Main Content:

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 115

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #60 : Mai 24, 2009, 23:45:17 »

Aoleo, in noaptea asta o incaseaza toti cei care posteaza cu numele lor. Bine tintit Kronstadt. Pozele sunt bune si e bine sa vada lumea cam cine a fost pe acolo. Aia de la Loja de onoare cred ca sint cei mai interesati. Ei in frunte cu sefu lor ocult, sau ocultei, nu mai stiu nici eu precis. Mie supararea mi se trage de la altceva domnule administrator. Ai facut poze mult mai interesante zilele astea si nu le-ai pus. De ce? Pentru noi merge si cu chestii de duzina? Asta nu mai e obraznicie, e pe bune pentru ca stiu si pentru ca ma asteptam sa le vad la rubrica Eroi.
Have fun with Portalul (a la axn tv)
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #61 : Mai 25, 2009, 10:09:21 »

Cine zicea ca SSPR nu ...lucreaza?. aveti atasata o ...monstra ca o face !.No comment !
Memorat
« Răspunde #62 : Mai 25, 2009, 12:21:41 »

Bravo. Te-ai scos. Da de ce ai pus hartia aici ca n-am vazut sa fie vorba de brasoveni in ea?
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #63 : Mai 25, 2009, 15:39:57 »

Bravo. Te-ai scos. Da de ce ai pus hartia aici ca n-am vazut sa fie vorba de brasoveni in ea?

SORRY !. A FOST NUMAI O INTAMPLARE SI NU ...M-AM ...SCOS !.DACA DORITI ATENTIONATI PE Dl. IOSIF SA STEARGA RSPECTIVA POSTARE !.SI ASA NU E BAGATA IN SEAMA !.
Memorat
« Răspunde #64 : Mai 25, 2009, 16:09:21 »

E interesanta da poate ca nu e bagata in seama cat ai vrea taman pentru ca nu e pusa unde trebe. De scos am zis pentru ca se vede clar ca esti foarte aproapte de certificat si ca nimic nu te mai poate impiedica sa il iei si sa te bucuri de drepturile care se cuvin lupatorilor sau cu ce esti trecut. Ai invins sesepereu, asta e important.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65 : Mai 25, 2009, 18:28:01 »

Domnule administrator, imi pare rau sa va semnalez un abuz care imi confirma un fenomen de pe forumul acestui portal. Abuzul este in legatura cu posibilitatile dv, dar si ale noastre, de a monitoriza tot ce se scrie pe forum. In speta, e vorba de ultimele interventii de pe acest subiect ale mai multor membrii ai forumului. Tonul l-a dat kronstadt2, care e si autorul abuzului. La Raspunsul 55, de pe pagina anterioara (http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=147.45), ia peste picior gestul dv de a posta fotografii facute la intrunirea consilului national de saptamana trecuta, la Brasov.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66 : Mai 25, 2009, 18:42:57 »

Poze,poze,dar ce sa discutat la intalnirea presedintilor,daca tot se "lauda" ca sunt reprezentatii revolutionarilor Grin
Deciziile luate in numele revolutionariilor ar fii mai bine venite Huh
O stenograma ar fii mai interesanta Cheesy
Va aduc la cunostinta ca ceea ce s-a discutat la Brasov cu acel prilej se gaseste consemnat in presa locala. Faptul este cunoscut de kronstadt2 pentru ca a indicat adresa unde se gaseste unul dintre articole, http://transilvaniaexpres.ro/index.php?mod=articol&id_articol=120746, la "ANUNTURI", http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.480, raspunsul 483, unde a si copiat articolul din ziarul indicat. Se poate observa ca citise informatiile despre ce s-a discutat la consiliul national inca de miercurea trecuta, pentru ca a copiat articolul in dimineata zilei respective, 20 mai, ora 10:03:28.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67 : Mai 25, 2009, 18:50:41 »

Asta se poate citi la adresa indicata si reproduc textul de acolo aici pentru o mai usoara verificare:

"http://transilvaniaexpres.ro/index.php?mod=articol&id_articol=120746
 REVOLUTIONARII CONTINUA SA CEARA DEMITEREA LUI EMILIAN CUTEAN DE LA SSPR
Reprezentantii Blocului National al Revolutionarilor (BNR) 1989 Romania, s-au reunit ieri la dezbaterile unui Consiliu Extraordinar, pentru a stabili cum vor actiona pentru a rezolva "problema Cutean". Reamintim ca revolutionarii contesta numirea lui Emilian Cutean la Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor (SSPR), aratand ca acesta este cercetat penal pentru deturnarea, in urma cu cativa ani, a unor fonduri destinate asociatiilor de profil din tara.
Astfel, ieri, revolutionari din 40 de organizatii din tara au luat hotarari privind relatiile cu SSPR, Comisia Parlamentara de profil si Institutul pentru aflarea adevarului despre Revolutia din ´89.
Liderul BNR 1989, Dorin Lazar Maior, a sustinut ca "tensiunea de acum nu a mai existat niciodata in BNR de la Revolutia din ´89! Am ajuns la concluzia ca institutiile amintite nu au suficienta diplomatie pentru a lucra cu asociatiile de revolutionari. De asemenea, Comisia Parlamentara nu poate colabora cu secretarul de stat Emil Cutean, critica activitatea acestuia, iar noi ne asumam acest punct de vedere".

Greva foamei
Dezbaterile BNR au dus la formularea a doua decizii, prima vizand formarea unei comisii care sa incerce un dialog cu secretarul de stat, pentru a clarifica situatia pe cale pasnica, iar daca initiativa nu va da rezultate revolutionarii se vor alatura grevistilor foamei aflati in fata Guvernului, care il contesta si cer demiterea lui Emilian Cutean.
"In cazul in care calea dialogului va esua, vom organiza o actiune de protest, cat se poate de legala si civilizata, prin intermediul careia ne vom manifesta nemultumirea fata de Cutean", a adaugat Maior. El a adaugat ca revolutionarii au fost deranjati de faptul ca nu au fost invitati sa ia parte la actiunea initiata de Institutul pentru aflarea adevarului despre Revolutia din ´89, eveniment care a avut loc saptamana trecuta: "Acest Institut functioneaza de prea mult timp, fara a se vedea vreun rezultat. Ne simtim marginalizati permanent cand vine vorba de aflarea adevarului!". In termen de o saptamana revolutionarii fie vor decide daca vor organiza un miting de protest la nivel national, fie vor incheia un protocol de colaborare cu institutiile reclamate.

Putine certificate preschimbate
Revolutionarii sunt suparati mai ales ca termenul-limita pentru preschimbarea certificatelor de revolutionar este de 30 iunie 2009. Ei doresc ca termenul de preschimbare sa fie prelungit cel putin un an, iar verificarea dosarelor sa nu mai fie una subiectiva. Din informatiile lor, ar exista mii de dosare neverificate de catre SSPR. Ei sustin ca de la numirea lui Cutean au fost verificate doar 21 de dosare, din care jumatate fusesera avizate in legislatura precedenta.
(T.N.)"
Memorat
« Răspunde #68 : Mai 25, 2009, 18:51:04 »

Domnule administrator, imi pare rau sa va semnalez un abuz care imi confirma un fenomen de pe forumul acestui portal. Abuzul este in legatura cu posibilitatile dv, dar si ale noastre, de a monitoriza tot ce se scrie pe forum. In speta, e vorba de ultimele interventii de pe acest subiect ale mai multor membrii ai forumului. Tonul l-a dat kronstadt2, care e si autorul abuzului. La Raspunsul 55, de pe pagina anterioara (http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=147.45), ia peste picior gestul dv de a posta fotografii facute la intrunirea consilului national de saptamana trecuta, la Brasov.
Pe linkul brasovenilor se permit si glume,mai ales ca administratorul este brasovean de-al nostru!
Sau faci parte din cei din "poza" Grin
Vezi ca Translivania Expres este ziar  pro-Maior nu te poti baza pe informatiile pe care le da!
De fapt ce te deranjeaza Huh
Care este abuzul?
Am inteles si-mi insusesc critica. N-am sa mai postez "poze".
Ai si raspunsul administratorului Cheesy

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #69 : Mai 25, 2009, 18:55:40 »

Am avut curiozitatea sa intru la adresa respectiva si am avut surpriza sa gasesc si o fotografie de la intrunire. Dar ziarul n-a mai fost criticat pentru asta...
Memorat
« Răspunde #70 : Mai 25, 2009, 19:01:59 »

Hai nu zau,numai in transilvania expres gasesti articole depre Maior:
http://transilvaniaexpres.ro/index.php?mod=cautare&sir=Maior&tipcautare=normal
Alta presa din Brasov nu il baga in seama Grin
Are el un ziarist acolo pe care la facut revolutionar!
Memorat
« Răspunde #71 : Mai 25, 2009, 19:05:36 »

Prin presa incearca sa isi rezolve problemele cu justitia,ai impresia ca este mai bun ca si Cutean!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=123.0
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #72 : Mai 25, 2009, 19:12:39 »

Pot sa inteleg ca anumite persoane din conducerea miscarii revolutionarilor, sau chiar asociatii intregi, pot fi ne agreate de o parte a membrilor forumului. De aceea nu a reprodus kronstadt2 fotografia. Nu dorea sa le faca reclama pe portal celor care apareau in ea. Pot deci sa inteleg ca diversi au diverse optiuni si adopta diverse politici fata de cei despre care discutam aici. Refuz insa sa inteleg nesimtirea de a va induce in eroare ca, pe baza acestei manevre, sa va ia peste picior, asa cum a procedat dronstadt2, dar si Brasoveanul si Nastasache, desi intr-un mod mai subtil si fara sa se foloseasca abuziv de eventuala dv scapare in lectura subiectelor.
Memorat
« Răspunde #73 : Mai 25, 2009, 19:43:33 »

Pot sa inteleg ca anumite persoane din conducerea miscarii revolutionarilor, sau chiar asociatii intregi, pot fi ne agreate de o parte a membrilor forumului. De aceea nu a reprodus kronstadt2 fotografia. Nu dorea sa le faca reclama pe portal celor care apareau in ea. Pot deci sa inteleg ca diversi au diverse optiuni si adopta diverse politici fata de cei despre care discutam aici. Refuz insa sa inteleg nesimtirea de a va induce in eroare ca, pe baza acestei manevre, sa va ia peste picior, asa cum a procedat dronstadt2, dar si Brasoveanul si Nastasache, desi intr-un mod mai subtil si fara sa se foloseasca abuziv de eventuala dv scapare in lectura subiectelor.
A fost link-ul pus,nu am obligatia sa postez fotografii,pe acest forum este opinia de exprimare "la liber",daca iti convine bine daca nu ,tot bine!
Vezi ca la administrator nu tine sa il periezi Grin
Las-o jos cu insultele,pe un plan subtire ne faci pe toti trei nesimtiti,abia astept sa intri pe " miina" Brasoveanului Cheesy
Ïn privinta adminstratorului stai tu linstit ca urmareste postarea fiecaruia Wink
Eu unul pe Costin si Maior nu ii consider reprezentanti ai revolutionariilor!
O seara buna iti doresc!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #74 : Mai 25, 2009, 19:49:04 »

Cu siguranta, pozele de la intrunirea consilului national al Blocului au fost cele care n-au convenit. Pe mine ma itereseaza si asemenea documente foto pentru ca pot sa observ care a fost atmosfera, participarea si principalii protagonisti ai intalnirii. Brasovenii ar putea sa vina ei insisi cu mai multe amanunte, eventual de culise, caci sint convins ca n-au lipsit, dar nu sa critice niste fotografii, pe care ei n-au catadixit sa le faca si sa le incarce pe forum. Dl nastasache a incarcat destule date de aici pe propriul sau site, care este facut in mod majoritar pe seama muncii dv si a celor care au acceptat sa colaboreze. Nu inteleg de ce se preteaza la "solidarizare" venala, "Adevarul e ca pozele sunt frumoase, mie imi plac pozele, unele spun lucruri, se pot interpreta, dar si gresit, se pot confunda dezaprobarile cu dureri de dinti", sau la ironizari mai fatise, "Have fun with Portalul (a la axn tv)" (sunt exemple legate strict de acest subiect, dar exista o colectie intreaga pe forum), cand ar trebui de fapt sa va multumeasca. Nu vreau sa fortez nota cu deductii despre intentiile sale, desi cele ce se intampla ar impune si asa ceva, cred insa ca ar trebui sa luati in calcul si o actiune subversiva propriu-zisa. O subminare in timp a portalului, cu mutarea in paralel a informatiilor pe pagina web proprie, urmand o actiune propriu-zisa de decredibilizare, in final. In felul acesta parca as mai reusi sa-i inteleg actiunile si atitudinile. Poate o sa apreciati ca exagerez, dar va rog sa observati ca si o simpla raceala poate duce uneori la o gripa... porcina.
Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 115
Schimbă forumul: