute câte un salt înainte. Din acest punct de vedere nu este nici o diferență între fostul și actualul lider. Ba, după cum președintele insistă militărește pe demisia căprarului încăpățânat se văd originile sale de colonel” afirmă Nistorescu. (B.I.)
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Decembrie 01, 2015, 00:06:19 »

Domnule presedinte Johannis Klaus Werner de Sibiu, iata ce-ti pregatesc bucurestenii, tie si premierului tau frantuzit!

Eu cred ca ii mai puteti pacali si nu numai a doua oara (deja e a patra oara, sau a cincea oara, nici nu mai stiu), dar mai cred ca vor reactiona tot mai dur.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Decembrie 01, 2015, 00:30:32 »

Apropo de superioritatea pretinsa de ardeleni (nu de toti, dar suficienti ca sa deranjeze lumea), un jurnalist sibian, pe care eu il apreciez, a postat urmatorul text
(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1192894320723300&set=a.687426307936773.1073741827.100000082317835&type=3):

Marius Albin Marinescu

Gibonul
.
„Se mutaseră sub mine nişte inşi, am înţeles după aceea că erau aduşi de proprietară să muncească la construcţia vilei de la marginea Bucureştiului. Băieţii vorbeau la bloc cam aşa cum vorbeşti la ţară de pe un deal pe altul: Băăă, Ioaneeee! Unde-ii, măăăă, telecomanda? Mă rog, când au început cu manele date la maximum m-am dus la ei. O dată, de două ori. A treia oară eram cu toţii nervoşi. La care unul dintre ei a început să urle la mine, cu un accent ardelenesc foarte puternic: „Bă, tu ai ceva cu noi, nu ne suporţi că suntem din Ardeal şi tu eşti mitic”. Am izbucnit într-un râs nervos. Era fabulos. Generaţii de ardeleni care s-au crezut superiori şi şi-au învăţat copiii că ei sunt mai buni decât restul românilor vorbeau prin gura gibonului respectiv. Gibonul clama superioritatea civilizaţiei ardelene pentru dreptul său de a se comporta necivilizat. Şi de a pune tare… manele. Înţelegeţi paradoxul situaţiei: reprezentantul în carne şi oase al civilizaţiei central-europene în mijlocul Bucureştiului balcanic urla la un mitic că e dreptul lui să asculte muzică turcească dată la maximum. Oricum, le-am aplicat un procedeu atât de sever-birocratic încât şi bătrânul Franz-Iosif ar fi fost mândru de mine. Împreună cu şeful de scară am vrut să aplicăm regulile la sânge: ia să vedem, domnii austro-ungari sunt înscrişi în cartea de imobil? A, nu!? E grav? Trebuie să vină poliţia, să o amendeze pe proprietară. A doua zi, reprezentanţii civilizaţiei superioare ardelene se cărau din blocul nostru de mitici.” (Cristian Ghinea, „Fetiţe rasiste, ardeleni şi Larry Flynt”, Dilema Veche nr. 389)

Gibonul din fotografie se numește Mircea Dăian, este din Mediaș și militează pentru dezmembrarea României. Steagul ”Transilvaniei independente” este cumpărat din Germania. Da, Germania aia care v-a pus vouă președinte sas și care suține și ea ruperea Transilvaniei de România în folosul Ungariei, conform Tratatului Kohl - Gorbaciov!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Decembrie 01, 2015, 00:59:07 »

Ionela Ionescu problema este ca aceasta mentalitate ca "eu sunt buricul Universului" a proliferat GRAV in ultimii ani fiind raspandita in populatie prin intermediul unor basme de genul "securitatea lui ceausescu era prima in lume, stim noi ce facem" sau "aurul din romania are cea mai inalta puritate de pe glob" sau "muntii carpati sunt construiti artificial ca un fel de acoperis peste tunelurile si orasele subterane unde locuiesc uriasii care detin un panou de comanda".... in realitate nici aceasta planeta si nici aceasta tara nu este "condusa" de nimeni ci vreo 5-7-11 gasti grupuri de interese se straduiesc zi de zi ora de ora sa se salte deasupra cand vine vorba de un subiect X sau un subiect Y , nici una dintre aceste gasti neavand aroganta de a se considera buricul Universului ...... in baza acestei mentalitati insa, noi ne credem ce nu suntem si uitam sa ne mai straduim sa devenim, pana si in fotbal de cate ori castigam un meci din grupa ne si vedem in semifinala .... viata e complexa si alerta, cu ,mentalitatea asta de infumurati nu vom ajunge nicaieri...... intre timp, deoarece in mod natural aroganta omoara vigilenta am fost praduiti temeinic si metodic zi de zi timp de 26 ani .....

Mironescu Corneliu Probabil este fan STEAUA BUCURESTI, ca de nu este posibil sa-i facem domiciliu fortat la Budapesta.

Marius Albin Marinescu E pa naiba! Tocmai ca manipuleaza cu secesiunea lui galeria echipei Gaz Metan Medias!

Marius Vasile ce avem noi aici? pour less connaisseurs!!

Marius Albin Marinescu
Si ce avem si aici? Vilhlem (Willy) Schuster, Sabin Gherman şi Mircea Dăian pun ţara la cale, adică dezmembrarea ei, la restaurantul „Hermania” din Sibiu.

Marius Vasile l-am intrebat pa domn` szabin cum explica legatura dansului cu ppmt,care militeaza pt federalizarea romanie,dar n-a catadixit sa-mi raspunda.

Marius Vasile lipseste tudor duica medrea de aici. o fi fost in vizita la rude in oltenia?

Viorica Vulcu CINE SA UITA LA ACEL POST?Huh? CRED CA NUMAI UNGURII SI O FI SPONSORIZAR DE EI CA SIGUR NU SE SUSTIN PRIN AUDIENTE,,,NU AI CE SA VEZI LA EI.

Viorica Vulcu nu toti ardelenii gindesc asa si nu toti asculta manele,,,,nu-mi dau seama cum gindeste si ce hram poarta,,,,prosti sunt multi in Ardeal de parca s-a rasturnat caruta cu prostI aici,,,,am vazut si la Cluj,,,au si o scuza ca au fost slugi la sasi si la unguri ,,,,au ramas cu sechele,,,,,iertati-i si voi si ajutati-i sa inteleaga,,,,,,,atunci cind muncesti numai pentru existenta nu mai ai timp si pentru cultura ta,,,,Imi pare rau dar trebuie sa spun ca prosti i-am considerat si pe Boc si pr Rus si nu il consider nici pe Dincu prea destept de aceia nu v-a comentez si nici nu va numesc mitici.,,,,trebuie sa fim romani,,,frati romani,,,,daca ne dezbinam noi le usuram lor scopul de a ne dezbina de a rupe din trupul tari......
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Decembrie 01, 2015, 01:22:46 »

Johannis, te-au informat serviciile (romanesti, nemtesti, ce mai conteaza)?

Neam Organizat Independent

MANIFEST ANTICORUPTIE

Puterea noastra in NOI toti!

Pe #1Decembrie strangem in #strada Manifestele Anticoruptie semnate. Cei ce n-au semnat vor avea ocazia sa o faca acolo. Intre timp invitam pe oricine sa se implice si sa distribuie acest Manifest, sa il semneze!

Majoritatea revendicarilor pot fi puse in practica de #NOI, poporul roman, doar prin #MODIFICAREA #CONSTITUTIEI!

Suntem de acord ca #dreptatea se face cu legea in mana, dar daca #legea a fost elaborata #gresit, trebuie schimbata! #NOI ne dorim #schimbare!

Parintii nostri au luptat in decembrie 1989 pentru un ideal, dar acest ideal a fost deturnat de #FSN prin preluarea puterii, inabusirea Fenomenului Piata Universitatii pe data de 13 iunie 1990 si mentinerea puterii prin alternarea la guvernare a partidelor succesoare. Conform Legii partidelor, in urma revoltei de la inceputul lunii noiembrie, EI (Elita Infractorilor) nu mai au legitimitate!

Astfel, #EI (Elita Infractorilor) au gandit Constitutia actuala ca un mecanism de protectie a lor pentru a avea liber la #furat!

#NOI ne-am saturat! #EI nu!

#EI sau #NOI?

#schimbare #NOI sau #EI #osingurasolutie #NouaConstitutie #CoruptiaUcide #colectiv #rEvolutiaBunuluiSimt
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Decembrie 01, 2015, 01:26:37 »

Atentie la ultimul punct, Johannis! De ce va e frica, n-o sa scapati. Daca nu acum, data viitoare, dar tot o sa dati seama.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Decembrie 01, 2015, 01:41:34 »

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Decembrie 01, 2015, 02:16:38 »

Tastatura discursului bine facut.

Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Decembrie 01, 2015, 06:38:14 »

remus43de, uitandu-ma din cand in cand, pentru-ca sincer nu am rabdare sa citesc toate tampeniile pe care le postezi, cred ca esti cam "dus cu sorcova" inainte de vreme! Imi pare rau, dar mai la inceputuri aveam o impresie mai buna despre tine. Stiu, o sa ma faci "basist" sau mai stiu eu cum, dar putin imi pasa. Nu sunt, n-am fost si nu voi fi lingaul nici unui partid sau a unui lider de partid. Vreau ca din tara asta sa dispara hotii, puturosii si manipulatorii! ATAT!!!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Decembrie 01, 2015, 23:48:48 »

Azi e sarbatoare, ne bcuram si ne imbratisem. Iti voi raspunde maine. La multi ani!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Decembrie 02, 2015, 07:22:45 »

Cred ca aveai o parere mai buna despre mine pe vremea cand aveam o parere buna despre Basescu. Insa oamenii care isi recunosc greselile, au posibilitatea sa si le indrepte, asta insemnand ca se pot schimba foarte mult. Eu m-am schimbat si constat ca aceasta deranjeaza. Am explicat deja, in alta parte de pe forum, ca mi-am propus sa schimb si abordarea forumului din postarile mele si am constatat ca, asa cum fusesem prevenit, abia noua abordare mi-a creat foarte multi adversari. Am explicat de ce, dar pot sa mai explic inca o data daca doresti.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 46
Schimbă forumul: