Main Content:

Pagini: 1 ... 7 8 [9] 10

Cine sunt denunțătorii? Impostorii Revoluției!

Răspuns: Cine sunt denunțătorii? Impostorii Revoluției!
« Răspunde #120 : Decembrie 05, 2016, 01:30:42 »

Stie cineva ce a organizat, ocupat, condus pe timpul Revolutiei această individă,  minoră de 16 ani si 9 luni in decembrie 1989 ? Are cineva idee cum a determinat aceasta individa,Curelea (Văsui) Mariana,  Victoria Revolutiei Române din 1989 ? Care o fi relatia familiei Văsui din Timisoara, in care toti 4 membri sunt LRD, cu inculpatul sanda adrian ? Aştept  raspunsuri pertinente, nu de la alti "pupi" de-ai lui sanda !

Fac tot posibilul sa evit orice urma de impertinenta. Intrebarea dumneavoastra este postata pe topicul potrivit. Insa, cu tot respectul, cred ca ar trebui adresata direct denuntatorilor...fosti, actuali sau viitori...Sunt "unicii" care pot cunoaste asemenea amanunte...Cu exceptia organelor abilitate in acest sens. Cool Cool Cool

Revin cu o precizare. Sper sa se incadreze in 'pertinenta' solicitata de dvs... Doamna (sau domnisoara, nu o cunosc), probabil in Timisoara a fost...in Decembrie 1989...impreuna cu familia... Cred ca intrebarea dvs. nu este chiar pertinenta. Tot discutand insinuant...suntem pe o "cale buna". 'Facem, dregem...punem maracini si trecem...' ? ? ? Cu respect...sau Saru'mana...
Memorat
« Răspunde #121 : Decembrie 05, 2016, 03:17:35 »

Doamna "Lugojanca"...tot in legatura cu intrebarea dvs. ...

Problema legata de participarea copiilor ...minorilor...la Revolutie, punandu-se in discutie lipsa discernamantului pana la 14 ani (parca), a fost ridicata prima data (sper sa nu gresesc) de fostul Secretar de Stat George Costin. Printre ''meritele deosebite'' ale  domniei sale, pe langa 'talentul matematic vis a vis de tabla inmultirii' se afla si propunerea anularii certificatului si retragerii Titlului de EROU MARTIR AL REVOLUTIEI ROMANE acordat domnului colonel TROSCA, propunere acceptata imediat de ''marele luptator "anti comunist " ''...Traian Basescu. Sunt departe ( "chiar pe 'Marte' " ) de a fi fost sau de a fi un 'iubitor' atat al Militiei, cat si al Politiei. Dar initiativa celor doi a fost de o MAGARIE incomensurabila. Vorbesc decat de Bucuresti...in 21 DECEMBRIE '89...si pe strada...si la 'Capitala'...si la 'Circa 1'...si la Jilava (infinit mai putin, aici, din ce am vazut)...au fost batuti cu bestialitate si minori si sectuagenari...nimeni nu a tinut cont de varsta...

Modul acesta de abordare...sa intrebam de cineva...ca sa lovim in altcineva...Mie, unul, mi se pare total dezonorant si degradant...fara nici cea mai mica legatura cu un Revolutionar !!!
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #122 : Decembrie 05, 2016, 20:48:10 »

adhominem alias Toma Nicolae alias Toma Trifon Nicolae, o insecta care a aparut in data de 22 decembrie 1989 in jurul orelor 10.30 la poarta Primariei arse si a cerut sa intre inauntru. Cuvintele lui au fost: "sunt ziaristul Toma si m-a chemat Burada la el". Asa a intrat dl. adhominem in Primarie. Rolul sau in Revolutie a fost unul de sobolan, drept dovada sta memoriul sau ticluit cu grija la obtinerea certificatului la Legea 42/1990. In alta ordine de idei, este sluga lui Don BD de Lugoj. Tocmai a pierdut 2 procese si are de dat niste bani. Vreo 4000 de lei. O nimica toata. Sa vedem cum are sa se descurce si cu plangerea penala pentru Denunt Calomnios care este depusa pe numele lui. In rest, astept sa isi asume niste nume cand raspandete bale otravite.
Memorat
« Răspunde #123 : Decembrie 05, 2016, 20:59:47 »

adhominem alias Toma Nicolae alias Toma Trifon Nicolae, o insecta care a aparut in data de 22 decembrie 1989 in jurul orelor 10.30 la poarta Primariei arse si a cerut sa intre inauntru. Cuvintele lui au fost: "sunt ziaristul Toma si m-a chemat Burada la el". Asa a intrat dl. adhominem in Primarie. Rolul sau in Revolutie a fost unul de sobolan, drept dovada sta memoriul sau ticluit cu grija la obtinerea certificatului la Legea 42/1990. In alta ordine de idei, este sluga lui Don BD de Lugoj. Tocmai a pierdut 2 procese si are de dat niste bani. Vreo 4000 de lei. O nimica toata. Sa vedem cum are sa se descurce si cu plangerea penala pentru Denunt Calomnios care este depusa pe numele lui. In rest, astept sa isi asume niste nume cand raspandete bale otravite.

Deci...Primaria...era ARSA...Cine o fi fost piromanu' ? ? ?  Cool Cool Cool
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #124 : Decembrie 05, 2016, 21:02:59 »

Unul dintre ei, am fost EU dle. Radulescu. Si asta am declarat si pe data de 23 martie 2016 cand am fost audiat de doi ofiteri de la IGPR Bucuresti. Care este problema?
Memorat
« Răspunde #125 : Decembrie 05, 2016, 21:09:49 »

Unul dintre ei, am fost EU dle. Radulescu. Si asta am declarat si pe data de 23 martie 2016 cand am fost audiat de doi ofiteri de la IGPR Bucuresti. Care este problema?

Era o intrebare retorica. Oricum va multumesc pentru raspuns. Dar...totusi...PIROMANIE ? ? ? De ce...? ? ? In ce scop ? ? ? Initiatorului ii sunt adresate aceste intrebari...nu in mod expres domniei voastre.
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #126 : Decembrie 05, 2016, 21:18:19 »

INDIFERENT   CE   RASPUNS     AR   FI  DAT    THUNDER66    EL    MERITA   CERTIFICATUL    DE  LUPTATOR     DETERMINANT    DAR    MEMBRI     DIN ....   COMISIEI  AU   FACUT   GRESELI    IN  .... COMISIE  SI    NU AU  DAT   AVIZ   LA CEI   CARE  MERITAU TITLUL    SAU  AU  AMANAT  .... INTENTIONAT   PE ..ALTI    CARE  ERAU   IN    REGULA     ASA  A  VRUT   MUSCHI  LOR ...  ASTA   SE  CHEAMA ....ABUZ
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #127 : Decembrie 05, 2016, 21:24:44 »

Era o intrebare retorica. Oricum va multumesc pentru raspuns. Dar...totusi...PIROMANIE ? ? ? De ce...? ? ? In ce scop ? ? ? Initiatorului ii sunt adresate aceste intrebari...nu in mod expres domniei voastre.
   De ce ?...ptr-ca a fost Revolutie , ce trebuia sa faca ? sa spele geamurile primariei ?...trebuia ars ca sa iasa sobolanii afara .
Memorat
« Răspunde #128 : Decembrie 05, 2016, 21:30:21 »

De ce ?...ptr-ca a fost Revolutie , ce trebuia sa faca ? sa spele geamurile primariei ?...trebuia ars ca sa iasa sobolanii afara .
Este...un raspuns...dar mai sunt si alte posibile motive, poate nestiute de multime...
Memorat
« Răspunde #129 : Decembrie 05, 2016, 21:37:17 »

Este...un raspuns...dar mai sunt si alte posibile motive, nestiute, nici atunci si poate nici acum...de multimea oamenilor bine intentionati...
Memorat
« Răspunde #130 : Decembrie 05, 2016, 21:39:57 »

Au tras in noi ......A curs sange ....au murit copii.....DUPA O ORA SEDIUL DE PARTID ARDEA .    simplu si mai ales FIRESC.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #131 : Decembrie 05, 2016, 21:46:44 »

Cel mai bun obiectiv de apărat este cel pe care l-ai ars...
Memorat
« Răspunde #132 : Decembrie 05, 2016, 21:52:03 »

Au tras in noi ......A curs sange ....au murit copii.....DUPA O ORA SEDIUL DE PARTID ARDEA .    simplu si mai ales FIRESC.

Daca este adevarat...aceasta era o reactie normala si fireasca...si justificata. Ma refer la incendiere. In cazul in care asa s-a intamplat...daca s-a tras din Primarie...sau din vecinatate...
Memorat
« Răspunde #133 : Decembrie 05, 2016, 22:10:51 »

astea sunt fapte  deosebite?  sau penale?

În văzul tuturor se gratifică agresiunea...

Este adevărat....Ceaușescu ...avea în destin ...să moară prin răsturnare politică

Deci prin agresiune..

Să mai detaliez?  

Vom vedea cu ochii ...ce va mai fi.

Este adevărat...revoluția înseamnă agresiune...dar parcă am înțeles  că din partea forțelor opresive...

Grija ...este alta  

nu o mai vede nimeni...nimeni...

Unii nici nu știu pentru ce au ieșit la Revoluție..

Acum din ei poartă titluri pe cartoane  cu tricolor

și nici nu știu...de ce au ieșit atunci, iar alții nici nu își  amintesc că au ieșit !  

Revoluția . idealurile ei...contează...cât mai contează?

Adunați-vă gândurile...rândurile...și veți vedea câți ați mai rămas.

Nu în monitor , nu pe carton ci în inimi, de dorul LIBERTĂȚII!

Adunați-vă . Gândiți !

Mai vreți democrație sau hârtie?

Sau și, și?

Și cu  mâna în buzunar și cu sufletul-n rai! ?

Impostorii  sunt certificați cu tembelism cronic . îI CONSIDER  SIMPLI ASISTAȚI SOCIAL DE O BOALĂ PROFUNDĂ....VANITATE...LA SFÂRȘIT  GROAPA NEAGRĂ VA ÎNGHIȚII TOT !

Lor nu le va păsa dacă democrația piere...vouă , la câți vă pasă?

Purtați Revoluția pe umeri, arătați-o , spuneți-vă povestea...Fiți glorioșii, ce  cu țara ați  învins!

Dacă vă împiedicați de gunoaie , nu puteți privi cerul!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #134 : Decembrie 05, 2016, 22:26:54 »

Este foarte important sa stim daca acei copii au fost omorati in urma focului deschis de tragatori din Primarie (nu din imprejurimi). Si eu as fi dat o lovitura de A.G. daca s-ar fi intamplat langa mine (adica daca asi fi vazut nemijlocit nenorocirea) si as fi avut ce-mi trebuie la dispozitie. S-au gasit cadavrele agresorilor asasini in jeraticul primariei, sau au fost prinsi dupa aceea?
Memorat
Pagini: 1 ... 7 8 [9] 10
Schimbă forumul: