Main Content:

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 47

Demiterea lui Klaus Werner Johannis

• voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Demiterea lui Klaus Werner Johannis
« Răspunde #60 : Decembrie 16, 2015, 17:38:00 »

Si da, sunt niste prostii ordinare, gogosi ieftine pe care nici cainii nu le mananca, aceste acuzatii aduse presedintelui tarii ales de majoritatea populatiei cu care d.vs nu sunteti de acord, adica ati vrea sa fie presedinte, probabil, unul ales de cati-va, iar restul sa ne supunem dupa voia celor care gandesc ca domnia voastra. Ei bine asta nu se mai poate, asta s-a terminat  exact acum 26 de ani.
Memorat
« Răspunde #61 : Decembrie 16, 2015, 18:37:55 »

Fabulati, doamna. Gogosile ieftine sunt de sute de mii de euro. Stiti cati bani a incasat ca si chirie de la Raiffeisen Bank pentru casa aceea.
Tot ceea ce vreau este sa fie democratie, legalitate, dreptate. Majoritatea de care vorbiti a fost cam la limita, Iohannis - 54,5%, Ponta - 45,49%.
Dv ma declarati comunist din cate deduc din ceea ce ati spus in incheiere. Fie, doamna, nu va contrazic pentru ca ati iesiti din cadrul logicii.
Observatie. Decizia zilei este ca nu vor mari salariile minime in 2016, asa cu ar fi trebuit. "Guvernul meu" considera ca e bine sa lucram pe 2 lei.
Memorat
« Răspunde #62 : Decembrie 16, 2015, 18:55:52 »

http://www.luju.ro/dezvaluiri/cazuri-celebre/klaus-fraus-curtea-de-apel-brasov-demonstreaza-ca-sotii-iohannis-au-dobandit-cu-rea-credinta-casa-din-n-balcescu-29-dezbaterea-succesiunilor-si-incheierea-contractului-au-avut-loc-in-aceeasi-zi-si-la-acelasi-notar-vanzarea-lucrului-altuia-in-cunostinta-de
KLAUS FRAUS – Curtea de Apel Brasov demonstreaza ca sotii Iohannis au dobandit cu rea-credinta casa din N. Balcescu 29: „Dezbaterea succesiunilor si incheierea contractului au avut loc in aceeasi zi si la acelasi notar... Vanzarea lucrului altuia in cunostinta de cauza este nula absolut in virtutea cunoscutului adagiu clasic 'fraus omnia corrumpit' – frauda corupe totul”. Tot pentru „frauda la lege”, Carmen si Klaus au pierdut si imobilul din Gh. Magheru 35 (Decizia)

http://www.stiridesibiu.ro/?p=28418

Curtea de Apel Braşov: Soții Iohannis au dobândit casa de pe Bălcescu cu rea-credinţă
Memorat
« Răspunde #63 : Decembrie 16, 2015, 19:09:22 »

Va asigur, caci observ cu uimire ca e necesar, ca nu am nimic impotriva Presedintelui din motive politice, etnice, sau religioase. Ii stimez pe nemti, imi place sa lucrez cu ei pentru ca sunt oameni foarte organizati, isi respecta cuvantul si fac bine treburile. Si, ca sa va conving, va spun ca mi-am deschis expozitia de la Palatul Parlamentului UE din Bruxelles, in 2001, cu ajutorul unor politicieni germani, nu romani, desi era prima expozitie romaneasca din acel important centru european, tara noastra fiind in acea perioada aspirant la integrare in UE. Atasez o fotografie din seara vernisajului, in care apare doamna Anne-Karin Glase, membra a Parlamentului European din partea Germaniei (MdEP), sponsorul evenimentului din partea PE (adica evenimentul s-a desfasurat pe raspunderea sa politica), alaturi de dl Friedrich Merz, membru al Parlamentului German (MdB), Presedinte al grupului CDU / CSU din Bundestag la acea data, care, alaturi de un numar impresionant de personalitati, a onorat evenimentul cu prezenta sa. Deci, doamna, as avea tot interesul si dorinta sa am o relatie buna cu dl Presedinte, iar daca exista un impediment, acela nu mi se datoreaza, spun eu, in mod evident. Sper ca v-am convins de data aceasta. Sa auzim de bine si de succese rasunatoare in cresterea bunastarii romanilor in mandatul alesului dv.

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #64 : Decembrie 16, 2015, 19:26:08 »

Voica daca erai tu,o persoana oarecare,care nn-aveai cum sa te imformezi mai credeam dar cand el,iohannis,primar al Sibiului,care avea in subordine atatia functionari care putea sa-i puna sa afle ce si cum sta treaba cu acele "maghernite" asta este ceva de nici copii nu cred.Si daca era vorba de-o casa der este vorba de mai multe,despre ce Dumnezeu vorbim?
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65 : Decembrie 16, 2015, 19:32:04 »

Va asigur, caci observ cu uimire ca e necesar, ca nu am nimic impotriva Presedintelui din motive politice, etnice, sau religioase. Ii stimez pe nemti, imi place sa lucrez cu ei pentru ca sunt oameni foarte organizati, isi respecta cuvantul si fac bine treburile. Si, ca sa va conving, va spun ca mi-am deschis expozitia de la Palatul Parlamentului UE din Bruxelles, in 2001, cu ajutorul unor politicieni germani, nu romani, desi era prima expozitie romaneasca din acel important centru european, tara noastra fiind in acea perioada aspirant la integrare in UE. Atasez o fotografie din seara vernisajului, in care apare doamna Anne-Karin Glase, membra a Parlamentului European din partea Germaniei (MdEP), sponsorul evenimentului din partea PE (adica evenimentul s-a desfasurat pe raspunderea sa politica), alaturi de dl Friedrich Merz, membru al Parlamentului German (MdB), Presedinte al grupului CDU / CSU din Bundestag la acea data, care, alaturi de un numar impresionant de personalitati, a onorat evenimentul cu prezenta sa. Deci, doamna, as avea tot interesul si dorinta sa am o relatie buna cu dl Presedinte, iar daca exista un impediment, acela nu mi se datoreaza, spun eu, in mod evident. Sper ca v-am convins de data aceasta. Sa auzim de bine si de succese rasunatoare in cresterea bunastarii romanilor in mandatul alesului dv.

Alesul meu si al 65 la suta din electorat, poate va spune ceva. Presedintele Romaniei, Domnul Klaus Iohanis, este un om onorabil indiferent de ce spuneti d.vs, altii si chiar justitia noastra in care nu cred nici cat negru sub unghie.
Nu stiam ca sunteti artist, ma bucur ca etnia Domnului Presedinte va ajutat, oricum el este mai roman decat multi romani.
Daca justitia era corecta, l-ar fi despagubit pe Domnul Iohanis, fiind incorecta l-a bagat de-a valma. Credti-ma domnule Iosif, cunosc nudecatori, multi tineri si stiu cum gandesc si cum aplica legea, mai nou aplica hotarari dupa propria interpretare. Multi din acesti judecatori ca oameni nu fac doi bani.
Imi pare rau ca Domnul Presedinte nu acorda atentie revolutionarilor, dar nu pot sa-l judec pentru acest lucru, pentru ca nu cunosc cauzele, ceeea ce stiu este ca ceva il determina sa faca acest lucru. Mai stiu ca daca am fi avut reprezentanti buni, ar fi reusit  sa vorbeasca cu dumnealui personal.
Este greu sa am o discutie cu d.vs in scris pe forum, mai ales ca de fiecare data a fost in contradictoriu, poate intr-o zi ne vom cunoste si poate vom putea discuta multe din temele abordate aici. Pana  atunci, i i pare rau, nu pot fi de acord cu multe din pozitiile dumneavoastra. Va doresc numai bi e
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66 : Decembrie 16, 2015, 20:25:24 »

Kostas, am fost intr-o situatie asemanatoare, era cat pe ce sa cumpar o casa ieftina.m-am gandit c-am mult, nu-mi convenea ceva anume la casa sie aceea nu am cumparat-o. La cateva luni am aflat ca acel imobil era revendicat de alta persoana decatea care a vandut-o. Ei bine in acest caz cel care a cumparat-o a dat in judecata pe cel de la care cumparase si a primit despagubiri.  Cum Doamne sa acuzam un om pentru ca a cumparat o casa, adica eu daca as fifinalizat cu,pararea trebuia sa fiu condamnata ?! Doamne in ce lume traim ?!
Inca ceva referitor la Iohanis, sa se inteleaga ca il apreciez dar sunt si lucruri cu care nu sunt de acord cu el, cum ar fi :
      -  protocolul de 1 Decembrie de la Cotroceni .M -a mahnit mult ca Dl. Presedinte a motivat cutragedia de la "colectiv" semnificatia zilei de 1 Decembrie este uriasa si nu se poate egala cu nimic. Pentru aceasta zi s-au jertfit sute de mii  de oameni, au luptat milioane de oameni. Mai mult nu am ce sa mai spun;
      -  situatia absolut nejustificata in ce priveste Avram Iancu, eroul nostru absolut;
      -  trecerea sub tacere a sacrificiului si curajului de care au dat dovada revolutionarii, evitarea noastra cu desavarsire, lasandu-l pe Ponta sa faca ce vrea fara sa ii atraga atentia
In acceptiunea mea, nu i teleg cum un om in fruntea tarii, presedentie sau guvern, nu manifesta un gand, o. Ideie, un gest de pretuire , de stima pentrucei care s-au jertfit si au luptat asa cum au stiut ei, cu ce au putut ei, asa cum au fost ei, prosti, derbedei sau destepti,. Nu am inteles si nu-i iert pentru acest lucru. Acesti revolutionari trebuie  stimati de catre sefii tarii pentru ceeea ce au facut in decembrie 1990, ci nu pentru ce sunt ei ca intelect.
     Dar ma gandesc ca sunt niste motive nestiute de mine, de noi si inainte de aduce acuze astept sa ma dumiresc pe parcursul timpului asa cum am facut si cu Ponta si cu Basescu sau Boc. Nu ma arunc cu capul inainte  sa  judec cu patima, cu ura. 
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67 : Decembrie 16, 2015, 21:36:55 »

http://www.luju.ro/dezvaluiri/cazuri-celebre/klaus-fraus-curtea-de-apel-brasov-demonstreaza-ca-sotii-iohannis-au-dobandit-cu-rea-credinta-casa-din-n-balcescu-29-dezbaterea-succesiunilor-si-incheierea-contractului-au-avut-loc-in-aceeasi-zi-si-la-acelasi-notar-vanzarea-lucrului-altuia-in-cunostinta-de
KLAUS FRAUS – Curtea de Apel Brasov demonstreaza ca sotii Iohannis au dobandit cu rea-credinta casa din N. Balcescu 29: „Dezbaterea succesiunilor si incheierea contractului au avut loc in aceeasi zi si la acelasi notar... Vanzarea lucrului altuia in cunostinta de cauza este nula absolut in virtutea cunoscutului adagiu clasic 'fraus omnia corrumpit' – frauda corupe totul”. Tot pentru „frauda la lege”, Carmen si Klaus au pierdut si imobilul din Gh. Magheru 35 (Decizia)

http://www.stiridesibiu.ro/?p=28418

Curtea de Apel Braşov: Soții Iohannis au dobândit casa de pe Bălcescu cu rea-credinţă

Ein Haus..., zwei Häuser...!

Huupsss...!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #68 : Decembrie 17, 2015, 00:38:20 »

Marius Albin Marinescu

Satana cu semnul ei: 666!
Cum naiba sa nu crezi in simbolism, din moment ce chiar ei, masonii, iti dau apa la moara? Placheta din mana robotului vrea sa simbolizeze 60 de ani ONU. Numarul 60 a fost redat de asa natura ( cifra 0 este stilizata si reprezentata de globul pamantesc) incat la mijloc se vede clar 666, semnul diavolului. Mariti imaginea, dati click pe fotografie ca sa va convingeti!
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #69 : Decembrie 17, 2015, 11:34:29 »

Exact ce spuneam, unde este reaua credinta ? Adica daca eu cu fratii mei dezbat mostenirea si in aceeasi zi vand partea mea, inseamna ca cel care o cumpara este de rea credinta. Nu pot sa nu ma mi unez, cat de usor se jongleaza cu cu cuvintele atunci cand iti este antipatica sau esti in opozitie cu o persoana politica. Sa ne fereasca Dumnezeu de asemenea justitie !
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #71 : Decembrie 17, 2015, 17:55:46 »

Tot o apa si un pamant. Depinde de pe ce mal privesti.
Iarta-i Doamne , ca nu stiu ce zic ! Cam asta-i..........
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #72 : Decembrie 23, 2015, 23:44:49 »

Iar e in vacanta, s-a tirat in America. Deja papase bugetul pentru deplasari in strainatate, dar l-a cadorisit "guvernul lui" cu bani de la fondul special al premierului Ciolos.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #73 : Decembrie 24, 2015, 00:15:51 »

D o m n u l e   P r e s e d i n t e !

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #74 : Decembrie 24, 2015, 16:07:41 »

Fiecare cu sarbatoarea lui
http://www.stiripesurse.ro/mo-iohannis-le-a-dat-parlamentarilor-mult-doritele-pensii-speciale-in-regim-de-urgen-a_977212.html

Moș Iohannis le-a dat parlamentarilor mult doritele pensii speciale. În regim de urgență

Autor:  Denisa Miron, Colaborator 
Publicat: 23/12/2015

Pentru ca au fost cuminti, nu l-au sacait prea tare pe presedinte si nici nu au mai tratat cu refuz cererile DNA de ridicare a imunitatii, Klaus Iohannis a promulgat degraba legea care instituie pensii speciale pentru parlamentari.
Reexaminata de parlamentari si adoptata pe 15 decembrie, legea care le acorda alesilor pensii speciale a fost batuta in cuie, ieri, de seful statului. Ce-i drept, dupa retrimiterea ei in Parlament, Klaus Iohannis mai avea o singura cale de atac – contestarea legii la CCR.
Varianta exclusa explicit de presedinte, desi poate nu era rau sa vedem daca nu cumva Curtea ar fi gasit de cuviinta sa-i oblige pe alesi sa plateasca o contributie in timpul mandatului, daca tot vor pensii speciale. Nu a fost sa fie, iar acum parlamentarii care nu mai sunt realesi vor putea sa-si rontaie in liniste pensia speciala, care incepe de la 1.550 de lei (pentru cei cu un singur mandat la activ) si ajunge la 4.600 de lei in cazul parlamentarilor care au minimum trei mandate.
Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 47
Schimbă forumul: