Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 5

Asociaţia 16-21 Decembrie 1989 - Lugoj

Asociaţia 16-21 Decembrie 1989 - Lugoj
« : Ianuarie 02, 2009, 00:48:23 »

An Nou fericit si plin de realizari membrilor asociatiei!
Si va invitam sa folositi acest Forum care va apartine.
« Ultima modificare: Martie 07, 2009, 09:17:39 de către razvan »
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociaţia 16-21 Decembrie 1989 - Lugoj
« Răspunde #1 : Ianuarie 18, 2009, 07:39:55 »

Somnul ratiunii naste monstri !
"Somnul natiunii naste monstri"!

Apelul Parintelui Iustin Parvu catre poporul ortodox, ierarhi, preoti si cinul monahal:

Este vremea muceniciei!
Luptaţi până la capăt! Nu vă temeţi!

PAZA BUNA TRECE PRIMEJDIA REA!

FIECARE SEMNATURA CONTEAZA!
Impotriva cipurilor cu date biometrice, premergatoare pecetluirii cu numarul Fiarei, 666.

http://www.petitiononline.com/NU666/petition.html
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 01, 2009, 14:38:57 »

Va indemn sa va idreptati atentia spre continutul din acest link:
www.razbointrucuvant.ro
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • nicoleta
  • Vizitator
« Răspunde #4 : Februarie 01, 2009, 17:43:47 »

BUNA SEARA !. STIE CINEVA DACA DE MAINE SE PUN "ALESII" PE MUNCA ?.
Memorat
« Răspunde #5 : Februarie 04, 2009, 14:49:53 »

De ce ai pus intrebarea asta aici Nicoleta? Balint e cumva presedintele asociatiei? Raspunsu e simplu atunci. "Alesii" nostrii se ocupa de furt si inselaciune, asta-i munca lor. Daca nu ma crezi intra pe forumu asociatiei de la Brasov ca sa vezi cum e si cu Balint asta.
Memorat
« Răspunde #6 : Februarie 04, 2009, 17:02:10 »

Am verificat intre timp Nicoleta. Asta ii Balint cel vestit, presedintele de la asociatia asta din Lugoj. Acum am sa ma adresez lugojenilor, chiar daca nu ii cunosc pe revolutionarii de acolo, ca eu nu am auzit decat de Ana Lugojana la viata mea.
Memorat
« Răspunde #7 : Februarie 04, 2009, 17:10:12 »

Vitejii mei! E adevarat ce sustine militanu in declaratia autentificata notarial pe care v-o pun la dispozitiei in continuare?

DECLARATIE

Subsemnatul BILA LEONTIN, nascut la data de 12.05.1945 in localitarea Ponoara judetul Bihor, CNP ................, domiciliat in Timisoara, strada ....... numarul ..., apart ... judetul Timis, prin prezenta declar sub sanctiunile articolului 292 cod penal privind falsul in declaratii urmatoarele:
La data de 20.12.1989 eram incadrat in munca ca subofiter in cadrul militiei municipiului Lugoj. Datorita evenimentelor revolutionare care au inceput in municipiul Lugoj, la aceea data, la ordinea superiorilor am participat impreuna cu persoane din cadtrul armatei formind echipaje mixte pentru apararea ordinei publice din municipiul Lugoj.
Deoarece incepind cu ora 23 au inceput sa fie vandalizate anumite zone din municipiul Lugoj, am primit o misiune speciala de a interveni impotriva celor ce savarseau asemenea fapte.
La un moment dat ni s-a cerut ca impreuna cu echipajul mixt din care faceam parte sa ne deplasam si sa intervenim la un imobil din Lugoj, strada Ceahlaului de unde locatarii au sesizat organele de militie ca intr-un apartament este un scandal foarte mare, este galagie si se deranjeaza ordinea publica
Cand am ajuns la aceea adresa am constatat ca galagia si scandalul au fost facute de catre numitul BALINT PETRICA DORIN impreuna cu un alt prieten de al sau, deoarece acesta aflandu-se si sub influenta bauturilor alcoolice, am fost asteptati de catre vecinii acestuia, de fapt persoanele care au sesizat organele de militie Lugoj, despre galagie si scandal. Pentru a linisti pe acestia eu personal i-am cerut numitului BALINT PETRICA DORIN a ne urma la sediul militiei pentru cercetari.
Cand am ajuns la sediul militiei am constatat ca mai erau si alte persoane retinute pentru anumite fapte, noi introducantu-l pe Balint Petrica Dorin in arestul militiei, alaturea de ceilalti retinuti.
Fac mentiunea ca numitul Balint Petrica Dorin nu a fost retinut pentru ca ar fi patricipat intr-un fel la evenimentele revolutionare din decembrie 1989 din Lugoj, jud Timis, ci pentru faptul ca acesta a fost reclamat de catre vecini pentru ca a facut scandal si galagie. El a fost retinut si dus la sediul militiei pentru a i se lua declaratia pentru savarsirea contraventiei de scandal si tulburarea linistei publice, nicidecum pentru implicarea sa in vreun fel in evenimentele revolutionare din 20.12. 1989 din Lugoj, judetul Timis.
Dau prezenta decalratie pentru a se face dovada ca numitul BALINT PETRICA D0RIN, nu a fost retinut in seara de 20.12.1989 pentru participarea sa in vreun fel la evenimentele revolutionare din Lugoj, judetul Timis, ci pentru tulburarea linistei publice si scandal
Redactat si dactilografiat astazi data autentificarii actului la biroul notar public GHEORGHE SFERCOCI - din Lugoj in 3 (trei) ecemplare din care 2 (doua) pentru parte.

BILA LEONTIN
Memorat
« Răspunde #8 : Februarie 04, 2009, 17:14:30 »

Nu stiu daca il stiti pe fostu militean, da pe notar sigur il stiti si puteti verifica (ca cineva se indoia de autenticitatea actului) daca exista sau nu declaratia asta. Uite autentificarea:

BIROUL NOTARULUI PUBLIC
GHEORGHE SFERCOCI
Lugoj str. 20 Decembrie 1989 nr.18
Circumscriptia Lugoj
Nr. inreg 5238

INCHEIERE DE AUTENTIFICARE NR. 2434
Astazi 29.11.2006

In fata mea, GHEORGHE SFERCOCI notar public, la sediul biroului s-a prezentat:
BILA LEONTIN, nascut la data de 12.05.1945 in localitatea Ponora judetul Bihor, CNP 1451205352284, domiciliat in Timisoara, strada somnului nr. 7, apart 1 judetul Timis, identificat cu CI seria TM numar 102049/1999 eliberat de Pol mun. Timisoara, care dupa citirea prezentului inscris a consimtit la autentificarea lui si a semnat toate exemplarele lui
In temeiul art.8 lit.b din Legea nr. 36/1995
SE DECLARA AUTENTIC PREZENTUL INSCRIS
S-a taxat cu 2 lei conform chitantei numar 63148980
S-a perceput onorariu de 20 lei + 3,80 lei TVA = 23, 80 lei conform bon fiscal
S-a aplicat timpbrul judiciar in valoare de 1 leu

NOTAR PUBLIC
Memorat
  • nicoleta
  • Vizitator
« Răspunde #9 : Februarie 04, 2009, 17:23:54 »

" ca eu nu am auzit decat de Ana Lugojana la viata mea."
  Domnul Brasoveanul !. De clatite flambate n-ati auzit?.
Memorat
« Răspunde #10 : Februarie 04, 2009, 17:28:54 »

He, he! Ba da, da sint la Lugoj mai deosebite?
« Ultima modificare: Februarie 04, 2009, 17:30:18 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #11 : Februarie 04, 2009, 17:33:10 »

Va mai pun si scanarea actului, fata verso, ca sa nu credeti ca ii vreo gluma. Voi numa sa mergeti pana la notar ca sa stim daca declaratia exista cu adevarat. Atentie! nu puteti vedea documentu ca imagine daca nu va faceti cont pe forum ca sa intrati logati. Numa cei logati vad imaginile. Va sfatuiesc sa intrati si pe forumu de la Brasov, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=92.1185, unde s-a discutat mai mult despre cum a devenit sefu asociatiei voastre revolutionar. Va mai recomand si "Certificate noi, fara L.42", http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=39.0. Sigur pe sefu vostru il cheama Balint, nu Bandit?
Memorat
  • nicoleta
  • Vizitator
« Răspunde #12 : Februarie 04, 2009, 19:18:47 »

He, he! Ba da, da sint la Lugoj mai deosebite?

He, he , he
Culmea Minciunii: Sa-i spui surdului ca ti-a zis mutu ca orbu a vazut schiopu cum alerga
dupa chel sa-l traga de par..
Memorat
« Răspunde #13 : Februarie 04, 2009, 22:58:38 »

Uita ca pana la postarea asta nu m-am prins ca suferi cu biscuitii. Saraca, mie mila de tine. Probabil ca ai un cuvant cheie care iti declanseaza crizele. O fi Lugoj cuvantu sau e numa pe aproape? Nici nu vreau sa ma gandesc cum faci daca iti zice cineva exact cuvantu cheie. De ce ai facut pe acolo de o iei razna la auzu cuvantului? Crime? Ai cosmaruri? Pentru perioadele de luciditate iti dau un sfat. Dute la o clinica ca exista tratamente. E mai bine asa decat sa vina politia si sa te trateze cum stie ea. A doua oara pe ziua de astazi recunosc ca sint fraier. Am ajuns sa imi pierd timpu cu tine. Ce tampenie.
Memorat
  • boy01boy
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Martie 04, 2009, 01:07:01 »

Da domnule Brasoveanul,declaratia exista 100%dar asteptam cu nerabdare sa se ocupe cineva si asa zisul Presedinte.Mai sant si alte declaratii si mai multi oameni care au cate ceva de spus.Imi doresc din suflet sa putem vb odata cand aveti mai mult timp la dispozitie.Va multumesc
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 5
Schimbă forumul: