Main Content:

Pagini: 1 ... 6 7 [8]

Revolutionari romani pe post de cobai ai serviciilor de informatii.

• Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Psihologie
Mulţi oameni îşi amintesc conversații pe care nu le-au avut niciodată
www.cotidianul.ro/121238-Multi_oameni_isi_amintesc_conversatii_pe_care_nu_le-au_avut_niciodata

Psihologii au descoperit că unul din cinci oameni îşi aduce aminte cu precizie lucruri care nu i s-au întâmplat niciodată. Ei spun că multe din cele mai preţioase amintiri ale noastre ar putea să nu se fi petrecut în realitate.
Cercetările au pus în evidenţă imperfecţiunea memoriei şi au explicat de ce două persoane pot avea amintiri deosebite despre aceleaşi conversaţii şi evenimente. Cercetătorii de la Universitatea Hull, din Marea Britanie au întrebat 1.600 de studenţi dacă au avut vreodată experienţe de falsă memorie. O cincime dintre ei au spus că au avut amintiri "ficţionale", cele mai multe dinainte să aibă 4-8 ani, relatează publicaţia "Psychological Science".
"Memoria autobiografică ne conferă un simţ al identităţii şi este de obicei destul de exactă ca să ne putem trăi viaţa", a afirmat cercetătoarea Giuliana Mazzoni în Daily Mail. "Însă cercetările noastre arată că nu tot ce ne amintim din trecutul nostru este adevărat. Ele mai indică şi că acest fenomen al amintirilor false este mult mai frecvent decât s-ar putea crede", adaugă cercetătoarea.
"Dacă aceste amintiri nu se schimbă sub imperiul evidenţei, pot fi considerate în continuare o parte a experienţei autobiografice individuale", mai spune Giuliana Mazzoni.

O parere proprie despre aceasta chestie ai? Hai sa vb si putin liber pe marginea acetei probleme.
    Este cunoscut in medii restranse ca licuriciul cel mare incepe sa se joace cu timpul si istoria, modificandu-le. Cred ca reusesc fara prea mult efort sa smulg hohote de ras chiar fara sfortare. Hai ca dupa ce va trece am sa va rog sa faceti un efort de memorie si sa incercati sa va aduceti aminte de sentimentul deja-vou, cat de des vi s-a intamplat, intampla si ca aproximatie cand au avut loc cele mai dese. De ce pun aceasta intrebare, pentru ca eu personal am avut astfel de retrairi, iar in acele minute sau secunde de retaire, am stiut tot ce se va intampla, alti oameni cu care am vb pe aceasta tema, au recunoscut experienta acestor retrairi, mai mult au recunoscut ca incepand cu anii 80 aceste retrairi au fost mai dese in anumiti ani sau perioade. Daca ati face un efort in sensul asta ati constata si dvs asta.
    Un al doilea caz care se mai intampla, este existenta fizica a lucrurilor.Cred ca sunteti pe burta de ras, iar unii de bine vb cu ceva cunostinte in domeniul medical ... nici o problema, nu sunt psihotrasnit, cititi in continuare.
    Modificari in plan fizic, ma refer aici la schimbarile pe care unele lucruri le suporta fara stiinta noastra, nu ca ar trebui ca cineva sa ne ceara voie, ci la schimbarile constatate la revederea unui lucru sau chiar peisaj, nu ma refer la lucruri noi, ci la cele memorate, vechi, care nu mai corespund cu realitatea.
    Si acum special o portie de ras pe cinste. Simptome, la fel ca si pierderea cunostintei in cazul lesinului. Poate v-i s-a intamplat ca uneori in viata de zi de zi sa se intample ca in mijlocul unei discutii sa uitati cu desavarsire subiectul ei si te trezesti ca toata lumea se uita la tine si asteapta sa continui, ceea ce tu deja nu stii  Grin, sau iesi sa faci cumparaturi si desi ai pierdut timp uitandu-te in stanga si in dreapta, ai mers incet si totusi la revenirea acasa toata lume se mira de cat de repede ai venit, mai sunt si alte cazuri pe care n-o le enumar acum.
    Pentru studiu va recomand cu caldura un filmulet documentar, care se numeste: ADEVARUL DESPRE EXPERIMENTUL PHILADELPHIA. Vizionare placacuta!
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

De acord cu ceea ce spui. Exista si fenomene sa zicem naturale.Dar sa nu uitam cat s-au inmultit agentii mind control si ghici pe cine sa instruiesc acestia ? Instructia lor lasa urme in mintile oamenilor, toate cam dupa aceleasi sablon.

Eu stiu asa: in anii 90 Magureanu si-a pus dulaii pe revolutionari si prima miscare a fost defaimarea, draconizarea nostra..Trebuia sa dam bine in dosare, mai ales "de dragul" istoriei! La nenumaratele abuzuri de care am auzit si nenumaratele decese(majoritatea oameni tineri si sanatosi) am crezut ca ne vor lichida pe toti si vor ramane doar cu "revolutionarii" agenti si informatori. Se pare ca intentia de inceput s-a contramandat sau mai bine zis s-a milostivit Bunul Dumnezeu de noi. Necazul este ca la cat de periculosi am fost dati , acum peste timp, sunt obligati sa ne supravegheze in continuare, ceea ce inseamna oameni si bani aruncati pe fereastra...Ce inseamna o minciuna de tip neo-cominternist: azi avem factori de risc de cu totul alta natura, mult mai importanti, care oricum necesita efective si bani la greu si ei sunt obligati sa supravegheze O MINCIUNA!

Dar toate acestea se intampla pt ca statul a fost croit de la inceput prost si nu exista institutie sau persoana care sa controleze acest tip de abuz. Te pot omora cum vor si cand vor , si nu vor da socoteala nimanui ! Statul roman nu are aceasta parghie !
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Revolutionari romani pe post de cobai ai serviciilor de informatii.
« Răspunde #107 : Octombrie 16, 2011, 21:02:20 »

Ma gandesc ca aici este locul acestei informatii proaspete ! Va rog, nu postati tampenii aici !

Vedeti voi, sunt revolutionari si revolutionari. Unii au fost mai activi in acele zile, in sensul cel mai generos al cuvantului, iar pt aceasta platesc. Nu platesc pt ca ar fi facut ceva reprobabil, ci pt ca au dat batai de cap unora de aveau un alt plan pt romani si Romania. Fiind simpli romani au inteles la modul stright ce este bine pt romani si s-au pus de-a curmezisul...Platesc pt ca s-au comportat ca niste romani !

Din "universul" unui coleg de-al nostru inca supravegheat.
In acesti 20 de ani de prigoana tot ce i-a mai ramas a fost sa se apropie de Dumnezeu, de biserica, slujbe, credinta. In final a ajuns sa fie ales in consiliul parohial al bisericii de care apartine cu domiciliu. Preotul il cunostea de mic copil.... Dadea prea bine, asa ca baietii care-l urmaresc s-au gandit sa-i strice si acest nou statut. Au avut grija sa-i ofere informatii despre lumea oculta a bisericii, despre modul ocult in care a fost ales Patrirahul Daniel, apoi prin intermediul unor informatori s-au straduit sa-i atribuie aceste informatii. Adica un fel de : "uite domnule ca nu se potoleste ! Si aici isi baga nasul ! A aflat cum a fost ales Daniel patriarh !" Evident ca nu s-a dus la presa cu ce-a aflat, dar la ei nu conteaza...! Iata ce fac ei pe banii romanilor ! 
   Acum i se pregateste pedeapsa ! De obicei este vorba de o agresiune fizica, probleme cu locul de munca, indepartarea din bisericile pe care obisnuieste sa le mai viziteze, acolo unde preotii sunt de-ai lor, mai inseamna o gramada de noi stari conflictuale fara motiv, poate boala,etc...
Pt informatori : sta in Cartierul Giulesti, Bucuresti! Wink

Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #108 : Octombrie 16, 2011, 21:30:31 »

Tot aici este bine sa fie pus si acest eveniment nefericit. Inainte sa fi "sinucis" ajungi sa fi si putin cobai !

A FOST ASASINAT SAMSON?

DIN CATE SE PARE, DA.
A FOST GASITA DE O PERSOANA RAMAS ANONIMA CARE A ANUNTAT TELEFONIC CA A GASIT IN HALA ABANDONATA…. CADAVRUL UNUI BARBAT SPANZURAT. SAMSON NU AVEA ACTELE LA EL. ACTELE AU FOST GASITE MAI TARZIU LA DOMICILIUL LUI. IN APROPIAREA LUI NU SAU GASIT OBIECTE CARE SA POATA FI FOLOSITE CA SPRIJIN PENTRU A SE RIDICA LA INALTIMEA RESPECTIVA. CUM A AJUNS SAMSON LA ACEA INALTIME? CINE LA AJUTAT SA AJUNGA ACOLO? UNDE SUNT MASA SCAUNUL BUTOIUL LADA DE CARE SA SERVIT PENTRU A SE URCA ATAT DE SUS? IN ACEA HALA FUNCTIOA UN TEMPLU MASONIC. SE STIE CA SAMSON ERA MASON. SA FIE VREO LEGATURA INTRE MASONERIE SI SPANZURAREA LUI SAMSON? BEBE MILEA MANA DREAPTA A LUI SAMSON ESTE SI EL MASON SI FOLOSEA LOCATIA.E CUNOSCUT FAPTUL CA SAMSON SA OCUPAT DE CERTIFICATE DE REVOLUTIONARI IMPREUNA CU CHITIC AUREL SI VLAD VASILE. CHITIC ESTE FINUL LUI GEORGE COSTIN ACTUALUL SECRETAR DE STAT AL REVOLUTIONARILOR IAR VLAD VASILE ERA VAR CU SAMSON SI PARTENER DE AFACERI CU CERTIFICATE.VLAD VASILE A MAI FOST IMPLICAT IN AFACERI CU CERTIFICATE DE REVOLUTIOARI SI IN 1997-1999 CANDSA OCUPAT CHIAR SI CU AFACERI CU PAMANTUL REVOLUTIONARILOR. PRIN NORAS SE VORBESTE DESPRE AGITATIA LUI SAMSON DIN ULTIMA VREME.  DESPRE FAPTUL CA II IERA FRICA SI DE UMBRA LUI. SE STIE IN TOT ORASUL CA A CUM CATEVA ZILE AU INTRAT MASCATII IN SEDIUL ALRUE SI AU LUAT TOT. CALCULATOARE SI ACTE DAR SE MAI STIE SI CA MARIES TEODOR SFIDANDUL PE MAIOR A DESCHIS O FILIALA A ASOCIATIEI 21 DECEMBRIE IN ORAS. TOATE ESTEA INDICA O RAFUIALA PUSE LA CALE DE INDIVIZI CARORA LE EREA FRICACA SAMSON SA NUI DEA PE GOARNA DIN CAUZA AFACERILOR CU CERTIFIC ATELE REVOLUTIOANRILOR. DESPRE AFACERILE LUI GEORGE COSTIN CU CERTIFICATELE REVOLUTIONARILOR SI DREPTURILE LOR SAU VORBIT MULTI PA FOR DA NIMENI NU A DAT DRUMU LA ANCHETE. CINE IL APARA PE COSTIN? CINE ESTE IN SPATELE LUI? TOTUL ESTE UN RAFUIALA MAFIOTA. MAINE NU O SA MAI AVEM CURAJU SA IESIM DIN CASA. NASII ISI FAC DE CAP CU DREPTURILE VOASTRESI VOI SUNTETI BATJOCURITI. PANA CAND?

Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #109 : Octombrie 16, 2011, 22:00:33 »

Tot ce am inteles este ca toti acesti colegi ai nostrii, indiferent cat de moral doresc sa traiasca, nu sunt lasati sa traiasca fara sa aibe "peripetii" ! Este o lupta perpetua, 24 din 24 de ore... Permanent sunt facuti "vinovati" de ceva....

Atunci, in 89, au pus mana pe romanii care au sarit cel mai sus "la cap" si i-au transformat in legume...Maine , cand noile generatii de romani se vor fi maturizat, vor mai inscena ceva, ca sa vada ce alti romani sar mai sus "la cap".. Si vor fi si acestia transformati in legume....Si uite asa ...!
Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #110 : Ianuarie 28, 2012, 20:23:46 »

INFORMATIE BOMBA PENTRU VOI !
Este calda si v-o dau sa va puneti in garda ! Si asa am ramas fara indemnizatie !

Este plina tara de romani urmariti de servicii. Unii sunt tineri si nevinovati, luati, ca sa zic asa, din scutece; altii si-au aratat potentialul si au devenit o amenintare pt camarila, altii ca noi, revolutionarii. Dar pe langa cele doua tabere a mai aparut o tabara - cea a profitorilor de "razbel". Sunt informatori, lipitorile sistemului, care ce fac ? Se dau pe langa cei alergati, le ofera , chipurile, o portita de salvare, adica un troc: "dati cateva zeci de mii de euro ( adica de obicei valoarea caselor ) si eu voi intermedia pt voi sa fiti lasati in pace ". Asta-i mafia serviciilor de informatii !
Deja sunt foarte multe victime, iar banii s-au impartit intre angajatii serviciilor si lipitori ! Victilmele au inceput sa se planga pe net, pe forumuri !

Scenariul decurge cam asa: victima este inconjurata de un dispozitiv (uitati in ce intra banii romanilor !) , este agresata, familia este asijdea neutralizata, sunt determinati la o relocare, chiar se ajunge la o relocare, de obicei catre provincie(afacerea este paguboasa si apar alte lipitori) , pt ca la urma la apara "salvamarul". Victima ramane si fara bani si fara libertate ! Adica asta pateste un cobai !

RUSINE CELOR JURUITI SI PLATITI DE NEAMUL ROMANESC ! SPER CA  2.15 , CEI INDREPTATITI SA-I PRINDA PE ACESTIA, SA-SI FACA DATORIA !

Memorat

• un urmas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #111 : Ianuarie 28, 2012, 20:43:23 »

Este calda si v-o dau sa va puneti in garda ! Si asa am ramas fara indemnizatie !

Este plina tara de romani urmariti de servicii. Unii sunt tineri si nevinovati, luati, ca sa zic asa, din scutece; altii si-au aratat potentialul si au devenit o amenintare pt camarila, altii ca noi, revolutionarii. Dar pe langa cele doua tabere a mai aparut o tabara - cea a profitorilor de "razbel". Sunt informatori, lipitorile sistemului, care ce fac ? Se dau pe langa cei alergati, le ofera , chipurile, o portita de salvare, adica un troc: "dati cateva zeci de mii de euro ( adica de obicei valoarea caselor ) si eu voi intermedia pt voi sa fiti lasati in pace ". Asta-i mafia serviciilor de informatii !
Deja sunt foarte multe victime, iar banii s-au impartit intre angajatii serviciilor si lipitori ! Victilmele au inceput sa se planga pe net, pe forumuri !

Scenariul decurge cam asa: victima este inconjurata de un dispozitiv (uitati in ce intra banii romanilor !) , este agresata, familia este asijdea neutralizata, sunt determinati la o relocare, chiar se ajunge la o relocare, de obicei catre provincie(afacerea este paguboasa si apar alte lipitori) , pt ca la urma la apara "salvamarul". Victima ramane si fara bani si fara libertate ! Adica asta pateste un cobai !

RUSINE CELOR JURUITI SI PLATITI DE NEAMUL ROMANESC ! SPER CA  2.15 , CEI INDREPTATITI SA-I PRINDA PE ACESTIA, SA-SI FACA DATORIA !

NU MA BUCUR CA NU MAI AI INDEMNIZATIE, DAR ESTI UN JEGOS, CARE ORICUM NU O MERITAI, DAI COPY-PASTE AIUREA, CU TOTI SFINTII TAI, NE CREZI PE TOTI CIUMPALACI, FARA CREDINTA, FARA CREZ, SI CU ATAT MAI MULT FARA INTELIGENTA.
COBAIULE.
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
  • un urmas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #112 : Ianuarie 28, 2012, 21:17:20 »

PENTRU TOTI REVOLUTIONARII AUTENTICI:
IN ATENTIA PERDELISTULUI "MERCURIE2,3,4,AFRICANU,URANGUTANU,SAU CUM MORTII MAMI LUI CUM O MAI POSTA:
IMI TRIMITE APLAUDACUL, MESAL PE PRIVAT, CA VEZI DOAMNE M-A BANEAZA, SI EU ACUM TREMUR DE "FRIGGGG"
BAI JEGULE, POSTEAZA SA CITEASCA TOTI, CACI NU IMI ESTE NICI FRICA, NICI RUSINE DE FRATII MEI, ORICUM TU ESTI UN RATAT, VORBA UNUI REV. ADEVARAT: IN 89 AI STAT IN CADA DE FRICA.
MILITIANULE.
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #113 : Ianuarie 28, 2012, 23:04:14 »

De fapt nu convine multora aceasta informatie !

Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #114 : Aprilie 02, 2012, 21:28:22 »

Acest fenomen antiromanesc si antisocial trebuie postat la acest topic ! Mai stiu ca cei care au atributii fata de acest tip de abuz sunt cei de la Direcția Generală de Informații și Protecție Internă (DGIPI). Sa speram ca nici ei nu-s juruiti si platiti de pomana !

Am mai spus-o si acum cateva luni: inca de acum un an de zile au inceput sa apara pe net (http://eufrosin.wordpress.com/)cazurile unor urmariti (oameni insignifianti, ca te minunai pe chinul cui se mai duc banii), majoritatea tineri, care reclamau faptul ca s-au trezit filati, ca filatorii s-au postat printre vecini, ca erau hartuiti 24 din 24 de ore, ca in scurt timp au inceput sa fie loviti in finante(au fost dati afara de la locurile de munca, iar economiile s-au dus pe apa sambetei), ca au fost nevoiti sa-si vanda casele din orase si sa fuga undeva la tara, ca in tot acest proces au intervenit "oameni de bine", trimisi de haituitori , care sa intermedieze pe banii de casa bunavointa lor(a tortionarilor),..., cum au ramas si fara case si fara bani, etc...

Daca auziti de cazuri asemanatoare printre revolutionari, daca auziti de revolutionari haituiti la locurile de munca sau dati afara pur si simplu, postati totul imediat pe forum, informati-i pe toti...Poate se mai face ceva !

De obicei locurile de munca se pierd gratie celor de la contrinformatii SRI ! Stiu eu ca doar acestia au preogative pe acest segment..., adica monitorizarea firmelor, etc. Deci au felicitarile noastre si ale neamului romanesc, care de altfel le si plateste salariile, tocmai ca sa ne arate cat de viteji sunt ei pe banii neamului ! "Juruiti" si "viteji" !

Memorat

Pagini: 1 ... 6 7 [8]
Schimbă forumul: