Main Content:

Pagini: 1 ... 114 115 [116]

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #1725 : Decembrie 22, 2019, 21:31:50 »

Al Pref., ca al Pref., clasic...dar al 'revolutionarului' e 'remarcabil', laudativ, plin de 'sperante', dar are 'lipsuri'...nicio (cat de mica) ''stropeala'' !?
Memorat
« Răspunde #1726 : Decembrie 23, 2019, 16:56:22 »

Am primit pentru publicare pe Forum doua documente relativ recente.
Memorat
« Răspunde #1727 : Decembrie 23, 2019, 16:57:54 »

Memorat
« Răspunde #1728 : Ianuarie 01, 2020, 17:46:38 »

Memorat
« Răspunde #1729 : Ianuarie 10, 2020, 10:33:25 »

De ce tac asociatiile revolutionarilor din Brasov?
Memorat
« Răspunde #1730 : Ianuarie 14, 2020, 22:57:14 »

Ion Manzala   10 ore   www.facebook.com

DE AZI, AM ÎNCETAT COLABORAREA CU MIXTV.
ARISTOTEL CĂNCESCU L-A ALES PE SCRIPCARU!

Diferenţele de opinii şi de atitudine faţă de actorii şi de viaţa politică a Braşovului, între mine şi Aristotel Căncescu, patronul Trustului MIX Media Group, au făcut imposibilă continuarea în condiţii de liberă exprimare a emisiunii „Braşovul Tău”, realizată de mine la MIXTV.

Dacă până acum, Aristotel Căncescu, de-a lungul câtorva sute de emisiuni realizate în ultimii 10 ani la MIX, nu a avut niciun fel de imixtiune cu privire la invitaţii şi la exprimările moderatorului despre politici publice, persoane şi personaje, de această dată, mi-a cerut în mod expres să nu îl mai atac pe primarul George Scripcaru! Motivele îl privesc personal şi ţin de intenţia sa de a reveni în politică şi de a-şi conserva un electorat comun liberal. Îl pot înţelege, deşi merge pe o cale greşită. Dar nu pot fi de acord cu această situaţie nesănătoasă, care m-ar pune pe mine într-o postură incompatibilă cu etica mea profesională şi cu modul meu de a fi. Una-i una, alta-i alta! Politicienii din ultimele decenii aşa ştiu ei să joace şi să bage pumnul în gura presei libere. Eu, unul, nu sunt şi nu pot fi compatibil cu niciun fel de cenzură, mai ales cu una păguboasă şi complice, prin omisiune, la infracţiuni şi neadevăruri.

N-au decât să-şi ducă soarta împreună! Nu pot fi pe post de papagal, să-i spăl pe unii de păcate şi să-i acuz pe alţii, după cheremul patronului postului de televiziune unde fac o emisiune. Faptul că l-am susţinut public pe Gheorghe Ialomiţianu pentru funcţia de primar al Braşovului şi că am afirmat că activitatea primarului Scripcaru este toxică şi dăunează Braşovului, l-a determinat pe Aristotel Căncescu (la presiunile lui George Scripcaru?!), să se comporte cu mine iepureşte, imatur, penibil şi pe sub caracter, cum îi e obiceiul.

Azi ne-am spus faţă în faţă ce era de spus şi am încetat colaborarea. Nu pot fi vocea de serviciu, care să-l critice doar pe Adrian Veştea, preşedintele Consiliului Judeţean Braşov şi pe ceilalţi adversari ai lui Căncescu şi să-l ridice în slăvi doar pe Căncescu, oricât m-aş strădui să par ce nu sunt. Demnitatea, notorietatea şi vocea credibilă pe care mi-am consacrat-o ca ziarist nu pot fi jucate la ruleta intereselor unora sau ale altora!

Problema şi mai gravă este că mi s-a atras atenţia că şi articolele mele de presă din mediul online, care n-au nicio legătură cu emisiunea de la MIX, în care am scris liber adevăruri despre Scripcaru, îi dăunează lui Căncescu şi intereselor sale.

N-au decât să se mângăie pe ouă şi pe creştet şi să-şi continue joaca de-a Braşovul... Pa, băieţi!...
Memorat
« Răspunde #1731 : Februarie 28, 2020, 01:25:24 »

INVITAŢIE

Cu prilejul comemorării Eroului – Martir Liviu Corneliu Babeș dorim să vă invităm în data de 02 martie 2020, la manifestările organizate  de
Asociația Luptătorilor, Răniţilor şi Urmaşii Eroilor „Brașov-Decembrie 1989’’ și Asociația „15 Noiembrie 1987’’ - Brașov

Manifestările se vor desfășura după următorul programː

•       ora 11ː00 - Întâlnire la Crucea de pe Pârtia Bradul din Poiana Braşov
•       ora 11ː30 - Biserica Sf. Ioan Botezătorul din Poiana Brașov, unde va avea loc slujba religioasă, depuneri de coroane și împărțire de pomeni.

Preşedinte A.L.R.U.E. „ Brașov-Decembrie 1989’’,                      Preşedinte Asociaţia „ 15 Noiembrie 1987’’,
Vasile Mardare                                                                                                Marius Boeriu
Memorat
« Răspunde #1732 : Februarie 28, 2020, 01:28:07 »

« Ultima modificare: Februarie 28, 2020, 02:15:27 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #1733 : Martie 20, 2020, 18:22:51 »

Am vazut ca Neagu a scapat. Daca ai avocati buni si bani poti sa iti faci de cap.
Nu stiu pe unde isi vor scoate maneca dupa ce va fi eliberat Maior din inchisoare.

Memorat
« Răspunde #1734 : Martie 20, 2020, 18:25:46 »

Am primit fotografiile astea. Primaria a reparat cladirea fostului Cinema Astra. Inseamna ca rusinea de bar al lui Maior nu mai functioneaza si nu va mai exista. Adica nu acolo.

Memorat
« Răspunde #1735 : Aprilie 16, 2020, 18:48:54 »

Deci conducerea de stat si de partid in frunte cu presedintele tarii s-a dat de gol in saptamana mare din anul 2020. Strainezii ne neam care ne hotarasc soarta nu sint de partea lui Iisus ci a vrajmasului. Romanii au voie sa incalce ordonantele militare daca merg sa lucreze pentru bogatii Uniunii sau daca merg sa cumpere din magazinele lor da nu au voie sa mearga la Biserica Mantuitorului! Mai clar de atat nici ca se putea! Doamne fereste ca mari pacate ne facem!
Memorat
« Răspunde #1736 : Aprilie 16, 2020, 18:51:49 »

Post sfititor pentru tot neamu chiar daca nu ne putem spovedi si impartasi din cauza slugoilor vrasmasului care ne conduc.
Memorat
« Răspunde #1737 : Mai 23, 2020, 16:23:06 »

Hopsasa! N-a iesit bine din puscarie fostu presedinte al A.L.R.U.E. Brasov ca se si pregatesc mari schimbari!
Asta ce va copiez pe forum e de pe cel mai COLORADO cont de facebuk. Numa ca apeleaza la altii sa posteze.

Ești un mincinos Vasile Mardare. Ai mințit revoluționarii din Brașov că ai rezolvat problema încadrării municipiului Brașov în categoria localităților unde au fost ucise, rănite și reținute persoane pînă la fuga dictatorului, respectiv data de 22 decembrie 1989, ora 12.10. Pe unde o să îți scoți cămașa când vor afla adevărații revoluționari ai Brașovului care au titlul de luptător cu rol determinant?

Memorat
Pagini: 1 ... 114 115 [116]
Schimbă forumul: