Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 13

Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Târgu Mureş

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociaţia 21 Decembrie 1989 - Târgu Mureş
« Răspunde #15 : Martie 13, 2012, 15:42:18 »

RANIT TG.MS. SPUNE-MI TE ROG ASOC.VOASTRA A BATUT PALMA CU MARIES? A APUCAT SA VINA IN VIZITA SA VA FACA PROPUNERI?CAT DESPRE POVESTI  NU PREA MAI AVEM CE POVESTII IAR LA PROTEST IN LOCALITATE SE IESE DAR ASTEPTAM SEMNALUL SA VENIM CU TOTII LA CAPITALA,ACOLO ESTE LUPTA DECISIVA DAR VAD CA NIMENI NU SPUNE NIMIC.
Memorat
« Răspunde #16 : Martie 13, 2012, 17:18:17 »

,,Kostas"
Nu am batut palma cu nimeni.nici cu Maries nici cu altcineva.Momentan nu vad pe niciun Lider pe care-l sa-l urmam.Noi mergem inainte.Asteptam scinteia sa mergem spre capitala.Noi pe plan local protestam,luptam pt drepturile noastre.Cateva persoane suntem activi si incercam sa miscam lucrurile in bine.Ne curatam din mers, muncim zilnic pt ca trebuie sa readucem inapoi renumele pe care unii dintre noi au vindut,mizgalit in timp de 22 de ani.NU SUNT si NU VOI FII CURVA NIMANUI !!! NU SUNT DE VANZARE !!!Trebuie sa reinviem spiritul de revolutionar! Mentalitatea de revolutionar, nu este unul de milog,pomanagist,sluga,las, fricos etc.Daca se modifica Legea 341, dupa aceea incepe munca.Acolo trebuie sa punem capul indiferent de clanuri.Metodele de aplicare a legii.Acolo trebuie sa punem pe cei mai credibili, destepti dintre noi.UNITATE si NU DEZBINARE!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Martie 13, 2012, 18:40:40 »

RANITULE NU AM SPUS CA SUNTETI,ESTI CURVA,CUIVA NUMAI AM INTREBAT DACA TRADATORUL A INDRAZNIT SA VINA LA VOI SA BATA PALMA,IN REST BRAVO VOUA PENTRU CE FACETI.UNITATE,DEMNITATE,LIBERTATE.
Memorat
« Răspunde #18 : Martie 14, 2012, 08:18:03 »

Momentan nu batem palma cu nimeni! Pt. noi Cutean=Maior=Costin=Maries !!!
Nu mai sunt lideri autentici! SINT EXPIRATI !!! Stiu ca adevarul doare, dar asta este realitatea !!! Mergem inainte !!! Demnitate!Libertate!Unitate!!!
Memorat
« Răspunde #19 : Martie 18, 2012, 14:34:22 »

Avem 4 revoluţionari cu certificat în Mureş, care au picat TESTUL la CNSAS.Doi dintre ei au primit şi spaţii comerciale şi alte drepturi cuvenite revoluţionarilor.(Aşteptăm lista finală)TURNĂTORILOR CIOCOI,DAŢI AVERILE -napoi!!!!!!!!!!!!!!!
NU PUNEŢI BOTUL LA PROSTIILE LOR !!! NU VĂ LĂSAŢI INFLUENŢAŢI DE EI!!!
IARĂŞI CREAZĂ DIVERSIUNI, INSTIGĂ etc.!
ATENŢIE!!! UNII SÎNT ACTIVI şi ACUM !!!!!!!!!
NU VĂ FIE FRICĂ şi BĂSESCU PICĂ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #20 : Martie 18, 2012, 20:24:50 »

Revoluţionarii lu peşte!!! IEŞIŢI LAŞILOR LA MITING !!!
,,NU STAŢI ÎN BALCOANE CĂ MURIŢI DE FOAME !!!
Degeaba aşteptaţi poştaşul! DACĂ NU IEŞIŢI ,,PA şi PUSII! Numai la anul şi numai pt unii !!! IEŞIŢI DIN CASĂ,DACĂ VĂ PASĂ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #22 : Martie 28, 2012, 16:25:47 »

Protestele sînt autorizate în faţa Prefecturii(Tg-Mureş) pînă la 08.05.2012.(În perioada sărbătorilor pascale, catolic şi ortodox, suspendat)Participarea nemulţumiţilor de traiul în România este binevenită.(Intrarea este gratuită!!)
JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOS BĂSESCUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !
Memorat
« Răspunde #23 : Aprilie 21, 2012, 07:58:00 »

ÎN ATENŢIA REVOLUŢIONARILOR MUREŞENI !!!
 În data de 19.04.2012(joi)Primarul Dorin Florea(PUŢI PARDALIAN) a declarat că militează pentru desfinţarea legii revoluţionarilor, care a fost făcut de nişte tâmpiţi şi idioţi, şi nu merităm nici un fel de privilegii!!! Suntem plini de impostori etc.Nu ne dă nici spaţii comerciale, nici terenuri pt. că atunci el nu are ce vinde(pt oraş?!)ESTE atenţionat de către SSPR să respecte şi să aplice Legea 341/2004, dar refuză.El nu respectă legile făcute de nişte tâmpiţi a declarat Dorin Florea Preşedintele judeţean Mureş al PDL,şi vicepreşedintele pe ţară a PDL.Referitor la protestele noastre, a declarat că nişte idioţi brehăie în centrul oraşului.
Din 260 de revoluţionari folosesc 6 spaţii comerciale,şi cam 80 au primit teren arabil la ,,mama dracului,,.D-l Pardalian în trei mandate nu ne-a ajutat deloc, nu ne-a rezolvat problemele, în afară de coroanele comemorative pe 21 decembrie şi câteva beţii organizate cu nişte preşedinţi de ştampilă corupţi şi expiraţi!!!
O SĂ FIM ACTIVI ÎN CAMPANIA ELECTORALĂ !!!
Memorat
« Răspunde #24 : Aprilie 21, 2012, 08:22:49 »

În noiembrie 2011 deputatul PDL -Doru Oprişcan a declarat , că pt două-trei zile ce am făcut în decembrie 89, stăm de 20 de ani pe spinarea ţării,să mergem să lucrăm ,gata cu privilegiile.D-l Oprişcan a uitat că datorită nouă,este el deputat!!!(intrat prin uşa den spate în parlament,de pe locul 3)
 CEI CARE I-AŢI AJUTAT PE FLOREA ŞI GAŞCA LUI (i-aţi cântat, i-aţi plimbat cu maşinile voastre, etc)TREZIŢIVĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂ !
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Aprilie 28, 2012, 16:39:30 »

Bozgore, cum e in opozitie?
Memorat
« Răspunde #26 : Mai 02, 2012, 06:43:17 »

,,Bambilici"- Bozgor e ăla care te-a făcut din greşeală,etc !!!
 Din 12 noiembrie pînă 22 decembrie,şi din 12 ianuarie sunt zilnic în stradă şi protestez pînă la alegeri sau pînă la picarea chiorului.Eu ţin cuvîntul dat! SUNT REVOLUŢIONAR AUTENTIC,LUPT PT DREPTURILE NOASTRE.CER APLICAREA LEGII DE LA CEI CARE SUNT ÎN FUNCŢII,(guvernanţi)AM FOST ŞI SUNT ÎN OPOZIŢIE!!!Pt rezolvarea problemelor normal că mă folosesc de relaţiile mele personale.(Înafara PDL-ului)JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOS BĂSESCUUUUUUUUUUUUUUUUUU !
Memorat
« Răspunde #27 : Mai 10, 2012, 15:29:32 »

Revoluţionari din mureş treziţivă !!!
 Este avizat încontinuare mitingul.Ne mutăm înapoi la Troiţă !
 Protestele ţinem zilnic între 18-20.
 Comisia de avizare în frunte cu slugile primarului, au vrut să oprim protestele pt că este campanie electorală.Era o şedinţă tensionată,în final am primit avizul altfel ieşeam ,,spontan",ca în ianuarie.
Avem dreptul de a protesta pt că ciuma portocalie ne-a ciuruit.
Nu intraţi în jocul lor, nu lăsaţi-vă păcăliţi, mituiţi cu o bere,grătare etc.
LEGEA RECUNOŞTINŢEI NU ESTE APLICATĂ ÎN MUREŞ !!!
HAI SĂ-I CIURUIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Mai 15, 2012, 20:47:17 »

Asa m merge. Ai inceput sa-mi placi, dar m ai de dat un examen. Ia spune revilor din tara ce e cu divizarea miscarii lor prin noua uniune (sau ce o fi) a aso din Ardeal?
Memorat
« Răspunde #29 : Mai 16, 2012, 06:44:44 »

Bambilici! Eu ţin legătura cu preşedinţii, liderii autentici ai revoluţionarilor din România[/b.Pentru mine condiţia este să nu fie corupt, fabricant de revoluţionar etc. Eu am onoare!!!Am fost în revoluţie pt că am gândirea altfel,am vrut schimbare,democraţie etc.Nu am fost beat,nu m-au târât colegii etc.Nu confund evenimentele din martie 90,sau mineriada cu REVOLUŢIA ca alţi colegi cu certificat de revoluţionari!Nu mă asociez cu preşedinţii de ştampilă.Şi la noi sunt 4 preşedinţi care în total nu au 25 de membrii.Dar au ştampilă şi tupeu, pînă la reverificarea dosarelor.Aceştia au asociaţii făcute pt interese personale şi mult după 1992.Este preşedinte care este singur în asociaţia lui,nici fratele pe care l-a făcut cu acte false nu este la el.Este contestat!(FURT DE IDENTITATE)
Nu vreau să fiu pe placul tău, am familie,sunt bărbat şi nu sunt pe invers!!! Hahaha!!!
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 13
Schimbă forumul: