Main Content:

Pagini: 1 ... 118 119 [120]

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #1785 : Ianuarie 25, 2021, 02:02:48 »

Traiasca Unirea Romaniei si cea Mica si cea Mare! Dar pe contul de Facebook mai aveti postata o unire. Aia facuta in 1990 intre brasovenii care au fondat Sindicatul Independent "Miscarea 15 Noiembrie". Aici de ce nu postati?
Dupa peste 30 de ani inca ma bucur de marile evenimente de la noi. De Revolta din 1987 si de Revolutia din 1989 insa si de infiintarea sindicatului nostru. Am fost unici si primii orice altceva pretind altii. Salut brasovenii curajosi de atunci!

Gheorghe Iosif  ·  20h  ·
Unirea Principatelor Romane pe care o sarbatorim in fiecare an in aceasta zi, de peste trei decenii are si o incarcatura nostalgica pentru mine si, cred eu, pentru grupul care am initiat infiintarea primului sindicat independent dupa Revolutia din 1989.
Memorat
« Răspunde #1786 : Februarie 23, 2021, 12:16:11 »

Constantin Sovac poreclit Colorado a publicat mai multe documente interesante pe facebookul sau pe care l-a numit Club Colorado.
Memorat
« Răspunde #1787 : Februarie 23, 2021, 12:24:33 »

Daca le cititi cu atentie o sa vedeti ca prigoana impotriva revolutionarilor e dovedita.
Se vede clar ca politicienii ne calca in picioare drepturile si fura de la noi pentru ei.

Memorat
« Răspunde #1788 : Februarie 23, 2021, 13:51:27 »

Citez din ce a scris Colorado pe Facebook si postez documentle publicate de el
la adresa Facebook a Clubului Colorado https://www.facebook.com/revcolorado.

Spre deosebire de S.S.P.R., actualul Secretariat de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989 este creat ca un fel de arma institutionala impotriva revolutionarilor, practicile sale fiind ignorarea revolutionarilor, taierea drepturilor lor stipulate de legislatie, tergiversarea hotararilor, proceselor, minciuna si alte multe ilegalitati.

Memorat
Pagini: 1 ... 118 119 [120]
Schimbă forumul: