Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 13

Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Târgu Mureş

Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Târgu Mureş
« : Ianuarie 02, 2009, 00:39:31 »

An Nou fericit si plin de realizari membrilor asociatiei!
Si va invitam sa folositi acest Forum care va apartine.
« Ultima modificare: Martie 07, 2009, 09:22:49 de către razvan »
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Târgu Mureş
« Răspunde #1 : Ianuarie 18, 2009, 07:32:43 »

Somnul ratiunii naste monstri !
"Somnul natiunii naste monstri"!

Apelul Parintelui Iustin Parvu catre poporul ortodox, ierarhi, preoti si cinul monahal:

Este vremea muceniciei!
Luptaţi până la capăt! Nu vă temeţi!

PAZA BUNA TRECE PRIMEJDIA REA!

FIECARE SEMNATURA CONTEAZA!
Impotriva cipurilor cu date biometrice, premergatoare pecetluirii cu numarul Fiarei, 666.

http://www.petitiononline.com/NU666/petition.html
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 01, 2009, 14:44:47 »

Va indemn sa va idreptati atentia spre continutul din acest link:
www.razbointrucuvant.ro
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 24, 2009, 19:17:48 »

--------------------------------------------------------------------------------
 Sindicatul Liber Independent al Revolutionarilor din Decembrie 1989-Liga Euro-Atlantica

Va aducem la cunostinta ca pina la aceasta data, Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989 refuza,cu buna stiinta , indeplinirea procedurilor legale in vederea eliberarii certificatelor pentru persoanele ale caror cereri au fost avizate atit de Comisia SSPR  cit si CPRD  respectiv:
 a) nu a trimis si nu vrea sa trimita la Imprimerie nici o lista validata de comisioa SSPR si avizata de Comisia CPRD "pina cind nu vede unilateral,secretarul de stat, fiecare dosar in parte;
 b) de la data de la care este Secretar de Stat nu a transmis nici o lista la CPRD cu dosare validate de Comisia SSPR invocind ca revolutionarii nu au dosare intocmite conform Legii 341/2004;

c) se lucreaza la Ordonanta de urgenta privind abrogarea drepturilor banesti din lege pentru luptatorii remarcati; secretarul de stat  al SSPR " sustine ca aceasta initiativa ar apartine unui secretar de stat de la Ministerul de Finante  dar, in aceasta criza financiara el este nevoit sa o avizeze"

FATA DE TOATE ACESTE ABUZURI IN SERVICIU,ABUZURI CONTRA INTERESELOR PERSOANELOR SI ABUZ CONTRA INTERESELOR PUBLICE,SINDICATUL LIGA EURO-ATLANTICA  ORGANIZEAZA ,INCEPIND DE MARTI,28 APRILIE 2009 ORELE 9, PE PERIOADA NELIMITATA

ACTIUNE DE PROTEST
  LA GUVERNUL ROMANIEI,SSPR, Iancu de Hunedoara 3-5.
  CEI AFLATI INTR-UNA DIN ACESTE SITUATII  SUNTETI ASTEPTATI,ALATURI DE MEMBRII NOSTRI REPREZENTATI ,
CA DOAR NU OM FI TOTI "IMPOSTORI SAU INFRACTORI" IAR CEI "ADEVARATI," DOAR CEI 1266...

BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE!

Actiunea este autorizata conform Legii nr.60/1991, sindicatul avind calitatea de organizator;
 telefon comitet organizatoric: 0722572372 
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 01, 2009, 23:40:42 »

Capitolul 4
1.    Aşa să ne socotească pe noi fiecare om: ca slujitori ai lui Hristos şi ca iconomi ai tainelor lui Dumnezeu.
2.    Iar, la iconomi, mai ales, se cere ca fiecare să fie aflat credincios.
3.    Dar mie prea puţin îmi este că sunt judecat de voi sau de vreo omenească judecată de toată ziua; fiindcă nici eu nu mă judec pe mine însumi.
4.    Căci nu mă ştiu vinovat cu nimic, dar nu întru aceasta m-am îndreptat. Cel care mă judecă pe mine este Domnul.
5.    De aceea, nu judecaţi ceva înainte de vreme, până ce nu va veni Domnul, Care va lumina cele ascunse ale întunericului şi va vădi sfaturile inimilor. Şi atunci fiecare va avea de la Dumnezeu lauda.
6.    Şi acestea, fraţilor, le-am zis ca despre mine şi despre Apollo, dar ele sunt pentru voi, ca să învăţaţi din pilda noastră, să nu treceţi peste ce e scris, ca să nu vă făliţi unul cu altul împotriva celuilalt.
7.    Căci cine te deosebeşte pe tine? Şi ce ai, pe care să nu-l fi primit? Iar dacă l-ai primit, de ce te făleşti, ca şi cum nu l-ai fi primit?
8.    Iată, sunteţi sătui; iată, v-aţi îmbogăţit; fără de noi aţi domnit, şi, măcar nu aţi domnit, ca şi noi să domnim împreună cu voi.
9.    Căci mi se pare că Dumnezeu, pe noi, apostolii, ne-a arătat ca pe cei din urmă oameni, ca pe nişte osândiţi la moarte, fiindcă ne-am făcut privelişte lumii şi îngerilor şi oamenilor.
10.    Noi suntem nebuni pentru Hristos; voi însă înţelepţi întru Hristos. Noi suntem slabi; voi însă sunteţi tari. Voi sunteţi întru slavă, iar noi suntem întru necinste!
11.    Până în ceasul de acum flămânzim şi însetăm; suntem goi şi suntem pălmuiţi şi pribegim,
12.    Şi ne ostenim, lucrând cu mâinile noastre. Ocărâţi fiind, binecuvântăm. Prigoniţi fiind, răbdăm.
13.    Huliţi fiind, ne rugăm. Am ajuns ca gunoiul lumii, ca măturătura tuturor, până astăzi.
14.    Nu ca să vă ruşinez vă scriu acestea, ci ca să vă dojenesc, ca pe nişte copii ai mei iubiţi.
15.    Căci de aţi avea zeci de mii de învăţători în Hristos, totuşi nu aveţi mulţi părinţi. Căci eu v-am născut prin Evanghelie în Iisus Hristos.
16.    Deci, vă rog, să-mi fiţi mie următori, precum şi eu lui Hristos.
17.    Pentru aceasta am trimis la voi pe Timotei, care este fiul meu iubit şi credincios în Domnul. El vă va aduce aminte căile mele cele în Hristos Iisus, cum învăţ eu pretutindeni în toată Biserica.
18.    Şi unii, crezând că n-am să mai vin la voi, s-au semeţit.
19.    Dar eu voi veni la voi degrabă - dacă Domnul va voi - şi voi cunoaşte nu cuvântul celor ce s-au semeţit, ci puterea lor.
20.    Căci împărăţia lui Dumnezeu nu stă în cuvânt, ci în putere.
21.    Ce voiţi? Să vin la voi cu toiagul sau să vin cu dragoste şi cu duhul blândeţii?
Memorat
  • leo
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Re: Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Târgu Mureş
« Răspunde #6 : Ianuarie 23, 2010, 12:26:24 »

MULTA PUTERE SI SANATATE DOMNULUI MARIES.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Ianuarie 04, 2012, 00:31:57 »

SINDICATUL LIBER INDEPENDENT-
 LIGA LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE 1989 PENTRU VICTORIA  REVOLUTIEI ROMANE SI INTEGRARE EURO-ATLANTICA,BUCURESTI
, ANUNTAM PE ACEASTA CALE
  RELUAREA ACTIUNILOR DE PROTEST-PICHET DE PROTEST  LA  GUVERNUL ROMANIEI,PIATA VICTORIEI -BUCURESTI ,

INCEPIND CU ZIUA DE   LUNI-  8 IANUARIE 2012, ORELE 9., ZILNIC ,
 PINA CIND GUVERNUL CONDUS DE EMIL BOC  INTELEGE  SA  RENUNTE

LA MASURILE  PE CARE NOI LE DENUNTAM ABUZIVE , INDREPTATE IMPOTRIVA COPIILOR EROILOR MARTIRI SI LUPTATORILOR REMARCATI PRIN FAPTE DEOSEBITE, MASURI CONCRETIZATE PRIN
LEGEA 410 DEVENITA 283/2011.

1.  NU SUNTEM DE ACORD CU INGHETAREA PLATII INDEMNIZATIILOR REPARATORII PENTRU COPII EROILOR MARTIRI SI  LUPTATORILOR REMARCATI PRIN FAPTE DEOSEBITE;

2. NU SUNTEM DE ACORD  PRACTICILE SSPR  SI MANI****RILE PRIN CARE
INDUC NECESITATEA UNOR NOI REVERIFICARI--

3. SOLICITAM  DEMISIA SECRETARULI DE STAT, IN DEPLINA CONCORDANTA
    CU PROMISIUNEA CARE V-A FACUT-O IN 27 IULIE 2011 LA SALA DALAS;
    DACA CINEVA SE ATINGE DE LEGEA 341  FARA A CONSULTA SSPR,DEMISIONEZ!

INVIT LA ACEASTA ACTIUNE DE PROTEST PE TOTI CEI CARE SUNTETI
    NEMULTUMITI DE GUVERNUL EMIL BOC SI ACTIVITATEA  DEZMEMBRAMINTULUI  GUVERNULUI ,  DENUMITA  S . S . P . R.
Memorat
« Răspunde #8 : Martie 09, 2012, 14:20:57 »

Salut pe toţi revoluţionarii adevăraţi !!! Sunt nou pe Portal ca utilizator.Din 12 noiembrie 2011 sunt pe stradă ca protestatar, atât în Tg-Mureş cât şi în Timişoara,Bucureşti.Pînă în 14 ianuarie numai ca revoluţionar, după aceia,sunt unul dintre conducătorii protestelor ,,spontane" pt. care am primit AVERTISMENT.Şase persoane dintre care şi un camarad au primit 1000 lei amendă( mitingul Pro ARAFAT).Am contestat la Judecătorie.Din 27 ianuarie am scos autorizaţie , ca să dăm posibilitate cetăţenilor de a protesta,fără a fii amendaţi.Am anunţat Comisia de avizare  că protestăm pînă la alegeri.Dacă scăpăm mai repede de Dictator atunci ne oprim.Am Certificat de Revoluţionar Legea 42/1990, 341/2004 Brevet prin decretul 110/1991.Atât acum despre mine.
,,Cu Băsescu Dictator, Ţara n-are viitor !!!
 Băsescule nu rezişti, nici cu mii de securişti !!!"
Memorat
« Răspunde #9 : Martie 09, 2012, 15:06:07 »

VINE,VINE PRIIMĂVARA,
CU PROTESTE-N TOAATĂ ŢARA.
CU BĂSESCU DICTATOR,
ALUNGAT DE-AL SĂU POPOR!!!
CU BĂSESCU DICTATOR,
ALUNGAT DE-AL SĂU POPOR !!!

Joooooooooooooos Băsescuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #10 : Martie 10, 2012, 08:28:33 »

REVOLUTIONARI MURESENI !!!
Protestele se tin zilnic de la ora 18 in fata Prefecturii !
,, NU STATI IN BALCOANE,CA MURITI DE FOAME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iesiti din casa,nu stati ca niste milogi ! REVOLUTIONARII ADEVARATI au mentalitatea de Invingatori, nu de milogi, pomanagii.
NU VA FIE FRICA, SI BASESCU PICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DACA VA PASA,IESITI DIN CASA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
( Scutire au, numai cei batrani si bolnavi!)
Daca ai timp sa stai la carciuma, si nu vii la proteste, inseamna ca iesti LAS si nu meriti NICIO INDEMNIZATIE !!!
Memorat
« Răspunde #11 : Martie 11, 2012, 07:03:49 »

CONSILIUL DIRECTOR AL ASOCIATIEI ,,21 DECEMBRIE-ORAS MARTIR Tg-MURES"
(din 8 octombrie 2011)
Presedinte:           HAMAR ALPAR BENJAMIN
Vicepresedinte:       TARNAVEANU EMIL
                      PAJKA ATTILA
Secretar-Casier:      BREZSA ZOLTAN
Consilier:            BERGHIAN AUREL
                      HAGEA MARCEL CAMENIN
                      PRUNAS CRINISOR

Presedinte de Onoare: CSASZAR ZOLTAN
                      MAN NISTOR   
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Martie 11, 2012, 09:54:06 »

Ma bucur ca mai exista aso adevarate si revi care vb normal si se manifesta ca niste oameni liberi si demni. Intre dv si majoritatea aso din Timisoara, Resita, aso 21 din Sibiu, Bv si Bucale e o dif enorma. E dif dintre Demnitate si Tradare.
Cinste revilor curajosi!
Jos tradatorii!
Memorat
« Răspunde #13 : Martie 12, 2012, 19:40:10 »

In TG.-MURES protestam zilnic din 12 iauarie.

BASESCU pentru noi,CEAUSESCU doi !!!
JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOS DICTATORUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!
Nu va fie frica, si Basescu pica !!1
Memorat
« Răspunde #14 : Martie 13, 2012, 14:39:56 »

Stimati Revolutionari din As.,,21 DEC.-Oras Martir Tg-Mures" !
Informatiile cat de cat reale si corecte, se dau in biroul Asociatiei de catre persoanele imputernicite ! Lasati dezinformarile, barfele din carciumi! De aceea suntem discreditati, manipulati,luati ca fraieri pt ca timpul petreceti in carciumi,bodegi etc.Faceti ceva folositor !Persoanele care au picat testul la CNSAS nu mai sunt credibile !!!Numai lasati sa influenteze miscarea revolutionara !!! NU STATI LA POVESTI, VENITI LA PROTEST !!!
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 13
Schimbă forumul: