Main Content:

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8

Revolutionari romani pe post de cobai ai serviciilor de informatii.

• nicoleta
  • Vizitator

Eu aici am etalat cateva cazuri reale de revolutionari omorati in timpul si dupa evenimentele din decembrie 89, si am mai incercat sa aduc in atentia revolutionarilor autentici pericolul in care inca se afla o buna parte din cei ce s-au evidentiat atunci. Nu mai putin , am incercat sa aduc la lumina o lume nevazuta si prea putin stiuta: cea a revolutionarilor transformati in cobai de catre serviciile actuale de informatii. Orice alta interpretare sau discutie, care nu are tangenta cu subiecul, este inutila sau rauvoitoare. 

Am luat act si ne pazim cat putem sa ne mai prejudiciezi !
Memorat
  • nicoleta
  • Vizitator

Tot nu scap azi de ...bataie .
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Mai am un caz. Este cel mai important. Dupa care voi considera ca mi-am facut datoria de roman si fost revolutionar. Si stiti ce ma amuza? Ca nu o sa ma poata opri nimeni sa-l scriu si pe acesta. Si ca sa va scap de orice iluzie, nu va mai faceti probleme, caci aici nu este singurul loc unde scriu despre aceste cazuri. Deci nu mai planuiti nimic.
Memorat
  • nicoleta
  • Vizitator

Mai am un caz. Este cel mai important. Dupa care voi considera ca mi-am facut datoria de roman si fost revolutionar. Si stiti ce ma amuza? Ca nu o sa ma poata opri nimeni sa-l scriu si pe acesta. Si ca sa va scap de orice iluzie, nu va mai faceti probleme, caci aici nu este singurul loc unde scriu despre aceste cazuri. Deci nu mai planuiti nimic.

E tot un caz SUSTRAS in dulapul personal?.

GARCEA asta se cheama sustragere de documente oficiale "organ de cercetare penale " ce te vrei a fi !.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Stimata doamna Nicoleta, nu-s politist si, ca sa va dovedesc, ne putem intalni. Si vin incarcat cu dovezi "scrise". Si va mai asigur ca ma voi purta ca un gentleman. Wink
Memorat

Nu mi-ai raspuns la intrebare si de asta o s-o mai pun odata:Explica-mi cum adica divaghez?
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

As prefera sa-mi fiti un aliat in aceasta "excursie" pe site. Eu am aparut aici sa evidentiez niste cazuri reale si sa-mi pun in garda semenii, nu sa ma cert.
Memorat

Pt.Mercurie:Cine se cearta domnule eu doar ti-am pus o intrebare si astept raspuns.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

"Iar ai luat-o razna domnule Mercurie chiar vrei sa ne doresti moartea?"  - Dumneavoastra ati scris asa ceva si eu v-am raspuns. 
Memorat

Ok,macar acum sa nu ne mai contrazicem si sa o luam pe o panta ingaduitoare.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Lucrez la cazul 5 , ultimul si .........
Memorat

Din ultimele postari am inteles ce meserie ai domnule Mercurie si imi cer scuze pentru jignirile pe care ti le-am adus poate neintentionat.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Multumesc frumos domnule, dar nu este nevoie. Toti am gresit si vom mai gresi. Suntem obligati sa ne adaptam la mediul in care traim. Important este sa aducem informatie si sa ne ajutam cum putem. Sper cat de curand sa inchei cu redactarea ultimului caz si sa vi-l expun si dumneavoastra.
Memorat

Domnule Mercurie spuneti va rog daca stiti si data cind personajul din cazul 4 a fost impuscat intrucit am un prieten care a fost si el in CC si nu a auzit despre impuscarea acestui om,de unde aveti datele parerea mea este ca sunteti ziarist.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Manita a fost impuscat in noaptea de 22 catre 23. De fapt  in dimineata lui 23 decembrie.
Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
Schimbă forumul: