Main Content:

Pagini: [1]

Asociatia Judeteana Constanta a Revolutionarilor din 1989 Pontus Euxinus

Asociatia Judeteana Constanta a
Revolutionarilor din 1989 Pontus Euxinus- AJCRD-PE
Tel.0729-947797, e-mail:ajcrd_pe@yahoo.com sau facebook

data 21.09.2017

COMUNICAT

Asociatia Judeteana Constanta a Revolutionarilor din 1989 Pontus Euxinus- AJCRD-PE urmare a unor audiente la SSPR in ziua de joi 14 septembrie 2017 si miercuri 20 septembrie 2017, am luat act de faptul ca dl. Octav Bjoza desi are atributii depline in problemele revolutionarilor refuza cu cerbicie  sa infiinteze comisia prevazuta de O.U.G. 95/2014, Art.9’2 si  sa lucreze in numele revolutionarilor.
Propunem organizatiilor de revolutionari din Bucuresti si din tara sa initieze o  actiune la nivel national si sa formeze o comisie ce sa notifice d-lui Bjoza printr-un  termen  fixat sa demisioneze din functia de Secretar de Stat Interimar.
La expirarea termenului fixat pentru demisie, vom face plangere penala impotriva d-lui Bjoza pentru abuz in serviciu.
Propuneri la tel: Beca Stere 0724230335

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Tare de tot, cum ar spune mai mulți revoluționari care se exprimă pe Forum.
Cum v-a refuzat? Personal? Eu aflasem că este plecat în concediu. Sau nu e așa?

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Eu credeam că prin creerea unei noi structuri revoluționare se vor schimba și mentalitățile.Credeam că următorul pas a celor de pe malul marii va fi o întrunire la nivel național pentru a face o joncțiune cu restul de asociații.
După cum se observă din comunicat nu este cum am gândit eu iar camarazii din Constanța țin vechea linie,linia trasă de Sanda &Co comisia oug-ului95,determinanți și determinări.Pacat că puterea banului și dorința rangului să facă discriminare și diferența între oameni.
Memorat
Pagini: [1]
Schimbă forumul: