Main Content:

Pagini: [1]

Securitatea în decembrie 1989

Răspuns: Securitatea în decembrie 1989
« Răspunde #1 : Octombrie 12, 2017, 21:53:35 »

Cu tot respectul, dar am mai pus aceasta intrebare : de ce articolul respectiv a aparut 'post-mortem' ? ? ?  Si, unde ?...in 'Revista 22'... In ceea ce-l priveste pe "Turturel"...dati-mi voie sa am aceleasi 'semne de intrebare', vis-a-vis de 'buna lui credinta'...
Memorat
« Răspunde #2 : Octombrie 13, 2017, 17:18:37 »

- Alta intrebare ! Cheesy
Memorat
« Răspunde #3 : Octombrie 13, 2017, 23:22:49 »

- Alta intrebare ! Cheesy
Dupa ce raspunzi la asta...!!!
Memorat
« Răspunde #5 : Octombrie 18, 2017, 10:23:08 »

Cartianu nu ar merita nimic altceva...decat oprobriul public (nu doar din partea Revolutionarilor)...dar...fiind vorba de 'Revista 22'..."o pora, un liicean, s.a.m.d.", 'nu trebuia sa aveti alte asteptari' !!!
Memorat
« Răspunde #6 : Octombrie 19, 2017, 00:09:35 »

Cartianu nu ar merita nimic altceva...decat oprobriul public (nu doar din partea Revolutionarilor)...dar...fiind vorba de 'Revista 22'..."o pora, un liicean, s.a.m.d.", 'nu trebuia sa aveti alte asteptari' !!!

" nu trebuia sa aveti alte asteptari' !!![/b][/size][/color]

Nici nu avem ! Cheesy Chiar nu credeam ca sti sa-ti faci si autocritica ! Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #7 : Octombrie 19, 2017, 03:21:41 »

" nu trebuia sa aveti alte asteptari' !!![/b][/size][/color]
  Nici nu avem ! Cheesy Chiar nu credeam ca sti sa-ti faci si autocritica ! Grin Grin Grin

Nea' Florine...''ai intalnit vreun urs in seara asta...sau pe Pora''  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Sau..."esti ramas"...de la miting... Grin Grin Grin  "Ii iubesti pe toti trei la fel ('cartianul', 'pora', 'liiceanul')...sau ai vreo preferinta ? ? ?"  Kiss Kiss Kiss

Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 19, 2017, 06:04:07 »

Nu mai insirui aici ce-am vazut eu pe teren in zilele revoltei. Eu stiu ca Vlad era cel mai puternic om in stat si ca avut de ales intre a aresta cuplul si a elibera Romania, dupa care sa dea poporului puterea cu adevarat, si ceea ce s-a intamplat dupa ce el impreuna cu Stanculescu a facut acea excursie pe L. Balaton.. A ales varianta cea mai nefericita pt Romania: azi am pierdut 6 milioane de oameni in putere, nu mai avem industrie, pamantul se vinde , statul, cat mai este, se idiotizeaza in pregatire pt dezmembrarea Romanie,  cum o spun si militarii..
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #9 : Octombrie 19, 2017, 10:39:30 »

Nu mai insirui aici ce-am vazut eu pe teren in zilele revoltei. Eu stiu ca Vlad era cel mai puternic om in stat si ca avut de ales intre a aresta cuplul si a elibera Romania, dupa care sa dea poporului puterea cu adevarat, si ceea ce s-a intamplat dupa ce el impreuna cu Stanculescu a facut acea excursie pe L. Balaton.. A ales varianta cea mai nefericita pt Romania: azi am pierdut 6 milioane de oameni in putere, nu mai avem industrie, pamantul se vinde , statul, cat mai este, se idiotizeaza in pregatire pt dezmembrarea Romanie,  cum o spun si militarii..
'Indraznesc' sa nutresc speranta ca "(nu bat in dumneavoastra domnu L.R.)" este valabil si in acest caz. Dar, si daca v-ati referit la articolul domnului Mioc, nu va pot da dreptate. Este mai mult decat documentat (nu comentez aici obiectivismul dansului) in ceea ce priveste Revolutia Romana si...chiar nu am vazut 'sa-nsiruiasca ceva'. Fiecare a vazut si perceput evenimentele de atunci cum a putut si (de) unde s-a aflat; 'in strada', 'la televizor', 'dupa perdea', 'pe teren' ?....
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Octombrie 19, 2017, 11:22:32 »

Stiti cam cu ce asimilez eu ce s-a intamplat in 89 ? Cu ce-a patit Voda Armeanul al Moldovei, cand cavaleria a pus cusmele in varf de lanci in plin atac victorios. Si asimilez pe Voda Armeanul cu neamul romanesc, nu cu Ceausescu.
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #11 : Octombrie 19, 2017, 11:39:08 »

Aici...in principiu...aveti dreptate. In acest moment...cusmele nici macar "in varf de lanci" nu mai sunt...azvarlite fiind de mult timp !!!
Memorat
Pagini: [1]
Schimbă forumul: